Jump to content

Google Pixel 3 XL


panoramix77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αληθεια ειναι πως εχω default της Πειραιως και την αλλη επιλογη να χρεισιμοποιει την εφαρμογη που θα εχω ανοιχτη. Θα δοκιμασω να το γυρισω σε google pay και σε παντα να δω αν δουλεψει.

 

Δοκίμασε default το Google Pay και την άλλη επιλογή να χρησιμοποιεί όποια εφαρμογή είναι ανοιχτή.

 

Το Google Pay θα δουλέψει σίγουρα.

Να δούμε αν θα δουλέψει το Winbank app... ή θα γίνει η πληρωμή με το Google Pay, άσχετα με το ποια είναι ανοιχτή.

 

Το απόγευμα θα ξανά δοκιμάσω με Google Pay και Eurobank app, γιατί έχω να το δοκιμάσω από το καλοκαίρι.

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα... σε POS του ΑΒ Βασιλόπουλου. Μια από τα ίδια, όπως και πριν.

 

Ρυθμίσεις NFC

Payment Default --> Google Pay

Use default-->Except when another payment app is open

 

Ανοίγω το Eurobank App, κάνω όλη την διαδικασία της πληρωμής (PIN κλπ) και όταν το πλησιάσω στο POS η πληρωμή γίνεται με Google Pay (μέσω Curve). Στο app της Eurobank μου εμφανίζει μήνυμα ότι η συναλλαγή ακυρώθηκε.

 

Αν βάλω default το Eurobank app κάνω πληρωμές με αυτό, αλλά δεν μπορώ με το Google Pay.

Επομένως έχω καταλήξει στο εξής... να επιλέγω ως default (κάθε φορά) αυτό με το οποίο θέλω να πληρώσω.

 

Θα μπορούσαν και οι 4 συστημικές τράπεζες να πληρώνουν την προμήθεια στην Google, Apple και να μπορούμε να έχουμε όλες τις κάρτες μας εκεί! Αλλά επιλέγουν να έχουν τη δική τους εφαρμογή. Αν έχεις και από τις 4 τράπεζες κάρτες, θέλεις και τέσσερα apps. Ευτυχώς υπάρχει η Curve!!!

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Στην συσκευη σας Pixel 3 xl εχει γινει dark mode η εφαρμογη του Facebook?
Δεν έχει να κάνει με την συσκευή αυτό, το fb είναι 3rd party εφαρμογή, όποτε θα σου εμφανιστεί όποτε το κάνει release το fb.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με την συσκευή αυτό, το fb είναι 3rd party εφαρμογή, όποτε θα σου εμφανιστεί όποτε το κάνει release το fb.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

Ρωταω γιατι οι περισσοτερες συσκευες με android 10 το εχουν παρει.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον στο fb lite αναφέρεσαι, γτ το fb το "φουλ" ακόμα η εταιρεία το έχει δώσει σε επιλεγμένους χρήστες.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τυχαια προσεξα πως ενω εχω τα handsfree του κινητου, οι ειδοποιησεις που μου ερχονται στο κινητο δεν ακουγονται απο το ηχειο της συσκευης. ενω αντιστοιχα αν εχω το bluetooth σε συνδεση, μπορω να επιλεξω αν ο ηχος θελω να ακουγεται απο την συσκευη για πολυμεσα η απο το bluetooth. Υπαρχει καποια ρυθμιση και για τα handsfree που ενδεχομενως δεν την εχω βρει ωστε να μην ακουγονται οι ειδοποιησεις μεσω handsfree?
Link to comment
Share on other sites

Τυχαια προσεξα πως ενω εχω τα handsfree του κινητου, οι ειδοποιησεις που μου ερχονται στο κινητο δεν ακουγονται απο το ηχειο της συσκευης. ενω αντιστοιχα αν εχω το bluetooth σε συνδεση, μπορω να επιλεξω αν ο ηχος θελω να ακουγεται απο την συσκευη για πολυμεσα η απο το bluetooth. Υπαρχει καποια ρυθμιση και για τα handsfree που ενδεχομενως δεν την εχω βρει ωστε να μην ακουγονται οι ειδοποιησεις μεσω handsfree?
Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ, δεν έχω βρει κάποια λύση

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα Φώτη!!8143d2177930135ef4f44ac0e541fe9c.jpg

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα Φώτη!!8143d2177930135ef4f44ac0e541fe9c.jpg

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την ξερω αυτη την ρυθμιση. Ετσι αλλαζω και τα bluetooth.

Εγω αναφερομαι στα handsfree της συσκευης με type c που συνδεονται.

 

Στα ασυρματα αξεσουαρ κλπ, βγαζει αυτες τις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Μου μπηκε ιδεα να αντικαταστησω το 3 XL με το Oneplus 8T. Σαν συνολικη εικονα-σκεψη, τι λετε?

 

Σιγουρα απο θεμα specs, αξιζει.

Εσεις, τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Όποιος έχει θήκες ακουστικά για pixel 3 xl να μου πει να τα αγορασω

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bardull
Link to comment
Share on other sites

Εχεις προσεξει κανεις καποια διαφορα στην μπαταρια με το adaptive battery on & off?

 

Εγω η μονη διαφορα που εχω προσεξει ειναι οτι σε on παρολο που ειναι ενεργοποιημενες καποιες ειδοποιησεις για καποιες εφαρμογες, δεν τις παιρνω επειδη δεν δουλευω μαλλον συχνα την αντιστοιχη εφαρμογη. (Αν παιζει καποιο ρολο αυτο).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χρησιμοποιει κανεις ασυρματη φορτιση?Ποιο φορτιστη?ποσο χρονο κανει να φορτισει?
Link to comment
Share on other sites

Παρολο που εκανα την ενημερωση, την επιλογη που λεει δεν την εχω.

https://m.gsmarena.com/google_camera_update_adds_option_to_disable_auto_night_sight-news-47429.php

Link to comment
Share on other sites

Παρολο που εκανα την ενημερωση, την επιλογη που λεει δεν την εχω.

 

https://m.gsmarena.com/google_camera_update_adds_option_to_disable_auto_night_sight-news-47429.php

4,4a,5

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Miα μικρη βοηθεια,πως κανω αθορυβες τις ειδοποιησεις στο κινητο,facebook κτλ?εχω χαζεψει δεν μπορω να το βρω
Link to comment
Share on other sites

Miα μικρη βοηθεια,πως κανω αθορυβες τις ειδοποιησεις στο κινητο,facebook κτλ?εχω χαζεψει δεν μπορω να το βρω

 

Αν εννοείς γενικά, όλες μαζί, χρησιμοποιείς το Do Not Disturb.

Aν εννοείς ξεχωριστά για κάποια εφαρμογή Settings -> Apps & Notifications, πηγαίνεις στην εφαρμογή που θέλεις, μετά Notifications και έχει κατηγορίες ειδοποιήσεων. Πατώντας κάθε ξεχωριστή κατηγορία μπορείς να τη βάλεις Silent.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Πήραμε και την αναβάθμιση,ακόμα το τριάρι είναι ανταγωνιστικό

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 3 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...