Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Honor 8x 4/128 + ανεξάρτητη κάρτα SD+NFC

 

Βγάζει 1.5 μέρες κανονικής χρήσης , 1+ μέρες σκληρής χρησης

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

με 250 βρισκεις και pixel 2 xl με τρομερη καμερα ,συνεχης updates και πολυ καλη μπαταρια!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

με 250 βρισκεις και pixel 2 xl με τρομερη καμερα ,συνεχης updates και πολυ καλη μπαταρια!
Στο Σκρουτζ ξεκινάει από 400€.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Μη έχοντας δουλέψει κανένα από τα παραπάνω, αλλά έχοντας αγοράσει για άτομο παραπλήσιας ηλικίας το redmi 7a, θα σου έλεγα να βάλεις και αυτό στην εξίσωση.

Δούλεψα τον επεξεργαστή του 6a σε huawei και είναι αργός. Ενώ από επεξεργαστή και μπαταρία το 7a είναι οκ για τα χρήματά του.

Έχει και unboxing του στο forum.

Link to comment
Share on other sites

Oppo Realme 3 pro

Ο,τι καλύτερο στα 185€@

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

παιδια ψάχνω κινητό μέχρι 200 ευρώ. οχι για παιχνίδια αλλά γρήγορο και σταθερό. Εχω καταλήξει στα νοκια 7.1 και redminote 7 ποιο προτείνεται? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια ψάχνω κινητό μέχρι 200 ευρώ. οχι για παιχνίδια αλλά γρήγορο και σταθερό. Εχω καταλήξει στα νοκια 7.1 και redminote 7 ποιο προτείνεται? Ευχαριστω

 

Redmi Note 7 χαλαρά!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφήνοντας στη γυναίκα την τελική επιλογη ανάμεσα σε nokia 7.1 και redmi note 7 η ζυγαριά έγειρε στο δεύτερο σε μπλε χρώμα. Ευχαριστω πολύ όλους. Εν αναμονή της παραλαβής θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια ανθεκτική θήκη όσο το δυνατόν πιο λεπτή και να μάλλον διαφανη ωστε να μη χάσουμε το χρώμα :) Ευχαριστω και πάλι
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφήνοντας στη γυναίκα την τελική επιλογη ανάμεσα σε nokia 7.1 και redmi note 7 η ζυγαριά έγειρε στο δεύτερο σε μπλε χρώμα. Ευχαριστω πολύ όλους. Εν αναμονή της παραλαβής θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια ανθεκτική θήκη όσο το δυνατόν πιο λεπτή και να μάλλον διαφανη ωστε να μη χάσουμε το χρώμα :) Ευχαριστω και πάλι

 

Οι λεπτες δεν ξερω αν προστατευουν τη καμερα που εξεχει αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφήνοντας στη γυναίκα την τελική επιλογη ανάμεσα σε nokia 7.1 και redmi note 7 η ζυγαριά έγειρε στο δεύτερο σε μπλε χρώμα. Ευχαριστω πολύ όλους. Εν αναμονή της παραλαβής θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια ανθεκτική θήκη όσο το δυνατόν πιο λεπτή και να μάλλον διαφανη ωστε να μη χάσουμε το χρώμα :) Ευχαριστω και πάλι

 

Δες εδώ για διάφανες θήκες.

Καλορίζικο το μπλε Νote 7! :D

Link to comment
Share on other sites

Για θήκη εγώ πήρα την nillkin nature. Κάπως έτσι λέγεται. Διαφανής και προστατεύει την κάμερα. Θα την ήθελα να προεξέχει ακόμα περισσότερο από την μπροστά μεριά μόνο, όχι ότι δεν προεξέχει, αλλά είναι σχεδόν στην ίδια ευθεία με την οθόνη+τζαμακι.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi A2 Lite 3gb vs Samsung a20e

Οκ. μπορεί να μην έχουν πολλά κοινά στοιχεία αλλά είναι περίπου στα ίδια επίπεδα τιμής. Εσείς ποιο θα προτιμούσατε και γιατί.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi A2 Lite 3gb vs Samsung a20e

Οκ. μπορεί να μην έχουν πολλά κοινά στοιχεία αλλά είναι περίπου στα ίδια επίπεδα τιμής. Εσείς ποιο θα προτιμούσατε και γιατί.

 

Σήμερα είδα το a20e από κοντά.Ειναι ωραίο κινητό για την τιμή του και με πολύ ωραία οθόνη.Αν με ρωτάς θα επέλεγα αυτό αλλά ας σου πούνε και τα παιδιά με βάση τα χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω FullHD οθόνης και μεγαλύτερης μπαταρίας, στο Xiaomi θα πήγαινα εγώ. Και με €15 παραπάνω από την τιμή του A20e, στα €140, θα πήγαινα στο Redmi Note 7 3GB.
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσουν τα χαρακτηριστικά και από το note που είπες.. Με ελκύει λίγο το compact size του a20e.. Όπως είπε και ο φίλος είναι όμορφο κινητό. Δεν ξέρω τι να διαλέξω λολ

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!

Μετα απο σπάσιμο οθόνης και τρελό κόλλημα με την νεα αναβάθμιση του psmart (όχι του 2019) αποφάσισα να κοιτάξω για μια νέα συσκευη...

Με μια γρήγορη αναζήτηση μ'αρεσαν τα Huawei Mate 20 Lite ,Xiaomi Honor 7 και λιγάκι το Samsung A40...

Θέλω:

-Καλη -όσο γίνεται-κάμερα ..κυρίως για να τραβάω τα πιτσιρίκια (οποτε θέλω γρήγορη εστίαση) και αν γίνεται στην επιλογή πορτρέτου το ''θόλωμα''..(νομίζω πως όσες συσκευες εχουν 2 κάμερες στο πίσω μέρος το κάνουν).

-4 ραμ γιατί έχω σκοπό να κρατησω την συσκευή όσο γίνεται περισσότερο

-χρήματα το πολύ μέχρι 250 ευρώ

 

Όλες οι προτάσεις καλοδεχούμενες...:)

Link to comment
Share on other sites

Τα δύο πρώτα τα έχω παίξει λίγο σε μαγαζιά.το σαμυ το έχει πάρει η αδερφή μου οπότε έχω μεγαλύτερη τριβή.μου άρεσε πάρα πολύ.οποιο και να πάρεις πιστεύω ότι θα το ευχαριστηθεις.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Τα δύο πρώτα τα έχω παίξει λίγο σε μαγαζιά.το σαμυ το έχει πάρει η αδερφή μου οπότε έχω μεγαλύτερη τριβή.μου άρεσε πάρα πολύ.οποιο και να πάρεις πιστεύω ότι θα το ευχαριστηθεις.

 

Με τις φωτογραφιες πως είναι;

ρωταω γιατι δε θέλω να φαινονται μια χαρα στην οθόνη του κινητου και μολις πας να εκτυπώσεις να ειναι η μέρα με τη νυχτα :rolleyes: (μου εχει συμβει στο παρελθον!)

Link to comment
Share on other sites

Με τις φωτογραφιες πως είναι;

ρωταω γιατι δε θέλω να φαινονται μια χαρα στην οθόνη του κινητου και μολις πας να εκτυπώσεις να ειναι η μέρα με τη νυχτα :rolleyes: (μου εχει συμβει στο παρελθον!)

Δεν ξέρω εκτυπωμένες πως φαίνονται.καπου στο νήμα με τα συγκριτικά είχα ανεβάσει μαζί με αυτό που εχω εγώ.στην οθόνη του pc πάντως φαίνονται πολύ ωραίες.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

παιδια για να μην σας κουράζω ....

ειμαι άνθρωπος που εχει/ειχε το lgv30 και το γούσταρε απιστευτα ....

ΜΠΑΤΑΡΙΑ αδιάβροχο εμφάνιση ταχύτητα εγγύηση καμερα (ολα καλα) γενικα εγγύηση ΒΡΑΧΟΣ κινητό για μενα απο τα καλυτερα που εχω παρει ποτε ..

στα ΛΕΦΤΑ του το τονιζω ξανα στα ΛΕΦΤΑ του ηταν οτι καλυτερο εχω παρει εδω και πολλα χρόνια ...

επειδη το "εδωσα" και ειναι να αλλαξω κινητο τωρα ....

το v30 το παιρνω και παλι δωρεαν ..χωρις δραχμή ...

το note 9 θα δωσω κατι "ψηλά" (χιουμορ κανω ) παραπανω αλλα ΜΠΟΡΩ να το παρω

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ .....

 

θελω να μου πειτε ΑΝ μπορειτε για τα λεφτα τους (που θα τα δωσω ακριβως οσο ΑΞΙΖΟΥΝ σημερα) ποιο απο τα 2 να διαλέξω ...

το ξαναλεω θελω ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΟΘΟΝΗ απολαυση καμερα να ξερω οτι εχω ΝΑΥΑΡΧΙΔΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ κτλ κτλ κτλ ...

για βοηθήστε ....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έπαιρνα το Note.

Ειδικά αν σε ενδιαφέρει το πενάκι.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

τελικά κατέληξα στο Xiaomi Note 7 και μέχρι στιγμής ολα είναι μια χαρά..κατέβασα και το gcam αλλά παιζεί να είμαι και η μόνη που μ'αρεσει πιο πολύ η εργοστασιακή κάμερα ? ? ?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...