Jump to content

Xiaomi Mi 8 Lite


grillos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε διάφορα βιντεάκια που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο, είδα ότι το mi 8 lite φοράει τους ίδιους αισθητήρες με το poco.

Υπάρχει κανείς που να έχει κάνει κανένα συγκριτικό στις φωτό των δυο κινητών;

Τραβάει όντως τόσο αξιοπρεπείς φωτό με τη stock camera όσο το poco;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 438
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα ό,τι με είπαν για την αποστολή (μέσω Βελγίου κλπ) και πάλι δεν πέτυχε

 

Δεν είναι μόνο ότι απέτυχε το εγχείρημα (οκ όλοι κάνουν λάθη), είναι ότι έχει ΑΠΑΙΣΙΑ ανταπόκριση

 

Όταν τους λέω ότι έχει δασμούς και θέλω να το στείλω πίσω, με λένε "έχεις δίκιο, θα σε βοηθήσουμε με 40 ευρώ" μετά από μέρες που περίμενα να επικοινωνήσουν

 

Ρωτάω ξανά στο τελωνείο πόσο θα είναι το τελικό ποσό (72+20) και λέω ότι δεν παίζει αυτό με τα 40 γιατί είναι 92 η τελική τιμή. Μέρες μετά ήρθε η απάντηση και λέει "οκ 60 ευρώ" :wacko:

 

Αρνήθηκα και πάλι αφού με κοροιδεύουν ψιλό γαζί, ζήτησα οριστικά τα χρήματα πίσω και εδώ και 10 μέρες ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Το πακέτο εντωμεταξύ έχει φύγει για πίσω

 

Δυστυχώς τσίμπησα με αυτό το ρημάδι από μια ανάρτηση που έκανε το μαφόν πριν λίγο καιρό που έδινε και κουπονάκι

 

Πάμε για άλλα τώρα. Να δούμε βέβαια τι θα γίνει με τα χρήματα

 

:mad:

 

Έχω ψωνίσει δεκάδες φορές από gearbest και banggood, επιλέγοντας priority line ή αν υπάρχει η επιλογή Belgium registered ποτέ δεν έτυχε να πληρώσω τελωνείο. Άλλες επιλογές μπορεί να χρησιμοποίησα σε παραγγελίες χαμηλής αξίας που αν και πέρασαν τελωνείο δεν δασμολογήθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Στο τελικό στάδιο της παραγγελίας , έχει επιλογή να διαλέξεις τρόπο αποστολής .

Εκεί σου έχει την επιλογή EU priority Line $7.22 15-25 business days , που είναι η "ασφαλής από κινδύνους" επιλογή του gearbest.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε εσένα δεν βγάζει να μπορείς να την επιλέξεις .

Εχεις δίκαιο στο τελικό στάδιο έχεις επιλογή τρόπου αποστολής...οπότε με την επιλογή EU priority Line δεν νομίζω να κινδυνεύω..
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση πρίν λίγο σε 10.0.5.0 σταθερή.Λεει για κάποιες βελτιώσεις σε κάμερα και ρυθμίσεις.Την έκανα αλλά δεν ασχολήθηκα ακόμα με τις διαφορές
Link to comment
Share on other sites

Σου ηρθε σαν ΟΤΑ ή την κατεβασες εσυ και εκανες εγκατασταση;

Στο δικο μου , δεν εχει ερθει αναβαθμιση ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε κανονικά OTA περίμενε λίγο θα έρθει μικρή είναι κάπου 170 mb

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δείτε και αυτό αν ενδιαφέρεστε :https://news.xiaomi-miui.gr/xiaomi-mi-8-lite-android-pie-beta-china/

Link to comment
Share on other sites

Σε διάφορα βιντεάκια που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο, είδα ότι το mi 8 lite φοράει τους ίδιους αισθητήρες με το poco.

Υπάρχει κανείς που να έχει κάνει κανένα συγκριτικό στις φωτό των δυο κινητών;

Τραβάει όντως τόσο αξιοπρεπείς φωτό με τη stock camera όσο το poco;

 

Φίλος θα πάρει σε λίγες μέρες το poco , οπότε θα έχω 1 μέτρο σύγκρισης.

Link to comment
Share on other sites

Φίλος θα πάρει σε λίγες μέρες το poco , οπότε θα έχω 1 μέτρο σύγκρισης.

ΟΚ. Να είσαι καλά.

 

Επειδή σήμερα, αν τα καταφέρω, θα πεταχτώ να το πάρω για τη σύζυγο, επιβεβαιώνετε τα περί 4G+;

Δε μιλάω για σκέτο 4G όπως του poco αλλά για 4G+.

 

Ευχαριστώ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Να είσαι καλά.

 

Επειδή σήμερα, αν τα καταφέρω, θα πεταχτώ να το πάρω για τη σύζυγο, επιβεβαιώνετε τα περί 4G+;

Δε μιλάω για σκέτο 4G όπως του poco αλλά για 4G+.

 

Ευχαριστώ.

 

Εμένα πάντως σε πολλά σημεία μου δείχνει 4G+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σκέφτομαι να το πάρω παιδιά, στα 230 νομίζω είναι πολύ vfm και όμορφο.

 

Ερώτηση:

GCam υπάρχει για mi 8 lite; Επίσης έχει ξεκλειδώσει κανείς bootloader; Επηρεάζεται η εγγύηση όπως κάνουν άλλοι καταασκευαστές; Γιατί έχω την εντύπωση πως η xiaomi σ αφήνει κανονικά να ξεκλειδώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση πρίν λίγο σε 10.0.5.0 σταθερή.Λεει για κάποιες βελτιώσεις σε κάμερα και ρυθμίσεις.Την έκανα αλλά δεν ασχολήθηκα ακόμα με τις διαφορές

 

Ήρθε κανονικά OTA περίμενε λίγο θα έρθει μικρή είναι κάπου 170 mb[color="#bbc"

 

Περίμενα την ΟΤΑ σε 10.0.5.0 να μου έρθει , αλλά τίποτα . Αλλάζω το region από Ελλάδα σε Ρωσία , και -ω του θαύματος- κατευθείαν έτοιμη για κατέβασμα !

Τελικά , να το έχεις σε region Ελλάδα, δεν κερδίσεις και τίποτα ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω Ινδονησία από την αρχή και δεν ασχολήθηκα ξανά.Ειδες καμία διαφορά;
Link to comment
Share on other sites

Nope.

Ετσι κι αλλιως η ρομ ειναι κλασικη miui. Γρηγορη και πληρης.

Να δουμε με την πιτα, τι θα αλλαξουν προς το καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα η διαφορά είναι γύρω στα 40 ευρώ ακριβότερο εδώ αλλά σκέψου ότι θα περιμένεις 20-40 μέρες , και υπάρχει περίπτωση να πληρώσεις τελωνείο αρκετά λεφτά τουλάχιστον 70 ευρώ.Ολα μου τα τηλέφωνα τα έχω πάρει από Κίνα εκτός του mi8 lite, και δεν θα ξαναπάρω από εκεί εκτός αν είναι κάποια πολύ ειδική περίπτωση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα μόλις Αγόρασα ένα mi-8 Lite και το χω σετάρει κανονικά έχω κατεβάσει όλες εφαρμογές που πρέπει που είχα και σε παλαιότερα κινητά και δεν με αφήνει να εγκαταστήσω το Instagram Γιατί μου βγάζει σφάλμα ότι η εφαρμογή δεν είναι για τη συσκευή αυτή Τι μπορώ να κάνω σε τέτοια περίπτωση
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις εγκατάσταση από αρχείο.apk που έχεις ήδη η κατεβάζεις από το play,? Ίσως να μην είναι η σωστή έκδοση
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να αλλάξω τον ήχο ειδοποίησης στο viber. Δεν υπάρχει καν η επιλογή μέσα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής. Έχω "τικάρει" την επιλογή για τη χρησιμοποίηση των ήχων συστήματος αλλά η εφαρμογή συνεχίζει να χρησιμοποιεί τον default ήχο.
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις εγκατάσταση από αρχείο.apk που έχεις ήδη η κατεβάζεις από το play,? Ίσως να μην είναι η σωστή έκδοση

απο το play store κατεβαζα .τελικα αναγκαστικα και εκανα επαναφορα αρχικων ρυθμισεων και μπορεσα να βαλω την εφαρμογη κανονικα.τωρα δουλευει αψογα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα μόλις Αγόρασα ένα mi-8 Lite και το χω σετάρει κανονικά έχω κατεβάσει όλες εφαρμογές που πρέπει που είχα και σε παλαιότερα κινητά και δεν με αφήνει να εγκαταστήσω το Instagram Γιατί μου βγάζει σφάλμα ότι η εφαρμογή δεν είναι για τη συσκευή αυτή Τι μπορώ να κάνω σε τέτοια περίπτωση

 

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισε φίλη μου μετά την τελευταία αναβάθμιση και factory reset αμεσως μετα. Για future reference, αναφέρω πως το πρόβλημα λύνεται μετά απο wipe cache και data της εφαρμογής play store.

 

Εξαιρετικά ικανοποιημένη απο το κινητό πάντως, και πολύ γρήγορο με miui + snapdragon 660. Μετά από αυτά γλυκοκοιτάζω και εγώ το mi8

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους

Παρατηρώ χαμηλό ήχο στις κλησεις και το ηχειο κατω δεν είναι τόσο δυνατό

Σε σύγκριση πάντα με το Redmi Note 5 που είχα πριν

ΤΙ λέτε;; υπάρχει τρόπος να αυξήσουμε την ένταση;

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους

Παρατηρώ χαμηλό ήχο στις κλησεις και το ηχειο κατω δεν είναι τόσο δυνατό

Σε σύγκριση πάντα με το Redmi Note 5 που είχα πριν

ΤΙ λέτε;; υπάρχει τρόπος να αυξήσουμε την ένταση;

Δεν έχω ακούσει το note 5 αλλά το ηχείο αλλά και το ακουστικό του mi8 lite εμένα μου φαίνονται πολύ δυνατά. Τώρα αν δε σε καλύπτει δεν γνωρίζω κάποιο τρόπο χωρίς ρουτ για αύξηση της έντασης. Α! Και χρόνια πολλά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει το note 5 αλλά το ηχείο αλλά και το ακουστικό του mi8 lite εμένα μου φαίνονται πολύ δυνατά. Τώρα αν δε σε καλύπτει δεν γνωρίζω κάποιο τρόπο χωρίς ρουτ για αύξηση της έντασης. Α! Και χρόνια πολλά σε όλους.

 

Και όμως ισχύει φίλε. Το mi8 lite έχει χαμηλότερο ήχο από το RN5

Έβαλα και χώρα Ινδία αλλά δεν βλέπω διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάω από το ακουστικό του κινητού ακούω μια παραμόρφωση όταν η ένταση του είναι τέρμα ή κοντά στο τέρμα 2-3 κλικ. Σαν ένας μεταλλικός θόρυβος. Όταν το χαμηλώνω λίγο φτιάχνει. Το έχει παρατηρήσει κάνεις;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...