Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Pixel 3 xl ειναι ο βασιλας στην φωτογραφια rear front!το πανελ του ειναι samsung ενα απο τα καλυτερα...το σημα ειμαι μια χαρα..μονο το θεμα εγγυησης πρεπει να σταλει σε καποιο store απο το οποιο εχει αγοραστει
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Aν εβαζες το s9 + εκει θα ελεγα κ εγω..ποιο ολοκληρωμενο κ με android 9 εχρι πολυ καλυτερο κ η καμερα του.απλα στην μπαταρια ποναει
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

για πολλες ωρες στο ιντερνετ ποια απο τα δυο κινητα θα διαλεγατε. μου αρεσει πολυ το asus .ειδα ομως οτι εχει καλα τεχνικα χαρακτηριστικα και το μοτορολα. .θελω να βγαζει καλες φωτογραφιες. που παρατηρησα και τα δυο βγαζουν καλες φωτο. το asus ειναι το zenfone4 554 kl.
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά Mi 8 lite... με κλειστά μάτια!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τα μέλη του φόρουμ,

Οι 3 υποψήφιες συσκευές που κοιτάω είναι οι παρακάτω:

 

Xiaomi Mi8 Lite

Honor 8X

Honor 10 Lite

 

Λίγο πολύ από την αναφορά μου στις συγκεριμένες συσκευές καταλαβαίνετε τα χρήματα που διαθέτω και το τι χαρακτηριστικά ζητάω.

Έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια για την κάμερα του Mi8 Lite, αλλά με χαλάει λίγο το UI όπου στο 8Χ είναι 'διάφανο' και πιο εντυπωσιακό στα δικά μου μάτια.

Μεταξύ των τριών ποιο να προτιμήσω και γιατί; Υπάρχει κάτι σε αυτά τα χρήματα που να υπερέχει αυτών;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το honor play με άριστη μπαταρια, επεξεργαστή ναυαρχίδας, πολύ καλή οθόνη και καμερα στο επίπεδο των υπολοίπων που αναφέρεις ;-)
Link to comment
Share on other sites

Αιτιολογία;
είναι μια πολυ δυνατή και ισορροπημένη συσκευή.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι μιας και ακόμα δεν έχω αποφασίσει. Βρίσκω στα 340 το meizu 16th (8/128). Αξίζει η διαφορά τιμής του;

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Poco είναι ξεκάθαρα ανώτερο σε επιδόσεις από τα υπόλοιπα και ξεφεύγει... Σχετικά με το design, όλα είναι θέμα γούστου... Σε επιδόσεις πάντως είναι ανώτερο...

Από τα υπόλοιπα, εγώ ξεχωρίζω το Mi 8 Lite... Πανέμορφο και ικανότατο με τον Snap 660...

Ωραίο το Honor 10 Lite, αλλά τα 3GB Ram είναι για εμένα τουλάχιστον deal breaker... Καλύτερα Honor Play σε σχέση με το Honor 10 Lite...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Χρειάζομαι βοήθεια για αγορά smartwatch...

-Τα βασικά που θέλω να έχει είναι:

-Αδιάβροχο κατά την κολύμβηση (όχι καταδύσεις)

-Δυνατότητα αποστολής και λήψης Sms

-Δυνατότητα απάντησης σε φωνητικές κλήσεις απ' το ρολόι

-Σύστημα GPS

-Καταγραφή σωματικών ενδείξεων (παλμοί, βήματα κλπ)

-Μπαταρία που να ζει 2-3 μέρες

Τι προτείνετε με ταβάνι τα €240; Υπάρχει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Το Nexus 5X της κοπελας μου παρεδωσε πνευμα οριστικα αυτη τη φορα. Ειχε παθει bootloop το καλοκαιρι, το εφτιαξα με sooftware κοβοντας πυρηνες αλλα πλεον το ξαναπαθε και προφανως δεν γινεται να κοψουμε και αλλο...

 

Οποτε παμε για νεα συσκευη. Δεν εχουμε θεμα με μαρκα, ή με σκρουτζαδικο, αλλα απο Ελλαδα γιατι εχει αμεση αναγκη και δε μπορει να περιμενει 1 μηνα απο Κινα.

Το budget ειναι 150-250 που μεταφραζεται σε "οσο λιγοτερα μπορω να δωσω μεσα σε αυτο το ποσο αρκει να εχω τη σωστη εμπειρια χρησης".

Θελουμε κατα προτιμηση pure android γιατι αφενος ειχε pure android και το εχει συνηθισει, και λογω δουλειας χρησιμοποιει εφαρμογες της google για google adwords κλπ και δε θελω να μπλεξω μελοντικα με γκρινιες οτι κατι δεν υποστηριζεται κλπ.

 

Αποκει και περα οι απαιτησεις ειναι απλα να ειναι ισαξιο η καλυτερο του Nexus 5X , και η χρηση ειναι κοπελας, οποτε gaming 0, αλλα η καλη καμερα του 5X αποτελει benchmark.

 

Προτασεις?

Link to comment
Share on other sites

Το πιο κοντινό σε pure android είναι το ΜΙ Α2,σε Σκρουτζ η έκδοση 3/32 είναι περίπου 153€,η έκδοση 4/64 στα 173€,καλή κάμερα....Ακόμα στοκ android είναι μερικα Νοκια αλλά δεν ξέρω τι λένε σαν συσκευές...Το 5Χ είχε κορυφαία κάμερα,δεν ξέρω κατά πόσο θα την καλύψει η κάμερα του Α2,το πρωί είναι πολύ καλή,αλλά το βράδυ έχει θεματακια...
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι με προχειρο ψαξιμο ειχα ξεχωρισει τα Mi A2 4/64 εκει στα 175ε που λες, και το Nokia 7.1 που το εχει 300ε στο Mediamarkt αλλα με 20% επιστροφη με καρτα Eurobank βγαινει στα 240ε πρακτικα. Τωρα δε ξερω αν αξιζει τα 65ε παραπανω η αν υπαρχει κατι αλλο ενδιαφερον σε αυτο το ευρος τιμης...
Link to comment
Share on other sites

Αν θες stock androind δες τα Nokia 7.1 και Nokia 7 plus. Οι κάμερες είναι αρκετά τίμιες. Όσον αφορά το Mi a2 στη θέση σου θα το άφηνα τελευταία επιλογή. Έχει διάφορα θέματα εδώ και πολλούς μήνες τόσο hardware όσο και software. Επίσης έχε υπόψη ότι αν το πάρεις από σκρουτζομάγαζο δεν έχεις εγγύηση από την επίσημη αντιπροσωπεία, με ότι αυτό συνεπάγεται.

Πάντως αν ο λόγος που θες stock androind είναι γιατί χρησιμοποιείς εφαρμογές της Google, δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα αν πας και σε άλλες λύσεις όπως πχ το Honor 10 lite. Ίσα ίσα η huawei πλέον έχει ως default πολλές εφαρμογές της Google όπως πχ για sms και documents.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Η μητέρα μου βρέθηκε με το ίδιο θέμα με το 5x και της πήρα χθες το XZ1. Δεν θα αναλύσω εδώ τα υπερ και τα κατά του καθώς αποτελεί ιδιαίτερη επιλογή λόγω των bezels του και δεν θα το προτείνω στον οποιοδήποτε. Το θέμα είναι ότι το HDR+ της Google δεν θα το βρεις πουθενά εκτός κι αν ρουτάρεις συσκευές για google cam. Θεωρώ λοιπόν ότι μπορείς να βρεις το κινητό που έχει το hardware για να απογειωθεί με το ανάλογο λογισμικό και όχι να ζητάς συγκεκριμένα pure android, το οποίο έχει τα θετικά του αλλά το πόσο άδειο είναι δεν σε κάνει και να μη μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτό αφού όλες αυτές οι συσκευές 1 με 2 αναβαθμίσεις ακόμα θα πάρουν το πολύ ό,τι και να φοράνε (με δεδομένο ότι το Mi A2 με Android One βγάζει διάφορα θέματα).

 

Από την στιγμή που φτάνεις στα 250 για δες κανένα Mate 20 Lite και Honor 8X ασχέτως pure android.

Edited by NexusNexii
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...