Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πολύ φοβάμαι ότι δεν είναι θέμα update, ούτε καν θέμα miui...

στην dev που είμαι εγώ έχει πάρει νομίζω 4 update στην 11 χωρίς να αλλάξει κάτι

είναι θέμα παρόχων να υποστηρίξουν το νέο modem που έχει πλέον η 11

 

Δεν ξέρω αν ισχύει και τι ισχύει, οι γνώσεις μου δεν φτάνουν μέχρι εκεί, πάντως αν ισχύει αυτό που λες μάλλον καήκαμε...

 

Είπα να μιλήσω με την εξυπηρέτηση (εταιρικών) πελατών της cosmote και να τους πω τα παραπάνω, δηλαδή ότι εξαρτάται κι από αυτούς η συμβατότητα και ότι πρέπει να το κοιτάξουν για να είναι και πάλι συμβατές οι υλοποιήσεις Xiaomi & Cosmote όσον αφορά το vowifi στο redmi note 7...

Ένιωθα ότι μιλούσα άσκοπα... Με ρωτούσαν αν έχω καλύτερο σήμα όταν κάνω αλλαγή από 3G σε 4G και το αντίστροφο...

Μου είπαν ότι θα κάνουν εκ νέου ενεργοποίηση του wifi calling και να κάνω μια επανεκκίνηση στο κινητό σε 5 λεπτά, κάτι που έχουμε ήδη κάνει πριν δυο μέρες (τους ενημέρωσα ότι δεν έπιασε) αλλά επέμεναν να το κάνουμε ξανά γιατί "εμείς μόνο αυτό προβλέπεται να κάνουμε"... Παρακάλεσα να ενημερώσουν το τεχνικό τμήμα για τη συνομιλία μας και ελπίζω σε ένα καλύτερο αύριο... :cry:

 

Edit - Όπως ήταν αναμενόμενο η επανενεργοποίηση του vowifi και η επανεκκίνηση του κινητού δεν έφεραν καμία αλλαγή....

Edited by zoo
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ισχύει και τι ισχύει, οι γνώσεις μου δεν φτάνουν μέχρι εκεί, πάντως αν ισχύει αυτό που λες μάλλον καήκαμε...

 

Είπα να μιλήσω με την εξυπηρέτηση (εταιρικών) πελατών της cosmote και να τους πω τα παραπάνω, δηλαδή ότι εξαρτάται κι από αυτούς η συμβατότητα και ότι πρέπει να το κοιτάξουν για να είναι και πάλι συμβατές οι υλοποιήσεις Xiaomi & Cosmote όσον αφορά το vowifi στο redmi note 7...

Ένιωθα ότι μιλούσα άσκοπα... Με ρωτούσαν αν έχω καλύτερο σήμα όταν κάνω αλλαγή από 3G σε 4G και το αντίστροφο...

Μου είπαν ότι θα κάνουν εκ νέου ενεργοποίηση του wifi calling και να κάνω μια επανεκκίνηση στο κινητό σε 5 λεπτά, κάτι που έχουμε ήδη κάνει πριν δυο μέρες (τους ενημέρωσα ότι δεν έπιασε) αλλά επέμεναν να το κάνουμε ξανά γιατί "εμείς μόνο αυτό προβλέπεται να κάνουμε"... Παρακάλεσα να ενημερώσουν το τεχνικό τμήμα για τη συνομιλία μας και ελπίζω σε ένα καλύτερο αύριο... :cry:

 

Edit - Όπως ήταν αναμενόμενο η επανενεργοποίηση του vowifi και η επανεκκίνηση του κινητού δεν έφεραν καμία αλλαγή....

 

Ακριβώς το ίδιο κ εγώ..μου έκαναν ανανέωση της υπηρεσίας,επανεκκίνηση όμως τίποτα δεν άλλαξε..οπότε οι επόμενοι ας μήν ταλεπορούντε άσκοπα εκτός και αν κάνοντας όσο πιο πολλοί παράπονα ενδιαφερθούνε και ασχοληθούνε τεχνικά να το φτιάξουν.:blink:

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ισχύει και τι ισχύει, οι γνώσεις μου δεν φτάνουν μέχρι εκεί, πάντως αν ισχύει αυτό που λες μάλλον καήκαμε...

 

Είπα να μιλήσω με την εξυπηρέτηση (εταιρικών) πελατών της cosmote και να τους πω τα παραπάνω, δηλαδή ότι εξαρτάται κι από αυτούς η συμβατότητα και ότι πρέπει να το κοιτάξουν για να είναι και πάλι συμβατές οι υλοποιήσεις Xiaomi & Cosmote όσον αφορά το vowifi στο redmi note 7...

Ένιωθα ότι μιλούσα άσκοπα... Με ρωτούσαν αν έχω καλύτερο σήμα όταν κάνω αλλαγή από 3G σε 4G και το αντίστροφο...

Μου είπαν ότι θα κάνουν εκ νέου ενεργοποίηση του wifi calling και να κάνω μια επανεκκίνηση στο κινητό σε 5 λεπτά, κάτι που έχουμε ήδη κάνει πριν δυο μέρες (τους ενημέρωσα ότι δεν έπιασε) αλλά επέμεναν να το κάνουμε ξανά γιατί "εμείς μόνο αυτό προβλέπεται να κάνουμε"... Παρακάλεσα να ενημερώσουν το τεχνικό τμήμα για τη συνομιλία μας και ελπίζω σε ένα καλύτερο αύριο... :cry:

 

Edit - Όπως ήταν αναμενόμενο η επανενεργοποίηση του vowifi και η επανεκκίνηση του κινητού δεν έφεραν καμία αλλαγή....

εννοείται ότι και η xiaomi θα μπορούσε να προβεί σε αλλαγές, αν όμως την ενδιαφέρουν μόνο οι μεγάλοι providers και από κει το feedback είναι OK, δεν ξέρω πόσο θα ασχοληθεί

εδώ πχ η vodafone, για vowifi υποστηρίζει μόνο κάποιες apple,samsung και huawei συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Ένα διαφορετικό θέμα, το δικό μου το άλλαξαν οθόνη,, είχε ~~`~

διάχυση φωτός στο λευκό χρώμα, ένα τμήμα ήτανε πιο φωτεινό. Και μου το στέλνουν, από service infoquest.

Link to comment
Share on other sites

το modem είναι ξεχωριστό partition στο κινητό σου(ποιος μίλησε για hardware???:wacko:) και το vowifi απαιτεί συμβατότητα με το δίκτυο του παρόχου. Με λίγο ψάξιμο θα έβλεπες ότι υπάρχουν ένα σωρό ασυμβατότητες πχ στην Ευρώπη με διάφορες συσκευές - δίκτυα.

 

αλλά αν τόσο καταλαβαίνεις ποιος είμαι εγώ που θα στο χαλάσω...

 

edit: γράφω σε ένα forum τεχνολογίας, δεν με ενδιαφέρει ούτε να απογοητεύω ούτε να ενθαρρύνω

Τελικά δε κατάλαβα ποια γνώμη υποστηρίζεις. Λύνεται με update ή όχι?? Εξήγησε πρώτα στον εαυτό σου και μετά μπες σε φόρουμ τεχνολογίας να σπείρεις πανικό όπως ήδη έκανες... Τα partitions είναι software. Όπως χάλασε το Vowifi έτσι μπορει να το ξανακάνει η εταιρία να είναι συμβατό με τις ελληνικές εταιρίες κινητής. Αλλά κοίτα τι έχεις προκαλέσει.... Όλοι λένε την βάψαμε κλπ κλπ....σε δικό σου ποστ. Όποιος ξέρει καταλαβαίνει. Όποιος όχι αντιδρά όπως εσύ....

Πάντα φιλικά...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δε κατάλαβα ποια γνώμη υποστηρίζεις. Λύνεται με update ή όχι?? Εξήγησε πρώτα στον εαυτό σου και μετά μπες σε φόρουμ τεχνολογίας να σπείρεις πανικό όπως ήδη έκανες... Τα partitions είναι software. Όπως χάλασε το Vowifi έτσι μπορει να το ξανακάνει η εταιρία να είναι συμβατό με τις ελληνικές εταιρίες κινητής. Αλλά κοίτα τι έχεις προκαλέσει.... Όλοι λένε την βάψαμε κλπ κλπ....σε δικό σου ποστ. Όποιος ξέρει καταλαβαίνει. Όποιος όχι αντιδρά όπως εσύ....

Πάντα φιλικά...

 

υπάρχει η ασυμβατότητα σε hardware, υπάρχει σε software, υπάρχει και σε IQ

παραδίνομαι!!!:X

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς σας στο τέλος μιας κλήσης την ώρα που εμφανίζεται η συνολική διάρκεια της να δείχνει τον χρόνο κομμένο στην μέση με μεγάλα νούμερα ή μόνο σε εμένα συμβαίνει?

 

ναι ετσι ειναι και εμενα...τεραστια γραμματοσειρα:wacko::wacko:

 

Και σε μένα το ίδιο... Γνωρίζει κανείς εάν ρυθμίζεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Το <<καλό>> με την miui 11 είναι ότι έχουμε, όσοι έχουμε, τα ίδια προβληματάκια ( με την γραμματοσειρά και τον αισθητήρα) οπότε σίγουρα θα τα επιδιορθωθούν σίγουρα και ελπίζω σύντομα.

Σε γενικές γραμμές πάντως εγώ νιώθω ότι τρέχει καλύτερα, έχει βελτιωθεί η διάρκεια της μπαταρίας και το GPS , μόνο με δορυφόρο κλειδώνει γρηγορότερα αλλά χάνει λίγο σε ακρίβεια. Επίσης παρατηρώ βελτίωση στο ηχείο και το ακουστικό.

Απο ' μένα η xiaomi παίρνει ναι και αν διορθώσει όπως προείπα τα προβληματάκια με κέρδισε σαν εταιρεία .

Edited by lokar
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει η ασυμβατότητα σε hardware, υπάρχει σε software, υπάρχει και σε IQ

 

παραδίνομαι!!!:X

Χαίρομαι που αντιλαμβάνεσαι την κατάσταση. Γνώθι σαυτόν κατά Σωκράτη!!! Το IQ μου μπορεί να μην ξεχειλίζει όπως το δικό σου αλλά προφανώς και αντιλαμβάνομαι την πραγματικότητα και δεν ζω σε ψευδαισθήσεις...

Πάντα φιλικά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάτοχοι RN7 που δεν έχουν πάρει την αναβάθμιση ή μόνο σε μένα συμβαίνει. Θέλω την επίσημη μέσω και κινητού όχι από εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάτοχοι RN7 που δεν έχουν πάρει την αναβάθμιση ή μόνο σε μένα συμβαίνει. Θέλω την επίσημη μέσω και κινητού όχι από εφαρμογή.

 

Για δοκίμασε στις ρυθμίσεις,ενημέρωση συστήματος,τρείς τελείες,ενημέρωση ρυθμίσεων,Λήψη ενημερώσεων έγκαιρα. Αλλιώς στις τρείς τελείες πάτα στην λήψη τελευταίου πακέτου.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάτοχοι RN7 που δεν έχουν πάρει την αναβάθμιση ή μόνο σε μένα συμβαίνει. Θέλω την επίσημη μέσω και κινητού όχι από εφαρμογή.
Δεν είσαι ο μόνος. Σε πολλούς δεν έχει έρθει ή ακυρώθηκε πριν προλάβουμε να την περάσουμε πιθανόν λόγω WiFi call. Οπότε περιμένουμε....

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος κι εγω εδω και μια βδομαδα και ειμαι με τη MIUI Global 10.3.6.0 PFGEUXM ,κατεβασα με την εφαρμογη απο το playstore την global stable V11.0.3.0 PFGEUXM .Μεχρι στιγμης το τηλεφωνο δουλευει (για μενα) αψογα ,οποτε να περιμενω την ενημερωση να ερθει ή να εγκαταστησω αυτη που κατεβασα;(θα μου πεις τι την κατεβασες τοτε..οκ αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου).

υγ. το wificalling δε με απασχολει προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

Τότε κατέβασε τη, θα δεις διαφορά στη μπαταρία....

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος κι εγω εδω και μια βδομαδα και ειμαι με τη MIUI Global 10.3.6.0 PFGEUXM ,κατεβασα με την εφαρμογη απο το playstore την global stable V11.0.3.0 PFGEUXM .Μεχρι στιγμης το τηλεφωνο δουλευει (για μενα) αψογα ,οποτε να περιμενω την ενημερωση να ερθει ή να εγκαταστησω αυτη που κατεβασα;(θα μου πεις τι την κατεβασες τοτε..οκ αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου).

υγ. το wificalling δε με απασχολει προς το παρον

 

Κατέβασες την 11, αλλά δεν την εγκατέστησες?

Δεν το ξεκαθαρίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε από service infoquest, άλλαξαν οθόνη,,( πολύ σημαντική η εγγύηση,!!!!!!), και έχω global EU.

Νομίζω ότι η global stable έχει λιγότερα θέματα, και κάποια στιγμή θα το φλασαρω

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε από service infoquest, άλλαξαν οθόνη,,( πολύ σημαντική η εγγύηση,!!!!!!), και έχω global EU.

Νομίζω ότι η global stable έχει λιγότερα θέματα, και κάποια στιγμή θα το φλασαρω

 

Η οθόνη σου φαίνεται ίδιας ποιότητας; Φωτεινότητα; Χρώματα; Μαύρο; Γιατί πάντα το είχα απορία για τι οθόνη βάζει η infoquest από τη στιγμή που δεν πουλάει η xiaomi ανταλλακτικά.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη σου φαίνεται ίδιας ποιότητας; Φωτεινότητα; Χρώματα; Μαύρο; Γιατί πάντα το είχα απορία για τι οθόνη βάζει η infoquest από τη στιγμή που δεν πουλάει η xiaomi ανταλλακτικά.

 

Από εσωτερική ενημέρωση που υπάρχει,τα ανταλλακτικά είναι αυτά που στέλνει η μητρική εταιρία.

Ειναι στο deal.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος κι εγω εδω και μια βδομαδα και ειμαι με τη MIUI Global 10.3.6.0 PFGEUXM ,κατεβασα με την εφαρμογη απο το playstore την global stable V11.0.3.0 PFGEUXM .Μεχρι στιγμης το τηλεφωνο δουλευει (για μενα) αψογα ,οποτε να περιμενω την ενημερωση να ερθει ή να εγκαταστησω αυτη που κατεβασα;(θα μου πεις τι την κατεβασες τοτε..οκ αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου).

υγ. το wificalling δε με απασχολει προς το παρον

Αν δεν σε απασχολεί το VoWifi όπως λες ,πέρασε την είναι καλύτερη και από άποψη μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασες την 11, αλλά δεν την εγκατέστησες?

Δεν το ξεκαθαρίζεις.

 

την εχω κατεβασει αλλα δεν την εχω εγκαταστησει ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Από εσωτερική ενημέρωση που υπάρχει,τα ανταλλακτικά είναι αυτά που στέλνει η μητρική εταιρία.

Ειναι στο deal.

 

Είναι δυνατόν σε επίσημο service, να βάζουν fake οθόνη;

Εγω έχω την 10.3.6 EU. Θέλω να το φλασαρω την stable global, διότι νομίζω ότι είναι πιο σταθερές οι διεθνείς Ρομ.

Να έχει arb ενεργοποιημένο; Θα το τσεκαρω.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν σε επίσημο service, να βάζουν fake οθόνη;

Εγω έχω την 10.3.6 EU. Θέλω να το φλασαρω την stable global, διότι νομίζω ότι είναι πιο σταθερές οι διεθνείς Ρομ.

Να έχει arb ενεργοποιημένο; Θα το τσεκαρω.

 

Απαντησα στην ερωτηση,προφανως και οχι.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τότε κατέβασε τη, θα δεις διαφορά στη μπαταρία....

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τί θα δει; ......δεν νομίζω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το gps πως πάτε; Σε εμένα αδυναμία που και που να βρει δορυφόρο και ανακριβεια στα μέτρα πριν τις στροφες. Υπάρχει κάποια λύση για αυτό; Edited by TheGuru
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...