Jump to content

Sony Xperia XZ3


JimZe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρακαλω.

Ενα πρωτο sot με την Q Beta χωρις εξοικονομηση ενεργειας.πανω κατω ιδια με την 9αρα.απλως,η εξοικονομηση ενεργειας εδω δεν λαγκαρει το scrolling οποτε μας δινει 1-1,5 ωρα Sot

 

Screenshot-20190524-190239.png

Screenshot-20190524-190227.png

Link to comment
Share on other sites

https://timgm.eprice.com.tw/tw/mobile/img/2019-05/27/5336538/innocences_5_d0d8a768c04ccfaf4bb72da6477ad6cdori.png

 

οι διαφορές με το XPERIA 1 είναι τεράστιες.

Και ακόμα δεν έχει την τελευταία ενημέρωση λογισμικού της κάμερας.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τον Μάιο πήραμε.... Τον Παντελή από ενημέρωση.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να έρθει να βαρβατη αναβάθμιση σύντομα.

 

Μιας και προβλήματα δεν έχουμε και όλα κυλούν ομαλά, βάζω φωτο από κατανάλωση και νομιζω το κινητό είναι μια χαρά στον τομέα αυτονομιας

 

Screenshot-20190531-011520.png

Screenshot-20190531-011531.png

Screenshot-20190531-011549.png

Screenshot-20190531-011557.png

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι

Τηλεφωνικές κλήσεις δεν έχεις?

Την φωτεινότητα την έχεις στο αυτόματο?

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Λιγες εως καθολου σε αυτη την παρτιδα. Ας ειναι καλα το viber και το kakao

Η φωτεινοτητα αυτοματο.Μαυρο wallpaper.

Ποσο θα ηθελα να δουλευει σωστα και το stamina...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες,ενοψει ανεβασματος αγγελιας για αξεσουαρ,ενημερωνω οτι θα δωσω την γνησια θηκη της Sony που χρησιμοποιησα ελαχιστα:

https://www.sonymobile.com/gr/products/accessories/style-cover-stand-scsh70/

Aν θελει κανεις,ας μου στειλει μηνυμα για λεπτομεριες.Πιθανοτατα θα δωσω και τον ασυρματο φορτιστη 10W.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε ενημέρωση

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Χθες το εστησα και έχω βγάλει μόνο 4-5 φωτο.

Ορίστε δυο πρόχειρες εδώ απείραχτες από το Α40. Θα βάλω και εκει εννοείται

20190612-212007.jpg

20190612-210151.jpg

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Δημήτρη,να το χαρείς!!!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια. Εκανα το update στο ΧΖ3.Aκομα δεν εντοπισα καποια διαφορα.

Επειδη ειναι στα σκαρια η Q Beta 4 μαλλον θα φλασαρω αυτην στο ΧΖ3 μεχρι να παρει την τελικη.

Ειχε ανυπερβλητα κολληματα το σημα του κινητου και δεν μπορουσες να κανεις κλησεις για καποια λεπτα.

Ελπιζω να διορθωσαν καποια προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Και το Xperia 1 ακόμα!!!!

Εγώ θα το έβγαζα τώρα με αυτά που συμβαίνουν και εξ αρχής με τιμή κοντά στα 800.

Η τώρα η ποτέ!

Αυτή την στιγμή που το μέλλον με την Huawei είναι αβέβαιο χιλιάδες υποψήφιοι του p30 pro και mate ψάχνουν την εναλλακτική.

Το 70% θα πάει Sammy αλλά μπες μέσα στο 30% τουλάχιστον !!!

Δε θα κρατήσει για πολύ,μέσα στο 3μηνο θα τα βρουν πιστεύω.

Οπότε βάλε μερικά Xperia σε χέρια ανθρώπων τώρα που είναι ευκαιρία να δουν το φως του ήλιου.

Ημαρτον δηλαδή!

Αυτή η εταιρεία είναι ότι χειρότερο έχω δει στην ζωή μου από πλευράς στρατηγικής.

Η htc η καημένη τα έδινε ΟΛΑ κάμερες ηχεία οθόνη επιδόσεις και πέθανε και η Sony που ξυραφιζει τον εαυτό της ωσάν αυτόχειρας ζεί ακόμα.

Συμφωνώ, πολύ σωστή τοποθέτηση και πράγματι έτσι έχουν τα πράγματα.

Άρα, η λογική εξήγηση για το ότι αυτή η εταιρεία δεν δίνει όλο τον εαυτό της στα κινητά, ακούει στο όνομα PlayStation.

Η ναυαρχίδα των δραστηριοτήτων της θα έλεγα και τεράστια πηγή εσόδων.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, πολύ σωστή τοποθέτηση και πράγματι έτσι έχουν τα πράγματα.

Άρα, η λογική εξήγηση για το ότι αυτή η εταιρεία δεν δίνει όλο τον εαυτό της στα κινητά, ακούει στο όνομα PlayStation.

Η ναυαρχίδα των δραστηριοτήτων της θα έλεγα και τεράστια πηγή εσόδων.

 

Και στις TV

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν την ενδιαφερει ,γιατι εαν ηθελε ακομα και φασον θα εβγαζε μια συνχρονη σχεδιάστηκα συσκευη απο ενα εργοστασιο της κινας θα της πεταγε επανω και εναν αισθητηρα που δινει σε αλλους θα κοπαναγε 8γιγα ραμ που ειναι τσαμπα θα κολλαγε το logo και με μια προσιτη για το ονομα τιμολογιακη πολιτικη θα ξαναπουλουσε.

δε κανω πλακα,για ενα brand με ονομα που δε το φτιαχνει τωρα ετσι ειναι,τοσο απλο.

απλα δεν την ενδιαφερει καθολου,σε τετοια φαση!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.. Μπορειτε να μου πειτε επιγραμματικα τις διαφορες αναμεσα στο ΧΖ2 και στο ΧΖ3? Τι θα μου προτεινατε? Αξιζει η διαφορα των 130 ευρω? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Το ΧΖ3 εχει P-Oled οθονη με curved ακρες και ειναι λιγο μεγαλυτερη (κατα περιπου 0.3 ιντσες).

Ειναι πιο slim και ελαχιστα πιο ελαφρυ.

Επειδη η οθονη ειναι το Α και το Ω,καλυτερα να πας να τα δεις απο κοντα.

Δεν ξερω ποτε και αν γυρισω σε LCD καθως το μαυρο χρωμα που βγαζει η Oled δεν παιζεται.

Σημαντικη διαφορα και η σελφοκάμερα. Λιγο μεγαλυτερη μπαταρια και αλλο πρωτυπο φορτισης.

 

 

Επιγραμματικα θα βρεις εδω τις διαφορες https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9232&idPhone2=9081

 

Κατι που δεν γραφεται στα specs ειναι οτι το ΧΖ3 ειναι προς ωρας η μονη συσκευη της Sony που δοκιμαζεται σε Beta Q λογισμικο.

Επισης,ξεκινησε απο το εργοστασιο με Android 9 σε αντιθεση με το ΧΖ2 που βγηκε 6 μηνες νωριτερα με Android 8. Μελλοντικα δες το για τυχον επομενες γεννιες λειτουργικου που θα παρει η καθε συσκευη.

 

Καινουρια ή μεταχειρισμενα τα βρισκεις με αυτη τη διαφορα τιμης?Το ΧΖ3 συνοδευεται απο τον πιο απλο και αδυναμο φορτιστη της Sony

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.. Θα παω να τα δω απο κοντα,γιατι το ΧΖ3 δεν το εχω δει..

 

Αυτη η διαφορα ειναι για καινουρια.. Πιστευεις οτι μπορει να βγει σε καμια προσφορα το ΧΖ3,αντιστοιχη του ΧΖ2?

Link to comment
Share on other sites

Οι μεγαλες αλυσιδες το ξεκινανε απο 799 ευρω παλι αν θυμαμαι καλα οποτε με τυχον επιστροφη 20% πεφτει.

Δεν ξερω γιατι το ανεβασαν παλι γιατι η παγια τιμη του ηταν 644 ευρω.

Στα σκρουτζομαγαζα ξεκιναει απο 487 ευρω το δικαρτο και 548 ευρω το μονοκαρτο αλλα ολα κατοπιν παραγγελιας.

Kαι δυσευρετο και κραταει την τιμη του στα μαγαζια.

 

Για προσφορα δεν ξερω.Ισως οταν και αν βγουν νεα μοντελα της Sony...

Link to comment
Share on other sites

Tο είχε και το πλαίσιο και συνδυαστικα με 20% επιστροφή έπεφτε κοντά στα 510 αλλά τώρα δίνουν μόνο ένα εκθεσιακο στα 664
Link to comment
Share on other sites

Τα 130 ευρω διαφορα που ειπα για σκρουτζομαγαζα εννοουσα.. Ειτε σκρουτζομαγαζα ειτε μεγαλες αλυσιδες η εγγυηση δεν παραμενει ιδια στα 2 χρονια? Εχω χασει τιποτα επεισοδια?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω την πολιτικη της Sony Ελλαδος αν καλυπτει συσκευη αλλη ευρωπαϊκης χωρας που συνηθως φερνουν τα σκρουτζομαγαζα,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...