Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα τρία τηλέφωνα,ευχαριστημένος κάτοχος του honor 8 σχεδόν δύο χρόνια,πιο μου προτείνεται και γιατί? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα εδω μεσα δεν ξερω αν ισχυει οτι το μειζου 15 δεν εχει wi fi direct ?, κοιταξα σε ενα σαιτ και προσεξα πως εχει.απο που βγαλαν το συμπερασμα καποιοι οτι δεν εχει. και τελικα τι ισχυει /??οποιος γνωριζει ας με απαντησει.

Λογικά έχει....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα τρία τηλέφωνα,ευχαριστημένος κάτοχος του honor 8 σχεδόν δύο χρόνια,πιο μου προτείνεται και γιατί? Ευχαριστώ

 

Αν θέλεις φίλε γράψε λίγο περισσότερα για το τι ψάχνεις από ένα κινητό κατά σειρά προτεραιότητας

Link to comment
Share on other sites

Καλή κάμερα,οθόνη για ταινίες Netflix κτλπ και γενικά μια αξιόπιστη συσκευή με καλή μπαταρία έως 400 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορειτε να μου προτεινετε το φθηνοτερο κινητο με υποστηριξη 4G (ολες τις μπαντες δηλαδη και την B20) για μονη χρηση το wifi hotspot ?

Ευχαριστω !

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων για τις απαντήσεις τους.

Θέλω να πάρω για τα δύο παιδιά μου 2 συσκευές με ανώτατο μπάτζετ 350€ και τα δύο μαζί.

Έχω δει και τις δύο συσκευές και μου αρέσουν όπως και στα παιδιά αλλά Δεν μπορώ να αποφασίσω.

Για το y7 prime 2018 στο φόρουμ δεν υπάρχουν κριτικές αρκετές και έτσι κάθε βοήθεια απο τους γνώστες είναι δεκτή.

Είμαι ανοιχτός και σε άλλες προτάσεις.

Τέλος τα τηλέφωνα θα αγοραστούν από Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πώς θα πάρεις redmi note 5. Καμιά σχέση με τις 2 συσκευές που προτείνεις

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το mate 10 pro πιστεύω πως θα σε καλύψει καλύτερα. Ειδικά με το desktop mode θα μπορείς να το συνδέσεις σε οποιαδήποτε οθόνη για να βλέπεις και από εκεί Netflix.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πώς θα πάρεις redmi note 5. Καμιά σχέση με τις 2 συσκευές που προτείνεις

 

Sent from my C106 using Tapatalk

 

Θα συμφωνήσω. Στα λεφτά του "παίζει μπάλα" μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση , το Xiaomi Redmi Note 5A δεν είναι καλή επιλογή;

 

Είναι μια πολύ καλή επιλογή αν δεν μπορείς να δώσεις πάνω από 120€

Αν όμως μπορείς να δώσεις τα περίπου 30-40€ παραπάνω που έχει το κανονικό redmi note 5 δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθείς με κάτι φθηνότερο καθώς η διαφορά στα χαρακτηριστικά είναι μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση , το Xiaomi Redmi Note 5A δεν είναι καλή επιλογή;
Σε καμία περίπτωση...

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, παρατηρησα οτι σε καποια καταστηματα του bestrpice.gr το iphone x ειναι μεσω web offer αρκετα πιο κατω απο τα υπολοιπα, ητοι στα 850 περιπου. Πως εξηγειται αυτο? Ειναι αξιοπιστα αυτα τα καταστηματα? Μιλαμε για ελληνικα καταστηματα και συσκευες eu παντα.. Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2 κινητά. Ποιο θεωρείται καλύτερο και σε τι? Το πρώτο πράγμα που μ ενδιαφέρει είναι η μπαταρία που νομίζω τα αιφον υστερούν. Τώρα έχω το άιφον 7.
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Αν θες μπαταρία και οθόνη, κοίταξε το Note 9.

Παντως το Χ έχει πολύ καλύτερη διαχείριση ενέργειας σε σχεση με τις προηγούμενες γενιές.

Επίσης αν η μπαταρια του iphone 7 έχει πέσει κάτω απο 90%, μπορείς να πας στο επίσημο σέρβις (isystem, istorm, document) και να σου την αντικαταστήσουν με 39€.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην πάρεις ένα 4g router αν το θέλεις μόνο για hotspot ? Προσωπικά θα έπαιρνα αυτό, χωρίς αυτό να σημαίνει βέβαια ότι δε θα βρεις κινητό σε αυτά τα χρήματα. Για κινητό πάντως σε αυτή την τιμή θα κοιτούσα μόνο σε αγγελίες για μεταχειρισμένα και μόνο αν δεν έβρισκα κάτι αξιόλογο, ίσως πήγαινα σε αυτό. :) Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το φόρουμ.

Συγγενής μου είχε ατύχημα με το j7 2017 και ψάχνει νέα συσκευή.

Προϋποθέσεις:

1. Μόνο samsung

2. Όχι edge οθόνη

3. Ανάλογη μπαταρία

4. Ίδια ή καλύτερη μπαταρία

Μάλλον πάει σε ίδια συσκευή αλλά ήθελα να ξέω αν τα νεότερα (πχ Α8, Α6+ κλπ) έχουν καλύτερη κάμερα.

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το Α8 είναι καλή περίπτωση. Έχει το πλεονέκτημα της αδιαβροχοποιησης και στο νήμα της συσκευής ανέφεραν ότι παίρνει gcam άρα καλύτερες low light λήψεις

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Μένει να δω αν η διαφορά της κάμερας αξίζει την διαφορά τιμής.

Η αδιαβροχοποίηση για την ώρα δεν την απασχολεί

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε.

340€

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε.

μέχρι 6 ίντσες

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος;

κατά προτίμηση από Ελλάδα

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα)

ναι

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc?

όχι απαραίτητα

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα;

όχι και όχι

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono.

ναι και ναι, όχι απαραίτητα amoled και στέρεο

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία.

ταχύτητα, αυτονομία, βαρύ gaming, κάμερα

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή.

Redmi 4a

 

Έχω βάλει στο μάτι το mi mix 2, υπάρχει κάποια άλλη πρόταση ή να το μπουμπουνίσω;

Link to comment
Share on other sites

Αφού δίνεις προτεραιότητα σε ταχύτητα και αυτονομία ρίξε μια ματιά και στο Pocophone. Είναι καλύτερο και στα δύο από το Mi Mix 2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...