Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δλδ τα καταστηματα νοκια, απ οπου και τα πηραν οι περισσοτεροι, εχουν φερει προβληματικες παρτιδες; :alien:

Δε νομιζω να ειναι οπως τα λες. Το κινητο εχει κυκλοφορησει επισημα.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δλδ τα καταστηματα νοκια, απ οπου και τα πηραν οι περισσοτεροι, εχουν φερει προβληματικες παρτιδες; :alien:

Δε νομιζω να ειναι οπως τα λες. Το κινητο εχει κυκλοφορησει επισημα.

Τότε πώς εξηγείται το γεγονός οτι το επίσημο ελληνικό site της nokia το'χει στα... "προσεχώς";

Δέ λέω οτι ΟΛΑ οσα έχουν κυκλοφορήσει είναι προβληματικά, ...όμως εγώ θα περιμένω αρκετά μέχρι να βεβαιωθώ οτι θα είναι επίσημα και υπεύθυνα διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Τότε πώς εξηγείται το γεγονός οτι το επίσημο ελληνικό site της nokia το'χει στα... "προσεχώς";

 

Δεν ειναι η πρωτη φορα που συμβαινει αυτο,εχει γινει και με αλλες συσκευες,απλως

το ξεχνανε :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

@theka, ειπες βεβαια οτι το κανει και χωρις καρτα sim αλλα οταν εχει καρτα μεσα και βρισκεσαι σε τελειως διαφορετικη περιοχη απο τη δικη σου, μηπως δεν κανει; βεβαια καλυτερα θα το διαπιστωνες αν εφευγες εκτος αθηνων αλλα ενταξει. ειχε το ιδιο προβλημα σε τεραστιο βαθμο το gd87 μου μονο στην αθηνα :wacko: :wacko:
Link to comment
Share on other sites

@theka, ειπες βεβαια οτι το κανει και χωρις καρτα sim αλλα οταν εχει καρτα μεσα και βρισκεσαι σε τελειως διαφορετικη περιοχη απο τη δικη σου, μηπως δεν κανει; βεβαια καλυτερα θα το διαπιστωνες αν εφευγες εκτος αθηνων αλλα ενταξει. ειχε το ιδιο προβλημα σε τεραστιο βαθμο το gd87 μου μονο στην αθηνα :wacko: :wacko:
Μπα δε νομίζω να παίζει ρόλο η περιοχή, αν και εκτός Αθήνας δεν εχω βγεί ακόμα για να δω:confused: . Παρεπιπτόντως μου το κάνει και μετά την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων:( . Θα πάω στη νόκια αύριο...:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Εγω οπως και αρκετοί αλλοι το εχουμε παρεί απο cosmote... Ποια η διαφορα με τ α Οte-shops, η ιδια εταιρία...Aπλα θελω να πιστεύω οτι ηρθαν λιγα κομμάτια.
Link to comment
Share on other sites

loipon thelw na mou peite pws mporw na to kanw na apothikevei katefthian stin karta mnimis.....ennoeitai gia ola diladi kai otan mou stelnoun mesw irda i bluetooth kai otan metaferw apo ton ypologisti kai otan travaw video i photo......pws to rithmizw???????to lew giati gemisa tin ensomatomeni kai den thelw na diagrapsw apo aftin tipota
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα... ...(ενα προβλημα που εχω...)

 

Τελικά αποφάσισε! Έχεις ή δεν έχεις προβλημά;

 

Και δε λέω μ......ς, φιλε μου, τη γνώμη μου λέω. Όταν εγώ αγοράζω κάτι, θέλω να λειτουργεί άψογα και να μήν ψάχνω απ'την πρώτη στιγμή για firmwares, αναβαθμίσεις κλπ., για να διορθωθούν τυχόντα (απαράδεκτα για μένα) λάθη. Γι'αυτό και δε βιάζομαι να πάω να το αγοράσω απ'την πρώτη μέρα που θα κυκλοφορήσει.

Προφανώς και γι'αυτό (υποθέτω) δεν έχει κυκλοφορίσει ΕΠΙΣΗΜΑ απ'την ALPHA COPY και το ΟΤΕ-SHOP, ίσως λόγω δοκιμών και πιθανών διορθώσεων.

 

Επαναλαμβάνω οτι λέω τη γνώμη μου και μόνο. Γι'αυτο το λογο υπάρχει το FORUM άλλωστε. Δέν υπάρχει λόγος για προσβολές του είδους οτι λέω μ......ς.

 

:p

 

Καλή χρονιά!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αγορασει μεχρι στιγμης 4 κομματια. Τα 3 προοριζονταν για φιλους που δυσκολευονταν να τα βρουν και το τεταρτο ειναι το δικο μου. ΟΛΑ δουλευουν ΑΨΟΓΑ! Δεν κανουν επανεκκινησεις, δεν εχουν καμμενα pixels, το slide λειτουργει σαν υδραυλικο και δεν εχουν το παραμικρο ποιοτικο προβλημα! :happy:

 

Δέν ειπα οτι όλα όσα εχουν ήδη κυκλοφορίσει ειναι προβληματικά. Αναφέρθηκα σ'όσους αντιμετωπίζουν προβλήματα, μονάχα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πήγα σήμερα για αναβάθμιση στο club nokia απ' οπου το πήρα. Το κινητό έσβησε την ώρα που αναβαθμιζόταν με αποτέλεσμα να μείνει "νεκρό". Επειδή είναι σφάλμα της αναβάθμισης (και οχι δικό μου) θα το πάνε αύριο οι ίδιοι στα κεντρικά και θα το έχω το μεσημέρι κατα πασα πιθανότητα. Όποιο πρόβλημα και αν έχετε σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση μην το στείλετε για αναβάθμιση ακόμα, μέχρι να λυθεί το πρόβλημα:wacko: . Θα επανέλθω αύριο με νεότερα...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Ρε τι διαβαζουμε..Το κινητο εχει κυκλοφορησει επισημα και επειδη στο Ελληνικο σαιτ της Νοκια εχουν ξεχασει να βγαλουν το ''προσεχως'' τα κομματια που εχουν ηδη κυκλοφορησει ειναι προβληματικα.Α,και επειδη δεν το εχει φερει το OTE-SHOP,το καταστημα που ως γνωστον καθυστερει να φερει ΟΛΕΣ τις συσκευες(και το ξερω και απο προσωπικη εμπειρια,γιατι δυστυχως μονο απο εκει μπορω να παιρνω κινητα με επιδοτηση)
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά και χρόνια πολλά!!!

 

Το 6270 έχει κυκλοφορήσει επισημότατα! Το Σάββατο το μεσημέρι το αγόρασα εγώ από ΟΤΕ-SHOP, αλλά έχει πρόβλημα! Το βίντεο που μου τραβάει είναι έως 4 λεπτά και ας έχω βάλει επιλογή να τραβήξει το μέγιστο. Έχει καμμένα pixel και οι φωτό δεν είναι και άριστες χρωματικά και ποιοτικά. Πήγα στο επίσημο service της Nokia και μου είπαν ότι δεν έχουν παραλάβει ακόμη το βύσμα για αναβάθμιση. Το έχουν μόνο στα κεντρικά και ότι αν το πάνε εκεί θα κάνω να πάρω το κινητό 20 μέρες περίπου. Θα μπορούν να κάνουν αναβάθμιση αυτοί μετά τις 10 Γενάρη κατά πάσα πιθανότητα και ότι αν δεν λυθούν τα προβλήματα θα μου αλλάξουν συσκευή. Το θέμα είναι ότι μου την έχει σπάσει η όλη κατάσταση, γιατί όπως είπε και ο άλλος φίλος όταν αγοράζεις κάτι θέλεις να λειτουργεί άψογα!!! Λες να πρέπει να αλλάξουμε εταιρία; Να μην ξαναπάρουμε NOKIA μπας και φτιάξουν την ποιότητα κατασκευής τους; Το κακό είναι πως έχουν πληθώρα παιχνιδιών το οποίο δεν συμβαίνει σε άλλες εταιρίες!!! Η τιμή του κινητού είναι 303-339 χωρίς σύνδεση ενώ με σύνδεση στο 120 η τιμή είναι 210,63 με πιστωτική (σίγουρα η απόκλιση των τιμών είναι ελάχιστη από εταιρία σε εταιρία). Μήπως ξέρει κανείς πού θα βρώ το παιχνίδι arkanoid για το 6270;

 

ΔΗΜΗΤΡΑ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πήγα σήμερα για αναβάθμιση στο club nokia απ' οπου το πήρα. Το κινητό έσβησε την ώρα που αναβαθμιζόταν με αποτέλεσμα να μείνει "νεκρό". Επειδή είναι σφάλμα της αναβάθμισης (και οχι δικό μου) θα το πάνε αύριο οι ίδιοι στα κεντρικά και θα το έχω το μεσημέρι κατα πασα πιθανότητα. Όποιο πρόβλημα και αν έχετε σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση μην το στείλετε για αναβάθμιση ακόμα, μέχρι να λυθεί το πρόβλημα:wacko: . Θα επανέλθω αύριο με νεότερα...:confused:

Ακριβώς το ίδιο συνέβη και με τη δική μου συσκευή σήμερα που την πήγα για αναβάθμιση.Το κινητό εστάλη στα κεντρικά και μετά από 20 μέρες (μου κάνει εντύπωση που σου είπαν πως αύριο θα το παραλάβεις)θα δούμε τι θα πάρω πίσω στα χέρια μου...

Link to comment
Share on other sites

PAIDES SAS SINISTO NA MHN TA PIGAINETE SE NOKIA SHOPS KATEYHEIAN! AN KAI ADINATO !AYTO TO LEO GIATI TIN EXO PATISI ME ENA 6630 POY KAHE MINA TO EIXE TOYLAXISTON DEKA MERES I NOKIA KI MIA STO EJOTERIKO MIA AHINA AFISTE EXOYN MPLEJEI TA MPOUTIA TOUS! GIA AYTO PROSOXI KAI LAOU LAOU!AFISTE TOUS NA PAROUN MPROS KAI META VARATE!:mad: :mad: :mad: :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

MY HPI RS4 3.........

Link to comment
Share on other sites

PAIDES SAS SINISTO NA MHN TA PIGAINETE SE NOKIA SHOPS KATEYHEIAN! AN KAI ADINATO !AYTO TO LEO GIATI TIN EXO PATISI ME ENA 6630 POY KAHE MINA TO EIXE TOYLAXISTON DEKA MERES I NOKIA KI MIA STO EJOTERIKO MIA AHINA AFISTE EXOYN MPLEJEI TA MPOUTIA TOUS! GIA AYTO PROSOXI KAI LAOU LAOU!AFISTE TOUS NA PAROUN MPROS KAI META VARATE!:mad: :mad: :mad: :mad:
Δεν είναι ολα τα club nokia έτσι. Διάβασε αυτό το θέμα και πες μας και τις εμπειρίες σου...;)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια και χρονια πολλα.πηγα χτες σε ενα καταστημα τιμ στο the mall συγκεκριμενα και επειδη εχω την αναβαθμιση τωρα ρωτησα για το κ750.η πωλητρια με ρωτησε γιατι ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο μοντελο αφου βγαζει ολο προβληματα.3 στα 5 μου ειπε χαρακτηριστικα εχουν προβλημα.της ειπα οτι εμενα με ενδιεφερε το 6270 το οποιο δεν υπαρχει στους καταλογους της τιμ και οτι ειχα ρωτησει σε αλλο καταστημα τιμ και δεν ξερανε το ποτε ουτε το εαν θα μπει!μου λεει λοιπον οτι απο τις αρχες του ετους θα το εχει η τιμ σιγουρα και να κανω υπομονη.της λεω λοιπον γιατι οι αλλες εταιριες το εχουν εδω και 10 μερες περιπου και μου λεει οτι υπαρχει σοβαρος λογοσ για αυτο τον οποιο θα δουμε.τι λετε για ολα αυτα?
Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω από τα λεγόμενά της, το πιο ανώδυνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι σνιφάρει η πωλήτρια.
Link to comment
Share on other sites

paidia to kinhto to phra kai apo thn mexri twra xrhsh tou den mou exei dhmiourghsei kanena provlhma!ola kala!to mono pou me ekneurhse einai oti den mporw na valw to pc suite..exw windows millenium,1gb eleuthero xwro ston sklhro disko,exw valei 800*600 resolution sto desktop..ti allo na kanw???????????help!!!!:mad: :mad:
perasa xhmiko mhxaniko patras..e re gledia..patra s erxomai..
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με το club nokia και μου είπαν οτι και στα κεντρικά είχαν πρόβλημα με την αναβάθμιση και μάλλον θα σταλεί Ιταλία. Η Μ Α Ρ Τ Ο Ν ! ! ! :mad: :knife: :protest: :spider:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με το club nokia και μου είπαν οτι και στα κεντρικά είχαν πρόβλημα με την αναβάθμιση και μάλλον θα σταλεί Ιταλία. Η Μ Α Ρ Τ Ο Ν ! ! !

 

Aπο οτι εχω διαπιστωσει ,μαλλον ειναι η νεα πολιτικη της νοκια Ελλαδος.

Οταν βρισκουν τα σκουρα ,τις συσκευες τις στελνουν σε αλλες χωρες.

(Σε αντιστοιχη περιπτωση το 6680 μου το εστειλαν Γερμανια ,το παρελαβα μετα απο 1.5~2 μηνες :mad: )

Κριμα :cry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Aπο οτι εχω διαπιστωσει ,μαλλον ειναι η νεα πολιτικη της νοκια Ελλαδος.

Οταν βρισκουν τα σκουρα ,τις συσκευες τις στελνουν σε αλλες χωρες.

(Σε αντιστοιχη περιπτωση το 6680 μου το εστειλαν Γερμανια ,το παρελαβα μετα απο 1.5~2 μηνες :mad: )

Κριμα :cry:

Κατάλαβα, κατα το Πάσχα θα το πάρω...ήδη μου λείπει:cry: :cry:
Link to comment
Share on other sites

paidia to kinhto to phra kai apo thn mexri twra xrhsh tou den mou exei dhmiourghsei kanena provlhma!ola kala!to mono pou me ekneurhse einai oti den mporw na valw to pc suite..exw windows millenium,1gb eleuthero xwro ston sklhro disko,exw valei 800*600 resolution sto desktop..ti allo na kanw???????????help!!!!:mad: :mad:

Το κινητό από πλευράς λογισμικού φαίνεται να είναι το ίδιο με το 6230i. Ξέρεις μήπως έχουμε καμμιά βελτίωση ως προς αυτό? (Ο ήχος κλήσης ανεβαίνει σιγά - σιγά ή είναι δυνατός από την αρχή, το mp3 player δουλεύει σωστά, η υπενθύμιση χτυπά και όταν το τηλ. είναι κλειστό) και γενικά νομίζεις ότι αξίζει η αναβάθμιση από 6230i σε 6270? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

paidia to kinhto to phra kai apo thn mexri twra xrhsh tou den mou exei dhmiourghsei kanena provlhma!ola kala!to mono pou me ekneurhse einai oti den mporw na valw to pc suite..exw windows millenium,1gb eleuthero xwro ston sklhro disko,exw valei 800*600 resolution sto desktop..ti allo na kanw???????????help!!!!:mad: :mad:

 

na agoraseis neo ipologisti!... tosa lefta gia kinito edoses!... pare kanena, esto mikro me 400euro! :)

 

kali xronia!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...