Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζετε πόσο κάνει η αντικατάσταση οθόνης;;

Δυστυχώς έπεσε κι έσπασε.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

:-( Από μικρό ύψος ήταν? Θυμάμαι τις προάλλες που το αγόρασες μεταχειρισμένο και είδες πρασινίλα στην οθόνη, σου έπεσε πριν το πας για έλεγχο? Δυστυχώς τώρα που το κινητό το βρίσκεις ακόμα και στο 500ρικο σε αγγελίες (σε λίγο θα πέσει και άλλο), νομίζω δεν αξίζει να δώσεις 350 ευρώ γι' αλλαγή οθόνης. Αλλά και από την άλλη τι να κάνεις, να το πετάξεις? Να το πουλήσεις γι' ανταλλακτικά?>

Τι να πω ρε αδερφέ, στην θέση σου θα κοίταζα να παραγγείλω τ' ανταλλακτικά φτηνά από ebay και να πήγαινα σε κάποιον ειδικό να το επισκευάσει μπας και γλιτώσω το μεγάλο κόστος. Ας πει κάποιος άλλος που έχει αλλάξει οθόνη πόσο του στοίχισε , μπορεί να υπάρχει κατάστημα που την αλλάζει φτηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

:-( Από μικρό ύψος ήταν? Θυμάμαι τις προάλλες που το αγόρασες μεταχειρισμένο και είδες πρασινίλα στην οθόνη, σου έπεσε πριν το πας για έλεγχο? Δυστυχώς τώρα που το κινητό το βρίσκεις ακόμα και στο 500ρικο σε αγγελίες (σε λίγο θα πέσει και άλλο), νομίζω δεν αξίζει να δώσεις 350 ευρώ γι' αλλαγή οθόνης. Αλλά και από την άλλη τι να κάνεις, να το πετάξεις? Να το πουλήσεις γι' ανταλλακτικά?>

Τι να πω ρε αδερφέ, στην θέση σου θα κοίταζα να παραγγείλω τ' ανταλλακτικά φτηνά από ebay και να πήγαινα σε κάποιον ειδικό να το επισκευάσει μπας και γλιτώσω το μεγάλο κόστος. Ας πει κάποιος άλλος που έχει αλλάξει οθόνη πόσο του στοίχισε , μπορεί να υπάρχει κατάστημα που την αλλάζει φτηνότερα.

Με την πράσινη οθόνη τελικά το είχα πάει σέρβις και δε μου το έφτιαξαν. Είπαν ότι είναι όλα καλά. Έχει boe οθόνη η συσκευή και είπαν ότι είναι φυσιολογικό να έχει λίγο πράσινο στο edge.

Πήρα Μιχαλακοπούλου και πρέπει να το πάω έχει να το δουν. Δε μου έδωσαν κάποια τιμή για οθόνη. Ούτε στο περίπου.

Θα δω τι τιμή θα μου πουν και θ αποφασίσω αν το φτιάξω

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε αδερφέ, στην θέση σου θα κοίταζα να παραγγείλω τ' ανταλλακτικά φτηνά από ebay και να πήγαινα σε κάποιον ειδικό να το επισκευάσει μπας και γλιτώσω το μεγάλο κόστος. Ας πει κάποιος άλλος που έχει αλλάξει οθόνη πόσο του στοίχισε , μπορεί να υπάρχει κατάστημα που την αλλάζει φτηνότερα.

 

Αυτο που προτεινεις παντως δεν ειναι οτι το καλυτερο για 3 λογους

1)Αντιο αδιαβροχοποιηση

2)Ο τεχνικος δεν προκειται να του δωσει υπολοιπο εγγυησης οπως θα εχει αν του το φτιαξουν στο επισημο service μιας και μιλαμε για συσκευη που με το ζορι εχει μισο χρονο στην αγορα.

3)το παραπανω φυσικα εχει και τις οποιες επιπτωσεις σε περιπτωση μεταπωλησης,γιατι αλλη τιμη εχει ενα κινητο χωρις εγγυηση(ειδικα αν ειχε προβλημα και δεν φτιαχτηκε και σε επισημο service)και αλλη με εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχεις και άδικο αδερφέ. Μακάρι να του πουν μια καλή τιμή εκεί που το έστειλε και να το πάρει πίσω στα χέρια του, οικονομικά και γρήγορα. Πάντως για όποιον δε το γνωρίζει, το συγκεκριμένο κινητό είναι "βάσανο" επισκευής ακόμα και για επαγγελματία --->> https://www.techgear.gr/huawei-mate-20-pro-difficult-to-repair-149776/
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έβαλα ζελατίνα προστασίας zagg από το mediamarkt full face που πιάνει και τις edge πλευρές, έκατσε πολύ καλά αλλά στα λευκά φόντα βλέπω μπλεδιζει λίγο η οθόνη στις edge πλευρές όταν κοιτάς κάθετα την συσκευή, υπό μικρή γωνία είναι οκ, το έχει παρατηρήσει κάποιος αυτό με κάποια προστασία οθόνης διάφανη ή ακόμα και χωρίς προστασία; είναι θέμα των edge πλευρών;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έβαλα ζελατίνα προστασίας zagg από το mediamarkt full face που πιάνει και τις edge πλευρές, έκατσε πολύ καλά αλλά στα λευκά φόντα βλέπω μπλεδιζει λίγο η οθόνη στις edge πλευρές όταν κοιτάς κάθετα την συσκευή, υπό μικρή γωνία είναι οκ, το έχει παρατηρήσει κάποιος αυτό με κάποια προστασία οθόνης διάφανη ή ακόμα και χωρίς προστασία; είναι θέμα των edge πλευρών;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι φιλε μου.. Δεν είναι τπτ... Ειναι χαρακτηριστικο των edge πανελ...

Λιγο χρωνατακι υπο γωνια στις ακρες θα το εχει...

Μην μασας....

Link to comment
Share on other sites

Κάποια ιδέα, πρόταση για ασύρματα Bluetooth hands-free ακουστικά, κυρίως για να μην πω αποκλειστικά, για μουσική & καλό ήχο που να συνεργάζονται με το κινητό μας;
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς το τηλεφωνο σε χρωμα πράσινο; ψαχνω δεν το βρίσκω πουθενά.

 

Ελλάδα έρχεται το μπλε σαγρε μόνο! Το πράσινο μόνο αν το παραγγείλεις από έξω!

Link to comment
Share on other sites

Αν το φερνει σε αυτο το χρωμα,μπορεις να το αγορασεις απο καποιο Ευρωπαικο Amazon, που φυσικα θα εχεις την ιδια την εγγυηση του Amazon που ειναι σπαθι(η αγορα να γινω μονο απο πωλητη το ιδιο το amazon ομως).
Link to comment
Share on other sites

Στην χειροτερη περιπτωση αν δεν βγαλεις ακρη και σου εχει κολλησει το χρωμα ξερω γω,παρτο σε καποιο αλλο και αγορασε ή θηκη στο πρασινο αυτο χρωμα ή καποιο Skin απο Dbrand πχ.

 

Μην κολλας σε τετοιες λεπτομερειες :P

Link to comment
Share on other sites

Στην χειροτερη περιπτωση αν δεν βγαλεις ακρη και σου εχει κολλησει το χρωμα ξερω γω,παρτο σε καποιο αλλο και αγορασε ή θηκη στο πρασινο αυτο χρωμα ή καποιο Skin απο Dbrand πχ.

 

Μην κολλας σε τετοιες λεπτομερειες :P

 

Η αλήθεια ειναι οτι εχω φάει τρελό κόλλημα με το πράσινο χρώμα, ζω Σερβία και δεν το βρίσκω ούτε εδώ, αυτος ειναι ο λόγος που δεν το έχω αγοράσει ακόμα(ξερω ειμαι υπερβολική:p). Είδα το σάιτ που μου προτείνεις και εχει ενδιαφέρουσες θήκες. Σε ευχαριστω παρα πολύ:)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι οτι εχω φάει τρελό κόλλημα με το πράσινο χρώμα, ζω Σερβία και δεν το βρίσκω ούτε εδώ, αυτος ειναι ο λόγος που δεν το έχω αγοράσει ακόμα(ξερω ειμαι υπερβολική:p). Είδα το σάιτ που μου προτείνεις και εχει ενδιαφέρουσες θήκες. Σε ευχαριστω παρα πολύ:)

 

Καλα και εγω το mate που το πηρα σε twilight μιας και το θεωρουσα το ομορφοτερο χρωμα του κινητου(πραγματικα πανεμορφα χρωματα αυτες οι αποχρωσεις που βγαζει η Huawei,σκετο κοσμημα ειδικα με διαφανες θηκες) πιο πολυ σαν σημα κατατεθεν των huawei,τελικα με την θηκη που του εβαλα δεν το εβλεπα και ποτε :P

 

Το Dbrand παντως σιγουρα θα εχει κατι που να σε καλυψει απο πλευρας χρωματων.Μεχρι και για την καμερα σου εχει χρωματα για να αλλαξεις το μαυρο που εχει https://dbrand.com/shop/huawei-mate-20-pro-skins

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω τα jbl reflect mini 2 και είμαι πολύ ευχαριστημένος

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, πρέπει να έχουν εξαιρετική απόδοση ήχου να υποθέσω?

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κάποια ιδέα, πρόταση για ασύρματα Bluetooth hands-free ακουστικά, κυρίως για να μην πω αποκλειστικά, για μουσική & καλό ήχο που να συνεργάζονται με το κινητό μας;

 

Σε bluetooth εχω δοκιμασει σε φθηνοτερα τα Anker περισσοτερο για μουσικη παρα για κλησεις και δεν ειχα αντιμετωπισει καποιο σοβαρο θεμα(πχ disconnects)https://www.skroutz.gr/s/14407536/Anker-SoundBuds-Curve.html

Αν σε ενδιαφερει περισσοτερο το μικροφωνο για τις κλησεις ισως να μην τα προτεινω κυριως για αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειστικά για μουσική αγαπητέ. Τα AKG από σειρά Samsung S8 & Ν8 και μετά, με άφησαν πολύ ευχαριστημένο, εδώ όμως τα μαμίσια υπολείπονται αρκετά τα δε ΑΚG με τον αντάπτορα που παρέχει η Χαβάη έχουν την μισή απόδοση. Ούτε το App Fx Equalizer "ταιριάζει" πολύ με την συσκευή, δίνει κι αυτό μικρή σχετικά βελτίωση. Στα s9 plus & note 8 (με pie) ο ήχος ήταν εξαιρετικός θα έλεγα
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

IMG-3bb26bb67319d52e1b0f75b347385a6d-V.jpg

 

 

πως το είπες?...μείνε με την hulk σου?:X:X:X

την είπες στον έναν...την είπες στον άλλον....και ήρθε η πληρωμή!!!

..και συνήθως θέλουμε να πιστεύουμε ότι τα προϊόντα που αγοράζουμε είναι πάντα τα καλύτερα.

δυστυχώς,σου έτυχε στραβή....και στραβή σε ότι πικάρισες.

 

Στον συγκεκριμένο κάτοχο,έγινε αντικατάσταση συσκευής...Είναι λογικό να βγούνε και μερικές προβληματικές οθόνες σε μαζική παραγωγή...Αλλά σε σχέση με το mate 20 Pro,είχε πρόβλημα που η παραγωγή από τον έναν προμηθευτή...Έχει διαφορά...

Και πάλι έτσι να είναι,δεν έχω διαβάσει για μαζικό πρόβλημα στις οθόνες του S10+,μέχρι τώρα τουλάχιστον...Αν ισχύει κάτι άλλο,ενημερώστε με...

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειστικά για μουσική αγαπητέ. Τα AKG από σειρά Samsung S8 & Ν8 και μετά, με άφησαν πολύ ευχαριστημένο, εδώ όμως τα μαμίσια υπολείπονται αρκετά τα δε ΑΚG με τον αντάπτορα που παρέχει η Χαβάη έχουν την μισή απόδοση. Ούτε το App Fx Equalizer "ταιριάζει" πολύ με την συσκευή, δίνει κι αυτό μικρή σχετικά βελτίωση. Στα s9 plus & note 8 (με pie) ο ήχος ήταν εξαιρετικός θα έλεγα

 

Έχω κρατήσει του s8+ τα akg και με τον ανταπτορα της Huawei τα βρίσκω υπέροχα, λες να έχω ξεχάσει πως ήταν με το σαμσουνγκ

Link to comment
Share on other sites

Μπα καμία σχέση Παρασκευά.. Μισή απόδοση... Με την εφαρμογή που έγραψα παραπάνω το S8 plus στέκεται επάξια δίπλα και στις τρέχουσες ναυαρχίδες με dolby atmos... Έχω κάνει μπόλικες δοκιμές, τον τελευταίο τρίμηνο έχω αλλάξει από S8 plus, s9 plus, Note 8... Βέβαια το καλύτερο σε απόδοση παραμένει το redmi 5 plus της μικρής μου... Τα σβήνει όλα χα χα χα
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Υπάρχει η δυνατότητα - επιλογή στις ρυθμίσεις της αρχικής οθόνης κάνοντας swipe προς τα κάτω από το κέντρο π.χ. όπως στα Samsung και να κατεβαίνει η κουρτίνα κι όχι μονάχα από την κορυφή?
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...