Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

47 minutes ago, panoszavra said:

Θα το δουλέψω λίγο με την 17.2. Σαν να βελτιώθηκε κάπως η κατάσταση. 

Είχες δοκιμάσει απεγκατάσταση της εφαρμογής και ξανά από την αρχή εγκατάσταση; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

24 minutes ago, Tasos19s said:

Είχες δοκιμάσει απεγκατάσταση της εφαρμογής και ξανά από την αρχή εγκατάσταση; 

Το έκανα στην αρχή όταν είχα πάρει χαμπάρι το θέμα. Μετά βαρέθηκα να ξανά ασχοληθώ. Προσπαθώ να συνηθίσω στην ιδέα του iOS. ‘’Απλά έτσι είναι … take or leave it. ‘’

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, panoszavra said:

Το έκανα στην αρχή όταν είχα πάρει χαμπάρι το θέμα. Μετά βαρέθηκα να ξανά ασχοληθώ. Προσπαθώ να συνηθίσω στην ιδέα του iOS. ‘’Απλά έτσι είναι … take or leave it. ‘’

Σε πολλά πράγματα ναι είναι έτσι 

Υπαρχουν επιλογές για παραμετροποίηση αλλά είναι λίγες 

Τα έχουμε ξανά πει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Tasos19s said:

Σε πολλά πράγματα ναι είναι έτσι 

Υπαρχουν επιλογές για παραμετροποίηση αλλά είναι λίγες 

Τα έχουμε ξανά πει 

Αυτό που με κρατάει, μέχρι στιγμής τουλάχιστον, στην Apple είναι το Apple Watch και το MacBook Air. Και τα δυο έχουν κατ έμε  πολύ καλύτερη υλοποίηση από τα αντίπαλα δέη. Ειδικά το Apple Watch είναι μακράν καλύτερο σε σχέση με τα Android wear os. 
Το iPhone  δεν με έχει εντυπωσιάσει ιδιαίτερα. Αλλά πάει  παρέα με τα υπόλοιπα  του οικοσυστήματος. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panoszavra said:

Αυτό που με κρατάει, μέχρι στιγμής τουλάχιστον, στην Apple είναι το Apple Watch και το MacBook Air. Και τα δυο έχουν κατ έμε  πολύ καλύτερη υλοποίηση από τα αντίπαλα δέη. Ειδικά το Apple Watch είναι μακράν καλύτερο σε σχέση με τα Android wear os. 
Το iPhone  δεν με έχει εντυπωσιάσει ιδιαίτερα. Αλλά πάει  παρέα με τα υπόλοιπα  του οικοσυστήματος. 

Εκεί πονάει σε αλλά σημεία 

Μπαταρία 1.5 ημέρα ενώ αλλά ρολόγια 15 μέρες 

Φυσικα άλλες δυνατότητες αλλά είναι μειονέκτημα 

Τα MacBook επίσης έχουν τα δικά τους ελαττώματα 

Η κάθε συσκευή πονάει κάπου 

Εγω όμως έχω ολοκληρωμένο πακέτο iPhone, watch και MacBook μαζί με AirPods 

Δεν υπάρχει τέτοιο πλήρες πακέτο στο αντίπαλο στρατόπεδο με αυτήν την υλοποίηση 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Tasos19s said:

Εκεί πονάει σε αλλά σημεία 

Μπαταρία 1.5 ημέρα ενώ αλλά ρολόγια 15 μέρες 

Φυσικα άλλες δυνατότητες αλλά είναι μειονέκτημα 

Τα MacBook επίσης έχουν τα δικά τους ελαττώματα 

Η κάθε συσκευή πονάει κάπου 

Εγω όμως έχω ολοκληρωμένο πακέτο iPhone, watch και MacBook μαζί με AirPods 

Δεν υπάρχει τέτοιο πλήρες πακέτο στο αντίπαλο στρατόπεδο με αυτήν την υλοποίηση 

8 χρόνια macbook με android κινητό, ρολόγια huawei gt, ακουστικά Huawei Freebuds Pro μια χαρά ήμουν 

Τώρα μπήκε iphone στη θέση του android πάλι μια χαρά είμαι και δεν νιώθω ότι κέρδισα κάτι ουσιαστικό σε σχέση με πριν, ίσως να είχα κάποιες ποιο αυτοματοποιημένες επιλογές και πληροφορίες  αν όλα στο ίδιο οικοσύστημα, ρολόι που θα με έχει στην τσίτα να φορτίζω κάθε μέρα ούτε να το σκέφτομαι.

Edited by konandrio

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Tasos19s said:

Εγω όμως έχω ολοκληρωμένο πακέτο iPhone, watch και MacBook μαζί με AirPods 

Δεν υπάρχει τέτοιο πλήρες πακέτο στο αντίπαλο στρατόπεδο με αυτήν την υλοποίηση 

Αυτά έχω κι εγώ. Ήθελα να ζήσω την ολοκληρωμένη εμπειρία της Apple. Η αλήθεια είναι ότι περίμενα πολύ περισσότερα από αυτά που βίωσα/βιώνω χρησιμοποιώντας τα. Αναπολώ τις καλές εποχές της apple που περιγράφονται κατα καιρούς.(μιας και δεν τις πρόλαβα). Αλλά μην είμαι και αχαριστός. Συνολικά, όπως λες, είναι πιθανά το πιο πλήρες πακέτο. 

Φαντάσου είμαι σε σκέψεις να πάρω και το Apple TV μιας και η τηλεόραση μου δεν έχει airplay. Αλλά ακόμη συγκρατιέμαι. 😉

 

 

44 minutes ago, konandrio said:

8 χρόνια macbook με android κινητό, ρολόγια huawei gt, ακουστικά Huawei Freebuds Pro μια χαρά ήμουν 

Τώρα μπήκε iphone στη θέση του android πάλι μια χαρά είμαι και δεν νιώθω ότι κέρδισα κάτι ουσιαστικό σε σχέση με πριν, ίσως να είχα κάποιες ποιο αυτοματοποιημένες επιλογές και πληροφορίες  αν όλα στο ίδιο οικοσύστημα, ρολόι που θα με έχει στην τσίτα να φορτίζω κάθε μέρα ούτε να το σκέφτομαι.

Πριν και εγώ ήμουν με  OnePlus 7t pro,  Huawei gt2 pro και soundpeats trueair2. Ειδικά με το ρολόι ένιωθα ευλογιμένος με την διάρκεια μπαταρίας.Έλεγα πως δεν υπάρχει περίπτωση να μεταπιδήσω σε ρολόγια με μπαταρία 1 ή 2 ημερων.   Παρ'ολα αυτά δοκίμασα ρολόι με wear os.  Και απογοητεύτηκα. Άθλια υλοποίηση. Μέχρι που δοκίμασα το Apple Watch και  είδα τι έχανα από λειτουργίες που δεν έιχα στο gt2 pro. Θυσιάζοντας βέβαια μπαταρία. Εάν κάποια στιγμή καταφέρει η Apple να δώσει 7ήμερη μπαταρία, game over στο παιχνίδι των ρολογιών. Με τα αν βέβαια δεν κάνεις τίποτα. 

Υ.Γ. Τι λογοδιάρροια με έπιασε βραδιάτικα!

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Mου κάνει εντύπωση από τις συζήτησης.Ιδια τηλέφωνα,ιδιο λειτουργικό και εμφανίζουν τελείως διαφορετική συμπεριφορά?Είναι δυναυον να συμβαίνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 minutes ago, vasilllios said:

Mου κάνει εντύπωση από τις συζήτησης.Ιδια τηλέφωνα,ιδιο λειτουργικό και εμφανίζουν τελείως διαφορετική συμπεριφορά?Είναι δυναυον να συμβαίνει αυτό?

Είναι ναι, γιατί υπάρχει μια σημαντική διαφορά… το στήσιμο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, panoszavra said:

Αυτά έχω κι εγώ. Ήθελα να ζήσω την ολοκληρωμένη εμπειρία της Apple. Η αλήθεια είναι ότι περίμενα πολύ περισσότερα από αυτά που βίωσα/βιώνω χρησιμοποιώντας τα. Αναπολώ τις καλές εποχές της apple που περιγράφονται κατα καιρούς.(μιας και δεν τις πρόλαβα). Αλλά μην είμαι και αχαριστός. Συνολικά, όπως λες, είναι πιθανά το πιο πλήρες πακέτο. 

Φαντάσου είμαι σε σκέψεις να πάρω και το Apple TV μιας και η τηλεόραση μου δεν έχει airplay. Αλλά ακόμη συγκρατιέμαι. 😉

 

 

Πριν και εγώ ήμουν με  OnePlus 7t pro,  Huawei gt2 pro και soundpeats trueair2. Ειδικά με το ρολόι ένιωθα ευλογιμένος με την διάρκεια μπαταρίας.Έλεγα πως δεν υπάρχει περίπτωση να μεταπιδήσω σε ρολόγια με μπαταρία 1 ή 2 ημερων.   Παρ'ολα αυτά δοκίμασα ρολόι με wear os.  Και απογοητεύτηκα. Άθλια υλοποίηση. Μέχρι που δοκίμασα το Apple Watch και  είδα τι έχανα από λειτουργίες που δεν έιχα στο gt2 pro. Θυσιάζοντας βέβαια μπαταρία. Εάν κάποια στιγμή καταφέρει η Apple να δώσει 7ήμερη μπαταρία, game over στο παιχνίδι των ρολογιών. Με τα αν βέβαια δεν κάνεις τίποτα. 

Υ.Γ. Τι λογοδιάρροια με έπιασε βραδιάτικα!

Κοίταξε παλαιότερα όπως λες μπορεί πχ το iPhone να μην είχε τόσα προβλήματα όμως τέτοιο πάντρεμα μεταξύ των συσκευών δεν υπήρχε 

Ειχα iPhone και iMac παράλληλα από το 2011 για πολλά χρόνια. Επίσης και iPad 

Τωρα είναι σε υψηλά επίπεδα η μεταξύ τους συνεργασία. Τότε άντε μια κλήση να χτυπούσε ταυτόχρονα και στο iPad και οι φωτογραφίες να περνούσαν μέσο του iCloud και στις υπόλοιπες συσκευές 

Δεν θυμάμαι κάτι άλλο να γινόταν στην καθημερινότητα μου 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι ναι, γιατί υπάρχει μια σημαντική διαφορά… το στήσιμο.

Οταν λες στήσιμο ; Ενα λειτουργικό και μια εφαρμογή ειναι
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vasilllios said:


Οταν λες στήσιμο ; Ενα λειτουργικό και μια εφαρμογή ειναι

Εννοεί ότι πολλοί κόβουν δικαιώματα από εφαρμογές για εξοικονόμηση μπαταριάς, τοποθεσία, background....
 

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

για ρολοι αμα κανεις αθληματα τοτε το garmin ειναι μονοδρομος και ειδικα αμα εχεις αισθητηρες δεν μπορεις να πας σε καποιο αλλο...

υπαρχει καποιος τροπος οι ειδοποιησεις απο την οθονη κλειδωματος να μην φευγουν οταν ξεκλειδωνεις;; ξερω οτι πρεπει να κανεις swipe up για να δεις τα παλια αλλα πολλες φορες χανω ειδοποιησεις γιατι δεν κανω αυτο το swipe up...

ενα αλλο σπαστικο...πολλες φορες ενω ειμαι στην οθονη κλειδωματος δεν μου δειχνει απο ποιον ειναι οι ειδοποιησεις γιατι πρεπει να βαλω κωδικο και να ξεκλειδωσει το κινητο και παλι να ψαχνω ειδοποιησεις...

αν υπαρχει καμια λυση ευπροσδεκτη!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, arxontas2323 said:

για ρολοι αμα κανεις αθληματα τοτε το garmin ειναι μονοδρομος και ειδικα αμα εχεις αισθητηρες δεν μπορεις να πας σε καποιο αλλο...

υπαρχει καποιος τροπος οι ειδοποιησεις απο την οθονη κλειδωματος να μην φευγουν οταν ξεκλειδωνεις;; ξερω οτι πρεπει να κανεις swipe up για να δεις τα παλια αλλα πολλες φορες χανω ειδοποιησεις γιατι δεν κανω αυτο το swipe up...

ενα αλλο σπαστικο...πολλες φορες ενω ειμαι στην οθονη κλειδωματος δεν μου δειχνει απο ποιον ειναι οι ειδοποιησεις γιατι πρεπει να βαλω κωδικο και να ξεκλειδωσει το κινητο και παλι να ψαχνω ειδοποιησεις...

αν υπαρχει καμια λυση ευπροσδεκτη!!

Για τα δυο ερωτήματα σου κι εγώ δεν έχω βρει λύση 

Τα ίδια δουλεύει και σε εμάς τους υπόλοιπους 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, arxontas2323 said:

για ρολοι αμα κανεις αθληματα τοτε το garmin ειναι μονοδρομος και ειδικα αμα εχεις αισθητηρες δεν μπορεις να πας σε καποιο αλλο...

υπαρχει καποιος τροπος οι ειδοποιησεις απο την οθονη κλειδωματος να μην φευγουν οταν ξεκλειδωνεις;; ξερω οτι πρεπει να κανεις swipe up για να δεις τα παλια αλλα πολλες φορες χανω ειδοποιησεις γιατι δεν κανω αυτο το swipe up...

ενα αλλο σπαστικο...πολλες φορες ενω ειμαι στην οθονη κλειδωματος δεν μου δειχνει απο ποιον ειναι οι ειδοποιησεις γιατι πρεπει να βαλω κωδικο και να ξεκλειδωσει το κινητο και παλι να ψαχνω ειδοποιησεις...

αν υπαρχει καμια λυση ευπροσδεκτη!!

Για το τελευταίο , μπορείς να αλλάξεις το επίπεδο ασφαλείας στις ειδοποιήσεις , settings->notifications->show previews->always.

Λογικά θα σε καλύψει, αν κατάλαβα το πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sneakysneaky said:

Για το τελευταίο , μπορείς να αλλάξεις το επίπεδο ασφαλείας στις ειδοποιήσεις , settings->notifications->show previews->always.

Λογικά θα σε καλύψει, αν κατάλαβα το πρόβλημα. 

αλλαξα καποιες εφαρμογες που θελω αλλα καποιες αλλες της αφησα οταν ξεκλειδωνει...στα samsung ειχαμε το αλλο θετικο..οταν ειχα ρολοι κοντα ξεκλειδωνε το κινητο αυτοματα επειδη το ειχα επιλεξει...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, arxontas2323 said:

αλλαξα καποιες εφαρμογες που θελω αλλα καποιες αλλες της αφησα οταν ξεκλειδωνει...στα samsung ειχαμε το αλλο θετικο..οταν ειχα ρολοι κοντα ξεκλειδωνε το κινητο αυτοματα επειδη το ειχα επιλεξει...

Στο iPhone νομίζω είναι επίσης δυνατόν αλλά μόνο με Apple Watch.

Link to comment
Share on other sites

αλλαξα καποιες εφαρμογες που θελω αλλα καποιες αλλες της αφησα οταν ξεκλειδωνει...στα samsung ειχαμε το αλλο θετικο..οταν ειχα ρολοι κοντα ξεκλειδωνε το κινητο αυτοματα επειδη το ειχα επιλεξει...

Στο iPhone νομίζω είναι επίσης δυνατόν αλλά μόνο με Apple Watch.


Γίνεται μόνο με Apple Watch και το κόλπο αυτό εμφανίστηκε στις αρχές της πανδημίας για να μπορούν οι χρήστες iPhone που έχουν AW να ξεκλειδώνουν το κινητό φορώντας μάσκα.

Στα Samsung δεν ξέρω πως λειτουργεί και αν έχει διαφορετική συμπεριφορά.
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, sakissalonika said:

 

 


Γίνεται μόνο με Apple Watch και το κόλπο αυτό εμφανίστηκε στις αρχές της πανδημίας για να μπορούν οι χρήστες iPhone που έχουν AW να ξεκλειδώνουν το κινητό φορώντας μάσκα.

Στα Samsung δεν ξέρω πως λειτουργεί και αν έχει διαφορετική συμπεριφορά.

 

 

Στο σαμσουνγκ μπορείς να προσθέσεις μια συσκευή  Bluetooth ή μια τοποθεσία!!εχει ακόμα μια επιλογή αλλα δεν την θυμάμαι τώρα!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πριν και εγώ ήμουν με  OnePlus 7t pro,  Huawei gt2 pro και soundpeats trueair2. Ειδικά με το ρολόι ένιωθα ευλογιμένος με την διάρκεια μπαταρίας.Έλεγα πως δεν υπάρχει περίπτωση να μεταπιδήσω σε ρολόγια με μπαταρία 1 ή 2 ημερων.   Παρ'ολα αυτά δοκίμασα ρολόι με wear os.  Και απογοητεύτηκα. Άθλια υλοποίηση. Μέχρι που δοκίμασα το Apple Watch και  είδα τι έχανα από λειτουργίες που δεν έιχα στο gt2 pro. Θυσιάζοντας βέβαια μπαταρία. Εάν κάποια στιγμή καταφέρει η Apple να δώσει 7ήμερη μπαταρία, game over στο παιχνίδι των ρολογιών. Με τα αν βέβαια δεν κάνεις τίποτα. 
Υ.Γ. Τι λογοδιάρροια με έπιασε βραδιάτικα!



Έχει να κάνει και με την χρήση που κάνει ο καθένας.
Το continuity για μένα είναι σε άλλο level που έχω σχεδόν κάθε Apple συσκευή επι 2, προσωπικές και εταιρικές.
Αν χρειάζεσαι και χρησιμοποιείς τα περισσότερα feature σε δουλειά κυρίως αλλά και προσωπικά, είναι απλά μαγεία.
Το θέμα είναι πως ο περισσότερος κόσμος περιμένει να δει διαφορά με βασική χρήση τύπου browsing, social, τηλέφωνα, multimedia κλπ. Ε σε αυτά όλα ίδια είναι και όλα δουλειά κάνουν.
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, nikos523 said:

 

 


Έχει να κάνει και με την χρήση που κάνει ο καθένας.
Το continuity για μένα είναι σε άλλο level που έχω σχεδόν κάθε Apple συσκευή επι 2, προσωπικές και εταιρικές.
Αν χρειάζεσαι και χρησιμοποιείς τα περισσότερα feature σε δουλειά κυρίως αλλά και προσωπικά, είναι απλά μαγεία.
Το θέμα είναι πως ο περισσότερος κόσμος περιμένει να δει διαφορά με βασική χρήση τύπου browsing, social, τηλέφωνα, multimedia κλπ. Ε σε αυτά όλα ίδια είναι και όλα δουλειά κάνουν.

 

 

Ναι τα παραπάνω που προσφέρει η apple πρέπει να έχεις διαφορες συσκευές της εταιρείας για να τα καταλάβεις 

Ένα σκέτο iPhone μόνο του σίγουρα δεν κερδίζει ένα καλό android 

πολλές φορές δεν κερδίζει και ένα μέτριο android 

 

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Tasos19s said:

Ναι τα παραπάνω που προσφέρει η apple πρέπει να έχεις διαφορες συσκευές της εταιρείας για να τα καταλάβεις 

Ένα σκέτο iPhone μόνο του σίγουρα δεν κερδίζει ένα καλό android 

πολλές φορές δεν κερδίζει και ένα μέτριο android 

 

Εγώ έχω σκέτο iphone τώρα. Είχα παλιά και Apple watch και macbook αλλά τα πούλησα γιατί δεν μου πρόσφεραν κάτι το ιδιαίτερο. Και μια χαρά είναι ανώτερο από τα Android που είχα για χρόνια...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, koutsis said:

Εγώ έχω σκέτο iphone τώρα. Είχα παλιά και Apple watch και macbook αλλά τα πούλησα γιατί δεν μου πρόσφεραν κάτι το ιδιαίτερο. Και μια χαρά είναι ανώτερο από τα Android που είχα για χρόνια...

Δεν ξέρω για παλιά , αλλά πλέον συνολικά ανώτερο από σημερινές ναυαρχίδας δεν είναι. Σε επί μέρους σημεία ναι. Άλλου χάνει άλλου κερδίζει. 
 Συνδυαστικά με αλλά προϊόντα του οικοσυστήματος είναι ακόμη μπροστά αλλά και εδώ πλέον η ψαλίδα κλείνει. 
 Εκεί που είναι αδιαμφισβήτητα μίλια μπροστά (η Apple )είναι στο marketing. Έχει καταφέρει να πλασάρει τα προϊόντα της (και κυρίως το iPhone ) ως status symbol. Όποτε όσο πιο ακριβό γίνεται το προϊόν τόσο μεγαλώνει το status που προσφέρει. 
Απίστευτη εταιρεία.  

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, panoszavra said:

Δεν ξέρω για παλιά , αλλά πλέον συνολικά ανώτερο από σημερινές ναυαρχίδας δεν είναι. Σε επί μέρους σημεία ναι. Άλλου χάνει άλλου κερδίζει. 
 Συνδυαστικά με αλλά προϊόντα του οικοσυστήματος είναι ακόμη μπροστά αλλά και εδώ πλέον η ψαλίδα κλείνει. 
 Εκεί που είναι αδιαμφισβήτητα μίλια μπροστά (η Apple )είναι στο marketing. Έχει καταφέρει να πλασάρει τα προϊόντα της (και κυρίως το iPhone ) ως status symbol. Όποτε όσο πιο ακριβό γίνεται το προϊόν τόσο μεγαλώνει το status που προσφέρει. 
Απίστευτη εταιρεία.  

Εγώ μιλάω πιο πολύ για το ios που με έχει βολέψει παρά για το hardware που είναι παρόμοιο με Android ναυαρχιδες. Το ios όμως το προτιμώ πολύ περισσότερο από το Android.  Είναι και θέμα προσωπικού γούστου και αναγκών φυσικά, άρα περί ορέξεως...

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...