Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε μάγκες αιτιολογήστε λίγο την απάντησή σας Ναι Το σήκωσε Το ξέρω ότι είναι πιο καινούργιο και δεν θα χάσω τόσα πολλά χρήματα σε ενδεχόμενη πώληση του όμως έχει κάποια μειονεκτήματα σοβαρά κάποιος που το έχει μπορεί να μου δωσε μία απάντηση με επιχειρήματα. Ψάχνοντας το νήμα με το s20 δεν έχω δει κινηση ...δεν το έχει πάρει πολύς κόσμος αντίθετος με το s10 έχει ακόμα ψωμί το νήμα και ο κόσμος το προτιμάει έναντι του s20

 

τι να αιτιολογήσουμε;; για 50 ευρώ; και για 100 ευρώ διαφορά το s20 θα έπαιρνα... καλύτερη κάμερα, καλύτερη οθόνη, ένα χρόνο νεότερο, 8giga ram,ταχύτερη φόρτιση... δεν θέλει και πολύ σκέψη.. εκτός αν θες θύρα ακουστικών οπότε s10

Link to comment
Share on other sites

τελικα αγορασα το s10 και ας ειναι παλιοτερο.το πηρα στο αγαπημενο μου cardinal red

ο λογος που το επελεξα..ειναι επειδη δεν εχει κανενα προβλημα αποδοσης.δοκιμασμενη συσκευη εδω και 1.5 χρονο και προβληματα δεν εχω ακουσει (εκτος μπαταριας).

(s20 προβληματα θερμανσης-αποδοση μπαταριας) .οσο για τα χαρακτηριστικα εμενα με υπερκαλυπτουν και να αναφερω οτι και το s10 εχει 8gb ram.

τωρα για το θεμα της καμερας ειδα πολλα review και δεν κανει το κατι παραπανω η καμερα του s20 που να πεις ναι αξιζει να το παρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα το p30 pro.

 

Σας ευχαριστώ για την πρόταση

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/24144833/Xiaomi-Mi-TV-Stick-8GB.html το εχει κάποιος να μου πει την γνώμη του??

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τελικα αγορασα το s10 και ας ειναι παλιοτερο.το πηρα στο αγαπημενο μου cardinal red

ο λογος που το επελεξα..ειναι επειδη δεν εχει κανενα προβλημα αποδοσης.δοκιμασμενη συσκευη εδω και 1.5 χρονο και προβληματα δεν εχω ακουσει (εκτος μπαταριας).

(s20 προβληματα θερμανσης-αποδοση μπαταριας) .οσο για τα χαρακτηριστικα εμενα με υπερκαλυπτουν και να αναφερω οτι και το s10 εχει 8gb ram.

τωρα για το θεμα της καμερας ειδα πολλα review και δεν κανει το κατι παραπανω η καμερα του s20 που να πεις ναι αξιζει να το παρω.

 

Λανθασμένη επιλογή, εκτός του ότι το s20 υπερέχει στα σημεία σου δίνει και ένα χρόνο παραπάνω υποστηρθξη/αναβάθμιση.Για ένα 50αρικο δεν τίθεται καν διλλημα ανάμεσα στις 2 συσκευές, να το έβρισκες σε σημαντικά χαμηλότερη τιμή να το καταλάβω, αλλά σε σχεδόν ίδια τιμή και να επιλέξεις το περσινό πραγματικά δεν έχει λογική.

Οπως και να χει καλορίζικο και καλοδούλευτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα θέλω να πάρω μια τηλεόραση γύρω στα 140 ευρώ το πολύ για κρεβατοκαμαρα 32 ίντσες λόγω χαμηλού μπατζετ το θέμα μου είναι ότι εκεί που θα μπει είναι γύρω στα 5 μέτρα ή απόσταση θέασης.. Θα έχω κάποιο θέμα λόγω απόστασης?? Έχω βάλει στο μάτι αυτήν. United 32" LED UN 3212 L 2 εάν έχετε άποψη για αυτήν η εάν έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο.

 

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε 32 άρα για πέντε μέτρα απόσταση ίσως είναι μικρή.καλο είναι να πας αν μπορείς σε κάποιο μαγαζί και να δεις πως φαίνεται από την απόσταση που γράφεις.καλη φαίνεται,εγώ εδώ και τρία χρόνια περιπου έχω μια turbo X smart σε αυτά τα λεφτά.https://www.plaisio.gr/tileoraseis/tvs/turbo-x-led-tv-txv-s3250smt-32-hd-ready_3024059 μια παρόμοια.το μόνο που μου παρουσίασε πριν λίγο καιρο μια μικρή μωβ γραμμή στην μεση.φαινεται μόνο σε λευκό φόντο,όχι πολύ εντονα.οχι κάτι το ιδιαίτερα ενοχλητικο.βεβαια η τηλεόραση δουλεύει 12-14 ώρες την μέρα μπαίνω you tube,παίζω παιχνιδάκια που έχει μεσα.γενικα την έχω λιώσει. οπότε σε αυτή την τιμή δεν περίμενα θαύματα.θαντην κρατήσω μέχρι να επιδεινωθεί το πρόβλημα η χαλάσει Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Για οικονομική τηλεόραση προτείνω F&U . Έχω 3 και λειτουργούν εδώ και πολλά χρόνια απροβλημάτιστα. Πολύ καλή εικόνα και ήχος. Η τελευταία 32αρα που πήρα είναι smart , πολύ γρήγορη, Netflix, You tube κτλ χωρίς κανένα κόλλημα. Θετική εντύπωση μου έκανε που μέσα σε λίγους μήνες έγινε και αναβάθμιση λογισμικού. Επίσης έχουν και 3 χρόνια εγγύηση. Τέλος για τα 5 μέτρα απόσταση αν μπορείς δες σε 39 ιντσες και πάνω.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Για οικονομική τηλεόραση προτείνω F&U . Έχω 3 και λειτουργούν εδώ και πολλά χρόνια απροβλημάτιστα. Πολύ καλή εικόνα και ήχος. Η τελευταία 32αρα που πήρα είναι smart , πολύ γρήγορη, Netflix, You tube κτλ χωρίς κανένα κόλλημα. Θετική εντύπωση μου έκανε που μέσα σε λίγους μήνες έγινε και αναβάθμιση λογισμικού. Επίσης έχουν και 3 χρόνια εγγύηση. Τέλος για τα 5 μέτρα απόσταση αν μπορείς δες σε 39 ιντσες και πάνω.
Ποια fu ακριβώς?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

f@U εχει μια 32αρα ο πατερας μου στο υπνοδωματιο του και εγω μια 28αρα. μια χαρα ειναι και οι δυο.
Link to comment
Share on other sites

Ποια fu ακριβώς?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω με το μοντέλο γιατί είμαι διακοπές αυτήν την στιγμή. Στα 169€ την είχα πάρει. Με FullHD ανάλυση.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ποια fu ακριβώς?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω ότι αυτήν πήρα https://www.mediamarkt.gr/el/product/_f-u-fls-32220-h-1229521.html#product-ratings

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ,

Ψάχνω το πρώτο smartphone για τον πατέρα μου. To ποσό που θέλουμε να διαθέσουμε είναι μέχρι 160 ευρώ. Μεγάλη οθόνη (λόγο ηλικίας θα του είναι πιο εύκολο) αλλά όχι μεγαλύτερη από το Redmi 9. Μας ενδιαφέρει αυτονομία και camera. Τι προτείνετε;

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ αλλα προτιμησα την σταθεροτητα και την καλη λειτουργια που εχει η σειρα S 10.

οπου και να διαβασα..και πιστεψε'με εριξα πολυ διαβασμα..ολοι αναφερουν την κακη αποδοση της μπαταριας και το οτι το κινητο ζεστενετε αρκετα.

μονο τυγχαιο δεν ειναι οτια τα περσινα κινητα πουλανε ακομη..

θα περιμενουμε την σειρα s30 τωρα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω... μου φαίνεται πολύ αδύναμο:

Επεξεργαστής quad-core Cortex-A53 2.0GHz

Επεξεργαστής γραφικών ARM Mali-450 GPU

Μνήμη RAM 1GB DDR3

Αποθηκευτικός χώρος 8GB eMMC

Dual-band WiFi 5, HDMI 2.0a, microUSB, Bluetooth 4.2

Dolby Audio, DTS Surround

Google Assistant

Λειτουργικό σύστημα Android TV 9.0

Υποστήριξη Full HD 1080p/60fps

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!. Χρειάζομαι καινούργιο κινητό κι έχω καταλήξει σε αυτά τα δύο:

 

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_m31-10079.php

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_9_pro-10217.php

 

To Samsung έχει καλύτερη οθόνη, ενώ το Redmi καλύτερο επεξεργαστή και λόγω Qualcomm μπορεί μελλοντικά να μου κρατήσει παραπάνω (AOSP, κτλ). Από μπαταρία είναι πάνω, κάτω στα ίδια.

 

Γενικά τα midrange της Samsung τί λένε από performance;; Έχουν όντως τόσο lag, όσο διιαβάζω στα διάφορα reviews; Αυτή τη στιγμή είμαι με ZUK Z1 (του έχω περάσει AOSP Extended 9) και η ηλικία του έχει αρχίσει και φαίνεται, αλλά το κυριότερο είναι ότι τις τελευταίες 2-3 μέρες έχω σοβαρό θέμα με τη μπαταρία του.

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Τηλεόραση 40" Kydos LED Full HD K40NF22SD

 

 

Τηλεόραση 40" Kydos LED Full HD K40NF22SD αυτήν την τηλεόραση παράγγειλα έχεις κάποιος να μου πει την γνώμη του??

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η τουρμποξ των τιβι....μια χαρα
Στο σκρουτς πάντως έχει αρκετές καλές κριτηκες.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε. 450€

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. >6

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος; από Ελλάδα κατά προτίμηση

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα) Ναι

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? Δεν είναι απαραιτητο

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; Όχι

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono. Με ενδιαφέρει η οθόνη πολυ

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία. Αυτονομία ταχύτητα Gaming οθονη

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή. Honor 10

 

Καλημερα παιδιά και ευχαριστώ για τις προτάσεις προκαταβολικά. Έχω βάλει στο μάτι το oneplus nord και ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο. Με επιγει κάπως το θέμα γιατί χρησιμοποιώ το κινητό αρκετά στη δουλειά μου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...