Jump to content

Sony Xperia XZ3


JimZe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι εχει κρατησει ακομα την τιμη που ειχε απο περυσι.

Γιατι οσο οθοναρα και να εχει απο πλευρας ποιοτητας και panel,δεν εχει αναλογη μεγαλη μπαταρια για να αποδιδει τα μεγιστα και δυστηχως ουτε το νεωτερο Sony εχει μεγαλη μπαταρια.

 

Γιατι προσωπικα εν ετη 2019 δεν προκειται να εδινα 640ευρω για Android κινητο με 4gb ram.

 

Δεν ειναι κακη συσκευη σε καμια περιπτωση,απλα επρεπε να πεσει η τιμη του μιας και μιλαμε για παλια ναυαρχιδα αλλα τιμη δεν εχει πεσει.

 

Τελος η Sony δεν εχει μαθει να προωθει τα κινητα της καθολου.Ειδαμε πολλες συσκευες που παρουσιαστηκαν φετος με μεγαλες μπαταριες,και βγαινει μια Sony που σου παρουσιαζει 4κ κινητο ιδανικο για παιχνιδια και ταινιες με την ιδια μπαταρια του XZ3.

 

Φυσικα επειδη τα Sony κινητα δεν εχουν και μεγαλη ζητηση,εχουν και κακη μεταπωληση(για οσους τα κοιταζουν).

Link to comment
Share on other sites

Το κόστος δεν είναι θέμα. eBay παίζουν καινούριες συσκευές από Γερμανία με 420€ μαζί με τα μεταφορικά..

 

Απλά εγώ θα ήθελα την άποψη κάποιου που το είχε και είχε και s9/s9+ για να δω θετικά και αρνητικά.

 

Για την μπαταρία διάβαζα πάντως ότι παρά τα 3.300mah είναι καλύτερη του s9+.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα αυτονομια εχει και αψογη διαχειρηση.Οτι εχει μεσα η συσκευη ειναι υπεραρκετο και το κινητο δουλευει αψογα,απροβληματιστα,χωρις σκαλωματα και κολληματα και με συχνα updates (android 9 εξαρχης).Οθονη και ηχος αλλου... Τα αλλα ολα ειναι για την αριθμομανια και σε αυτο το επιπεδο δεν χρειαζονται στον μεσο χρηστη. Θα πρεπε να πεσει η τιμη αλλα κραταει εκει πολυ ψηλα. Δεν ασχολειται η Sony και γι αυτο δεν περπατησε. Δεν ειχα S9/S9+ αλλα αυτα κοιτουσα να παρω μεχρι που επιασα το XZ3 και επειδη ειχα Sony και παλια.
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει αναλογη μεγαλη μπαταρια για να αποδιδει τα μεγιστα και δυστηχως ουτε το νεωτερο Sony εχει μεγαλη μπαταρια.

Η μπαταρία λόγω ΑΙ σε "μαθαίνει" ,θα συμφωνήσω με τον φίλο r31134,η μπαταρία είναι σε πολύ καλά επίπεδα για το ΧΖ3.

 

 

προσωπικα εν ετη 2019 δεν προκειται να εδινα 640ευρω για Android κινητο με 4gb ram.

Εδώ είσαι λάθος,συγγνώμη και όχι μόνο εσύ.

Όλα αυτά με τα RAM δυστυχώς κατά ένα πολύ μεγάλο μέρος είναι marketing.

Αν κοιτάξεις συγκριτικά με το συγκεκριμένο μοντέλο και ενός με 6gb RAM θα διαπιστώσεις πόσο παρόμοια "τρέχουν"

Έχει φτάσει ένα p/c να έχει λιγότερα RAM από τα smartphones.

 

Δεν ειναι κακη συσκευη σε καμια περιπτωση,απλα επρεπε να πεσει η τιμη του μιας και μιλαμε για παλια ναυαρχιδα αλλα τιμη δεν εχει πεσει.

Γιατί παλιά?δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα το Χ1

Επίσης για 620 ευρώ που έχει στο skroutz με αυτά που προσφέρει είναι μια χαρά.

 

η Sony δεν εχει μαθει να προωθει τα κινητα της καθολου.Ειδαμε πολλες συσκευες που παρουσιαστηκαν φετος με μεγαλες μπαταριες,και βγαινει μια Sony που σου παρουσιαζει 4κ κινητο ιδανικο για παιχνιδια και ταινιες με την ιδια μπαταρια του XZ3.

 

Φυσικα επειδη τα Sony κινητα δεν εχουν και μεγαλη ζητηση,εχουν και κακη μεταπωληση(για οσους τα κοιταζουν).

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω σε αυτό

 

Μια χαρα αυτονομια εχει και αψογη διαχειρηση.Οτι εχει μεσα η συσκευη ειναι υπεραρκετο και το κινητο δουλευει αψογα,απροβληματιστα,χωρις σκαλωματα και κολληματα και με συχνα updates (android 9 εξαρχης).Οθονη και ηχος αλλου... Τα αλλα ολα ειναι για την αριθμομανια και σε αυτο το επιπεδο δεν χρειαζονται στον μεσο χρηστη. Θα πρεπε να πεσει η τιμη αλλα κραταει εκει πολυ ψηλα. Δεν ασχολειται η Sony και γι αυτο δεν περπατησε. Δεν ειχα S9/S9+ αλλα αυτα κοιτουσα να παρω μεχρι που επιασα το XZ3 και επειδη ειχα Sony και παλια.

συμφωνώ απόλυτα σε όλα!

 

Παιδιά για πείτε λίγα λόγια για το κινητό γιατί μου έχει γυαλίσει. Εν τω μεταξύ έχω δει πολλά συγκριτικά κάμερας μεταξύ xz3 και s9+ και δεν υπάρχουν τρομερές διαφορές. Ωστόσο γαζωνει στο βίντεο, ενώ σε σύγκριση στο photo tool gsmarena είδα αρκετά καλύτερα αποτελέσματα σε σχέση με το s9+ (και σε ορισμένα σημεία και με το S10+ -ναι αυτό μου έκανε εντύπωση τρομερή- ). Γενικά είδα ότι τραβάει με αρκετό color noise ωστόσο, κάτι που δεν με ενοχλεί και πολύ βέβαια γιατί δίνει εξαιρετική λεπτομέρεια σε σημεία.

 

Υπάρχει κανείς εδώ που να πήγε από s9+ σε αυτό ή το αντίστροφο και να ότι δύο λόγια; Γιατί τόσο θαμμένο ρε παιδιά; Το έπιασα σε live demo και μιλάμε έπαθα από την αίσθηση στο χέρι και πανέμορφη οθόνη.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάτοχος η σύζυγος σε s9+ παλαιότερα.

'Οπως και στα video που είδες σε συγκριτικά πράγματι δεν υστερεί στην φωτογραφία ακόμα και σε σκοτάδι που πολλές φορές η μονή κάμερα της sony έχει καλύτερα αποτελέσματα απο το s9+

Ανεβάζει πολύ το iso με αποτέλεσμα να υπάρχει θόρυβος.Ο θόρυβος είναι πιο πολύ στην φωτεινότητα και όχι στο χρώμα.

Απο την άλλη η samsung έχει πιο καθαρές φωτογραφίες σε δύσκολες συνθήκες αλλά ας μου επιτραπεί η έκφραση ξεπλυμένες και αρκετά θολές.Δεν γίνεται να τα έχεις όλα.

Το πρόβλημα έρχεται,και πάντα μιλάω προσωπικά,όταν θές να βγάλεις φωτογραφία σε κλειστό χώρο με εσωτερικό φωτισμό σε ανθρώπους(πρόσωπα)

Εκεί όταν κάνεις μεγέθυνση στο πρόσωπο με χαλάει πολύ ο θόρυβος και είναι και ο μόνος λόγος που πραγματικά έχω ξενερώσει.

Σε σύγκριση με s10+ δεν τολμώ να το συγκρίνω γιατί δεν πιστεύω να είναι καλύτερο σε τίποτα το ΧΖ3,ούτε έχω δεί συγκριτικό.

Σε note 9 που έχω δεί θεωρώ ότι τα συγκριτικά είναι τίμια και εδώ, και πράγματι στα σημεία το note 9 κάνει καλύτερη δουλειά.

Προσωπικά θα κοίταζα η το xz3 ή το note 9 που πιστεύω ότι είναι all around συσκευή.

Πίσω στο xz3 δεν έχει κολλήματα και είμαι απο τους λίγους που το ξεκλείδωμα με αποτύπωμα με έχει βολέψει αλλά μάλλον είμαι εξαίρεση.

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Tο αποτυπωμα συνηθιστηκε και τα δαχτυλα πανε μονα τους αυτοματα πλεον. Ουτε καν με απασχολει περα απο τον πρωτο καιρο. Παρολο που προερχομαι απο εμπροσθιο αποτυπωμα σε Huawei P10.

Η καμερα σε σκοτεινες συνθηκες κλειστων χωρων και με κλείστρο στο 1/8 ή 1/16 χωρις να πειραξεις iso, βγαζει πολυ καλα αποτελεσματα και το λιγοτερο δυνατό θόρυβο απο οσο δοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

Tο αποτυπωμα συνηθιστηκε και τα δαχτυλα πανε μονα τους αυτοματα πλεον. Ουτε καν με απασχολει περα απο τον πρωτο καιρο. Παρολο που προερχομαι απο εμπροσθιο αποτυπωμα σε Huawei P10.

Η καμερα σε σκοτεινες συνθηκες κλειστων χωρων και με κλείστρο στο 1/8 ή 1/16 χωρις να πειραξεις iso, βγαζει πολυ καλα αποτελεσματα και το λιγοτερο δυνατό θόρυβο απο οσο δοκίμασα.

 

θα το δοκιμάσω και αυτό,να σου πω την αλήθεια δεν με ενοχλεί ο θόρυβος γιατί έχει πολύ λεπτομέρεια η φωτογραφία αλλά όταν είναι άνθρωπος σε εσωτερικό χώρο με φώτα με ενοχλεί αφάνταστα.

Θα πειράξω το κλείστρο και θα επανέλθω.

Για πες μου λίγο,αν δεν σου κάνει κόπο,σχετικά με το p10?συγκριτικό καμερών.

Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει υπερέκθεση στιο p10 σε σχέση με το XZ3.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Σε συνθηκες ημερας,το Ρ10 εχει πιο εντονα χρωματα,ελαφρως τσιμπημενα και λιγο oversharpness.

Το ΧΖ3 ειναι πολυ κοντα σε αυτο που βλεπει το γυμνο ματι. Με νυχτερινες περα απο το αυτοματο,δεν εβγαζα φωτο οποτε δεν εχω σχεδον καθολου δειγματα απο αυτο. Ηταν καλο τηλεφωνο αλλα η μπαταρια του αρχισε να πεφτει αισθητα στον 1 χρονο χρησης.

Στις δοκιμες μου θα κανεις, κρατα το σταθερα για να εχεις πιο καθαρες φωτο.

 

Eδω ειναι μερικα δειγματα μου με το ΧΖ3 οσο πιο καλα μπορουσα αν και δεν ασχολουμαι πολυ με το θεμα φωτογραφια.

Dim Tsak

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Βαρα ριπή,και θα πιασεις πολλες στιγμες και θα βγει μια τουλάχιστον ακουνητη.

Εγω με το xz1 πλεον ΠΑΝΤΑ ριπη τους ανθρώπους και εχω βγαλει απίστευτες αυθόρμητες φωτογραφίες.

Οποτε και στις ταχύτητες αυτες που ειναι λιγο επικυνδυνες να βγούνε κουνημενες ,τραβας ενα γαζωμα καλο και θα είσαι μάγκας.

Link to comment
Share on other sites

Βαρα ριπή,και θα πιασεις πολλες στιγμες και θα βγει μια τουλάχιστον ακουνητη.

Εγω με το xz1 πλεον ΠΑΝΤΑ ριπη τους ανθρώπους και εχω βγαλει απίστευτες αυθόρμητες φωτογραφίες.

Οποτε και στις ταχύτητες αυτες που ειναι λιγο επικυνδυνες να βγούνε κουνημενες ,τραβας ενα γαζωμα καλο και θα είσαι μάγκας.

Συμφωνω,εφοσον εχεις κινηση οπως πχ ενα παιδι ή ενα κατοικιδιο θα βγαλεις με ριπη. Σε τελειως ακινητη δοκιμασε και τους 2 τροπους και οτι σου αρεσει

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω,εφοσον εχεις κινηση οπως πχ ενα παιδι ή ενα κατοικιδιο θα βγαλεις με ριπη. Σε τελειως ακινητη δοκιμασε και τους 2 τροπους και οτι σου αρεσει

 

Ναι και με τον τρόπο σου λέω,και στο manual δουλεύει.

Βάζεις λοιπόν αυτόματα όλα και 1/8 1/16 και γαζωνεις.

Σίγουρα από τις 5 ,10 που θα βαρεσει θα πάρεις μια δυο που θα είναι λουκούμι,οπότε 0 ανχος με αυτές τις ταχύτητες και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη είχες απόλυτο δίκιο.

Δοκιμάστηκε σήμερα στο 1/8 μέχρι και 1/32 βγήκανε χωρίς θόρυβο τα πρόσωπα.

Θα το δοκιμάσω και σε ριπή που ανέφερε ο Γιώργος και σε συνδυασμό και των 2 πιστεύω οτι βρέθηκε η λύση.

Πάντως όσο πειράζεις το κλείστρο τόσο αυτό ανεβοκατεβάζει iso.

Σας ευχαριστώ πολύ

Νίκος:)

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε σηκωνε και γαζωνε καργα μέρα νύχτα.

Με φως δε που εχει γρήγορο κλειστρο δε φαντάζεσαι τι θα βγάλεις-παιδια-φιλοι κ.α.

Αυθόρμητες φουλ.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία λόγω ΑΙ σε "μαθαίνει" ,θα συμφωνήσω με τον φίλο r31134,η μπαταρία είναι σε πολύ καλά επίπεδα για το ΧΖ3.

 

 

 

Εδώ είσαι λάθος,συγγνώμη και όχι μόνο εσύ.

Όλα αυτά με τα RAM δυστυχώς κατά ένα πολύ μεγάλο μέρος είναι marketing.

Αν κοιτάξεις συγκριτικά με το συγκεκριμένο μοντέλο και ενός με 6gb RAM θα διαπιστώσεις πόσο παρόμοια "τρέχουν"

Έχει φτάσει ένα p/c να έχει λιγότερα RAM από τα smartphones.

 

 

Γιατί παλιά?δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα το Χ1

Επίσης για 620 ευρώ που έχει στο skroutz με αυτά που προσφέρει είναι μια χαρά.

 

.

 

Αμ δεν ειναι αγαπητε ολα θεμα marketing για την Ram.

Για Android μιλαμε οχι για ios αρα μονο σε υπερβολικες περιπτωσεις μπορουμε να μιλαμε για marketing οπως ειναι αυτη την στιγμη τα 10 και 12gb ram.

Και οταν μιλαμε για Android ναυαρχιδες,πρεπει τουλαχιστον να υπαρχουν 6gb ram.Δες το και σαν futureproof για μελλοντικες αναβαθμισεις.

 

Οσο για την αυτονομια θα σου πω αμεσως τι εννοω.

Sony Xperia XZ2 οθονη 5.7ιντσων αναλυση 2160x1080 μπαταρια 3180mah

Sony Xepria XZ3 οθονη 6.0 ιντσων αναλυση 2880χ1440 μπαταρια 3300mah

Sony Xperia 1 οθονη 6.5 ιντσων αναλυση 3840x1440 μπαταρια 3300mah

 

Με λιγα λογια η Sony ανεβαινει σε ιντσες και αναλυση(καλως)αλλα δεν εχει αναλογη αυξηση και στις μπαταριες.

 

Και οταν λεω παλια ναυαρχιδα το λεω γιατι ηδη εχουν κυκλοφορησει τα πρωτα κινητα με τον νεωτερο snapdragon οπως το Mi9 και σε λιγες μερες το S10 και φυσικα συντομα και το νεωτερο Xperia 1,αρα δεν γινεται η τιμη να ειναι κολλημενη στα 640ευρω με παλιοτερο πλεον hardware.

 

Οπως ειχα γραψει και πιο παλια το XZ3 ειναι μια αρκετα καλη συσκευη που ο λογος που δεν την προτιμησα τελικα ηταν η λιγη(για μενα)Ram και η μπαταρια που θα μπορουσε να ηταν μεγαλυτερη.

Το ενα απο αυτα το διορθωσε στο νεωτερο Xperia 1(ram),το αλλο δυστηχως οχι.

Link to comment
Share on other sites

@,Fulgore1

Η διαχείριση μνήμης και μπαταρίας Sony είναι τουλάχιστον εξαιρετική ,αν δεν σου αρέσει το logo & design ..ok ..τα υπόλοιπα μάλλον πως πρέπει να τα δοκιμάσεις ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία του Χ1 συμφωνω αλλά μόνο για το Χ1.

Δεν γίνεται σε 4Κ οθόνη με 6,5' να βάζεις ίδια μπαταρία με το ΧΖ3. Φαουλ!

Αλλά για το ΧΖ3 η διαχείριση είναι οτι πρέπει.

Για την RAM διαφωνούμε προφανώς.

Τσέκαρε συγκριτικά με 6 GB RAM vs 4GB RAM,καμία διαφορά.

Είναι όπως είπε και ο Δημήτρης αριθμολαγνία,εγώ το είπα marketing.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

@,Fulgore1

αν δεν σου αρέσει το logo & design ..ok ..τα υπόλοιπα μάλλον πως πρέπει να τα δοκιμάσεις ..

 

Δυστηχως δεν παιζει αυτο γιατι τα Sony φευγουν πολυ δυσκολα στις αγγελιες,αρα αν παρω το XZ3 και το δοκιμασω και δεν μαρεσει θα χασω αρκετα χρηματα στην προσπαθεια να φυγει.Ειχε αναφερθει και πιο παλια η μεταπωληση των εν λογω κινητων.

 

Αν δεν μαρεσε το design των τελευταιων Sony θα τα ελεγα τηλεκοντρολ ή σοκοφρετες οπως τα λενε καποιοι αλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Fulgore1 τι χρηση κανεις καθημερινα και θεωρεις οτι τα 4GB ειναι λιγα? Χρησιμοποιεις καποιες βαριες εφαρμογες ή κανεις καποιου ειδους επαγγελαμτικη χρηση της συσκευης σου?
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ λίγα λόγια επ αυτού

Είχα παράλληλα το note 9 και το xz3 για τουλάχιστον 1 μήνα.

Από θέμα ραμ δεν είδα καμιά διαφορά στην καθημερινή χρήση και τα 2 το ίδιο γρήγορα

Στα της μπαταρίας τώρα, δεν ξέρω τι κάνουνε εκεί στη σονυ αλλά η διαχείριση ειναι πολύ καλή και η αυτονομία ένα κλικ μόνο κάτω από το note

Το πρόβλημα έγκειται αλλού για μένα και ονομάζεται γρήγορη φόρτιση και εμένα προσωπικά με πειράζει. Θςλ. Από τη συσκευή που έχω να μπορω να βρεθώ στη κακία στιγμή να την κουμπώσω στη. Πρίζα για 10 15 λεπτά και να πάρω ένα 20 25 % μπαταρία και αυτό δεν γινόταν με το σονυ, (τουλάχιστον με το μαμά φορτιστή και τους άλλους Quick charge που έχω) και δεν είχα όρεξη να σκάσω λεφτά για φορτιστή PD που έκανε για τον σονυ

Ελπιζω να βοήθησα λιγάκι

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η ελλειψη ταχυφορτιστη ενω η συσκευη υποστηριζει PD, ειναι τραγικο. Γενικα η sony ακομα δεν εβγαλε δικο της φορτιστη PD, ας το αφηνε με QC Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Φορτιστής PD υπάρχει (CP-ADRM2) αλλά όχι στην Ευρώπη.

 

Για QC (4) φορτιστή έχω βρει bulk (Sony) σε μαγαζί γνωστού τσιγκούνη (στα ~ εφτά ευρώ)

 

Πληροφοριακά στο καγκουρό υπήρχε πριν από μερικές ημέρες ένας φορτιστής QC RAVPOWER στα δέκα ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Φορτιστής PD υπάρχει (CP-ADRM2) αλλά όχι στην Ευρώπη.

 

Για QC (4) φορτιστή έχω βρει bulk (Sony) σε μαγαζί γνωστού τσιγκούνη (στα ~ εφτά ευρώ)

 

Πληροφοριακά στο καγκουρό υπήρχε πριν από μερικές ημέρες ένας φορτιστής QC RAVPOWER στα δέκα ευρώ.

 

Ακομα και αυτον θα επρεπε να τον εχει μεσα στο κουτι εξαρχης!

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια παρατήρηση διάβασα και για Xiaomi κινητό που ενώ υποστηρίζει QC4 δεν έχει τέτοιο φορτιστή. Βέβαια θα μου πεις άλλη εταιρία, αλλά φαίνεται πως έτσι μειώνουν το κόστος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα και μια ερώτηση. Μου έχει τύχει καθώς χτυπάει το τηλέφωνο να βραχνιάζει ο ήχος κλήσης σαν να κολλάει, δε συμβαίνει πάντα αλλά συμβαίνει συχνά. Το έχει κανένας άλλος;; αυτό ήταν το πρόβλημα. Η ερώτησή μου, και συγνώμη αν έχετε απαντήσει αλλά είναι 448 απαντήσεις δε γίνεται να της δω όλες. Έχετε βρει tempered glass που να καλύπτει το edge τόσο όσο να μη ξεκολλάει με θήκη σιλικόνης;; Περιμένω πως και πως τις απαντήσεις σας!
Vivere senza paura
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τον ηχο το επαθα μερικες φορες οταν χτυπαει το ξυπνητηρι.Αλλα νομιζω οχι προσφατα.

Για τζαμακια,ειδα και απόειδα και τελικα οσα διαβασα δεν με επεισαν.Ειτε πιεζονται απο τις θηκες ειτε ξεκολλανε γρηγορα ειτε δεν εφαρμοζουν καλα στα κυρτα μερη.Εχω ζελατινα σαν υδροτζελ,παχια και μαλακη, κομμενη και ραμμενη για τη συσκευη στο mediamarkt η οποια δεν ξεκολλησε καθολου,καλυπτει απ ακρη σ ακρη και πανω κατω και δεξια αριστερα,οι μικρογρατζουνιες και οι αμυχες της εξαφανιζονται ως δια μαγειας(αυτοεπουλωνεται το υλικο) απλα δεν εχει και την καλυτερη δυνατη αισθηση στο χερι και οπτικα που κανει λιγο ανομοιομορφιες στην επιφανεια της υπο γωνια (οχι το τι βλεπεις στην οθονη φυσικα). Επισης στις ακρες της γινεται λιγο ενοχλητικη στο χερι,ειδικα στο κυρτο μερος αλλα συνηθιζεται. Τωρα παρηγγειλα την γνησια θηκη Sony SCSH70 στα λογικα 23 ευρω απο ΕΒΑΥ UK και μαλλον θα βγαλω τελειως την ζελατινα για να απολαμβανω το γυαλι οπως πρεπει και να εχω maximum προστασια ενοψει καλοκαιριου. https://www.sonymobile.com/gr/products/accessories/style-cover-stand-scsh70/#gref

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...