Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα, κατοχος ενος smart max4 οπου σημερα μας τελειωσε....

 

θα ηθελα μια βοηθεια στην αγορα του επομενου κινητου,καθως δεν ειμαι τοσο μεσα στα ..κολπα

 

τιμη οριο τα 170( ταβανι που λεμε)

οθονη τουλαχιστον 5'

αγορα θα γινει απο ελλαδα ( πιθανοτατα με καποιες δοσεις)

τι θελουμε τωρα...

σερφαρισμα χαζολογισμα στο net & φατσοβιβλιο/να μην κολαει με ψευτοεφαρμογες( οχι παιχνιδια) ,

να παιρνει αναβαθμισεις στις εκδοσεις android ( θεωρω οτι φταιει που τα εφτυσε το smart).

αδιαφορο το 2καρτο ή οχι,

ολα μου τα κινητα τα φορτιζω το βραδυ οποτε 1μερα μου φτανει αν κραταει,

ραδιο,

καλο ηχειο,

νορμαλ φωτο/βιντεο

 

δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο,προς το παρον, οτι θετε ρωτατε,

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πας καρφωτος για redmi 5 plus 3/32

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αξιζει τοσο ωστε να ξεφυγει το μπατζετ σε σχεση με αλλο φθηνοτερο κιντηο ; θα αγοραστει θηκη και glass protector συν τα μεταφορικα επειδη θα αγοραστει απο σκρουτζομαγαζο θα ανεβει το κοστος πολυ

Link to comment
Share on other sites

με πας ψηλά γέροντα....

δεν παίζει πιο κάτω τπτ αξιολογο?

κοιτουσα αυτα:

Xiaomi Redmi Note 4X DUAL LTE 32 GB 3 GB 155€

&

Xiaomi Redmi 5 Plus στα 150Ε

και αυτο

Xiaomi Redmi S2 (32GB) στα 140€

και τελος αυτα:

Xiaomi Redmi 5A (32GB)

ή

Huawei Honor 6X

θεωρω οτι με την χρηση που κανω δεν αξιζει να δωσω παραπανω λεφτα,οπως και να εχει παντως μπαινει στα υποψην η προταση σου και σε ευχαριστω για τον χρονο που διεθεσες

Edited by panther7
Link to comment
Share on other sites

Ναι αξίζει... αν μπορεις παρτο και δεν θα το μετανιώσεις...

Αξιζει τοσο ωστε να ξεφυγει το μπατζετ σε σχεση με αλλο φθηνοτερο κιντηο ; θα αγοραστει θηκη και glass protector συν τα μεταφορικα επειδη θα αγοραστει απο σκρουτζομαγαζο θα ανεβει το κοστος πολυ

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αξίζει... αν μπορεις παρτο και δεν θα το μετανιώσεις...

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγινε φιλε μου ευχαριστω πολυ για την απαντηση :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις το Xiaomi Redmi note 5 την έκδοση 3/32 που κάνει 165 ευρώ. Η αλλιώς το Xiaomi Redmi 5 plus.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κινητό μέχρι 500€ για αγορά από Ελλάδα.

Σαν πρώτες σκέψεις μου έρχεται το Mi8 και το S8. Δεν ξέρω αν αξίζει να δώσεις παραπάνω για να πας στο P20. Μας ενδιαφέρει το απροβλημάτιστο multitaksing, η διάρκεια μπαταρίας και η κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα χρήματά δες και το mate 10 pro που σε καλύπτει σε όλα όσα ζητάς.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή έγινε, Redmi Note 4X 32GB στα 149 ευρώ τελική με τις δόσεις,( πιστεύω οτι πήρα οτι καλύτερο μπορούσα στα χρήματα που έδωσα με υπολογισμένες και τις δόσεις μέσα) .ευχαριστώ πολύ παίδες για την βοήθεια (είτε εδώ είτε μέσω π.μ).
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω τα παρακάτω:

 

https://www.skroutz.gr/s/14911465/Xiaomi-Redmi-S2-32GB.html

https://www.skroutz.gr/s/10864013/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-32GB.html

 

Και τα δύο είναι μέσα στο μπάτζετ σου. Το πρώτο έχει καλύτερη κάμερα και πιο φρέσκια εμφάνιση και το δεύτερο έχει μεγαλύτερη μπαταρία και είναι το περσινό best seller της Xiaomi. :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω τα παρακάτω:

 

https://www.skroutz.gr/s/14911465/Xiaomi-Redmi-S2-32GB.html

https://www.skroutz.gr/s/10864013/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-32GB.html

 

Και τα δύο είναι μέσα στο μπάτζετ σου. Το πρώτο έχει καλύτερη κάμερα και πιο φρέσκια εμφάνιση και το δεύτερο έχει μεγαλύτερη μπαταρία και είναι το περσινό best seller της Xiaomi. :D

Μην μας αποπροσανατολιζεις... και εξηγώ...

α) το redmi s2 έχει 720 ανάλυση εν έτη 2018 και 3080 mah μπαταρία.. άρα απορρίπτεται

β) Το redmi note 4x έχει 4100 mah αρα μόλις 100 mah παραπάνω σε σχέση με το redmi 5 plus... και φυσικά πιο παλιακο σχεδιασμό επειδή είναι πιό παλιό... άρα και αυτό απορρίπτεται.

Η μόνη επιλογή και καλύτερη σε αυτά τα χρήματα είναι το redmi 5 plus!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Μην μας αποπροσανατολιζεις... και εξηγώ...

α) το redmi s2 έχει 720 ανάλυση εν έτη 2018 και 3080 mah μπαταρία.. άρα απορρίπτεται

β) Το redmi note 4x έχει 4100 mah αρα μόλις 100 mah παραπάνω σε σχέση με το redmi 5 plus... και φυσικά πιο παλιακο σχεδιασμό επειδή είναι πιό παλιό... άρα και αυτό απορρίπτεται.

Η μόνη επιλογή και καλύτερη σε αυτά τα χρήματα είναι το redmi 5 plus!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

To 5 plus έχει καλύτερη οθόνη από το S2 και πιο μοντέρνο σχεδιασμό από το redmi note 4, αλλά είναι και μερικά ευρώ παραπάνω. :) Επίσης άν ανέβουμε λίγο ακόμη βρίσκουμε το redmi note 5 στα 160 ευρώ, (που για εμένα είναι ότι πιο vfm παίρνεις σε αυτά τα λεφτά). Οπότε πρόσθεσε-πρόσθεσε όλο και κάτι καλύτερο βρίσκουμε και σίγουρα αξίζουν τα παραπάνω λεφτά τους. Το θέμα είναι άν ο φίλος μπορεί να ανέβει οικονομικά εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω ένα απλό κινητό με πλήκτρα δεν με ενδιαφέρουν messenger internet κάμερες και τα λοιπά θέλω άπλα να έχει κάλο τηλεφωνικό κατάλογο, δηλαδή πόλους αριθμούς ανά επαφή και πλήρες ονοματεπώνυμο χωρίς περιορισμό σε χαρακτήρες. Μεχρι 60 - 70 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει και εγώ για 12-13 ευρώ διαφορά στο plus θα πήγαινα που είναι και φρέσκο. Τώρα αν ο φίλος δεν μπορεί και το redmi note 4 είναι μια χαρά τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nokia 3310

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν θα απαντούσα έτσι εύκολα ότι το s8 είναι καλύτερο σε όλα .

Στην κάμερα μπορεί στα υπόλοιπα??

Και για ποια μεταπωλητική αξία μιλάει ο φίλος από πάνω όταν καινούργιο έχει 440 ?

Εγώ θα πήγαινα για το xz premium.

 

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν θα απαντούσα έτσι εύκολα ότι το s8 είναι καλύτερο σε όλα .

Στην κάμερα μπορεί στα υπόλοιπα??

Και για ποια μεταπωλητική αξία μιλάει ο φίλος από πάνω όταν καινούργιο έχει 440 ?

Εγώ θα πήγαινα για το xz premium.

 

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

 

Η μεταπωλητή αξία κρίνεται στο πόσο εύκολα θα το δώσει κάποιος και βασικά στο πόσα θα χάσει. Η εμπειρία δείχνει ότι τα samsung φεύγουν πιο εύκολα.

 

Από εκεί και πέρα εμένα δεν θα με ένοιαζε η μεταπωλητική αξία μιας και τις συσκευές τις κρατάω μέχρι τέλους.

 

Ανάμεσα στα δύο το s8 έχει καλύτερες διαστάσεις και κάμερα. Είναι βέβαια και ακριβότερο κάνα 100€....

Link to comment
Share on other sites

η μεταπωλητικη αξια και εμενα δεν με πολυενδιαφερει γιατι κραταω τα κινητα μεχρι τελους...εχω μια συμπαθεια για τη σονυ ειναι η αληθεια αλλα με ενοχλουν λιγο πλεον τα bezels...απο την αλλη,επειδη ακουω αρκετα μουσικη,ειδα οτι στο s8 εχει μονο ενα ηχειο και δεν ξερω κατα ποσο αυτο ειναι ενοχλητικο..οσο για την οθονη και την καμερα,δεν τα εχς συγκρινει απο κοντα αλλα οι γνωμες σε βιντεο στο youtube αλλα και χρηστων,ειναι διαφορετικες και εχω μπερδευτει..σας ευχαριστω για τις απαντησεις
Link to comment
Share on other sites

Τι θα μου προτείνατε??

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκέφτομαι να πάρω το s8... Είναι καλό?? Το s8 πήρε την αναβάθμιση του portrait mode?? Ξέρει κανένας??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...