Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι ειδοποιηση απο την ιστοσελιδα postimg.cc να κανεις επαληθευση τον αριθμο τηλεφωνου. Μπες στον Chrome και στις ρυθμισεις σελιδων κανε remove την σελιδα postimg.cc ή μπες και κανε επαληθευση τον αριθμο ή απενεργοποιησε τις ειδοποιησεις για την σελιδα postimg.cc

Είναι θέμα Chrome κ όχι της συγκεκριμένης σελίδας. Μου βγάζει κάθε τόσο για διάφορα πχ viber κ διαφορά αλλά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα Chrome κ όχι της συγκεκριμένης σελίδας. Μου βγάζει κάθε τόσο για διάφορα πχ viber κ διαφορά αλλά.

 

Τοτε κανε καθαρισμο δεδομενων στον Chrome ή κλεισε τις ειδοποιησεις ιστοσελιδων.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τοτε κανε καθαρισμο δεδομενων στον Chrome ή κλεισε τις ειδοποιησεις ιστοσελιδων.[/quote

 

Πως κλείνω ειδοποιήσεις σελίδων?

Edited by Chriskap11
Link to comment
Share on other sites

παιδια βλεπω οτι ολοι ασχολείστε με το funkyhuawei , εχει δοκιμάσει κανείς το redlotus που είναι free ? δεν το εχω δοκιμάσει ουτε θα το κάνω ,εχω την υπομονή να περιμένω τα updates officially :)

απλα το λεω για τους φιλους που ισως ψάχνουν για εναν free τροπο να περάσουν τα updates στο κινητο τους.

 

Στο θεμα που εχω με το bluetooth τελικά μου είπαν να παω την συσκευή και τα ακουστικά στο service , αλλα δεν ξερω αν θελω να τους αφήσω να βαλουν χερι στη συσκευή. θα περιμένω λιγο να δω τη θα γινει με updates και απο εκει και περα βλέπουμε. Λετε να ειναι θεμα hardware τελικα? κανένας απο εσας δεν αντιμετωπιζει πρόβλημα με το bluetooth του ?

 

Το redlotus έχει να αναβαθμηστει απο το 2017. Είναι μια διαδικασια επιφοβη χωρις support. Δεν θα το προτεινα σε κανεναν. Οποιος θέλει άμεσα νεες εκδόσεις θα πρέπει να πληρώσει :cry:, αλλίως περιμένει υπομονετικά την Huawei να διαθέσει την αναβάθμιση.

 

PS. Υπάρχουν ακόμα συσκευες με την 122 :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Χθες είχε επιλογή για 31$

Το ξανακοίταξα το βράδυ, είχε επιλογή για 18$, και έκανα την ενημέρωση σε .187

Link to comment
Share on other sites

Χθες είχε επιλογή για 31$

Το ξανακοίταξα το βράδυ, είχε επιλογή για 18$, και έκανα την ενημέρωση σε .187

 

Και?? Τι βελτίωσε?

Link to comment
Share on other sites

βάζω hotspot και συνδέω το tablet και το android που εχω στο αυτοκίνητο. στο tablet συνήθως χαζεύω κανένα site μεσα στην κίνηση και απο το κινητό παιζω με a2dp bluetooth το spotify, θα έπαιζα κατευθείαν απο το αυτοκίνητό spotify μεσω hotspot αλλα στο κινητό το data που τρωει το spotify το εχω τσαμπα.

 

οσο για τα ακουστικα μου φενεται τοσο περιεργο να παιζουν τα am60 και οχι τα am61. Το βασικο που καταλαβαινω ειναι οτι και στο service να το παω απλα θα μεινω χωρις κινητο μερικες μερες. Τα ακουστικα σε still freebuds δεν νομιζω να τα βολευτω ποτε εδω τα am61 τα εχω χασει 2 φορες και ειμαι στο 3το ζευγαρι, σκεψου την θα παθενα με τα αλλα.

 

Παντος αν καποιος εχει ακουστικα στο still των am61 και του δουλευουν σωστα με την συσκευη θα ηθελα να το ξερω μηπως αγορασω τελικα αλλα ακουστικα και ξεμπερδευω, το ιδιο θεμα φυσικα εχω και στο bluetooth του αυτοκινητου αλλα android στο αυτοκινητο δεν αλλαζω περσι το εβαλα.

Τα AM60 είναι καλύτερα σαν μοντέλο από τα ΑΜ61.

Ανοίγουν και τερματίζουν την κλήση με το μαγνήτη, υποστηρίζουν πρωτόκολλο aptx και είναι και water & sweat proof.

 

Η ποιότητα μικροφώνου από τα ΑΜ61 είναι απαράδεκτη

(προσωπική μου εκτίμηση και άποψη σε σχέση με τα ακουστικά που χρησιμοποιώ. μην παρεξηγηθώ)

 

Χρησιμοποιώ το τηλέφωνο στο αυτοκίνητο για να ακούω μουσική από spotify και tunein επίσης μέσω a2dp

Δεν μου κάνει διακοπές.

θα δοκιμάσω αυτές τις μέρες να το χρησιμοποιήσω και σαν hotspot μαζί με το bluetooth και θα σου πω.

 

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα δεν κρατήθηκα και το πήρα. Χρώμα twilight. Παρτίδα C πια. Προφανώς έχουν τελειώσει όλα τα Α και οθόνη BOE. Λιγα πράγματα θα πω και σύντομα. Οθοναρα, κινηταρα, αστραπή ξεκλείδωμα με πρόσωπο, ταχύτατο με αποτύπωμα, ελάχιστα πιο αργό από το β of screen και καθόλου ενοχλητικά αργό. Ένα κινητό κόσμημα και πραγματική αστραπή, χωρίς lags, hicups ή καθυστερήσεις. ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΆ ΜΆΤΙΑ ΠΙΑ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα το tempered glass της spigen και επιτέλους βρήκα ένα γυαλάκι που να μην χάνω πατήματα και να είναι case friendly.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα το tempered glass της spigen και επιτέλους βρήκα ένα γυαλάκι που να μην χάνω πατήματα και να είναι case friendly.

 

Εγώ πάλι το πήρα το τοποθέτησα πολύ εύκολα κ το πέταξα στις πρώτες 2 ώρες γιατί έχανα πατήματα στο κάτω μέρος της οθόνης. Επίσης να αναφέρω κ για φίλους ότι το spigen έχει κόλλα μόνο στις άκρες.

Link to comment
Share on other sites

Τα λόγια είναι περιττά... Και αν το άφηνα μέχρι 5% ειχα άνετα άλλη μια ώρα οθόνη

Screenshot-20190107-010325-com-huawei-systemmanager.jpg"]Screenshot-20190107-010325-com-huawei-systemmanager.jpg[/url]

Screenshot-20190107-010235-com-huawei-systemmanager.jpg"]Screenshot-20190107-010235-com-huawei-systemmanager.jpg[/url]

Screenshot-20190107-010305-com-huawei-systemmanager.jpg"]Screenshot-20190107-010305-com-huawei-systemmanager.jpg[/url]

 

Φίλε μου απ την πρώτη στιγμή είχες τέτοια αυτονομία?? Εγώ πρώτη φόρτιση χθες είμαι στο 18% μπαταρία τώρα κ έχω 7 ώρες οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

αγορασα απο τον ''κυριο γκατζετ'' μια απλη σιλικονης να βαλω αρχικα γτ εντελως γυμνο δεν εχω αφησει ποτε κανενα κινητο! και ρωτησα για τζαμακι και ειπαν οτι εχουν ενα που κλεινει ολη την οθονη την κουρμπαριστη για το Mate 20pro,15ε! την εχει δοκιμασει κανεις,αξιζει να την βαλω? κατι που παρατηρησα ειναι οτι στις ιστοριες ινσταγκραμ οταν τις βλεπεις σε ορισμενες κανει ενα ξασπρισμα κλασμα δευτερολεπτου και παιζει μετα η ιστορια,το εχετε παρακολουθησει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία, χαιρετώ την παρέα!

Έχω ψηθεί να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό κυρίως λόγω κάμερας. Έχω κάποιες απορίες αν μπορείτε να βοηθήσετε!

 

1) Προτείνετε να πάω στην αγορά του Mate 20 Pro ή καλύτερα να περιμένω το P30 Pro που θα παρουσιαστεί το Μάρτιο; Πιστεύω ότι θα έχει την τιμή που έχει το Mate 20 Pro τώρα ενώ το Mate θα πέσει αρκετά ή κάνω λάθος; Ποιά η γνώμη σας;

 

2) Αν πάω για αγορά του Mate, απο Κοτσόβολο μέχρι σήμερα στη Ρόδο δεν έχει απόθεμα και περιμένουν νεα παρτίδα σύντομα. Οι νέες παρτίδες του κινητού θα έχουν ακόμη αυτό το θέμα με την προβληματική οθόνη ή επειδή είναι νέα "φουρνιά" το έχουν εξαλείψει;

 

3) Υπάρχει τρόπος, χωρίς να ανοιχτεί η συσκευασία (μέσω barcode/serial π.χ.) να γνωρίζουμε αν φοράει το κινητό LG ή BOE οθόνη; Εϊχα διαβάσει ότι οι LG είναι περισσότερο ποιοτικές αλλά παρουσιάζουν το "θέμα" ενώ οι BOE χάνουν λίγο σε ποιτότητα αλλά δεν υπάρχουν πολλά περιστατικά με προβλήματα με αυτή. Θα προτιμούσα LG όμως ΧΩΡΙΣ το πρόβλημα :p

 

4) Επίσης ποιά είναι η γνώμη σας για το "Redshield Tempered Glass" που διαθέτει προς πώληση το συγκεκριμένο κατάστημα; Εϊναι το κουρμπαριστό τζαμάκι που πιάνει όλη την οθόνη και στα πλάγια! Αν το έχει δοκιμάσει κάνεις να μας πει γνώμη αν είναι οκ απο θέμα touch και αναγνώρισης αποτυπώματος.

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας, όποιος απαντήσει! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Καλορίζικες όλες οι συσκευές για όποιους παρέλαβαν.

Δυστηχώς στην δικιά μου περίπτωση, παραγγελία 17/12 και μετά από 3ο μήνυμα που μου έστειλαν μου αναφέρουν πως θα υπάρξει νέα καθυστέρηση στην παραλαβή από τον προμηθευτή αν επιθυμώ να αλλάξω προιόν να επικοινωνήσω μαζί τους....νομίζω θα κάνω υπομονή μέχρι την ερχόμενη βδομάδα και σε διαφορετική περίπτωση νέας καθυστέρησης θα ακυρώσω και θα περιμένω το p30 pro.Είπαμε να περιμένουμε, όχι να πάμε και σε χρόνους αναμονής άνω του μήνα....κινητό παραγγειλα όχι αυτοκίνητο....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Καλορίζικες όλες οι συσκευές για όποιους παρέλαβαν.

Δυστηχώς στην δικιά μου περίπτωση, παραγγελία 17/12 και μετά από 3ο μήνυμα που μου έστειλαν μου αναφέρουν πως θα υπάρξει νέα καθυστέρηση στην παραλαβή από τον προμηθευτή αν επιθυμώ να αλλάξω προιόν να επικοινωνήσω μαζί τους....νομίζω θα κάνω υπομονή μέχρι την ερχόμενη βδομάδα και σε διαφορετική περίπτωση νέας καθυστέρησης θα ακυρώσω και θα περιμένω το p30 pro.Είπαμε να περιμένουμε, όχι να πάμε και σε χρόνους αναμονής άνω του μήνα....κινητό παραγγειλα όχι αυτοκίνητο....

 

Αδερφέ υπάρχει άτομο που παρήγγειλε μετά από σένα κ παρέλαβε την Τετάρτη. Πάρε τηλέφωνο κ ξεχεσε τους λίγο πες τους για συνήγορο του καταναλωτή κτλ κ θα δεις πως θα παραλάβεις. Εγώ τους ζόρισα κ παρέλαβα.Στους ενοχλητικούς σαν κ εμένα κ ενός φίλου που παραγγειλαμε ίδια μέρα εξυπηρετούν καλύτερα απ ότι καταλαβαίνω..

Edited by Chriskap11
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ υπάρχει άτομο που παρήγγειλε μετά από σένα κ παρέλαβε την Τετάρτη. Πάρε τηλέφωνο κ ξεχεσε τους λίγο πες τους για συνήγορο του καταναλωτή κτλ κ θα δεις πως θα παραλάβεις. Εγώ τους ζόρισα κ παρέλαβα.Στους ενοχλητικούς σαν κ εμένα κ ενός φίλου που παραγγειλαμε ίδια μέρα εξυπηρετούν καλύτερα απ ότι καταλαβαίνω..

 

Αυτήν την εβδομάδα τους ενοχλώ αρκετά συχνά αλλά θα τους πιέσω και άλλο.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κράξιμο στο face του Κωτσοβολου, άμεσα βρήκα 2 αναπάντητες κλήσεις και μετά από επικοινωνία μαζί τους με ενημέρωσαν πως παρέλαβαν νέες συσκευές και αύριο τελικά θα παραλάβω.Μήπως όντως είχαν παραλαβές ή ο φίλος Chriskap11 είχε δίκιο τελικά η μοιρασιά να γίνεται κατά προτεραιότητα?

Αναμονή λοιπόν έως αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κράξιμο στο face του Κωτσοβολου, άμεσα βρήκα 2 αναπάντητες κλήσεις και μετά από επικοινωνία μαζί τους με ενημέρωσαν πως παρέλαβαν νέες συσκευές και αύριο τελικά θα παραλάβω.Μήπως όντως είχαν παραλαβές ή ο φίλος Chriskap11 είχε δίκιο τελικά η μοιρασιά να γίνεται κατά προτεραιότητα?

Αναμονή λοιπόν έως αύριο.

 

Αντε καλορίζικο το εργαλείο!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και δύο φωτογραφιουλες απ το τέρας μια με 1χ κ μια με τον ευρυγωνιο..

 

IMG-20190117-124147.jpg

 

IMG-20190117-124158.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αδυναμία ο υπέρ ευρυγώνιος...ειδικότερα σε κλειστούς χώρους παίρνει "τα πάντα" μέσα και όντως εντυπωσιάσει με το εύρος και τη προοπτική των γωνιών που δημιουργεί...καλοδουλευτο το εργαλείο!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε μεταφορά αποθηκευτικού χώρου μέσω microsd από άλλη συσκευή στο mate 20 pro αφού δεν υποστηρίζει τέτοιου τύπου κάρτες?Γνωρίζει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20190117-232759.jpg

 

Ξέρει να μου πει κάποιος τι είναι αυτή η εφαρμογή που καταναλώνει τόση μπαταρία κ αν θα έχω κάποιο θέμα αν την καταργήσω??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...