Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό παίζει να είναι το δικό μου επόμενο κινητό :P
Αυτό που ζηλεύω από τα mi8-mi9 είναι η ποιότητα κατασκευής σε όλα τα υπόλοιπα με καλύπτει και το note 7.

 

Stock

48057395063_83581919ef_c.jpg

IMG_20190613_192437 by [/url] - Flickr2BBcode LITE

 

Gcam

48057395468_94c7e2c53c_c.jpg

IMG_20190613_192355 by - Flickr2BBcode LITE

 

Stock

48057442542_afdac89796_c.jpg

IMG_20190613_213059 by - Flickr2BBcode LITE

 

Gcam

48057393443_ecd23fb9cf_c.jpg

IMG_20190613_213108 by - Flickr2BBcode LITE

 

Stock

48057393473_1f97bcfe2c_c.jpg

IMG_20190613_213719 by - Flickr2BBcode LITE

 

Gcam

48057440662_47d1bd8f68_c.jpg

IMG_20190613_213650 by - Flickr2BBcode LITE

 

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει έχουν αρκετές διαφορές με το mi9 που δεν περιορίζονται στην ποιότητα κατασκευής (πχ amoled, soc, wide camera, tele camera, ασυρματη φόρτιση κλπ). Απλά το rn7 ειναι πιο vfm αν δεν εισαι απαιτητικός χρήστης. :)
Link to comment
Share on other sites

Θα πήγαινα σε mi 9 στη θέση σου, έτσι για να σε βάλω στη πρίζα :)

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Πίσω μου σ' έχω......:lol:

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθειά σας, επειδή έχω χαθεί λίγο για αγορά από τα γνωστά καταστήματα στο ίντερνετ... άλλοι στην περιγραφή τους γράφουν Global, άλλοι EU, και άλλοι δεν αναφέρουν τίποτα. Τι τελικά απ'όλα αυτά προτιμάμε;

Έχουν διαφορές; μην φάμε και καμία φόλα!!! Διότι βλέπω πολλοί σε αγγελίες τα πουλάνε μετά από 1-2 μήνες...

Link to comment
Share on other sites

αυτες οι φωτο ειναι απο το redmi note 7 ???

Προφανώς ναι....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το pro αλλά όχι σε global version με ότι αυτό συνεπάγεται (μπάντες κινητής τηλεφωνίας γλώσσα κλπ ). Μόνο το note 7 έχει κυκλοφορήσει εδώ.
Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι βλέπω διαθεσιμότητα.

Κάνε τον κόπο να ξανακοιταξεις.

 

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi 8

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ, με εγγύηση Infoquest, είναι η 1η φορά σε Xiaomi κινητό και προσπαθώ να προσαρμοστώ.

Η ευχάριστη έκπληξη ήταν ότι μετέφερε όλες τις εφαρμογές από το προηγούμενο, εκτός εκείνες του Amazon που τις κατέβασα χειροκίνητα (Λάθος, δεν γίνεται εγκατάσταση).

Ένα πρόβλημα είναι ότι δεν έχει ταξινομήσει τις εφαρμογές αλφαβητικά.

Πως διορθώνεται αυτό;

 

Edit

1. Διαπιστώνω ότι ενώ βρήκε το λογαριασμό μου στο Amazon, δεν εγκαθίστανται οι αγορασμένες εφαρμογές μου

2. Δεν βρίσκω που είναι κρυμμένη η ρύθμιση "να επιτρέπεται η εγκατάσταση από άγνωστες πηγές' (μήπως είναι αυτή η αιτία για τη μη εγκατάσταση των Amazon)

3. Δεν βρίσκω τις ρυθμίσεις για κάμερα (έχω βάλει και την Gcam με το apk, ρωτάω για ρυθμίσεις)

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να πάρω το redmi note 7 pro me 6 ram και 128 GB 205 βγαίνει από αλί εξπρές... Και ισχύει ξέρει κανείς άμα τον στείλουν με DHL ότι δεν πληρώνεις φόρους???
Link to comment
Share on other sites

Πόσες φορές πρέπει να γραφτεί ότι το Pro ΔΕΝ κυκλοφορεί με Global έκδοση.

Επομένως, αν τα αγοράσεις ΔΕΝ θα έχεις όλα όσα συνοδεύουν την Global.

Σε ότι αφορά στη DHL, αν είναι η courier πληρώνεις πολλά περισσότερα από το απλό ταχυδρομείο και αν είναι το γερμανικό ταχυδρομείο, δεν έχει αναφερθεί περίπτωση που γλυτώνεις το τελωνείο.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να πάρω το redmi note 7 pro me 6 ram και 128 GB 205 βγαίνει από αλί εξπρές... Και ισχύει ξέρει κανείς άμα τον στείλουν με DHL ότι δεν πληρώνεις φόρους???

 

Περίμενε να κυκλοφορήσει το k20 και να πέσει λίγο η τιμή του ή συμβιβάσου με το rn7.

Να παρεις το pro και να μην εχει καλη καλυψη δικτυου και να μπλεκεις και με roms δεν αξιζει.

Επισης υπαρχει το samsung a50 για καλυτερη οθονη αλλα κατα αλλα ιδιο κινητο και αρκετα πιο ακριβο.

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε πει τόσες φορές για το note 7 pro ΜΑΚΡΙΑ, είναι China version, μου αρέσει που κάποιοι ρωτάνε ακόμα, σε ανθρώπους μιλάμε ή σε ντουβαρια;;

 

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Edit

1. Διαπιστώνω ότι ενώ βρήκε το λογαριασμό μου στο Amazon, δεν εγκαθίστανται οι αγορασμένες εφαρμογές μου

2. Δεν βρίσκω που είναι κρυμμένη η ρύθμιση "να επιτρέπεται η εγκατάσταση από άγνωστες πηγές' (μήπως είναι αυτή η αιτία για τη μη εγκατάσταση των Amazon)

3. Δεν βρίσκω τις ρυθμίσεις για κάμερα (έχω βάλει και την Gcam με το apk, ρωτάω για ρυθμίσεις)

 

Αν το Amazon είναι ξεχωριστή εφαρμογή και μέσω αυτής κάνεις εγκατάσταση τις άλλες εφαρμογές τότε πήγαινε ρυθμίσεις->διαχείριση εφαρμογών->"Amazon"->εγκατάσταση εφαρμογών από άγνωστες πηγές και τσέκαρε και τις άλλες άδειες που έχει η εφαρμογή.

Όσων αφορά την gcam ίσως έχεις περάσει gcam χωρίς τα απαραίτητα libraries και δεν γίνεται να πειραματιστεις. Έχει ανέβει μια έκδοση του arnova νομίζω αρκετά παραμετροποιησιμη. Τσέκαρε προηγούμενα ποστ και υπάρχουν αρκετές πληροφορίες.

Sony Ericsson Xperia x10 mini

Nokia Lumia 520

Xiaomi Redmi 2 TD

Xiaomi Redmi Note 7 ✔️

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το είχα για ένα φεγγάρι, να πω ότι το κινητό ήταν άψογο απ' όλες τις απόψεις.

Αν κάποιον δεν τον ενοχλούν τα στησίματα, δε θα έχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Αν και μια χαρά παίζει και από μόνο του.

Ελληνικη γλώσσα βάζεις κανονικά, playstore βάζεις κανονικά και 4G πιάνεις χωρίς κανένα πρόβλημα. Τουλάχιστον με cosmote που είχα εγώ.

Μη σας τρομάζει το γεγονός ότι προορίζεται μόνο για τη δική τους αγορά.

Μια χαρά απροβληματιστα παίζει, όπως μια χαρά έπαιζε και το απίστευτο mi note 3.

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi 8

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!Το τσιμπησα και εγω σημερα σε μπλε για την γυναικα μου!Δεν εχω ασχοληθει πολυ ακομα αλλα οι πρωτες εντυπωσεις ηταν πολυ καλες!Πρωτη φορα xiaomi και ελπιζω να μην εχω προβληματα.Μεχρι σημερα ημουν φαν των huawei/honor αλλα ειπα να κανω μια αλλαγη.Δεν εχω διαβασει ακομα το φορουμ αλλα θα ξεκινησω συντομα,οποτε οτι αποριες εχω θα ζητησω την βοηθεια σας!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι... Διάβασα σε κάποιο review πως το LED notification δεν λειτουργεί σε όλες τις ειδοποιήσεις και εφαρμογές... Είναι αλήθεια; Στις αναπάντητες κλήσεις, μηνύματα sms κλπ και στο messenger συγκεκριμένα μπορείτε να μου πείτε εάν λειτουργεί σωστά; Εάν έρχεται ειδοποίηση με το στρογγυλό εικονίδιο στην οθόνη δηλαδή, ήχο και Led ειδοποίηση; Ευχαριστώ. Ρωτώ γιατί θέλω να αλλάξω το παλιό μου redmi 4a πια στο οποία είχα πάντα πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις και συγκεκριμένα στο messenger όποτε ήθελε ερχόταν ειδοποίηση.... Μη πάθουμε τα ίδια....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι... Διάβασα σε κάποιο review πως το LED notification δεν λειτουργεί σε όλες τις ειδοποιήσεις και εφαρμογές... Είναι αλήθεια; Στις αναπάντητες κλήσεις, μηνύματα sms κλπ και στο messenger συγκεκριμένα μπορείτε να μου πείτε εάν λειτουργεί σωστά; Εάν έρχεται ειδοποίηση με το στρογγυλό εικονίδιο στην οθόνη δηλαδή, ήχο και Led ειδοποίηση; Ευχαριστώ. Ρωτώ γιατί θέλω να αλλάξω το παλιό μου redmi 4a πια στο οποία είχα πάντα πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις και συγκεκριμένα στο messenger όποτε ήθελε ερχόταν ειδοποίηση.... Μη πάθουμε τα ίδια....
Sms κλήσεις άψογα τώρα ότι αφορά messenger viber κλπ ότι γουστάρει κάνει
Link to comment
Share on other sites

Γιατί βρε παιδιά έχει led για ειδοποιήσεις;

Και αν ναι που είναι?

 

Edit.

Αν λέτε αυτό που είναι στην κάτω πλευρά της οθόνης ούτε καν φαίνεται, είναι σαν να μην υπάρχει

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Γιατί βρε παιδιά έχει led για ειδοποιήσεις;

Και αν ναι που είναι?

 

Edit.

Αν λέτε αυτό που είναι στην κάτω πλευρά της οθόνης ούτε καν φαίνεται, είναι σαν να μην υπάρχει

Nαι αυτο ειναι,ειδες τι κανουν τα μικρα bezel...οταν εισαι σε πολυ φωτεινο περιβαλον και υπο γωνια δεν το βλεπεις πολυ καλα,βεβαια σε περιβαλον γραφειου-σπιτιου ας πουμε το βλεπεις...εδω σε συσκευη του 1000ρικου το εψαχνα.....:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο εμένα που με ενοχλεί είναι ότι δε νιώθω τη δόνηση όπως στα προηγούμενα τηλέφωνα, το έχω είτε στη τσέπη είτε στο τσαντάκι, συνήθως μετά το τρίτο χτύπημα θα καταλάβω ότι χτυπάει κι αυτό λόγω του ringtone. Δε ξέρω αν φταίει η θήκη που το παχαινει, αλλά χλωμό το βλέπω

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...