Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα video της στοκ αποθηκευονται στην sd. Τωρα εκανα και ενα αντιγραφο ολες τις photo στην sd να τις εχω και κει. Αυτες που χαθηκαν τις εχω στο google photos, παλι καλα, οχι ακριβως την ιδια ποιοτητα, αλλα ειναι ok. Δοκιμασα να κανω restore με καποιο προγραμμα, αλλα για να γινει δουλεια νομιζω θελει να κανεις root. Τεσπα εγω το πα μηπως συμβει και σε καποιον αλλον, οποτε παρτε back up παιδες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρατηρω οτι εχουν χαθει ολες οσες ειχαν βγει με διπλο φακο, που την ιδια φωτο στη δειχνει δυο φορες μια με θολο background και μια με καθαρο.

Link to comment
Share on other sites

Τα video της στοκ αποθηκευονται στην sd. Τωρα εκανα και ενα αντιγραφο ολες τις photo στην sd να τις εχω και κει. Αυτες που χαθηκαν τις εχω στο google photos, παλι καλα, οχι ακριβως την ιδια ποιοτητα, αλλα ειναι ok. Δοκιμασα να κανω restore με καποιο προγραμμα, αλλα για να γινει δουλεια νομιζω θελει να κανεις root. Τεσπα εγω το πα μηπως συμβει και σε καποιον αλλον, οποτε παρτε back up παιδες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρατηρω οτι εχουν χαθει ολες οσες ειχαν βγει με διπλο φακο, που την ιδια φωτο στη δειχνει δυο φορες μια με θολο background και μια με καθαρο.

 

Περιμενε. Διπλό φακό δεν έχει. Μάλλον εννοείς το portrait mode της google. Αν αυτό το αφησες default τότε δημιουργεί υποφακελάκια.

 

Οπότε υπάρχουν δύο τινά, είτε ειχες ενεργό κάποιο αυτοματισμό καθαρισμού διπλότυπων φωτογραφιών και τις θεώρησε ίδιες (αλλά τοτε θα σβηνε μονο την μια από τις δύο) είτε για κάποιο λογο σου σβηστηκαν αυτά τα φακελάκια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο potrait το κανει. Νομιζω χαθηκαν ολες αυτες οι φωτο ανεξαρτητου εκδοσης gcam. Καπως τα καταφερα και τα σβησα προφανως. Ευχαριστω Αντρεα!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι στο potrait το κανει. Νομιζω χαθηκαν ολες αυτες οι φωτο ανεξαρτητου εκδοσης gcam. Καπως τα καταφερα και τα σβησα προφανως. Ευχαριστω Αντρεα!!

 

Τιποτα. Και μην ανησυχεις. Η ποιοτητα της google ειναι εξαιρετικη. Συνηθως δεν καταλαβαινεις διαφορά στην προβολή.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που κλείνω το viber και αποσυνδέομαι από το wifi ή τα δεδομένα μου βγάζει συνεχώς σε ένα πλαίσιο

viber η υπηρεσία αποσυνδέθηκε...το σέρνω αριστερά δεξιά καιν δε φεύγει...όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη...

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που κλείνω το viber και αποσυνδέομαι από το wifi ή τα δεδομένα μου βγάζει συνεχώς σε ένα πλαίσιο

 

viber η υπηρεσία αποσυνδέθηκε...το σέρνω αριστερά δεξιά καιν δε φεύγει...όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη...

Στις ρυθμίσεις του Viber, στα γενικά έχει επιλογή να μην στο βγάζει αν θες.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα. Και μην ανησυχεις. Η ποιοτητα της google ειναι εξαιρετικη. Συνηθως δεν καταλαβαινεις διαφορά στην προβολή.

 

Αντρέα καλημερα. Με την gcam 7 έχεις παίξει καθόλου έστω και στο a3 που μας παρατησες;:lol:

Είδα ότι βασίζεται στην bulkin που είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα καλημερα. Με την gcam 7 έχεις παίξει καθόλου έστω και στο a3 που μας παρατησες;:lol:

Είδα ότι βασίζεται στην bulkin που είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

:lol:

 

Είχα παίξει την bulkin στο rn7 αλλά είχε πολύ θόρυβο. Κατά τα άλλα pixel 4 wb είναι αρκετά πιο πιστό στα χρώματα που βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω λίγες ημέρες την συσκευή στην κατοχή μου. Εχθές παρατήρησα κάτω από πολύ φως ή τον ήλιο, ασπρίζει κάπως η οθόνη. Μόλις καλύψω το πάνω μέρος με το χέρι έρχεται στα κανονικά του. Είχα κ άλλη συσκευή με οθόνη IPS LCD, δεν θυμάμαι να μου το έκανε. Μήπως είναι κάποια ρύθμιση?

 

Όταν καταλάβει ότι είναι σε πολύ φως αυξάνει τέρμα φωτεινότητα και αλλάζει λίγο τα χρώματα για μεγαλύτερη αντίθεση. Δεν θυμάμαι εάν υπάρχει ρύθμιση, αλλά προσωπικά με βολεύει, οπότε δεν το έχω ψάξει.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες έχω το εξής θέμα με το playstore. Όταν είχα ενημερώσεις πατούσα το βελάκι δίπλα στο όνομα τις εφαρμογής και εμφανιζόταν από κάτω οι αλλαγές που φέρνει οι ενημέρωση. Πλέον δεν μου δείχνει τίποτα. Σε άλλο τηλέφωνο που το είδα, δουλεύει σωστά. Με απεγκατασταση ενημερώσεων του playstore δεν άλλαξε κάτι. Εσείς το έχετε αυτό το θέμα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο θέμα σε άλλη συσκευή (meizu) ίσος είναι γενικό το πρόβλημα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όταν καταλάβει ότι είναι σε πολύ φως αυξάνει τέρμα φωτεινότητα και αλλάζει λίγο τα χρώματα για μεγαλύτερη αντίθεση. Δεν θυμάμαι εάν υπάρχει ρύθμιση, αλλά προσωπικά με βολεύει, οπότε δεν το έχω ψάξει.

 

Δοκίμασα σε χαμηλή φωτεινότητα να φεξω με φακό στο πάνω μέρος δεξιά της κάμερας κ κάνει το ίδιο.. Πρώτη φορά το είδα κ τρόμαξα, λέω μην έχει κανένα πρόβλημα!

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα σημερα τη gcam7 v12 και απο οτι βλεπω ειναι λιγο καλυτερη σε ποιοτητα (θορυβο/details) σε σχεση με Bulkin v6.2

Επισης εχει by default καθρεπτισμο εμπροσθιας φωτογραφιας

 

Παραθετω link με ρυθμισεις για οποιον θελει να δοκιμασει.

https://telegra.ph/Installation--Settings-For-GCam-70-by-Parrot043-Lavender-10-06-2

https://drive.google.com/file/d/1CARcOckiUUSAyitYRiyRjzGBVSy1E8IZ/edit

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβαίνω σωστά, για το θέμα <κάμερα> που παραθέτετε συστηματικά, μιλάτε για προγράμματα δηλαδή εφαρμογές φωτογραφίας.

Εγώ που δεν έχω κατεβάσει τίποτα και δουλεύω το εικονίδιο (μαμά) και είμαι ευχαριστημένος δεν έχω καταλάβει κάτι παραπάνω που κάνετε εσείς ή κερδίζετε σε ποιότητα φωτογραφίας ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο; Γιατί εμένα εντάξει μου φαίνονται οι (μαμά) photos χωρίς να έχω κατεβάσει ή πειράξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβαίνω σωστά, για το θέμα <κάμερα> που παραθέτετε συστηματικά, μιλάτε για προγράμματα δηλαδή εφαρμογές φωτογραφίας.

Εγώ που δεν έχω κατεβάσει τίποτα και δουλεύω το εικονίδιο (μαμά) και είμαι ευχαριστημένος δεν έχω καταλάβει κάτι παραπάνω που κάνετε εσείς ή κερδίζετε σε ποιότητα φωτογραφίας ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο; Γιατί εμένα εντάξει μου φαίνονται οι (μαμά) photos χωρίς να έχω κατεβάσει ή πειράξει κάτι.

 

Η μεγαλη διαφορα ειναι στις νυχτερινες ληψεις και στα προσωπα.

Αν βγαλεις ημερα τοπιο απειροελαχιστη διαφορα θα εχει.

Ισως ανεβασω μια με stock και μια με gcam καποια στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μιά ερώτηση. Έχω το redmi note 7 και δεν έχω βάλει ακόμα sim μέσα, το΄εχω ανοίξει έχω ρυθμίσει wifi όλα καλά.

Όταν πάω να μπω σε κάποια από τις μπλοκαρισμένες σελίδες πχ για υπότιτλους, και ενώ είμαι στο wifi του σπιτιού μου, μου βγάζει το μήνυμα οτι η συγκεκριμένη σελίδα είναι αποκλεισμένη. Στο σταθερό pc μπαίνω κανονικά αλλά και από άλλο κινητό στο ίδιο δίκτυο.

Δοκίμασα στις ρυθμίσεις δικτύου να βάλω τους ίδιους DNS με το router και να του δώσω στατική ip. Επίσης δοκίμασα να κάνω διαγραφή ιστορικού στον Browser αλλά τίποτα!

Έχει κανείς καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

MEMORY Card slot microSD, up to 256 GB (uses shared SIM slot)

Internal 32GB 3GB RAM, 64GB 4GB RAM, 64GB 6GB RAM, 128GB 4GB RAM

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_7-9513.php

 

 

:shock::shock::shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα σημερα τη gcam7 v12 και απο οτι βλεπω ειναι λιγο καλυτερη σε ποιοτητα (θορυβο/details) σε σχεση με Bulkin v6.2

Επισης εχει by default καθρεπτισμο εμπροσθιας φωτογραφιας

 

Παραθετω link με ρυθμισεις για οποιον θελει να δοκιμασει.

https://telegra.ph/Installation--Settings-For-GCam-70-by-Parrot043-Lavender-10-06-2

https://drive.google.com/file/d/1CARcOckiUUSAyitYRiyRjzGBVSy1E8IZ/edit

 

περνιέται παράλληλα με τις κάμερες που έχει δώσει ο Αντρέας παλιότερα; Ή τις αντικαθιστά;

Link to comment
Share on other sites

περνιέται παράλληλα με τις κάμερες που έχει δώσει ο Αντρέας παλιότερα; Ή τις αντικαθιστά;

 

Εγώ είχα την 2η που έχει δώσει ο Αντρέας και την αντικατέστησε!

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες έχω το εξής θέμα με το playstore. Όταν είχα ενημερώσεις πατούσα το βελάκι δίπλα στο όνομα τις εφαρμογής και εμφανιζόταν από κάτω οι αλλαγές που φέρνει οι ενημέρωση. Πλέον δεν μου δείχνει τίποτα. Σε άλλο τηλέφωνο που το είδα, δουλεύει σωστά. Με απεγκατασταση ενημερώσεων του playstore δεν άλλαξε κάτι. Εσείς το έχετε αυτό το θέμα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μια χαρά στην θέση του είναι εμένα το βελάκι:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Miui 11 έχει βάλει κανείς?? Αν ναι εντύπωσης..

 

Ναι, η ελληνική είναι ήδη στην Miui 11 (9.9.26)

μια χαρά είναι, πιο σβέλτη μου φαίνεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά, μιά ερώτηση. Έχω το redmi note 7 και δεν έχω βάλει ακόμα sim μέσα, το΄εχω ανοίξει έχω ρυθμίσει wifi όλα καλά.

Όταν πάω να μπω σε κάποια από τις μπλοκαρισμένες σελίδες πχ για υπότιτλους, και ενώ είμαι στο wifi του σπιτιού μου, μου βγάζει το μήνυμα οτι η συγκεκριμένη σελίδα είναι αποκλεισμένη. Στο σταθερό pc μπαίνω κανονικά αλλά και από άλλο κινητό στο ίδιο δίκτυο.

Δοκίμασα στις ρυθμίσεις δικτύου να βάλω τους ίδιους DNS με το router και να του δώσω στατική ip. Επίσης δοκίμασα να κάνω διαγραφή ιστορικού στον Browser αλλά τίποτα!

Έχει κανείς καμία ιδέα?

 

στο PC ή στο router είχες αλλάξει DNS? γιατί δεν δοκιμάζεις με τους DNS της google στο redmi?

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά στην θέση του είναι εμένα το βελάκι:)

 

Το βελάκι είναι στη θέση του... Πληροφορίες δεν εμφανίζει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην stock εφαρμογή για λήψη βίντεο ποιές είναι οι ρυθμίσεις (ποιότητα, σταθεροποιητής, διάστημα) για το καλύτερο αποτέλεσμα ;
Link to comment
Share on other sites

Το βελάκι είναι στη θέση του... Πληροφορίες δεν εμφανίζει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

διαγραφή δεδομένων του play store έκανες?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...