Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και αν το κ750 ειναι αντρας και ειναι ανασκελα ? :lol::lol:

 

Τελικά έχεις δίκιο. Ανάσκελα είναι :w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες καλημέρα

Υπάρχει κανένα νεότερο με την διάρκεια της μπαταρίας και πως μπορεί να αντέξει πάνω από 24 ώρες?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα

Υπάρχει κανένα νεότερο με την διάρκεια της μπαταρίας και πως μπορεί να αντέξει πάνω από 24 ώρες?

Η μπαταρία BL5C αποδίδει τα μέγιστα στο ΝΟΚΙΑ 1600,σε μία ενεργοβόρα συσκευή όπως το 6270 όμως εγώ προσωπικά διανύω την τρίτη μέρα με λογική χρήση,χωρίς να το σκαρλεύω πολύ.Η συγκεκριμμένη μπαταρία την θυμάμαι από το 6600 οπότε καταλαβαίνεις ότι τους ξέφυγε η εξέλιξη της μπαταρίας στο 6270,τώρα η μπαταρία BP6M που θα μπει στο 6280 πρέπει να κρατάει πιο πολύ,αλλά δε ξέρω αν το μέγεθος της χωράει σε διαφορετικό εσωτερικό housing(6280).

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το συμπερασμα το εβγαλες ΠΡΙΝ ή ΜΕΤΑ τις φωτο που ανεβασα;

Το εβγαλα οταν το επιασα στα χερια μου.Πως να το κανουμε ρε φιλε?Ειναι μεγαλυτερο απο ενα νορμαλ κινητο ΚΑΙ σε μηκος ΚΑΙ σε πλατος ΚΑΙ σε παχος.Και ειναι και slider.Οταν το ανοιγεις για να γραψεις ενα μηνυμα ειναι σαν ενα μικρο παπουτσι.Δεν εχω τεραστιο προβλημα με τα μεγαλα κινητα(παλια ειχα το qtek 8080),αλλα τωρα που θελω κατι σχετικα..μικρο,το 6270 μου φαινεται τεραστιο.Οποτε μαλλον θα παρω το 6111 και θα περιμενω για το 6233

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δοκίμασα το Visual Radio και "κατέβασα" πληροφορίες για τους σταθμούς στην Αττική, αλλά θέλει προσοχή γιατί έχει πολλούς σταθμούς και με την παλιά και με την νέα συχνότητα. Το έχετε δει εσείς?Ξέχασα να πώ ότι έχει όλες τις μεγάλες πόλεις της Ελλάδος.

Για ρυθμήσεις Vodafone MMS έρει κανείς κάτι? Γιατι δεν τις έχει στο site της Nokia.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι πολυ ανωτερο απ'ολα αυτα που λες..Και οντως η τιμη του για αυτα που προσφερει ειναι εκπληκτικη.Απλα προσωπικα θα προτιμησω να κανω το κεφι μου τωρα με ενα κινητο απλα για το design του(6111)και μετα να παρω αυτο που πραγματικα θα με καλυπτει(6233)
Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφερονται, κενο λογοτυπο δυκτιου εχει εδω:

στο wap.techteam.gr , downloads κινητων, κενο λογοτυπο. :)

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, σήμερα το απόγευμα αγόρασα το 6270 από την Cosmote στο Mαρούσι (Κηφησίας 44-Κεντρικά), στην τιμή των 302,26 Εuro!!!, πιστεύω μια τιμή πολύ καλή. Πολύ ευχαριστημένος αν και ακόμα "κοιμαται" για να φορτίσει σωστά η μπαταρία.

 

Μια ερώτηση.. όταν φορτίζει κλειστό η οθόνη του είναι πάντα αναμένη σε άσπρο χρώμα. Είναι σωστό αυτό άραγε?

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, σήμερα το απόγευμα αγόρασα το 6270 από την Cosmote στο Mαρούσι (Κηφησίας 44-Κεντρικά), στην τιμή των 302,26 Εuro!!!, πιστεύω μια τιμή πολύ καλή. Πολύ ευχαριστημένος αν και ακόμα "κοιμαται" για να φορτίσει σωστά η μπαταρία.

 

Μια ερώτηση.. όταν φορτίζει κλειστό η οθόνη του είναι πάντα αναμένη σε άσπρο χρώμα. Είναι σωστό αυτό άραγε?

 

Thanks

 

κανονικά θα έπρεπε να είναι σβηστή η οθόνη και να κινείται μόνο η μικρή ένδειξη φόρτισης επάνω αριστερά.Βγάλτο από την πρίζα,βάλε μέσα την SIM και μετά άναψε το μία φορά,σβήστο ξανά και λογικά θα πρέπει να έχει μόνο την ένδειξη φόρτισης μετά με σβηστή οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Μερικά bug/features.

 

Αν βγάλεις και ξαναβάλεις την miniSD τότε χάνονται οι τυχόν επιλογές ήχων κλήσης που δείχνουν στην μνήμη.

 

Εάν ένα τηλέφωνο υπάρχει και στην sim και στη μνήμη του κινητού και εφόσον έχουμε επιλέξει να φαίνονται και τα δύο στις "επαφές", τότε στα μυνήματα δεν φαίνεται το όνομα του αποστολέα παρά μόνο ο αριθμός.

 

Επίσης κάποια στιγμή χθες ενώ στην επιλογή για τα ονόματα είχα "κινητό", έδειχνε και τα της Sim :/. Από το κρύο ίσως? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μερικά bug/features.

Επίσης κάποια στιγμή χθες ενώ στην επιλογή για τα ονόματα είχα "κινητό", έδειχνε και τα της Sim :/. Από το κρύο ίσως? :rolleyes:

 

Αυτο το εκανε και σε εμενα εχτες,επιλεξα ομως παλι μονο (κινητο) και προς το παρων ολα καλα!

 

Να ρωτησω κατι ομως?

 

Το κινητο μου χτυπαει στην αρχη σιγα και μετα δυναμωνει στο προφιλ ειναι σωστα στον (συνεχη ηχο)

το κανει αυτο σε εσας?

Μπορω να απενεργοποιησω καπως αυτο?

www.geocities.com/pkexagias
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εκανε και σε εμενα εχτες,επιλεξα ομως παλι μονο (κινητο) και προς το παρων ολα καλα!

 

Να ρωτησω κατι ομως?

 

Το κινητο μου χτυπαει στην αρχη σιγα και μετα δυναμωνει στο προφιλ ειναι σωστα στον (συνεχη ηχο)

το κανει αυτο σε εσας?

Μπορω να απενεργοποιησω καπως αυτο?

 

Ετσι κάνει αυτό και μένα,τα πρώτα δύο κουδουνισματα,δυστυχώς αυτό δεν αλλάζει.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο το κανει και το 6230i και δεν εχει διορθωθει ακομα,μαλλον πως δεν προκειται κιολας.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο το κανει και το 6230i και δεν εχει διορθωθει ακομα,μαλλον πως δεν προκειται κιολας.

 

Πως δεν έχει διορθωθεί, σε μένα με την έκδοση 3.40 χτυπάει κανονικά. :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν έχει διορθωθεί, σε μένα με την έκδοση 3.40 χτυπάει κανονικά. :)

σοβαρα?ε,τοτε μετα μεγαλης μου λυπης βλεπω οτι εχω μεινει πισω:p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΦΙΛΕ ΣΕ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΕΙ ΣΤΑ ΝΟΚΙΑ ΚΛΑΜΠ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΚΟΡΥΦΗ
Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

To πήρα!!! Το τελευταίο που ειχε στη Cosmote στη κηφισίας!Πανικός πρεπει να γίνε γιατι ειχα παρει τηλ το πρώι και ειχαν πει οτι υπήρχαν αρκετά κομματια...

Δοκίμασα το mode χώρις τη sim...

Πολυ καλο για αρχή...Για το μεγεθος που λενε πολλόι.Μια χαρα μου φαινεται.Πιο μικρό απο το S700, λιγο μεγαλύτερο απο Κ750.Τα ηχεία πολυ ωραια φαση, οπως και η οθόνη...Μονο τα εξωτερικα κουμπία (κλήσης,επιλόγης ) ..παιζουν λιγο. Συνηθισμένο???

Ωραιο κ το hand-free,ελπιζω να βολεβει στη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Η 3.53 είναι και το μοναδικό FW.

 

Σχετικά με την μπαταρία.

 

Μετά από 3 φορτίσεις, το κινητό μόλις μου έβγαλε "η μπαταρία εξαντλείται" μετά από 57 ώρες λειτουργίας με

1. Γύρω στα 40' - 60' χρόνο ομιλίας

2. 2h30 ράδιο εκ των οποίων τα 30' στο μεγάφωνο

3. Ολίγον BT για συγχρονισμό.

 

Υποθέτω θα κρατήσει μερικές ώρες ακόμα με συντηριτική χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...