Jump to content

Google Pixel 3 XL


panoramix77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως έχουν πιάσει σκόνη η σήτες από τα ηχεία ??? Είναι πολύ πιθανό αν σκονηζεται το τηλέφωνο.

 

Δοκίμασε να την τρίψεις απαλά με μια στεγνή οδοντόβουρτσα αφού πρώτα βάλεις μια δυο σταγόνες οινόπνευμα και μετά βάλε μια σκούπα να ρουφιξει ότι μπορέσει αν έχει σκόνη βέβαια

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πολλοί αναφέρουν το ίδιο πρόβλημα με τον ήχο.

απλά θα μπει στο κουτί και θα πάει στον αγύριστο :)

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες πολύ χαμηλός εννοείς σε σχέση π.χ. με άλλη συσκευή ή πολύ χαμηλός "δεν ακούγεται σχεδόν, έχει πρόβλημα".

Γίνεται σε όλους τους ήχους το ίδιο;

 

με άλλη συσκευή, πχ είχα iPhone X και ο ήχος στις κλήσεις και στις ειδοποιήσεις ήταν σαφώς πιο δυνατός

 

μόνο στις κλήσεις και στις ειδοποιήσεις έχω το θέμα

 

εκτός και λόγω ηλικίας άρχισα να μην ακούω :p

Link to comment
Share on other sites

με άλλη συσκευή, πχ είχα iPhone X και ο ήχος στις κλήσεις και στις ειδοποιήσεις ήταν σαφώς πιο δυνατός

 

μόνο στις κλήσεις και στις ειδοποιήσεις έχω το θέμα

 

εκτός και λόγω ηλικίας άρχισα να μην ακούω :p

 

Ναι ρε παιδί μου, αυτό που λέω είναι να διαχωρίσεις το "έχει πρόβλημα η συγκεκριμένη μου συσκευή" από το "τα Pixel 4XL δεν έχουν μεγάλη ένταση".

Αν δηλαδή νιώθεις ότι κάτι δεν πάει καλά με το τηλέφωνό σου οπότε πχ να προχωρήσεις σε αντικατάσταση ή αν απλά δεν είναι τόσο δυνατά όσα τα iPhone οπότε εκεί δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Δεν είναι τόσο καλό όσο θα ήθελες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
350 ευρω απο αμαζον Γερμανιας :)

 

Το γλυκοκοιταω να σου πω την αληθεια!

Το ειδα κι εγω πριν λιγη ωρα και το σκεφτηκα για αλλαγη απο 2 xl.

 

Αν και λεει εκτος αποθεματος προσωρινα, αν το κανει καποιος παραγγελια παιζει και να φαει πακετο? Γιατι η google σταματησε να το πουλαει.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Και γώ το είδα και το σκέφτομαι. Αλλά όντως , θα το έχει πάλι σε στοκ; Τουλάχιστον δεν θα χρεώσει την παραγγελία.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Τωρα δεν υπαρχει καθολου.

 

Δεν το προλαβα και ισα προλαβα να βρω ατομο για να δωσω το 2 xl.

 

Κραχτης πιστευω ηταν αν δεν ξανα βγει σε τετοια τιμη

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να κάνεις παραγγελία και αν δεν ήθελες το ακυρωνες. Δεν ήταν κραχτης, ήταν απάντηση στο γερμανικό mediamrkt που το έβγαλε στα 329.
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να κάνεις παραγγελία και αν δεν ήθελες το ακυρωνες. Δεν ήταν κραχτης, ήταν απάντηση στο γερμανικό mediamrkt που το έβγαλε στα 329.

 

Νομιζα οτι τραβουσε αμεσως τα χρηματα και περιμενα να βρω καποιον (που βρηκα) για το 2 XL.

Οποτε, λογικα, δεν παιζει να ξανα βγει στην ιδια τιμη.

 

Λογικα, υπηρχαν παρα πολυ λιγα κομματια και ξεστοκαρε οτι ηταν και τελος.

Εκανα βλακια που δεν το εκανα order.

 

UPDATE για οποιον ενδιαφερεται:

https://ibb.co/Hhpfjdr

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Νομιζα οτι τραβουσε αμεσως τα χρηματα και περιμενα να βρω καποιον (που βρηκα) για το 2 XL.

Οποτε, λογικα, δεν παιζει να ξανα βγει στην ιδια τιμη.

 

Λογικα, υπηρχαν παρα πολυ λιγα κομματια και ξεστοκαρε οτι ηταν και τελος.

Εκανα βλακια που δεν το εκανα order.

 

UPDATE για οποιον ενδιαφερεται:

https://ibb.co/Hhpfjdr

 

Εαν δεν εισαι σιγουρος βαλε καρτα χωρις υπολοιπο. Θα σου δωσει το αμαζον 7 ημερες να βαλεις τα χρηματα , αλλιως θα ακυρωσει την παραγγελια. Μεγαλο διαστημα για να αποφασισεις εαν το θελεις δηλαδη ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

Παντως, πιστευω τωρα που εχει και dark mode κανονικα και οι περισσοτερες εφαρμογες ολο και μπαινουν σε dark mode, το notch πρεπει να περναει πιο απαρατηρητο απο πριν που ηταν white mode.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζα οτι τραβουσε αμεσως τα χρηματα και περιμενα να βρω καποιον (που βρηκα) για το 2 XL.

Οποτε, λογικα, δεν παιζει να ξανα βγει στην ιδια τιμη.

 

Λογικα, υπηρχαν παρα πολυ λιγα κομματια και ξεστοκαρε οτι ηταν και τελος.

Εκανα βλακια που δεν το εκανα order.

 

UPDATE για οποιον ενδιαφερεται:

https://ibb.co/Hhpfjdr

 

760€ το εβαλαν οι αθεοφοβοι...

Πιο ακριβο και απο το 4 XL. :lol:

Link to comment
Share on other sites

760€ το εβαλαν οι αθεοφοβοι...

 

Πιο ακριβο και απο το 4 XL. :lol:

Υπάρχει το 128 στα 613

 

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το 128 στα 613

 

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Στο τσατ που τους ειχα ρωτησει, στα 354€ μου ειπαν οτι θα ξανα μπει διαθεσιμο...

*Ουτε το 128 αξιζει σε αυτη την τιμη, καθως στην ιδια τιμη υπαρχει το 4 XL

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από AliExpress που παίζουν από 350-400 έχει πάρει κανείς? Έχουν και καταστήματα με καλές αξιολογήσεις. Αλλά παράδοση λέει από 20-34 μερες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από AliExpress που παίζουν από 350-400 έχει πάρει κανείς? Έχουν και καταστήματα με καλές αξιολογήσεις. Αλλά παράδοση λέει από 20-34 μερες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θεωρω πως εκει το προβλημα ειναι η εγγυηση παρα η συσκευη/site.

Link to comment
Share on other sites

Απο εδω, τι λετε?

Στα 490€ βγαινει με ολα μεσα (τιμη-φορους κλπ).

Το μαγαζι εχει 86% βαθμολογια.

https://www.amazon.com/Google-Pixel-XL-Just-Black/dp/B07K3X5JTP/ref=sr_1_2?dchild=1&keywords=google+-+pixel+3xl&qid=1589391795&sr=8-2

Link to comment
Share on other sites

Απο εδω, τι λετε?

Στα 490€ βγαινει με ολα μεσα (τιμη-φορους κλπ).

Το μαγαζι εχει 86% βαθμολογια.

https://www.amazon.com/Google-Pixel-XL-Just-Black/dp/B07K3X5JTP/ref=sr_1_2?dchild=1&keywords=google+-+pixel+3xl&qid=1589391795&sr=8-2

Φίλε επειδή και εγώ θέλω να δώσω το 2xl και να πάω σε 3xl δεν θα έδινα κοντά στα 500 ευρώ για συσκευή του 2018 και με μικρή αξία μεταπώλησης. Δεν σκέφτεσαι καθόλου να χτυπήσεις κανά καλό μεταχειρισμένο από διπλανό νήμα?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε επειδή και εγώ θέλω να δώσω το 2xl και να πάω σε 3xl δεν θα έδινα κοντά στα 500 ευρώ για συσκευή του 2018 και με μικρή αξία μεταπώλησης. Δεν σκέφτεσαι καθόλου να χτυπήσεις κανά καλό μεταχειρισμένο από διπλανό νήμα?

 

250€ διαφορα θα μου βγει το 3 XL.

Δεν αξιζει λες για καινουργιο?

Οσο για το μοντελο του 2018 που λες, ξερεις πως ειναι τα pixel.

Πιο πολυ με ενδιαφερει που εχει 1 χρονο ακομα ενημερωσεις απο το 2 XL, καθως σε specs ειναι ηδη καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοειται όποιος θέλει να πάει για Pixel ξέρει γιατί το θέλει..και εγώ για παρόμοιους λόγους..κοίτα είναι υποκειμενικό και ότι αντέχει η τσέπη και τα γούστα του καθενός. Προσωπικά αν μπορούσα να διαθέσω 500 για κινητό θα έβαζα αλλά λίγα και θα έπαιρνα το Pixel 4 xl πάλι μεταχειρισμένο
Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοειται όποιος θέλει να πάει για Pixel ξέρει γιατί το θέλει..και εγώ για παρόμοιους λόγους..κοίτα είναι υποκειμενικό και ότι αντέχει η τσέπη και τα γούστα του καθενός. Προσωπικά αν μπορούσα να διαθέσω 500 για κινητό θα έβαζα αλλά λίγα και θα έπαιρνα το Pixel 4 xl πάλι μεταχειρισμένο

 

Το 4 XL δυστυχως το προσπερναω καθως ειμαι σιγουρος πως στην παρουσα κατασταση, θα μετανιωσω που δεν εχει δακτυλικο, οποτε, σιγουρα θα κλαιω τα λεφτα μου. :lol: (εκτος βεβαια αν παει τιποτα 500€ και μου βγει μια διαφορα κι αυτο κοντα στα 250)

 

Οποτε, σκεφτομαι 3 XL και του 2021 πρωτο Θεος, 5 XL αν εχει δακτυλικο.

Link to comment
Share on other sites

Το 4 XL δυστυχως το προσπερναω καθως ειμαι σιγουρος πως στην παρουσα κατασταση, θα μετανιωσω που δεν εχει δακτυλικο, οποτε, σιγουρα θα κλαιω τα λεφτα μου. :lol: (εκτος βεβαια αν παει τιποτα 500€ και μου βγει μια διαφορα κι αυτο κοντα στα 250)

 

Οποτε, σκεφτομαι 3 XL και του 2021 πρωτο Θεος, 5 XL αν εχει δακτυλικο.

 

Kαι για μένα είναι μεγάλο το ποσό για να πάρεις το 3, προσωπικά δεν θα τα έδινα και θα πήγαινα στη σειρά 4.

Για δαχτυλικό μην είσαι πολύ αισιόδοξος.

Επίσης για το 5 υπάρχει πάντα η πιθανότητα, σύμφωνα με τα όσα γράφονται, να έχει τον midrange Snapdragon για να μειωθεί το κόστος, μια που η QC έχει φτάσει τις τιμές στα ύψη. Βέβαια όλα αυτά είναι θεωρίες ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πρόλαβα σε αυτή την τιμή αλλά δεν νομίζω να στειλουν.ακομα καμία ενημέρωση ποτέ θα έχουν στοκ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 3 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...