Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκτώωωωωωωωβριο ......... Νοέεεεεεεεεεεεεμβριο ...... και βάλε
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Live photos:

http://fony.sk/photos/nokia/nokia_6270/art81.jpg

http://fony.sk/photos/nokia/nokia_6270/disp01.jpg

http://fony.sk/photos/nokia/nokia_6270/disp22.jpg

stereo widening enhances the phone's audio output by enabling a

wider stereo sound effect

 

http://fony.sk/photos/nokia/show.php?dir=nokia_6270&tot=46&img=1

+

http://www.pconline.com.cn/mobile/review/0508/690691.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

το 6280 δεν ειναι αυτο?αντε να δουμε τι εχει να επιδειξη και η νοκια στα στερεο ηχειακια!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ολα ωραία αυτά,αλλά ένα πράγμα με ανυσηχεί ιδιαίτερα για το 6270,η μπαταρια του.

Το να βάζεις BL-5C μπαταρία(γνωστή για την άθλια απόδοση της σε Series60 Smartphones,πολλά από αυτά) είναι τουλάχιστων ατόπημα για συσκευή με τόσα ενεργοβόρα χαρακτηριστικά και λειτουργίες,επιφυλάσσομαι πάρα πολύ.

Εκτός τούτου όλα τέλεια,πιστεύω.Αλλά το να είσαι κάθε μέρα κοντά σε μια πρίζα για φόρτιση δε λεει,εκτός και αν νομίζουν ότι θα το έχουμε μαζί μας απενεργοποιημένο,κάτι τέτοιο,κάπως έτσι,γιουβέτσι,κοκορέτσι.....τότε σίγουρα δε θα έχουμε πρόβλημα με την αδύναμη μπαταρία......

Link to comment
Share on other sites

kala einai fantastiko tilefwno!!!!!se ti timi anamenetai?pano pou eixa apofasisei na pouliso to d500 mou gia na parw to k750i leo na perimeno ayto!Fainetai teleio!!!

Kseroume an tha exei mnimi gia parapano apo 150 sms?episis kanena site me full review?

Link to comment
Share on other sites

κι εγω θα σου ελεγα να περιμενεις λιγο να ερθει,μηνυματα λογικα θα πρεπει να αποθηκευει καπου στα 200.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καμια καινουργια ενημερωση για το ποτε θα ερθει ξερει κανεις;Φιλε ταξιδιωτη22 εσυ ξερεις τιποτα; ;)
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ακομα δεν ξερω τιποτα αλλα δεν νομιζω να αργησει πολυ πρεπει να ειναι θεμα ημερων η ανακοινωση κυκλοφοριας του.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Απο μια πληροφορηση που ειχα απο NOKIA SHOP ειπαν πως το 6270 αναμενεται να ερθει τελος 2005.Ξερει κανεις αν αληθευει; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν η συγκεκριμένη πληροφορία αληθεύει, αλλά απ' όσα περιστατικά έχω ακούσει εδώ μέσα, αλλά και από προσωπική εμπειρία, στα nokia shops δεν ξέρουν ούτε ποια κινητά κυκλοφορούν, όχι να δώσουν και release date. Υπομονή φίλε μου, και γω το ίδιο κάνω γιατί το κινητάκι μετραέι!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν η συγκεκριμένη πληροφορία αληθεύει, αλλά απ' όσα περιστατικά έχω ακούσει εδώ μέσα, αλλά και από προσωπική εμπειρία, στα nokia shops δεν ξέρουν ούτε ποια κινητά κυκλοφορούν, όχι να δώσουν και release date. Υπομονή φίλε μου, και γω το ίδιο κάνω γιατί το κινητάκι μετραέι!
Να δω ποσο ακομα θα κανω υπομονη φιλαρακι :O
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος, παραπάνω, γκρίνιαξε για την μπαταρία του ......

 

ρε παίδες, μη μπερδεύουμε τις μπαταρίες του τάδε μοντέλου με αυτές από άλλα (μεταγενέστερα) μοντέλα ....... πρώτον μπορεί να μη έχει καμία σχέση η κατανάλωση του ενός κινητού με το άλλο ....δεύτερον, μπορεί μεν να έχουν τον ίδιο κωδικό η μπαταρίες, αλλά να είναι release-2, upgrade-3, κλπ. κλπ. δηλαδή να είναι τελικά μια εντελώς διαφορετική μπαταρία η μια από την άλλη.

 

Μου έχουν πει (δυο φιλαράκια μου) για δυο ΝΟΚΙΑ 6101 με διαφορά αγοράς ούτε δίμηνο ο ένας από τον άλλο, του ενός η μπαταρία κρατά ένα ....... αγγούρι και μισό :cry: (ούτε 3 μέρες) ...... ενώ του άλλου (με ίδια σχεδόν χρήση) 5-6 μέρες :up:

 

Θα μου πεις ...... παίζει ρόλο το πως την πρωτο-φόρτισες .... την άφησες να «σκάσει» στα πρώτα 3-4 φορτισματα ;;; (δηλαδή να σβήσει τελείως από μόνο του και να το γεμίσεις μέχρι τέλους, χωρίς διακοπές)

 

πάντως πιστεύω ότι η ΝΟΚΙΑ δεν θα κάνει καμία χοντρή μ----κια και να βγάλει τέτοιο «υποσχόμενο» κινητό με μάπα μπαταρία . :blink: ...... αλλά θα μου πεις ...... ΝΟΚΙΑ είναι αυτή ........ όλα μπορεί και να τα κάνει :lol:

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑ ΝΕΑ!!!

Στο ΠΛΑΙΣΙΟ βάσει καταλόγου Κινητής Τηλεφωνίας τους που είδα σήμερα, το 6270 θα βρίσκεται τέλος Σεπτεμβρίου,δηλαδή σε δέκα μερούλες............

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτά είναι όντως πολύ καλά νέα, αρκεί όντως να γίνει έτσι..! Μήπως είδες περισσότερα, πχ τιμή ή σε τι χρώματα θα διατίθεται?? Και μια που είδα ότι μένεις B.Π., Πλαίσιο Κηφησιάς τα είδες αυτά??
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτά είναι όντως πολύ καλά νέα, αρκεί όντως να γίνει έτσι..! Μήπως είδες περισσότερα, πχ τιμή ή σε τι χρώματα θα διατίθεται?? Και μια που είδα ότι μένεις B.Π., Πλαίσιο Κηφησιάς τα είδες αυτά??

 

Στο ΠΛΑΙΣΙΟ Συντάγματος(Βουλής) το είδα στον ειδικό κατάλογο Κινητής,τους ρώτησα αλλά δεν ήξεραν λεπτομέρειες(τιμή,χρώματα),πάντως το εικονιζόμενο ήταν μπλε με επιφάνειες αλουμινίου(έτσι έγραφε και το έντυπο).

Αρότερα,σήμερα το απόγευμα,ένας φίλος που ρώτησε στο ΠΛΑΙΣΙΟ Καλλιθέας,του είπαν τα ίδια.Κοντός ψαλμός......δέκα μέρες ακόμη,είναι πολλές?? Ελπίζω μονο να αξίζει και να ανταποκριθεί τελικά στις προσδοκίες μας

που ολοένα μεγιστοποιούνται (είχα το Κ750 οπότε καταλαβαίνεις,κάμερα κλπ.κλπ.).

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑ ΝΕΑ!!!

Στο ΠΛΑΙΣΙΟ βάσει καταλόγου Κινητής Τηλεφωνίας τους που είδα σήμερα, το 6270 θα βρίσκεται τέλος Σεπτεμβρίου,δηλαδή σε δέκα μερούλες............

10 μερες? :w00t: πολυ ωραια,για να το δουμε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Άμα έρθει όντως σε 10 μέρες, μου έρχεται τέλεια, πέφτει ακριβώς πάνω στο τέλος του συμβολαίου μου...!

 

Αυτό που με προβληματίζει πάντως είναι το πολύπληκτρο, ή καλύτερα η απουσία joystick. H αδερφή μου έχει το 6260 και μου φαίνεται πολύ δύσχρηστο, ειδικά το "τετραγωνάκι" είναι πολύ μικρό... Αναρωτιέμαι αν συνηθίζεται εύκολα...

Link to comment
Share on other sites

χμ,αυτο θα το δουμε στην πραξη,καλα μην σε ανησυχει και τοσο ολο και καποιος απο μας θα το παρει απο εδω και θα γραψει τις εντυπωσεις του.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ ας το πιάσουμε στα χέρια μας και μετά ...... βαράτε βιολιτζήδες ....... όλα θα τα απαντήσουμε, λίγο ο ένας, λίγο ο άλλος, καλά να ’μαστε......

 

υπομονή :yawn:

 

ομως ρε παίδες ..... τελικά τι να προτιμήσει κανείς ..... το 6270 ή το 6280 ;;;;

 

πόσο άραγε με χαλάει το να έχω η όχι 3G, ή ραδιόφωνο, ή stereo ηχεία, κλπ. κλπ. :confused:

 

η δυο συσκευές είναι σχεδόν ολόιδιες εμφανισιακά και κάνουν καμία 100αρια Ευρουλίνια λιγότερο το ένα από το άλλο :what:

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα δεν υπάρχει δίλημμα πάντως, αφού:

 

--> 3G αποκλείεται να χρησιμοποιήσω (τουλάχιστον σε αυτή τη φάση, που δεν χρησιμοποιεί κανείς).Από το επόμενο κινητό, το σκέφτομαι.

--> Το 6270, λόγω απουσίας 3G, αποδίδει καλύτερα η μπαταρία του και ακόμα απ'ότι διάβασα (ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος) διατηρεί χαμηλότερα επίπεδα ακτινοβολίας

--> Το πακέτο 6270 + 512mb (ή γιατί όχι 1gb) sd card έχει παραπλήσια τιμή με το 6280 μόνο του.

 

Επομένως για μένα 6270. Άμα ήθελα 3G, πιθανότατα θα περίμενα για το Siemens (που την εμπιστεύομαι) SXG75. Αλλά με έχει πιάσει η ανυπομονησία. Nokia είχα πολύ παλιά, από το 6110. Γενικά δεν έχω καθόλου καλή εικόνα για τη συγκεκριμένη μάρκα κινητών, ωστόσο μάλλον θα της δώσω μια ευκαιρία. Ελπίζω να μην το μετανοιώσω..

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα αναμεσα στο 6270 και 6280 ειναι μονο οτι το ενα ειναι 3G και το αλλο οχι?

Υπαρχουν αλλες διαφορες?

καπου ειχα διαβασει οτι το 6280 εχει καλυτερο βιντεο,ισχυει?

only Apple
Link to comment
Share on other sites

To 6280 ειναι ελαφρος μικροτερο σε διαστασεις και ελαφρυτερο κατα 21 γρ.(104 εναντι 125γρ.)

Το 6280 ειναι 3G.

Το 6280 μαλλον τραβα μεγαλυτερης αναλυσης βιντεο(Support for QCIF and MPEG-4-AAC and IPOD AAC. H.263 (SubQCIF) and CIF 30fps and VGA 15 fps)

Το 6280 εχει 10mb μνημη εναντι 9mb του 6270.

Το 6280 δεχεται και .doc,xml,pdf ως email attachments(δεν διευκρινιζεται αν μπορει να τα διαβασει ομως)

Το 6280 εχει 8χ digital zoom εναντι 5χ του 6270

Το 6280 εχει 970 mAh μπαταρια εναντι 900 mAh του 6270

Το 6270 εχει και αλουμινενιες επιφανειες.

Το 6270 εχει και tab view στο μενου.

Το 6270 εχει dual speakers.

Το 6270 θα δινεται μαζι με 128mb mini-sd αντι των 64mb που θα δινονται με το 6280.

 

αντιγράφω την εξαιρετική σύγκριση του michalis_10 ! :O

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που θα το πάρει πρώτος, θα υποστεί όντως πολλές ερωτήσεις!

Ελπιζω να ειμαι εγω :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...