Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρήκε κανείς κανένα θέμα για την miui 11 που να μεγαλώνει τα εικονίδια, τα γράμματα και τους αριθμούς στην μπάρα ειδοποίησης; Εγώ ψάχνω τόσες μέρες δοκιμάζοντας θέματα αλλά όλα ίδια διάσταση έχουν τα γράμματα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρυθμίσεις-προσθετες ρυθμίσεις-επιλογες προγραμματιστών-μικροτερο πλάτος. Από 392 άλλαξε την τιμή σε 320.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενός φίλου έσπασε η οθόνη. Επισκέφθηκε ένα τοπικό κατάστημα που φτιάχνει κινητά κλπ να μάθει το κόστος για επισκευή και είναι αρκετά φτηνό αλλά δεν ξέρει από που να πάρει την οθόνη. Του βρήκα κάποιους πωλητές στο aliexpress και το κόστος κυμαίνεται από 14€ έως 25€ περίπου.

Έχει κάποιος κάτι να προτείνει;

Το κινητό ΔΕΝ αγοράστηκε μέσω αντιπροσωπείας οπότε δεν μπορεί να γίνει κάτι με επίσημο service, το κόστος θα είναι αρκετά τσουχτερό κιόλας έως ασύμφορο.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω RN7 με Mi Band 4 και οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά. Δεν βγαίνω συχνά από την εμβέλεια του bluetooth, αλλά σίγουρα το έχω κάνει, χωρίς να σταματήσουν να έρχονται όταν επιστρέψω...
Λοιπόν το ρολόι λειτουργεί υποδειγματικά εφόσον δεν έχεις ενεργό το ξεκλείδωμα μέσω Bluetooth.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-προσθετες ρυθμίσεις-επιλογες προγραμματιστών-μικροτερο πλάτος. Από 392 άλλαξε την τιμή σε 320.
Σ ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Έγινε όντως καλύτερο. Βέβαια αν κατέβαινε η τιμή και λίγο πιο κάτω θα ήταν ακόμη καλύτερα αλλά οκ. Όπως και να έχει σ ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε ενημέρωση για μία εφαρμογή συστήματος και κατά λάθος πάτησα αγνοηση. Πώς μπορώ να ξανά εμφάνισω την εφαρμογή και να την ενημερώσω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις κάτω κάτω ενημέρωση εφαρμογών συστήματος.

 

 

 

Εκεί πάτησα αγνοηση....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενός φίλου έσπασε η οθόνη. Επισκέφθηκε ένα τοπικό κατάστημα που φτιάχνει κινητά κλπ να μάθει το κόστος για επισκευή και είναι αρκετά φτηνό αλλά δεν ξέρει από που να πάρει την οθόνη. Του βρήκα κάποιους πωλητές στο aliexpress και το κόστος κυμαίνεται από 14€ έως 25€ περίπου.

Έχει κάποιος κάτι να προτείνει;

Το κινητό ΔΕΝ αγοράστηκε μέσω αντιπροσωπείας οπότε δεν μπορεί να γίνει κάτι με επίσημο service, το κόστος θα είναι αρκετά τσουχτερό κιόλας έως ασύμφορο.

 

Και αν το αγόραζε μέσω αντιπροσωπείας θα του κάλυπταν το σπάσιμο ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Sofoklas ευχαριστώ κι εγώ για το tip. Πολύ καλύτερα με την μπάρα τώρα

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-προσθετες ρυθμίσεις-επιλογες προγραμματιστών-μικροτερο πλάτος. Από 392 άλλαξε την τιμή σε 320.

Απλά respect!!!

Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και αν το αγόραζε μέσω αντιπροσωπείας θα του κάλυπταν το σπάσιμο ;;;;

Εννοείται κι όχι. Αλλά αυτό που κολλάει;

Link to comment
Share on other sites

Πρίν απο 2 ημέρες πέρασα και γω τη miui 11.

Εκτός απο το γνωστό και πολυ σημαντικό πρόβλημα με wificall, δεν λειτουργεί καθόλου στις κλήσεις και ο proximity sensor. Πριν την αναβαθμιση λειτουργούσε κανονικά. Στο CIT δεν μου εχει ενεργοποιημένες τις επιλογες για test ή calibration.

Τι γίνεται ρε παιδιά ??? Αντι να πάμε καλύτερα, πάμε χειρότερα???:(

Μηπως υπάρχει καμιά πρόχειρη λυση μεχρι να το λύσουν???

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και εμενα δεν δουλευε το σενσορ που λες . απο ρυθμίσεις κλήσεων το απενεργοποίησε το και το ενεργοποιείς επανεκκίνηση και μετα σουπερ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και εμενα δεν δουλευε το σενσορ που λες . απο ρυθμίσεις κλήσεων το απενεργοποίησε το και το ενεργοποιείς επανεκκίνηση και μετα σουπερ

 

Σε ευχαριστώ πολυ φίλε μου, για τη συμβουλή σου.

Το έκανα και δουλευει κανονικά.:):):):D:D:D

Link to comment
Share on other sites

κάποιο νεο σχετικά με το volte και vowifi που χάσαμε με την miui 11 έχουμε ?

 

Σχετικά με το vowifi δυστυχώς τίποτε....

Το volte σε εμένα λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

κάποιο νεο σχετικά με το volte και vowifi που χάσαμε με την miui 11 έχουμε ?

 

Το VoLTE λειτουργεί κανονικά. Το VoWiFi δεν αναμένεται να φτιάξει χωρίς νέο update. Σε κάθε περίπτωση, δεν χρειάζεται να το ρωτάμε 2-3 φορές σε κάθε σελίδα, να είσαι βέβαιος ότι μόλις διορθωθεί θα γραφτεί το ίδιο δευτερόλεπτο :).

Link to comment
Share on other sites

Το VoLTE λειτουργεί κανονικά. Το VoWiFi δεν αναμένεται να φτιάξει χωρίς νέο update. Σε κάθε περίπτωση, δεν χρειάζεται να το ρωτάμε 2-3 φορές σε κάθε σελίδα, να είσαι βέβαιος ότι μόλις διορθωθεί θα γραφτεί το ίδιο δευτερόλεπτο :).

πολύ φοβάμαι ότι δεν είναι θέμα update, ούτε καν θέμα miui...

στην dev που είμαι εγώ έχει πάρει νομίζω 4 update στην 11 χωρίς να αλλάξει κάτι

είναι θέμα παρόχων να υποστηρίξουν το νέο modem που έχει πλέον η 11

Link to comment
Share on other sites

πολύ φοβάμαι ότι δεν είναι θέμα update, ούτε καν θέμα miui...

 

στην dev που είμαι εγώ έχει πάρει νομίζω 4 update στην 11 χωρίς να αλλάξει κάτι

 

είναι θέμα παρόχων να υποστηρίξουν το νέο modem που έχει πλέον η 11

Δηλαδή ήρθε η xiaomi και σου άλλαξε μόντεμ στο κινητό σου??? Το hardware είναι ίδιο. Το software θα φτιάχνεται με update!!! Μην απογοητευουμε τον κόσμο άδικα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς σας στο τέλος μιας κλήσης την ώρα που εμφανίζεται η συνολική διάρκεια της να δείχνει τον χρόνο κομμένο στην μέση με μεγάλα νούμερα ή μόνο σε εμένα συμβαίνει?
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

πολύ φοβάμαι ότι δεν είναι θέμα update, ούτε καν θέμα miui...

στην dev που είμαι εγώ έχει πάρει νομίζω 4 update στην 11 χωρίς να αλλάξει κάτι

είναι θέμα παρόχων να υποστηρίξουν το νέο modem που έχει πλέον η 11

 

Άν ισχύει κάτι τέτοιο πρέπει να απευθυνθούμε στην Cosmote και να τους αναφέρουμε οτι συγκεκριμένα μετα την αναβάθμιση δεν λειτουργεί για να το ψάξουν και να το διορθώσουν.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ήρθε η xiaomi και σου άλλαξε μόντεμ στο κινητό σου??? Το hardware είναι ίδιο. Το software θα φτιάχνεται με update!!! Μην απογοητευουμε τον κόσμο άδικα...

το modem είναι ξεχωριστό partition στο κινητό σου(ποιος μίλησε για hardware???:wacko:) και το vowifi απαιτεί συμβατότητα με το δίκτυο του παρόχου. Με λίγο ψάξιμο θα έβλεπες ότι υπάρχουν ένα σωρό ασυμβατότητες πχ στην Ευρώπη με διάφορες συσκευές - δίκτυα.

 

αλλά αν τόσο καταλαβαίνεις ποιος είμαι εγώ που θα στο χαλάσω...

 

edit: γράφω σε ένα forum τεχνολογίας, δεν με ενδιαφέρει ούτε να απογοητεύω ούτε να ενθαρρύνω

Edited by xnikos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...