Jump to content

Xiaomi Mi 8 Lite


grillos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 438
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα περιοχή Ρωσία και πέρασα την 10.0.5.0 αλλά δε μου βγάζει ακόμη την 10.2.2.

 

Κλασική xiaomi , θα είχαν πολλές αναφορές για bugs και θα την αποσύρανε για να τα διορθώσουν και να την δώσουν πάλι ... ή και να μην την ξαναβγάλουν

Link to comment
Share on other sites

Χθες γύρισα την περιοχή σε Ρωσία και αναβάθμισα στην 10.0.5.0. Την 10.2.2.0 δε μου την έβγαλε. Γύρισα λοιπόν ξανά σε Ελλάδα. Πριν από λίγο μου ήρθε η 10.2.2.0. Την έκανα μόλις. Διαφορά δεν έχω δει ακόμη σε κάτι. Έλεγε ότι έφτιαχνε τις ειδοποιήσεις και πίστευα ότι θα φαίνεται το εικονίδιο της ειδοποιήσεις χωρίς να χρειάζεται να κατεβάσεις την "κουρτίνα", αλλά μπα.
Link to comment
Share on other sites

"Τζούφια" αναβάθμιση.

Μόνο καλό, το update στο security patch , κατά τα άλλα , απλώς τώρα εμφανίζεται το εικονίδιο από το ξυπνητήρι και στην κεντρική οθόνη αν το έχεις ενεργοποιημένο, και όχι όπως πριν μόνο κατεβάζοντας την κουρτίνα.

 

Αν έχεις 2 κάρτες sim από διαφορετικές εταιρίες, σαν πάροχος αναγράφεται και στις 2 ο ίδιος και πρέπει να το αλλάξεις χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Χθες γύρισα την περιοχή σε Ρωσία και αναβάθμισα στην 10.0.5.0. Την 10.2.2.0 δε μου την έβγαλε. Γύρισα λοιπόν ξανά σε Ελλάδα. Πριν από λίγο μου ήρθε η 10.2.2.0. Την έκανα μόλις. Διαφορά δεν έχω δει ακόμη σε κάτι. Έλεγε ότι έφτιαχνε τις ειδοποιήσεις και πίστευα ότι θα φαίνεται το εικονίδιο της ειδοποιήσεις χωρίς να χρειάζεται να κατεβάσεις την "κουρτίνα", αλλά μπα.

 

Τελικά φαίνονται τα εικονίδια των ειδοποιήσεων. Όταν ξεκλειδώνει η συσκευή εμφανίζονται για 2-3 δευτερόλεπτα στη θέση της ώρας πάνω αριστερά. Δεν παραμένουν όμως περισσότερο και δεν εμφανίζονται ξανά είτε εσύ κατέβασες την μπάρα είτε όχι. Ας πούμε ότι το έφτιαξαν.;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει αυτό το mod και έχω πάντα ειδοποιήσεις.

https://mi-globe.com/miui-notification-icons-for-notch-phones/

:luck:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι κάμερες του κινητού είναι οι καλύτερες από το λογισμικό που τις διαχειρίζεται έχουμε να περιμένουμε αρκετές βελτιώσεις στα επόμενα updates είναι σίγουρο αυτό
Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι κάμερες του κινητού είναι οι καλύτερες από το λογισμικό που τις διαχειρίζεται έχουμε να περιμένουμε αρκετές βελτιώσεις στα επόμενα updates είναι σίγουρο αυτό

 

Θα συμφωνήσω φίλε μου κι εγώ έχω μείνει πολύ ευχαρηστημενος από τις κάμερες

Περιμένω να δω αν θα δώσει το super night scene mode που πήρε και το pocophone

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα , ημουν κατοχος redmi note 5 και λογω που μου εσπασε θα παω σε αγορα note 6 pro.

To συμαντικο για μενα ειναι η μπαταρια .... με το note 5 pro ημουν τρομερα ευχαριστημενος ......

 

Ομως λογω που το Mi 8 lite μου εχει μπει στο ματι πως το βλεπετε απο μπαταρια .... μπορει να φτασει το redmi note 5 ..... αξιζει .....

 

Για βοηθηστε .....λογω που μεσα στη βδομαδα πρεπει να παραγγειλω συσκευη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα , ημουν κατοχος redmi note 5 και λογω που μου εσπασε θα παω σε αγορα note 6 pro.

To συμαντικο για μενα ειναι η μπαταρια .... με το note 5 pro ημουν τρομερα ευχαριστημενος ......

 

Ομως λογω που το Mi 8 lite μου εχει μπει στο ματι πως το βλεπετε απο μπαταρια .... μπορει να φτασει το redmi note 5 ..... αξιζει .....

 

Για βοηθηστε .....λογω που μεσα στη βδομαδα πρεπει να παραγγειλω συσκευη

 

Το mi8 lite είναι σε όλα καλύτερο των note πλην της μπαταρίας. Εμένα πάντως τη μέρα μου τη βγάζει

Link to comment
Share on other sites

[

 

[/color]Το συγκεκριμένο κινητό έχει quick charge 3 οπότε σε κάθε λεπτό που περνάει φορτίζει 1% ίσως και λίγο παραπάνω με ένα καλό φορτιστή

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιον καλό φορτιστή quick charge 3.0

Της xiaomi δεν τον βρίσκω εδώ Ελλάδα

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιον καλό φορτιστή quick charge 3.0

Της xiaomi δεν τον βρίσκω εδώ Ελλάδα

 

blitzwolf, aukey 2 μάρκες που μου ήρθαν με τη μια.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,πήρα το κινητο την Δευτέρα.Πως μπορώ να απενεργοποιήσω τελείως κάποιες εφαρμογές της google?

 

Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Νέος κάτοχος mi8 lite 4/64 αγορά από πλαίσιο.

Μετά τη συμβίωση 2.5 χρόνον με ένα Samsung s7 edge ( σπάσιμο οθόνης μετά από πτώση, 265 ευρώ κόστος επισκευής) κατέληξα στο mi8 lite ( δύσκολοι οικονομικοί καιροί).

Ελπίζω να μείνω ευχαριστημένος.

Δε κατάφερα να το δουλέψω ακόμη, ελπίζω αύριο να καταφέρω να το στήσω.

Το μόνο που έκανα ήταν να το βάλω να κάνω την αναβάθμιση σε miui 10.2. και το άφησα.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έρχεται

 

 

 

Σήμερα, ο συνιδρυτής της Xiaomi, Wang Chuan, δήλωσε ότι ένα ακόμα κινητό της Xiaomi θα λάβει σύντομα ενημέρωση με την λειτουργία Super Night Scene. Αυτή τη φορά είναι το Xiaomi Mi 8 Lite

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με τα sms.

Χρησιμοποιώ την μαμά εφαρμογή για να στέλνω sms.

Το κάθε μύνημα που θα στείλω πάει στον αποδέκτη 2 με 3 φορές.

Έχει να κάνει με κάποια ρύθμιση;

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Επειδή δεν παρακολουθώ πολύ στενά το νήμα, έχει αναφερθει κάτι για api2 σε μελλοντική αναβάθμιση;

Γνωρίζει κανείς αν θα έχουμε τη δυνατότητα να βάλουμε gcam;

 

Ευχαριστώ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
απο μπαταρια πως παει ; εγω κανω χρηση ιντερνετ , σοσιαλ και ομιλία μετρια προς βαρια, θα με βγαζει μια μερα

 

Μια με μια μιάμιση μέρα με τέτοια χρήση την βγάζει άνετα. Γενικότερα θα μπορούσε να έχει λίγο μεγαλύτερη μπαταρία αλλά και πάλι μια χαρά είναι ;)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...