Jump to content

Google Pixel 3 XL


panoramix77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως πρόλαβα σε αυτή την τιμή αλλά δεν νομίζω να στειλουν.ακομα καμία ενημέρωση ποτέ θα έχουν στοκ

 

Εμενα και στα 490 μου κανει σαν τιμη, αλλα, φοβαμαι λιγο μην φαω καμια παπαρα και ειναι κλειδωμενο και ας γραφει ξεκλειδωτο.

https://www.amazon.com/gp/product/B07K3X5JTP/ref=ox_sc_act_title_1?smid=AESX3141EPI7X&psc=1

 

*Εγω πιστευω θα σου ερθει, αλλα, θα αργησει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πρόλαβα σε αυτή την τιμή αλλά δεν νομίζω να στειλουν.ακομα καμία ενημέρωση ποτέ θα έχουν στοκ
Πώς αγοράζετε κινητό χωρίς να έχει εγγύηση.

Αξίζει αυτή η τιμή για τέτοιο ρίσκο??

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Πώς αγοράζετε κινητό χωρίς να έχει εγγύηση.

Αξίζει αυτή η τιμή για τέτοιο ρίσκο??

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Εχει εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

1) Ξερει κανεις, αν κανω την αγορα απο εδω, ειναι το ιδιο ακριβως με το Γερμανικο amazon με την μονη διαφορα οτι θα μου ερθει με τον Αγγλικο ανταπτορα? (Βγαινει και στα 415 με χαρτι ΦΠΑ)

https://www.amazon.co.uk/Google-Pixel-SIM-Free-Smartphone-Black/dp/B07K33L9QK/ref=mp_s_a_1_3?dchild=1&keywords=pixel+3xl&qid=1589498240&sprefix=pixel+3+xl&sr=8-3

 

2)Οσοι εχετε το 3 XL, το μοντελο του ανταπτορα ειναι TC G1000-EU (ιδιος με του 2 XL) ?

 

3) Αν αγοραστει μετατροπεας, υπαρχει περιπτωση να "κοψει" την ταχυτητα του φορτιστη?

 

Αν μπορει ας βοηθησει καποιος ωστε να ξερω να προχωρησω στην αγορα του.

Link to comment
Share on other sites

Εχει εγγυηση.
Αν το πάρεις από Αμερική θα έχει εγγύηση μόνο Αμερική. Το αμαζον Αμερικής δεν σου δίνει εγγύηση μετά τις 30 μέρες. Στην συνέχεια σε παραπέμπει στον κατασκευαστή.

Έχω επικοινωνήσει με Google γι'αυτό το θέμα και αγορά pixel buds 2 και μου είπαν ότι πρέπει να γυρίσει Αμερική και δεν δέχονται την εγγύηση στα Ευρωπαϊκά Google store.

 

Επίσης στην Αμερική δίνουν ένα χρόνο εγγύηση.

 

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Edited by chris1984

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Από το γερμανικό αμαζον υπάρχει εγγύηση.επισης έχεις δικαίωμα 30 ημερών να το επιστρέψεις αν μετανιώσεις με πληρωμένη ετικέτα από dhl την εκτυπώνεις πας το δίνεις και καθάρισες και περνεις πίσω όλο το ποαο
Link to comment
Share on other sites

Παντως, δεν βρισκω και καμια ιδιαιτερη διαφορα αναμεσα στο αγγλικο και γερμανικο αμαζον.

Πιο πολυ το λεω, επειδη συνεχεια ποσταραμε το γερμανικο αμαζον για το κινητο κλπ.

Στην ουσια ειναι το ιδιο κινητο, απλα, απο το αγγλικο χρειαζεται να παρεις και εναν μετατροπεα φορτισης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω το pixel 2 και θα πάρω αν βρω μεταχειρισμένο το pixel 3 χωρίς να δωσω το pixel 2

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως, δεν βρισκω και καμια ιδιαιτερη διαφορα αναμεσα στο αγγλικο και γερμανικο αμαζον.

Πιο πολυ το λεω, επειδη συνεχεια ποσταραμε το γερμανικο αμαζον για το κινητο κλπ.

Στην ουσια ειναι το ιδιο κινητο, απλα, απο το αγγλικο χρειαζεται να παρεις και εναν μετατροπεα φορτισης.

 

Η συζήτηση δεν γίνεται για τη διαφορά κινητού, αλλά λόγω (συνήθως) καλύτερων τιμών στο γερμανικό (λόγω και ισοτιμίας).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πρόλαβα σε αυτή την τιμή αλλά δεν νομίζω να στειλουν.ακομα καμία ενημέρωση ποτέ θα έχουν στοκ

 

Ειχες καποιο νεο με την παραγγελια?

Ρωταω, γιατι το εβαλαν ξανα παλι σαν out of stock στα 499.

Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα καμία ενημέρωση

 

Παντως, αυτη την στιγμη 9€ πιο φτηνα το εχει το Αγγλικο και υπαρχει και αποθεμα.

Γιατι δεν μιλας μαζι τους για το τι θα γινει με την παραγγελια σου?

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα πριν κάποιες μέρες και μου έδωσαν και καλά ένα κουπόνι και αν θέλω να ακυρώσω και όταν ξαναμπεί στοκ να παραγγείλω και να μου αφαιρέσουν τα μεταφορικά
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα πριν κάποιες μέρες και μου έδωσαν και καλά ένα κουπόνι και αν θέλω να ακυρώσω και όταν ξαναμπεί στοκ να παραγγείλω και να μου αφαιρέσουν τα μεταφορικά

 

Ποιος ξερει τι κραχτης ειναι...απορω γιατι το εμφανιζουν για παραγγελια οταν δεν εχουν στοκ να στειλουν...:rolleyes:

Με ποια λογικη να το κανεις αυτο? Ισα να καθεται να κανει παραγγελια ο αλλος χωρις λογο?

Εκτος και αν, τις αποστελνουν σιγα σιγα και ετσι κοντρολαρουν τις παραγγελιες-αποστολες...με σειρα προτεραιοτητας πχ.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Παντως, αυτη την στιγμη 9€ πιο φτηνα το εχει το Αγγλικο και υπαρχει και αποθεμα.

Γιατι δεν μιλας μαζι τους για το τι θα γινει με την παραγγελια σου?

 

εγω στα 600 το βλεπω εκει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βγάλει το δικό μου προς πώληση.

Δεν ξέρω αν είναι σωστό να βγάλω και εδώ την αγγελία.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8025630#post8025630

 

Αν δεν πρέπει, ας μου πει ο moderator να τη σβήσω.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

 

Που διαφωνούμε; Όταν διαλέγεις πωλητή αμαζον η τελική είναι στα 750 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Που διαφωνούμε; Όταν διαλέγεις πωλητή αμαζον η τελική είναι στα 750 ευρώ.

 

Συγγνωμη, αλλα, γιατι να διαλεξεις πωλητη amazon?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ξέρεις ότι θα σου στείλει κινητό πχ και όχι τούβλο. Επίσης έχεις πολύ καλή εγγύηση που με πωλητή πολύ πιθανό να μπλέξεις. Τέλος γιατί η προσφορά που είχα ανεβάσει ήταν από το ίδιο το αμαζον :) .
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ξέρεις ότι θα σου στείλει κινητό πχ και όχι τούβλο. Επίσης έχεις πολύ καλή εγγύηση που με πωλητή πολύ πιθανό να μπλέξεις. Τέλος γιατί η προσφορά που είχα ανεβάσει ήταν από το ίδιο το αμαζον :) .

 

Δεν νομιζω οτι με τετοιες αξιολογησεις κλπ θα σου εστελνε ποτε καποιος τουβλο...

https://www.amazon.co.uk/sp?_encoding=UTF8&asin=&isAmazonFulfilled=&isCBA=&marketplaceID=A1F83G8C2ARO7P&orderID=&seller=A6C99EA7L7PDF&tab=&vasStoreID=

 

Εταιρια κανονικη ειναι, οχι ψιλικατζιδικο η ιδιωτης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι με τετοιες αξιολογησεις κλπ θα σου εστελνε ποτε καποιος τουβλο...

https://www.amazon.co.uk/sp?_encoding=UTF8&asin=&isAmazonFulfilled=&isCBA=&marketplaceID=A1F83G8C2ARO7P&orderID=&seller=A6C99EA7L7PDF&tab=&vasStoreID=

 

Εταιρια κανονικη ειναι, οχι ψιλικατζιδικο η ιδιωτης.

 

Εάν χρειαστείς εγγύηση κινητό google αγορασμενο από πωλητή καλά ξεμπερδεματα. Και επίσης τελική βγαίνει στα 510 ευρώ και δεν το λες καν προσφορά. Αμαζον έβγαινε στα 390.

Link to comment
Share on other sites

Εάν χρειαστείς εγγύηση κινητό google αγορασμενο από πωλητή καλά ξεμπερδεματα. Και επίσης τελική βγαίνει στα 510 ευρώ και δεν το λες καν προσφορά. Αμαζον έβγαινε στα 390.

 

Σου ξανα λεω πως δεν ειναι πωλητης, αλλα, εταιρια.

Την ιδια διαδικασια που θα ακολουθουσε το amazon, θα ακολουθησει κι αυτος.

Δεν θα εκανε κατι διαφορετικο το amazon απο καποια αλλη εταιρια που πουλαει κινητα.

 

Αν ηταν απλα ενας πωλητης ,ναι θα υπηρχε θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Εταιρεία μεν, αλλά πωλητής στο αμαζον marketplace λεγεται. Σε κάθε περίπτωση αν ήταν στα 390 και αυτό, το συζητούσαμε. Στα 510 και να πρέπει να το στείλεις και εξωτερικό για εμένα δεν αξίζει. Φυσικά όποιος θέλει εννοείται αγοράζει.

 

Υγ. Το αμαζον έχει προσφορά στα 469 σήμερα το pixel 4.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 3 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...