Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 ώρες πριν, panoszavra said:

Μωρέ άσε όσους έχουν άγνοια στην ευτυχία τους. 😁

Αφού πραγματικά είναι ευτυχισμένοι με αυτό που έχουν, γιατί να τους αναφέρεις προβλήματα που αφορούν εσένα. 
 Πες τα εδώ να γκρινιάζουμε παρέα. 

Για πες λεπτομέρειες. Σε τι δουλεύει  καλύτερα

Δεν ζεσταίνεται τόσο εύκολα 

Η μπαταρία κρατάει αρκετά περισσότερο 

Τα ηχεία παίζουν δεξί και αριστερό το ίδιο ενώ στο Mac OS το αριστερό δεν παίζει τόσο δυνατά και παλιότερα νόμιζα είναι χαλασμένο 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 ώρες πριν, Tasos19s said:

Δεν ζεσταίνεται τόσο εύκολα 

Η μπαταρία κρατάει αρκετά περισσότερο 

Τα ηχεία παίζουν δεξί και αριστερό το ίδιο ενώ στο Mac OS το αριστερό δεν παίζει τόσο δυνατά και παλιότερα νόμιζα είναι χαλασμένο 

 

Τι λες ρε Τάσο, τι λες!! Θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε με αυτά που διαβάζουμε!! 

Έχω αλλάξει 10 Apple Watch, από απλά SE μέχρι Editions των 1500€, και 3-4 διαφορετικά MacBooks και Mac mini και ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν έγινε τίποτα από αυτά που αναφέρεις!!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, bill_viper said:

Τι λες ρε Τάσο, τι λες!! Θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε με αυτά που διαβάζουμε!! 

Έχω αλλάξει 10 Apple Watch, από απλά SE μέχρι Editions των 1500€, και 3-4 διαφορετικά MacBooks και Mac mini και ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν έγινε τίποτα από αυτά που αναφέρεις!!!

Ε σε εμένα γίνεται που είναι το παράξενο; 
Τα Apple Watch τι σχέση έχουν με το MacBook?

Κι εγώ έχω αλλάξει περισσότερα από εσένα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tasos19s said:

Ε σε εμένα γίνεται που είναι το παράξενο; 
Τα Apple Watch τι σχέση έχουν με το MacBook?

Κι εγώ έχω αλλάξει περισσότερα από εσένα 

Κι εγώ φυσιολογικό το βρίσκω που όλα αυτά συμβαίνουν σε σένα μόνο.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, motoboots said:

Κι εγώ φυσιολογικό το βρίσκω που όλα αυτά συμβαίνουν σε σένα μόνο.

Τι συμβαίνει μόνο σε εμένα; 
Πιο πάνω άλλος λέει έχει 10 προβλήματα με το iPhone. Εκείνον τον πιστεύεις; 
Οραματα βλέπετε; Έχω κανέναν λόγο να μπω εδώ να γράφω ψέματα; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2024 at 9:46 ΜΜ, motoboots said:

Το πρόβλημα είναι ότι πιστεύεις πως έχουμε διαφορές. 

Διάφορες = διαφορετικές απόψεις. Και ναι, έχουμε. Αυτό δεν είναι κακό ούτε παράλογο. Μάλλον αυτονόητο. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν ευθύνεται η αναβάθμιση στην 17.4 ή το γεγονός ότι αντί για τον Microsoft exchange έβαλα τον outlook, αλλά πλέον σταμάτησε το pop up παράθυρο που εμφανιζόταν κάθε λίγο και λιγάκι ζητώντας να ξανά βάλω τον κωδικού για το hotmail. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panoszavra said:

Δεν ξέρω εάν ευθύνεται η αναβάθμιση στην 17.4 ή το γεγονός ότι αντί για τον Microsoft exchange έβαλα τον outlook, αλλά πλέον σταμάτησε το pop up παράθυρο που εμφανιζόταν κάθε λίγο και λιγάκι ζητώντας να ξανά βάλω τον κωδικού για το hotmail. 

Τις πιο πολλές φορές έτσι λύνονται αυτά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω ότι χιλιοειπωθηκαν αυτά που θα ζητήσω, αλλά δεν ξέρω πόσο πίσω πρέπει να πάω στο νήμα κι επειδή έπεσε στα χέρια μου το 15PM που θα ηθελα ιδανικα να το χρησιμοποιησω το 3ημερο, θα ήθελα να περάσω αρχεία από το PC και να στήσω viber.

3utools κάποιος/οι έγραψαν και κάποια βήματα για το viber, ώστε να μη χαθούν οι συνομιλίες. Μπορείτε να δώσετε κάποιο link με βήματα / οδηγίες και για τα δύο?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παντως χθες που ειχα μια δυσκολη μερα με κλησεις απανωτες το κινητο δεν ανταπεξηλθε καθολου καλα. ΠΡωτον σε εισερχομενες κλησεις ηταν τραγικο, απαντουσα και κολλουσε, με αποτελεσμα να κλεινω και να παιρνω πισω, 2ον ετρωγε κολλημα ο dialer και το κουμπι απαντησης που το εσερνα δεξια δεν πηγαινε με αποτελεσμα να μην μπορω να απαντησω κλησεις και 3ον στο τελος εχασε και τη φωτο που εχω φοντο στην επαφη της γυναικας μου οταν μιλαμε, και εβγαζε μια μαυρη οθονη και το ονομα της αντι για τη φωτο...το οποιο λυθηκε με επανεκκινηση του τηλεφωνου. Δεν ειναι η πρωτη φορα που τα αντιμετωπιζω αυτα, πραγματα που δεν τα εχω παθει ποτε με ανδροιδ. Δε νομιζω να φταιει η cosmote, μιας και με ανδροιδ ειχα wind, καθως αλλαξα δικτυο προσφατα, αλλα θεωρω οτι μονο σταθερο και smooth δεν ειναι το αι φον. το θεμα ειναι οτι και με το 14αρι ειχα τετοια θεματακια αλλα πλεον τα παθαινω πιο συχνα. απο κλησεις δεχομαι αρκετες μες τη μερα, ισως και 50 μεσα σε 3 ωρες το πρωι αλλα δεν θεωρω οτι δικαιολογειται.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nikos_Mpl said:

παντως χθες που ειχα μια δυσκολη μερα με κλησεις απανωτες το κινητο δεν ανταπεξηλθε καθολου καλα. ΠΡωτον σε εισερχομενες κλησεις ηταν τραγικο, απαντουσα και κολλουσε, με αποτελεσμα να κλεινω και να παιρνω πισω, 2ον ετρωγε κολλημα ο dialer και το κουμπι απαντησης που το εσερνα δεξια δεν πηγαινε με αποτελεσμα να μην μπορω να απαντησω κλησεις και 3ον στο τελος εχασε και τη φωτο που εχω φοντο στην επαφη της γυναικας μου οταν μιλαμε, και εβγαζε μια μαυρη οθονη και το ονομα της αντι για τη φωτο...το οποιο λυθηκε με επανεκκινηση του τηλεφωνου. Δεν ειναι η πρωτη φορα που τα αντιμετωπιζω αυτα, πραγματα που δεν τα εχω παθει ποτε με ανδροιδ. Δε νομιζω να φταιει η cosmote, μιας και με ανδροιδ ειχα wind, καθως αλλαξα δικτυο προσφατα, αλλα θεωρω οτι μονο σταθερο και smooth δεν ειναι το αι φον. το θεμα ειναι οτι και με το 14αρι ειχα τετοια θεματακια αλλα πλεον τα παθαινω πιο συχνα. απο κλησεις δεχομαι αρκετες μες τη μερα, ισως και 50 μεσα σε 3 ωρες το πρωι αλλα δεν θεωρω οτι δικαιολογειται.

Φιλε μου δεν πιστεύω πως δικαιολογιέται τέτοια συμπεριφορά. Εχω το 15ρι pro max 3 μήνες και ούτε μια φορα δεν παρατήρησα αυτά τα φαινόμενα  που περιγράφεις . Βέβαια δεν έχω τόσες κλήσεις  αλλα και πάλι δεν έχει κολλήσει ουτε μια φορα ο dialer.

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alelo said:

Φιλε μου δεν πιστεύω πως δικαιολογιέται τέτοια συμπεριφορά. Εχω το 15ρι pro max 3 μήνες και ούτε μια φορα δεν παρατήρησα αυτά τα φαινόμενα  που περιγράφεις . Βέβαια δεν έχω τόσες κλήσεις  αλλα και πάλι δεν έχει κολλήσει ουτε μια φορα ο dialer.

Φιλε μου, αμα κατεγραφα ποσες φορες μου εχει κολλησει θα παθαινες πλακα. Πραγματικα εχει αρχισει και γινεται κουραστικο. μεχρι και επαναφορα εργοστασιακων εκανα και δεν επανεφερα back up μην τυχον και στρωσει. το θεμα ειναι οτι ειχα αλλαξει 2 14αρια μικρα και μου ειχε ξανα κανει τετοια. Τωρα το 15αρι ειναι μερες που δεν παλευεται.

Ειδικα με κλησεις, απαραδεκτο, τετοια κολληματα ο dialer να μην μπορεις να απαντησεις συμβαινει συχνα. Ομοιως να κολλαει σε 2η κληση κτλ. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikos_Mpl said:

παντως χθες που ειχα μια δυσκολη μερα με κλησεις απανωτες το κινητο δεν ανταπεξηλθε καθολου καλα. ΠΡωτον σε εισερχομενες κλησεις ηταν τραγικο, απαντουσα και κολλουσε, με αποτελεσμα να κλεινω και να παιρνω πισω, 2ον ετρωγε κολλημα ο dialer και το κουμπι απαντησης που το εσερνα δεξια δεν πηγαινε με αποτελεσμα να μην μπορω να απαντησω κλησεις και 3ον στο τελος εχασε και τη φωτο που εχω φοντο στην επαφη της γυναικας μου οταν μιλαμε, και εβγαζε μια μαυρη οθονη και το ονομα της αντι για τη φωτο...το οποιο λυθηκε με επανεκκινηση του τηλεφωνου. Δεν ειναι η πρωτη φορα που τα αντιμετωπιζω αυτα, πραγματα που δεν τα εχω παθει ποτε με ανδροιδ. Δε νομιζω να φταιει η cosmote, μιας και με ανδροιδ ειχα wind, καθως αλλαξα δικτυο προσφατα, αλλα θεωρω οτι μονο σταθερο και smooth δεν ειναι το αι φον. το θεμα ειναι οτι και με το 14αρι ειχα τετοια θεματακια αλλα πλεον τα παθαινω πιο συχνα. απο κλησεις δεχομαι αρκετες μες τη μερα, ισως και 50 μεσα σε 3 ωρες το πρωι αλλα δεν θεωρω οτι δικαιολογειται.

Αυτο με την επαφη το εχω παθει και εγω....ελαχιστες φορες μου εχει κολλησει...1 φορα στς 20 μερες μαξ.... και εγω εχω παρα πολλες κλησεις με αποκορυφωμα τς παρασκευες που ξεπερναω τς 100 κλησεις την μερα πλεον...καθημερινες παιζω κοντα στς 60-70...

δυστυχως στς κλησεις τρωει αρκετη μπαταρια το αιφον...εχθες με το ζορι εβγαλα την μερα...βεβαια ηταν πρωτο σε καταναλωση το τηλεφωνο εχθες με 24%

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, arxontas2323 said:

Αυτο με την επαφη το εχω παθει και εγω....ελαχιστες φορες μου εχει κολλησει...1 φορα στς 20 μερες μαξ.... και εγω εχω παρα πολλες κλησεις με αποκορυφωμα τς παρασκευες που ξεπερναω τς 100 κλησεις την μερα πλεον...καθημερινες παιζω κοντα στς 60-70...

δυστυχως στς κλησεις τρωει αρκετη μπαταρια το αιφον...εχθες με το ζορι εβγαλα την μερα...βεβαια ηταν πρωτο σε καταναλωση το τηλεφωνο εχθες με 24%

αυτο με τη φωτογραφια ηταν η 2η φορα που το επαθα και ξενερωσα, οχι γιατι δεν εβλεπα τη φωτο αλλα γιατι ειναι παιδαριωδη ολα αυτα τα κολληματα. 

τωρα για τις κλησεις, θεωρω οτι ειναι αστειο ενα business τηλεφωνο τα παιζει μετα απο απανωτες κλησεις και δεν μπορεις καν να απαντησεις. ειχα 5 στις 5 κλησεις που απαντουσα και δεν ανοιγε η κληση καποια στιγμη, και τους επαιρνα πισω. τελος παντων, αυτα για την ιστορια, μιας και το αι φον το πηρα πρωτον για την αλλαγη, μιας και ειχα βαρεθει Samsung, 2ον για το βολικοτερο μεγεθος αρχικα του μικρου μοντελου και φετος και του max, και 3ον για την υποτιθεται αποβληματιστη λειτουργια, και καθε τρεις και λιγο διαπιστωνω προβληματα που δεν ειχαν συμβει ποτε σε ανδροιδ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πλέον έχω παροπλισει το 12αρι που είχα, παρόλα αυτά, εφόσον το έχω για εφεδρική συσκευή πλέον, είπα να κάνω την αναβάθμιση σε 17.4.1 και αυτό με το κόλλημα το επιβεβαιώνω, για πρώτη φορά, βάζω τον κωδικό για να ξεκλειδώσει η συσκευή και για περίπου 10 δευτερόλεπτα, έμεινε κολλημένο στο τελευταίο πατημένο κουμπί. Γενικά μου είχε τύχει και άλλες φορές να συναντήσω bug επομένως, προσυπογράφω στο ότι πλέον και το iOS δεν είναι εντελώς απροβληματιστο, για ένα θεωρητικά αψεγάδιαστο και smooth λογισμικό, πολλά προβλήματα συνάντησα....

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

αυτο με τη φωτογραφια ηταν η 2η φορα που το επαθα και ξενερωσα, οχι γιατι δεν εβλεπα τη φωτο αλλα γιατι ειναι παιδαριωδη ολα αυτα τα κολληματα. 

τωρα για τις κλησεις, θεωρω οτι ειναι αστειο ενα business τηλεφωνο τα παιζει μετα απο απανωτες κλησεις και δεν μπορεις καν να απαντησεις. ειχα 5 στις 5 κλησεις που απαντουσα και δεν ανοιγε η κληση καποια στιγμη, και τους επαιρνα πισω. τελος παντων, αυτα για την ιστορια, μιας και το αι φον το πηρα πρωτον για την αλλαγη, μιας και ειχα βαρεθει Samsung, 2ον για το βολικοτερο μεγεθος αρχικα του μικρου μοντελου και φετος και του max, και 3ον για την υποτιθεται αποβληματιστη λειτουργια, και καθε τρεις και λιγο διαπιστωνω προβληματα που δεν ειχαν συμβει ποτε σε ανδροιδ.

Κριμα, και ελεγα να πάρω πρώτη φορά iphone φέτος.  Βέβαια αυτά τα προβλήματα δεν τα έχουν όλοι, αλλά άμα τύχει.. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

αυτο με τη φωτογραφια ηταν η 2η φορα που το επαθα και ξενερωσα, οχι γιατι δεν εβλεπα τη φωτο αλλα γιατι ειναι παιδαριωδη ολα αυτα τα κολληματα. 

τωρα για τις κλησεις, θεωρω οτι ειναι αστειο ενα business τηλεφωνο τα παιζει μετα απο απανωτες κλησεις και δεν μπορεις καν να απαντησεις. ειχα 5 στις 5 κλησεις που απαντουσα και δεν ανοιγε η κληση καποια στιγμη, και τους επαιρνα πισω. τελος παντων, αυτα για την ιστορια, μιας και το αι φον το πηρα πρωτον για την αλλαγη, μιας και ειχα βαρεθει Samsung, 2ον για το βολικοτερο μεγεθος αρχικα του μικρου μοντελου και φετος και του max, και 3ον για την υποτιθεται αποβληματιστη λειτουργια, και καθε τρεις και λιγο διαπιστωνω προβληματα που δεν ειχαν συμβει ποτε σε ανδροιδ.

Αμα θελουν να θεωρειται business τηλεφωνο , να είναι κι όλας...θελει ακόμα για να γίνει καθαρά business τηλέφωνο...

business = σωστη εφαρμογή τηλεφώνου για κλήσεις και σωστή εφαρμογή email..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, EricssonyFan said:

Κριμα, και ελεγα να πάρω πρώτη φορά iphone φέτος.  Βέβαια αυτά τα προβλήματα δεν τα έχουν όλοι, αλλά άμα τύχει.. 

φιλε μου αν ειχα ενα 7σρι θα μπορουσα να κανω συγκριση με το παρελθον να πω οτι ειναι προβλημα τωρινο, αλλα δεν εχω αποψη για το πως ηταν παλια. Το οτι τα εχω εγω τωρα προφανως δε σημαινει οτι τα εχουν ολοι, δεν κανουμε ολοι ομως την ιδια χρηση. Τοσο σε email οπου εχω 3-4 email πανω στο κινητο οσο και στον dialer και σε συνδυασμο με την ελλειψη back button οπου με τα κολληματα που τρωει δεν μπορεις να κανεις και τιποτα, γινεται προβληματικη η χρηση. ξερεις τι ειναι να σε παιρνει πελατης, να απαντας, να ειναι νεκρο και να μην μετραει χρονο, να το κλεινεις και να παιρνεις πισω και ταυτοχρονα να σε παιρνει αλλος και να ξανα κολλαει, ενα χαος η φαση. τελος παντων, προφανως στις πολλες κλησεις εχει θεματα. εν τω μεταξυ εκανα και την αναβαθμιση μπας και βελτιωσει τιποτα αλλα δεν..

1 ώρα πριν, arxontas2323 said:

Αμα θελουν να θεωρειται business τηλεφωνο , να είναι κι όλας...θελει ακόμα για να γίνει καθαρά business τηλέφωνο...

business = σωστη εφαρμογή τηλεφώνου για κλήσεις και σωστή εφαρμογή email..

παλια υποτιθεται οτι ηταν κορυφη σε αυτον τον τομεα, αρα μαλλον το χειροτερευουν, εκτος αν παλια το ανδροιδ ηταν πολυ κατωτερο και εχει βελτιωθει τοσο που μας φαινεται το ios προβληματικο. τι να σου πω, παντως αν σκεφτεις οτι τα ιδια μου εκανε και το 14αρι, δεν ξερω αν θα βελτιωθει ή οσο γεμιζει με επιλογες και ρυθμισεις το λογισμικο, τοσο μπλεκεται το πραγμα και χειροτερευει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

On 27/3/2024 at 11:57 ΠΜ, Nikos_Mpl said:
On 27/3/2024 at 3:56 ΜΜ, arxontas2323 said:

Αμα θελουν να θεωρειται business τηλεφωνο , να είναι κι όλας...θελει ακόμα για να γίνει καθαρά business τηλέφωνο...

business = σωστη εφαρμογή τηλεφώνου για κλήσεις και σωστή εφαρμογή email..

τωρα για τις κλησεις, θεωρω οτι ειναι αστειο ενα business τηλεφωνο τα παιζει μετα απο απανωτες κλησεις και δεν μπορεις καν να απαντησεις. ειχα 5 στις 5 κλησεις που απαντουσα και δεν ανοιγε η κληση καποια στιγμη, και τους επαιρνα πισω. τελος παντων, αυτα για την ιστορια, μιας και το αι φον το πηρα πρωτον για την αλλαγη, μιας και ειχα βαρεθει Samsung, 2ον για το βολικοτερο μεγεθος αρχικα του μικρου μοντελου και φετος και του max, και 3ον για την υποτιθεται αποβληματιστη λειτουργια, και καθε τρεις και λιγο διαπιστωνω προβληματα που δεν ειχαν συμβει ποτε σε ανδροιδ.

Το iPhone δεν είναι επαγγελματικό κινητό με την πραγματική έννοια του όρου. 
Το έχουν πολλοί επαγγελματίες (όπως ένας συμφορουμίτης ανέφερε σε άλλη συζήτηση) αλλά αυτό δεν το κάνει επαγγελματική συσκευή. 
 Του λείπουν πολλές λειτουργίες που θα διευκόλυναν έναν επαγγελματία. Και τις ελλείψεις  αυτές μπορεί να τις κατανοήσει μόνο οποίος έρχεται από android μεριά και έχει δουλέψει την συσκευή του πραγματικά επαγγελματικά. 
 Οι υπόλοιποι απλά έχουν άγνοια των δυνατοτήτων και επιλογών που προσφέρει το android λογισμικό σε έναν επαγγελματία. 
 Τώρα εάν σε αυτά προσθέσεις και τα bugs που όσο περνάει ο καιρός όλο και πληθαίνουν, νομίζω ότι στο iPhone η Apple  πυροβολάει τα πόδια της. 
 Στο ρολόι και στα Mac τα πράγματα ευτυχώς είναι πολύ καλύτερα. 

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

αυτο με τη φωτογραφια ηταν η 2η φορα που το επαθα και ξενερωσα, οχι γιατι δεν εβλεπα τη φωτο αλλα γιατι ειναι παιδαριωδη ολα αυτα τα κολληματα. 

τωρα για τις κλησεις, θεωρω οτι ειναι αστειο ενα business τηλεφωνο τα παιζει μετα απο απανωτες κλησεις και δεν μπορεις καν να απαντησεις. ειχα 5 στις 5 κλησεις που απαντουσα και δεν ανοιγε η κληση καποια στιγμη, και τους επαιρνα πισω. τελος παντων, αυτα για την ιστορια, μιας και το αι φον το πηρα πρωτον για την αλλαγη, μιας και ειχα βαρεθει Samsung, 2ον για το βολικοτερο μεγεθος αρχικα του μικρου μοντελου και φετος και του max, και 3ον για την υποτιθεται αποβληματιστη λειτουργια, και καθε τρεις και λιγο διαπιστωνω προβληματα που δεν ειχαν συμβει ποτε σε ανδροιδ.

Ξεχνας/τε ακόμα ένα μείον που έχουν τα iphone στο θέμα κλήσεις, το log history δειχνει μονο τις τελευταίες 100 κλήσεις 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως δεν είναι business τηλέφωνο αλλά lifestyle. 

Από εκεί πέρα απλά περιμένουμε βελτιώσεις έστω και με το σταγονομετρο όπως πχ η ελεύθερη τακτοποίηση εικονιδίων στην οθόνη......

Θέλει υπομονή το μήλο. Υπομονή και νέους dialers........😁 

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, fotisbasm_ said:

Ξεχνας/τε ακόμα ένα μείον που έχουν τα iphone στο θέμα κλήσεις, το log history δειχνει μονο τις τελευταίες 100 κλήσεις 

Πλέον δείχνει τις τελευταίες 1000.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, fotisbasm_ said:

Ξεχνας/τε ακόμα ένα μείον που έχουν τα iphone στο θέμα κλήσεις, το log history δειχνει μονο τις τελευταίες 100 κλήσεις 

Το.εχουν αλλάξει αυτό.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα με τις κλήσεις 

Εγω παρατήρησα ότι κυρίως όταν είμαι Wi-Fi call 

Έξω όταν μου το κάνει, κλείνω το 4G και μετά δεν έχει κανένα πρόβλημα 

Εχει κάποιο θέμα η cosmote με το Wi-Fi call και το Volte στα iPhone 

Κι άλλοι φίλοι μου σε άλλες πόλεις έχουν τα ίδια προβλήματα 

Κατανταει σπαστικό γιατί μπορεί να πάρω 5-6 φορές απανωτά και κλήση να μην μπορώ να σταυρώσω 

Απανταει ο συνομιλητής αλλά ούτε με ακούει ούτε τον ακούω 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφερθηκε το VoLTE….

Θα επρεπε να το γραφει πανω πανω διπλα απο το σημα κινητης;

Επισης, πως βαζω το dns.adguard.com?

Edited by Kostas_Ts_86
Edit
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...