Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς; το 6280 δεν έχει;;;

να ξεκαθαριζουμε δεν ξερω τι ειναι το tab view.:p

 

Το 6280 εχει list(το κλασικο) και Grid view(το γνωστο και συγχρονο πλεγμα).

To 6270 εχει list,grid και tab view συμφωνα με την Νοκια.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To 6280 ειναι ελαφρος μικροτερο σε διαστασεις και ελαφρυτερο κατα 21 γρ.(104 εναντι 125γρ.)

Το 6280 ειναι 3G.

Το 6280 μαλλον τραβα μεγαλυτερης αναλυσης βιντεο(Support for QCIF and MPEG-4-AAC and IPOD AAC. H.263 (SubQCIF) and CIF 30fps and VGA 15 fps)

Το 6280 εχει 10mb μνημη εναντι 9mb του 6270.

Το 6280 δεχεται και .doc,xml,pdf ως email attachments(δεν διευκρινιζεται αν μπορει να τα διαβασει ομως)

Το 6280 εχει 8χ digital zoom εναντι 5χ του 6270

Το 6280 εχει 970 mAh μπαταρια εναντι 900 mAh του 6270

Το 6270 εχει και αλουμινενιες επιφανειες.

Το 6270 εχει και tab view στο μενου.

Το 6270 εχει dual speakers.

Το 6270 θα δινεται μαζι με 128mb mini-sd αντι των 64mb που θα δινονται με το 6280.

Καλα,ε...φιλε Μιχάλη μας εστειλες ολους με την συγκριση των δυο κινητων!!!

Εισαι απιστευτος και σ'ευχαριστω πολυ για την αναλυτικοτατη παρουσιαση των δυο μοντελων!!!

Ξερεις αν θα κυκλοφορησουν μαζι αυτα τα δυο,-κ ποτε?

Link to comment
Share on other sites

Καλα,ε...φιλε Μιχάλη μας εστειλες ολους με την συγκριση των δυο κινητων!!!

Εισαι απιστευτος και σ'ευχαριστω πολυ για την αναλυτικοτατη παρουσιαση των δυο μοντελων!!!

Ξερεις αν θα κυκλοφορησουν μαζι αυτα τα δυο,-κ ποτε?

:O

Συμφωνα με την Νοκια και τα δυο θα κυκλοφορησουν 4th quarter δηλαδη Οκτωβρη-Νοεμβρη-Δεκεμβρη.

Λογικα και τα δυο θα κυκλοφορησουν σε κοντινες ημερομηνιες...Οπως λογικα και την περιπτωση 6680/6681.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

και παρόλο που η μπαταρία του 6280 είναι μεγαλύτερης χωρητικότητας από αυτήν του 6270, οι προδιαγραφές λένε ότι το 6270 διαρκεί περισσότερο ...... λόγω μη 3G ….. οπότε αντιλαμβάνεστε για τι ποσά ακτινοβολίας μιλάμε στο 3G :worry: :wacko: :(
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

tha to xtipiso sigoura! alla krima pou tha prepei na perimeno toso mexri na bgei...
Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

Θα έχει τελικά?

 

Δεν αλλαξε κατι.

Συμφωνα με τη νοκια ,ναι , τσεκαρε και τις παρακατω φωτος

http://www.androg.ch/mobilemag/test/NouveauxNokia/Nokia08.JPG

http://www.androg.ch/mobilemag/test/NouveauxNokia/Nokia09.JPG

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ελεγα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ οθονη αναλυσης 320χ240 απο την Νοκια!!Πραγματικα το κινητο ειναι σουπερ!!!Ελπιζω να ερθει σε προσιτη τιμη...

 

αυτό περιμένω και εγώ από την ρημάδα την ΝΟΚΙΑ :lol:

Link to comment
Share on other sites

kanena neo gia to pote erxetai???

 

Oταν υπαρχουν νεοτερα ,θα υπαρξει ενημερωση ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Oταν υπαρχουν νεοτερα ,θα υπαρξει ενημερωση ;)

Παντως εγω λεω απο Δευτερα να παω να χτυπησω το k750i κι επειτα να του περασω στο 9volto το software του w800.Δεν ξερω αν ειναι καλη ιδεα...τι λες κι εσυ nervous,σαν πιο ειδικος,ποια η γνωμη σου?

ΥΓ.Αν πιστευεις πως ειμαι εκτος θεματος τοτε pm me.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω λεω απο Δευτερα να παω να χτυπησω το k750i κι επειτα να του περασω στο 9volto το software του w800.Δεν ξερω αν ειναι καλη ιδεα...τι λες κι εσυ nervous,σαν πιο ειδικος,ποια η γνωμη σου?

ΥΓ.Αν πιστευεις πως ειμαι εκτος θεματος τοτε pm me.

 

Φιλε singer ,δεν εχει κυκλοφορησει η ημερομηνια κυκλοφοριας του 6270.

Δυστυχως δεν μπορω να εκφρασω γνωμη για το κ750/w800,δεν εχει πεσει στα χερια μου . Εγω παντως θα περιμενα καποιο απο τα 6270/6280.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω λεω απο Δευτερα να παω να χτυπησω το k750i κι επειτα να του περασω στο 9volto το software του w800.Δεν ξερω αν ειναι καλη ιδεα...τι λες κι εσυ nervous,σαν πιο ειδικος,ποια η γνωμη σου?

ΥΓ.Αν πιστευεις πως ειμαι εκτος θεματος τοτε pm me.

 

Εγώ πρώτα θα το δούλευα(Κ750)όπως ήταν για να το μάθω και να δώ εάν χρειάζουμε την αλλαγή σε 800,αλλά θα έκανα οικονομία για το 6270 το οποίο για να το κοιτάς πάει να πει ότι σε τραβάει όπως και μένα :D

Link to comment
Share on other sites

To 6280 ειναι ελαφρος μικροτερο σε διαστασεις και ελαφρυτερο κατα 21 γρ.(104 εναντι 125γρ.)

Το 6280 ειναι 3G.

Το 6280 μαλλον τραβα μεγαλυτερης αναλυσης βιντεο(Support for QCIF and MPEG-4-AAC and IPOD AAC. H.263 (SubQCIF) and CIF 30fps and VGA 15 fps)

Το 6280 εχει 10mb μνημη εναντι 9mb του 6270.

Το 6280 δεχεται και .doc,xml,pdf ως email attachments(δεν διευκρινιζεται αν μπορει να τα διαβασει ομως)

Το 6280 εχει 8χ digital zoom εναντι 5χ του 6270

Το 6280 εχει 970 mAh μπαταρια εναντι 900 mAh του 6270

Το 6270 εχει και αλουμινενιες επιφανειες.

Το 6270 εχει και tab view στο μενου.

Το 6270 εχει dual speakers.

Το 6270 θα δινεται μαζι με 128mb mini-sd αντι των 64mb που θα δινονται με το 6280.

 

 

Συγνώμη αλλά η διαφορά στο Dual speakers τι είναι; το άλλο έχει ένα ηχείο;και το άλλο δύο.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά η διαφορά στο Dual speakers τι είναι; το άλλο έχει ένα ηχείο;και το άλλο δύο.

νομιζω πως 99% εχει δυο ηχειακια (οπως τα λαπτοπ :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όπως έγραψα και στο θέμα για το ΝΟΚΙΑ 6280 :

 

Σε σχέση με τις προδιαγραφές του και με τις τιμές της αγοράς, αν κάνει περισσότερα από 400 Ευρα δεν θα τα πάει καθόλου καλά σε πωλήσεις.

Ας μη ξεχνάμε ότι η Τεχνολογία όλο και φτηναίνει

 

Η διαφορά μεταξύ των δυο συσκευών (6270 έναντι 6280) είναι βασικα ότι η 6280 είναι 3G ενώ η 6270 είναι multimedia για να χρησιμοποιήσω την Computer-ιστικη ορολογία..... kαι βέβαια, το 3G είναι (ακόμα) πιο ακριβό στο Ελλάντα :lol:

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Johner,μη βαζεις τοσο μικρες φωτο,μου βγαινουν τα ματια ωσπου να καταλαβω τι απεικονιζουν...

 

Παντως,τα links ειναι ενδιαφεροντα.

Link to comment
Share on other sites

Και εκει που ετοιμαζομουν να παω να παρω το 6230i, σαν κατοχως βλεπετε το 6230 για 13 μηνες. Μαλλον θα περιμενω τελικα το 6270......

Εσεις τι λετε???????

Link to comment
Share on other sites

σίιιιιιιιιιιιγουρα ....... καμία σχέση το 6230i με τα νέα series 40, σαν να λέμε ..... το χθες με το αύριο ;) (series 40 ενωω το μενου των 62ΧΧ)

 

Εξ΄αλλου, καπου ακουσα για κοστος ισα να πιανει τα 300 €YRO ;;;;;; :w00t: :yahoo:

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

τωρα που επεισα τους γονεις μου να μου παρουν συνδεση θα τους πω περιμεντε να βγει ενα κινητο φτου... αντε ας μην αργησει
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...