Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει και εξαιρετικό ui απλό καθαρό ελαφρύ και με ιδανική παραμετροποίηση.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από αυτά που σου είπαν τα παιδιά, σκέψου ότι η μπαταρία των 4500mAh γεμίζει τάχιστα με ισχύ έως 65W.

Για κάμερα θα έλεγα πως σε δοκιμές από διάφορα blogs, όλοι λένε πως είναι καλύτερα από πολλούς αντιπάλους του, άρα είναι vfm.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η σύγκριση αφορά το Mi10T Lite.

 

Λοιπόν, στα θετικά του Galaxy M31: Έχει καλή αυτονομία (δεν έχει πολύ γρήγορη φόρτιση όπως άλλες συσκευες). Σε λήψεις είναι καλός ο τηλεφακός του, βοηθάει.

 

Το Realme 7 Pro: Καλή αυτονομία, φορτίζει πάρα πολύ γρήγορα, έχει ζωντανά χρώματα στην οθόνη, το UI είναι άδειο και πάει σφαίρα θα το λατρέψεις, ενώ και για απλές καθημερινές λήψεις θα σου κάνει εξαιρετική δουλειά.

 

Best όμως όλων είναι το Mi 10T Lite: Μπορεί να έχει οθόνη IPS LCD (που στην ουσία είναι ξεκούραστη για πολύωρη χρήση) αλλά με 120Hz είναι απόλαυση, αν το δεις από κοντά, δεν θα ξεκολλάς το βλέμμα σου! Επίσης, είναι σταθερός χωρίς κολλήματα ο Qualcomm SM7225 Snapdragon 750 5G και σε θέμα GPS, έχει την καλύτερη ακρίβεια. Έχει και καλή αυτονομία.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πού κολλάει εδώ το Pixel 4a ?

 

Στην ίδια κατηγορία τιμής βρίσκεται πάνω κάτω. Επίσης θεωρείται πως έχει πολύ καλή κάμερα. Όχι μεγάλες διαφορές στον επεξεργαστή. Δεν καταλαβαίνω γιατί να μην κολλάει και να μην είναι δικαιολογημένη η σύγκρισή του με το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/m/9895/Google.html?keyphrase=pixel+4a

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/m/36199/Realme.html?from=autocomplete&keyphrase=7+pro&o=realme+7+pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπικά θεωρώ πολύ μεγάλη την μεταξύ τους διαφορά στο οικονομικό...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια κατηγορία τιμής βρίσκεται πάνω κάτω. Επίσης θεωρείται πως έχει πολύ καλή κάμερα. Όχι μεγάλες διαφορές στον επεξεργαστή. Δεν καταλαβαίνω γιατί να μην κολλάει και να μην είναι δικαιολογημένη η σύγκρισή του με το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

 

500 με 300 πως είναι στην ίδια κατηγορία τιμής?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο θεωρείτε καλύτερο από τα Xiaomi Mi 10T lite , Xiaomi Note 10 lite , Poco X3;

https://www.kimovil.com/en/compare/xiaomi-mi-10t-lite,xiaomi-mi-note-10-lite,xiaomi-poco-x3

Το poco με το mi 10T lite έχουν αρκετά παρόμοια χαρακτηριστικά ειδικά στην έκδοση 6/64 και έχουν ένα πλεονέκτημα όσον αφορά την υποστήριξη σε σχέση με το note 10 lite επειδή βγήκαν το Σεπτέβριο και θα πάρουν 1 παραπάνω update.

Το note 10 lite ίσως είναι λίγο πιο premium με κατασκευή αλουμινίου και in screen δακτυλικό.

Τώρα με τις προσφορές έχουν έρθει σχετικά κοντά οι τιμές των παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Για το ίδιο θέμα ενδιαφέρομαι κι εγώ, απλώς θα μπορούσε το badget να φτάσει τα 200€ και αν γίνεται να προστίθεται βάση με πληκτρολόγιο για το tablet; Επίσης να αναφέρω ότι η χρήση θα αφορά πληρωμές λογαριασμών, θέαση ταινιών, βιντεοκλήσεις. Για άτομο μεγαλύτερης ηλικίας.

Οπότε αν υπάρχουν προτάσεις, θα βοηθούσατε. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ όλους για την συνδρομή σας.... Τελικά επιλέχθηκε το p30 pro σε τιμή περίπου στα 350-360 οπότε το θεωρώ ευκαιρία :)

 

Στάλθηκε από το Honor View20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πήγαινα στο 10t lite λόγω επεξεργαστή. Και σαν design μ αρέσει περισσότερο. Στα υπόλοιπα πάνω κάτω είναι ίδια. Μόνο η amoled του note διαφέρει

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το poco ειναι ενα κλικ κατω

 

τα φαινομενα πολλες φορες απατουν ,μονο σε φωτογραφικη καλυτερο το note

 

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Θα ήθελα τη βοήθεια σας σχετικά με την επιλογή ενός εκ των τριών τηλεφώνων του τίτλου

Ποια είναι η άποψη σας; Ποια θα ήταν η καλύτερη επιλογή;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Τι σε ενδιαφέρει ποιο πολύ σε μια συσκευή;ποια είναι η προτίμηση σου;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικότερο είναι η μπαταρία.

Από κει και πέρα μεγάλη οθόνη και αρκετό χώρο. Οτιδήποτε άλλο ευπροσδεκτο

Link to comment
Share on other sites

Σε νούμερα το σιαομι βλέπω ότι έχει μόνο 3000 μπαταρία αν δεν κάνω λάθος σε σχέση με τα σαμσουνγκ.δεν ξέρω αυτονομία για το σιαομι αν είναι καλύτερη από τα σαμσουνγκ.παντως από τα δύο σαμσουνγκ καλύτερο είναι το 21s.καποιος που έχει το σιαομι να μας πει χρόνους μπαταρίας.αν είναι ανώτεροι από τα σαμσουνγκ πας εκεί.αν πας σε σαμσουνγκ το 21 s.μεχρι τι ποσό δίνεις;edit το απόλυτο σε μπαταρία είναι το realme 6i.ριξτου μια ματιά. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ για την απάντηση. Θα ρίξω μια μάτια και στο 6ι.

Αυτά που κοιτάω έχουν γύρω στα 200-250 όποτε κάπου εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...Είμαι ανάμεσα από αυτά τα 2,κάποιος μου είπε ότι η σωστή σύγκριση θα ήταν με το iPad Pro,δεν γνωρίζω.Θα κουμπώσω ένα πληκτρολόγιο πάνω αν και αρχικά θα προτιμούσα την 11αρα οθόνη,τώρα αν αξίζει τόσο ώστε να ανέβω μέγεθος δεν με πειράζει.Δεν είναι ότι θέλω να κάνω κάτι βαρύ σε θέμα εργασίας,αλλά θέλω κάποιες εφαρμογές που απαιτούνε έναν πολύ καλό επεξεργαστή και επειδή έχω ως στόχο να το κράτηση 3·5 χρόνια θα ήθελα την γνώμη σας.Αν παίζει ρολο εχω το 12 pro max αλλά πολλά χρονια ήμουν με Android,εγώ θα διαλεγα το air αλλά θέλω να κάνω τη σωστή επιλογή.Το pro μπορεί να αξίζει περισσότερο από αυτά τα 3;Ευχαριστώ. Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Για τι δουλειές το θέλεις;

Το ipad είναι ιδανικό για σχεδίαση/ζωγραφική και αντίστοιχες εφαρμογές.

Επίσης είναι ότι καλύτερο για photo/video editing ... αν θέλεις κάτι απ αυτά τότε είναι μονόδρομος.

Είχα και τα 2 και προτιμώ ακόμα τα ipad.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...