Jump to content

Google Pixel 3 XL


panoramix77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ρισκάρω να πω ότι με το GB στο τέλος είναι Μεγάλη Βρετανία

:p

 

Πρωτη φορα παιρνω κινητο που δεν ειχε ουτε 1% μπαταρια...συνηθως 14-15 ειχαν ολα...

Link to comment
Share on other sites

Μπείτε εδώ

https://store.google.com/gb/repaircenter

 

 

Να δείτε αν έχει ανοικτει από άλλον και ποτέ

 

Εμενα με πηγαινει να δηλωσω τι προβλημα εχω με την συσκευη μου.

Δεν βρηκα κατι τετοιο που αναφερεις...

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ειχατε το 2 XL με επιλογη τα χρωματα κορεσμενα (γιατι οι αλλες επιλογες ειναι για κλαμα) σας αρεσει πιο πολυ η οθονη του 3 XL με την επιλογη προσαρμοστικη? Ρωταω, επειδη δεν ξερω αν συνηθισα να τα βλεπω ολα πιο ζεστα και ζωντανα στο 2xl και με το 3 xl μου φαινονται καπως πιο ψυχρα. Πιο πολυ το αναφερω λογω οτι ακουγα και διαβαζα οτι εχει εξαιρετικη οθονη το 3 xl σε χρωματα κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι ειχατε το 2 XL με επιλογη τα χρωματα κορεσμενα (γιατι οι αλλες επιλογες ειναι για κλαμα) σας αρεσει πιο πολυ η οθονη του 3 XL με την επιλογη προσαρμοστικη? Ρωταω, επειδη δεν ξερω αν συνηθισα να τα βλεπω ολα πιο ζεστα και ζωντανα στο 2xl και με το 3 xl μου φαινονται καπως πιο ψυχρα. Πιο πολυ το αναφερω λογω οτι ακουγα και διαβαζα οτι εχει εξαιρετικη οθονη το 3 xl σε χρωματα κλπ.
Είχα και τα 2 και εγώ.

 

Έχεις μάθει να βλέπεις λάθος τα χρώματα κατ' εμέ. Η οθόνη του 3xl στα δικά μου μάτια είναι κατά πολύ καλύτερη από του 2.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα και τα 2 και εγώ.

 

Έχεις μάθει να βλέπεις λάθος τα χρώματα κατ' εμέ. Η οθόνη του 3xl στα δικά μου μάτια είναι κατά πολύ καλύτερη από του 2.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

 

Το παρατηρησες κι εσυ αυτο που εγραψα παραπανω οταν εκανες την αλλαγη?

 

Το 2 xl απλα με την επιλογη κορεσμενα, τα χρωματα ηταν πιο σκουρα-ζωντανα-ζεστα. Δεν ξερω τι εννοεις "λαθος χρωματα". Τα ιδια χρωματα βλεπω και τωρα, με την μονη διαφορα αυτο που εγραψα στην αποδοση του χρωματος.

 

Επισης και τα ηχεια του, στο 2 xl μου φαινοντε καλυτερα. Πολυ μπασο βγαζει το 3 xl με αποτελεσμα να νοιωθεις ελαφρος στην πλατη του κινητου τους χτυπους (δεν ξερω αν συμβαινει και σ' εσας η ειναι καμια ρυθμιση).

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Το παρατηρησες κι εσυ αυτο που εγραψα παραπανω οταν εκανες την αλλαγη?

 

 

 

Το 2 xl απλα με την επιλογη κορεσμενα, τα χρωματα ηταν πιο σκουρα-ζωντανα-ζεστα. Δεν ξερω τι εννοεις "λαθος χρωματα". Τα ιδια χρωματα βλεπω και τωρα, με την μονη διαφορα αυτο που εγραψα στην αποδοση του χρωματος.

 

 

 

Επισης και τα ηχεια του, στο 2 xl μου φαινοντε καλυτερα. Πολυ μπασο βγαζει το 3 xl με αποτελεσμα να νοιωθεις ελαφρος στην πλατη του κινητου τους χτυπους (δεν ξερω αν συμβαινει και σ' εσας η ειναι καμια ρυθμιση).

Αν χρησιμοποιείς την επιλογή κορεσμένα βλέπεις λάθος χρώματα, αυτό λέω. Η οθόνη στο 3 xl, στο δικό μου τουλάχιστον, δεν έχει blue tint όπως είχε στο δικό μου 2 και γενικά είναι πιο ποιοτική με μόνο μειονέκτημα την μικρή φωτεινότητα.

 

Τα ηχεία στο 3αρι είναι εξίσου πιο ποιοτικά και πιο δυνατά. Για αρκετούς μήνες είχε κάποιο πρόβλημα (

) αλλά στα τελευταία updates είναι οκ.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται Φώτη να είναι καλύτερη η οθόνη του 2XL, ήταν η χειρότερη οθόνη σε Pixel (ίσως και από τα OG Pixel).

Αρχίζεις πάλι να τα ψειρίζεις όλα; :p

Για τα ηχεία δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Φώτη πες μας εντυπώσεις όταν θα έχεις εικόνα σχετικά με την μετάβαση απο το 2XL.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι το εχετε, αυτο με τα ηχεια, δεν το εχετε παρατηρησει οτι εχει παραπανω μπασο και νοιωθεις τον ηχο - μπασο στην πλατη του κινητου?

 

Οταν κλεινω με το δαχτυλο το πανω ηχειο ο ηχος και το μπασο ειναι μια χαρα και δεν νοιωθω πισω στην πλατη με το χερι τους χτυπους της μουσικης κλπ. Οταν κλεινω το κατω ηχειο, ισχυουν ολα οσα ανεφερα. Αν δεν συμβαινει και σ' εσας κατι αναλογο απο θεμα ηχου - μπασο κλπ, προλαβαινω να το στειλω πακετο στην αμαζον. χαχαχαχα

 

Το ιδιο προσεξα πως συμβαινει και στο τηλ οταν καλω καποιον και κανει τον ηχο που καλει, οπως κραταω το κινητο, το νοιωθω που ο ηχος χτυπαει πισω στην πλατη του κινητου.

 

Κατι αντιστοιχο νομιζω οτι αναφερει και αυτος στο 3:50

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Ποσο περιπου σας φτανει η καταναλωση το τηλεφωνο σε αδρανεια?

 

Τωρα βλεπω, ειναι 4% σε 21 ωρες και το βραδυ με ολα ανοιχτα, wifi, data, gps & bluetooth μου τρωει 2%. Σας φαινεται οκ εσας η να το ψαξω κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Ποσο περιπου σας φτανει η καταναλωση το τηλεφωνο σε αδρανεια?

 

Τωρα βλεπω, ειναι 4% σε 21 ωρες και το βραδυ με ολα ανοιχτα, wifi, data, gps & bluetooth μου τρωει 2%. Σας φαινεται οκ εσας η να το ψαξω κλπ?

 

2% όλο το βράδυ?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μου φαινεται πολυ.

Αυτη την στιγμη, το εβγαλα στο 96% 2-3 το μεσημερι και μεχρι τωρα ειναι γραφει 9 ωρες σε αδρανεια και εχω καταναλωση 2%

 

2% όλο το βράδυ?

 

Ναι, υπολογισε απο τις 12-1 το βραδυ εως 8-9 το πρωι σε ωρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με όλα ανοιχτά??!

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

 

Ναι, με αυτα που ανεφερα παραπανω.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μου φαινεται πολυ.

 

Αυτη την στιγμη, το εβγαλα στο 96% 2-3 το μεσημερι και μεχρι τωρα ειναι γραφει 9 ωρες σε αδρανεια και εχω καταναλωση 2%

 

 

 

 

 

 

 

Ναι, υπολογισε απο τις 12-1 το βραδυ εως 8-9 το πρωι σε ωρες.

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

 

 

Ναι, με αυτα που ανεφερα παραπανω.

Ρε Φώτη θα με τρελάνεις? 2%? Σόρρυ αλλά με το 2XL πόσο είχες για να σου φαίνεται πολύ αυτό?

Απόλυτα φυσιολογικό είναι!

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε Φώτη θα με τρελάνεις? 2%? Σόρρυ αλλά με το 2XL πόσο είχες για να σου φαίνεται πολύ αυτό?

Απόλυτα φυσιολογικό είναι!

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Δεν το εχω πλεον - δεν θυμαμαι να σου πω την αληθεια, απλα, σκαλωσα και ειπα να ρωτησω. Παντως, σε 24ωρη λειτουργια απο την ωρα που το εβγαλα απο την φορτιση, μεγιστο 5% φτανει η αδρανεια. Οποτε, μαλλον ειναι οκ, απλα, δεν θυμαμαι τιποτα με το 2 XL την καταναλωση ειχε σε αυτο το κομματι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω πλεον - δεν θυμαμαι να σου πω την αληθεια, απλα, σκαλωσα και ειπα να ρωτησω. Παντως, σε 24ωρη λειτουργια απο την ωρα που το εβγαλα απο την φορτιση, μεγιστο 5% φτανει η αδρανεια. Οποτε, μαλλον ειναι οκ, απλα, δεν θυμαμαι τιποτα με το 2 XL την καταναλωση ειχε σε αυτο το κομματι.
Σε κάνα χρόνο που θα έχει πέσει και η μπαταρία και θα είναι φορτωμένο με τις εφαρμογές περίμενε ένα 10 -15% στο 24ωρο. Αλλά μην τρελαίνεσαι τηλέφωνο είναι. Μόνος σου είπες ότι στο 2xl δεν το κοίταζες. Έτσι θα γίνει κι εδώ.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε κάνα χρόνο που θα έχει πέσει και η μπαταρία και θα είναι φορτωμένο με τις εφαρμογές περίμενε ένα 10 -15% στο 24ωρο. Αλλά μην τρελαίνεσαι τηλέφωνο είναι. Μόνος σου είπες ότι στο 2xl δεν το κοίταζες. Έτσι θα γίνει κι εδώ.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

 

Στο 2 XL για 1 χρονο που το κρατησα παντως, κανενα προβλημα δεν ειχα με την μπαταρια. Ημουν ευχαριστημενος. Σε συγκριση με το 3 XL εχασα μιση ωρα οθονη (σιγα το πραγμα).

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν χρειάζεται να θυμάσαι!

Κάποια πράγματα θέλουν και απλή κοινή λογική. Τηλέφωνο είναι και έχει ενεργά πράγματα στο παρασκήνιο ειδικά για κεραία και δίκτυα που όσο και λίγο να είναι κάτι θα καίνε. Άρα η μπαταρία δεν μπορεί να μείνει ίδια. Άρα κάποια πτώση θα την έχει.

 

Και δεν νομίζω ότι το 1-2-3% στο 8ωρο μπορεί ποτέ να βάλει σε κάποιον την σκέψη ότι κάτι δεν πάει καλά εδώ.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις αυτο το τζαμακι?

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07KG4SDKQ/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3VWF95AF95BWD&psc=1

 

Τωρα φοραω το dome και σκεφτομαι να παρω αυτα για backup να βρισκοντε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εχει βαλει κανεις αυτο το τζαμακι?

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07KG4SDKQ/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3VWF95AF95BWD&psc=1

 

 

 

Τωρα φοραω το dome και σκεφτομαι να παρω αυτα για backup να βρισκοντε.

Τα έχω σε 4xl. Πολύ καλά δεν το περίμενα.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 3 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...