Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ και τους δύο για τις απαντήσεις.

Κοιτάω skroutz και είμαι οκ?

 

Ναι από Skroutz και είσαι ΟΚ... Υπάρχουν μαγαζιά που προσφέρουν και δική τους 2ετή εγγύηση αν σε καίει το θέμα...

Ως κάτοχος του Note 6 4/64 εδώ και κάνα 6 μήνο, πιστεύω και εγώ θα σε καλύψει απόλυτα...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο της (p8 lite) τα επαιξε εντελως. Σκεφτομαι να της παρω το redmi 7. Φανταζομαι πως θα την καλυψει και δεν θα εχει θεματα. Εκει που εχω εναν ενδιασμο ειναι για το αν θα δουλευει out of the box σε οτι εχει να κανει με τις ειδοποιησεις. Δεν ειχα xiaomi ποτε μου αλλα θυμαμαι παλαιοτερα διαβαζα οτι ειχαν θεμα με τις ειδοποιησεις και πως επρεπε να κανεις καποιες ρυθμισεις για να δεχεσαι αμεσα τις ειδοποιησεις σου. Συνεχιζουν ακομα αυτα ή πλεον δεν υπαρχει τετοιο θεμα; Δεν προκειται να μπει σε αυτη την διαδικασια και εγω δεν μπορω να με ζαλιζει καθε λιγο αν εχει τετοιου ειδους θεματα. ΕΙναι λοιπον ασφαλης η επιλογη του redmi 7 ή να κοιταξω κατι αλλο;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να μην πάρει το mi a2 lite που ουσιαστικά είναι το redmi 6 pro αλλά χωρίς την σαβούρα miui
Επειδή το redmi 6 Pro είναι υποδεέστερο του redmi note 6 pro!!

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το redmi 6 Pro είναι υποδεέστερο του redmi note 6 pro!!

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

τότε το σκέτο mi a2 πολύ καλή συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη θέση σου θα έκανα υπομονή λίγο ακόμα για το Mi Max 4...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απο ότι ακούγεται μάλλον δεν θα βγει το Mi Max 4 τουλάχιστον για φέτος... οπότε το Mi Max 3 είναι μονόδρομος...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

θελει να παρει ενα φιλαρακι κινητο εκει γυρω στα 300.

Εχει δει το Μι 8 και το LG g7 (εχει την αβαντα του ραδιο και αδιαβροχοποιησης).

Δεν αλλαζει συχνα κινητα οποτε θα ηθελε κατι που να κρατησει σε βαθος χρονου.

Χρηση που κανει ειναι e-mail, FB, GPS, και γενικα του φορτωνει κατα καιρους διαφορες εφαρμογες το κινητου

Σημαντικη επισης και η αυτονομια ωστε αμα παει και ενα ταξιδι να μην εχει το αγχος της φορτισης

 

Εχετε να προτεινετε κατι αλλο; Ή αξιζει να περιμενει λιγακι να πεσουν οι τιμες σε καποιο αλλο κινητο ωστε να μπει στο ευρος τιμης που θελει;

(επαγγελματιας αρα απαλλαγη απο ΦΠΑ αρα απο Ελλαδα η αγορα)

Link to comment
Share on other sites

Kάτοχος Oneplus 6,ικανοποιημένος σε γενικές γραμμές,θα ήθελα να αλλάξω συσκευή και είμαι ανάμεσα σε αυτές τις 3 του τίτλου.Λίγο ανόμοιες σε χαρακτηριστικά,αλλά σε κόστος από 440-500 Ευρώ περίπου,όπου είναι το budget μου.

Θέλω καλύτερη κάμερα,νομίζω θα με καλύψουν και τα 3 σε αυτό. Το θέμα είναι σε βραδυνές σκηνές,κατά πόσο έχει βελτιωθεί το Samsung σε σύγκριση με τα huawei,μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις. Έπειτα,θεωρώ συν τα στερεοφωνικά ηχεία,που το P30 δεν έχει,καθώς και την υψηλότερη ανάλυση που έχει το mate 20 pro,αλλά μου κάνει πολύ φορτωμένη αισθητικά η οθόνη του με τον συνδυασμό notch και καμπυλών στις άκρες. Από την άλλη,το βίντεο στο Samsung είναι ανώτερο. Η αδιαβροχοποίηση που έχουν τα 2 από τα 3,καλοδεχούμενη αλλά όχι deal breaker.

Πείτε γνώμες όσοι είχατε/έχετε εμπειρία από τις συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς στην ίδια φάση είμαι κι εγώ φίλε, για σχεδόν ίδια ηλικίας μάνα! Για redmi 7, σκέφτομαι και μάλλον από Κίνα μεριά...

Αν είναι global έκδοση, δε νομίζω να χρειάζεται τπτ έξτρα ρυθμίσεις

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με της ειδοποίησης δεν μπορεί να σου πει κανείς με σιγουριά από update σε update αλλάζει και από συσκευή σε συσκευή αλλάζει κατ τα άλλα πολύ καλή συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο σκέφτηκα, γι αυτό προχώρησα σε παραγγελία του Mate 20 pro. Θα χάσω νομίζω λίγο σε βίντεο, αλλά στα περισσότερα από τα υπόλοιπα με καλύπτει.

Προς το p30 έκλινα κυρίως λόγω σχεδίασης, αλλά τα περισσότερα features με ελάχιστη διαφορά στην τιμή, με οδήγησαν στην αγορά του τελικά.

Τώρα απομένει να δώσω το Oneplus 6 με την παραλαβή του νέου.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο σκέφτηκα, γι αυτό προχώρησα σε παραγγελία του Mate 20 pro. Θα χάσω νομίζω λίγο σε βίντεο, αλλά στα περισσότερα από τα υπόλοιπα με καλύπτει.

Προς το p30 έκλινα κυρίως λόγω σχεδίασης, αλλά τα περισσότερα features με ελάχιστη διαφορά στην τιμή, με οδήγησαν στην αγορά του τελικά.

Τώρα απομένει να δώσω το Oneplus 6 με την παραλαβή του νέου.

 

το σκέτο p30 χάνει σε κάποια πράγματα ειδικά σε αυτονομία.... η 30 pro η mate 20 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι για αγορά το smartwatch amazing pace το βρησκω από σκρουτς στα σχεδόν 100 ευρω αξηζει?? Η να πάρω το MI bund 4??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Amazfit pace θες να πεις.

Αξίζει για τα χρήματα του.

 

Το mi band 4 δεν έχει καμία σχέση με smart/sportwatch.

Και κοστίζει το ένα τρίτο της τιμής του pace

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Amazfit pace θες να πεις.

Αξίζει για τα χρήματα του.

 

Το mi band 4 δεν έχει καμία σχέση με smart/sportwatch.

Και κοστίζει το ένα τρίτο της τιμής του pace

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι έγινε λάθος το amazfit ήθελα να γράψω δηλαδή αξηζει??γιατί από ότι διάβασα η μεγάλη διαφορά είναι στο GPS, Αυτό που δεν είδα στα διάφορα reviews είναι εάν μπορώ να το έχω κ5στο κολυμπη

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Honor 10 είναι πλεον στα ίδια χρήματα. Και εγώ κοιτάω για ένα δώρο την κατηγορία αυτή ακριβώς. 'Εχω σημειώσει τα

 

Xiaomi Redmi Note 7

Xiaomi Mi 8 Lite

Honor 10

Honor 8x

Link to comment
Share on other sites

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε. 400€-500€

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε.κάτι πολύ κοντά στις έως 6''

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος;Ελλαδα - αντιπροσωπεία

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα) Ναι

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? Dual

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; ελληνικό menu, χωρίς φλασαρισμα

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Nαι θα ήθελα amoled , stereo αν έχει θα ήταν καλό αλλά δεν θα με προβλημάτιζε και να μην είχε.

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, κάμερα, αυτονομία.

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή - Oneplus one

 

Δυστυχώς μετά από 4.5 χρόνια συμβίωσης με το αγαπημένο μου oneplus one μου έπεσε για ακόμα μια φορά κάτω και εσπασε η οθόνη. Τώρα σας συσευή δεν με απασχολεί να πάρω ότι καλύτερο κυκλοφορεί. Νομίζω και μια ναυρχίδα της προηγούμενης χρονιάς που θα έχει πιο λογική τιμή θα ήταν καλή επιλογή.Θα έβλεπα και το oneplus 7 αλλά νομίζω ότι έχουνξεφύγει λίγο σε τιμές....

3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια ακριβώς φάση είμαι και εγώ. Κοίτα pocophone f1 - samsung A70 και mi 9t. Εγώ περιμένω να βγεί και το mi 9t pro στην Ευρώπη. Δεν μου έχει σπάσει η οθόνη στο 1+1 απλά κολλάει συνέχεια και θερμαίνεται απο πίσω κάνοντας τυχαία reboot.
Link to comment
Share on other sites

Huawei Mate 20 pro, Huawei P20 pro, Huawei p30, Samsung galaxy s9+.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παιδιά!

Σκέφτομαι να πάρω 2 κινητά για τα παιδιά μου.

Σε πρώτη φάση θα τα έχουνε σαν tablet, χωρίς sim μέσα και αργότερα θα βάλουμε και κάρτες!

Τα παιδιά είναι 10 χρόνων και η χρήση τους, προς το παρών, είναι YouTube και κανένα παιχνιδάκι.

Σκέφτομαι περίπου 120 με 130€ το καθένα!

Προτιμώ αγορά από Ελλάδα!

Σκεφτόμουν κάτι σε Xiaomi redmi 7, Xiaomi Mi A2 ή αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια ακριβώς φάση είμαι και εγώ. Κοίτα pocophone f1 - samsung A70 και mi 9t. Εγώ περιμένω να βγεί και το mi 9t pro στην Ευρώπη. Δεν μου έχει σπάσει η οθόνη στο 1+1 απλά κολλάει συνέχεια και θερμαίνεται απο πίσω κάνοντας τυχαία reboot.

 

Ναι η αληθεια είναι κάνε τα reboot του αλλά οκ παλευοταν η κατάσταση

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι δεν λέω καλά τα huawei αλλά με αυτά που γίνονται τελευταία είναι ασφαλές να πάρεις τέτοια συσκευή ? Η αλήθεια είναι ότι κοιτούσα mi 9t pro αλλά έχει και την 800αρα μπάντα ?(το ίδιο δεν είναι με το Κ20 pro?) αλλά αυτο που αναφέρουν πολλοί με το sar με προβλημάτισε....Κοιτούσα για s9/s9+/p20 pro/mate 20 pro ξεφεύγει νομίζω στα 500+/oneplus 7

3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτά που λες είναι μια χαρά σαν συσκευές. Εναλλακτικά δες και το ολοκαίνουριο Alcatel 1s 2019
. Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...