Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series


doctor-gio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για πρώτη μέρα τα πήγε καλά, όσο αναφορά το θέμα αυτονομίας (που με αφορά περισσότερο από ότι το θέμα χρήσης).

Για περισσότερα στατιστικά και εντυπώσεις, θα το αφήσω ακόμη έτσι για λίγες ημέρες για να κάνω ένα πλήρες συγκριτικό με τις διαφορές σε σχέση με πριν.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει και εγώ.. Αυτονομία δεν μπορώ να πω ότι βλέπω διαφορά.... Είναι όμως αρκετά πιο γρήγορο..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις το έκανε και εγώ.. Θα σας πω διαφορά αφού το βάλω να φορτίσει... Ευχαριστούμε ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εκεί πού λέει παρακολούθησή χρήσης το κάνουμε ανενεργό.σωστά;

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το έχω κάνει εδώ και μια εβδομάδα και δεν έχω δει διαφορά καμία.. Εσείς οι υπόλοιποι τι λέτε?? ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και εγω και δεν υπάρχει καμιά διαφορά στην κατανάλωση της μπαταρίας...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έπειτα από 3 εβδομάδες, δεν έχω να αναφέρω κάτι το αξιοσημείωτο.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γνωριζει καποιος αν μπορουμε να εμφανιζουμε μονιμα τα ονοματα των δικτυων στην οθονη αναμονης?και να μην σερνουμε για να τα δουμε.Να φαινονται μονιμα εκει πανω.Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα?
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Σε τι θα σε βοηθησει να βλέπεις το ονομα του δικτύου ??

Εξυπηρετει σε κατι ??

Δεν εχω απάντηση σε αυτο που ρωτάς, κ νομιζω πως δεν γίνεται, απλα ρωταω !

Link to comment
Share on other sites

Σε τι θα σε βοηθησει να βλέπεις το ονομα του δικτύου ??

Εξυπηρετει σε κατι ??

Δεν εχω απάντηση σε αυτο που ρωτάς, κ νομιζω πως δεν γίνεται, απλα ρωταω !

 

Ναι.θα ηθελα να το βλεπω.Ευχαριστω για το χρονο σου!

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα προβληματάκι - απορία. Αντιστοιχώ εικόνες στις επαφές μου, και όταν βγω και ξαναμπώ στην ίδια επαφή που μόλις αποθήκευσα η εικόνα έχει γίνει μικρή στρογγυλή, και όταν πάω να την αντικαταστήσω με επεξεργασία φαίνεται ότι "πιξελιάζει" κιόλας.

Τι φταίει ? Εν τω μεταξύ σε κάποιες επαφές που μετέφερα απ'το S7 Edge που είχα στο S10 Plus είναι μια χαρά (όχι όλες βέβαια), δλδ όταν ανοίγω την επαφή φαίνεται κανονική η φωτογραφία πάνω πάνω τετράγωνη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δυστυχως σε Samsung δε μπορεις να βαλεις ολοκληρη φωτογραφια στις επαφες ειναι ενα απο τα μειονεκτήματα της.Μπορεις αν θελεις να κατεβασεις αλλη εφαρμογη για το τηλεφωνο οπως της google που τις βγαζει μεγαλες.
GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έπεσε στα χέρια μου ένα s7 edge με

Frap lock μετά από flash με το Odin ενώ είναι 935f το εμφανίζει σαν 935fd και ενώ πιάνει σήμα εμφανίζει το μήνυμα δεν έχει εγγραφεί στο δίκτυο.Εχω περάσει το firmware για 935f και όχι το 935fd.

Τα έχω παίξει και δεν ξέρω τη να κάνω

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως σε Samsung δε μπορεις να βαλεις ολοκληρη φωτογραφια στις επαφες ειναι ενα απο τα μειονεκτήματα της.Μπορεις αν θελεις να κατεβασεις αλλη εφαρμογη για το τηλεφωνο οπως της google που τις βγαζει μεγαλες.

 

Ποια εφαρμογή λες φίλε μου?? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλησπέρα έπεσε στα χέρια μου ένα s7 edge με

 

Frap lock μετά από flash με το Odin ενώ είναι 935f το εμφανίζει σαν 935fd και ενώ πιάνει σήμα εμφανίζει το μήνυμα δεν έχει εγγραφεί στο δίκτυο.Εχω περάσει το firmware για 935f και όχι το 935fd.

 

Τα έχω παίξει και δεν ξέρω τη να κάνω

Καλημέρα. Μήπως βρήκες λύση για το προβλημα σου γιατί έχω ακριβώς το ίδιο. Πέρασα κι ελληνικό firmware με Odin κι ακόμα δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μήπως βρήκες λύση για το προβλημα σου γιατί έχω ακριβώς το ίδιο. Πέρασα κι ελληνικό firmware με Odin κι ακόμα δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο

Αν το κινητό σας είναι κλειδωμένο σε πάροχο όσες Rom και να περάσετε δεν θα κάνει κλήσεις. Υπάρχουν στο ίντερνετ ξεκλειδώματα επί πληρωμή ψάξ΄τε για S7 provider unlock.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Πλησιάζει η λήξη της εγγύησής του S10 και αρχίζω να ξαναποκτώ ενδιαφέρον για τις custom ROM. Ο μόνος μου ενδοιασμός είναι οι εφαρμογές των ελληνικών τραπεζών και του paypal.

Γνωρίζει κανείς πώς συμπεριφέρονται; Λογικά δεν σε αφήνουν καν να μπεις. Το Magisk μπορεί να κρύψει το ρουτάρισμα σε όλες τις εφαρμογές των τραπεζών;

Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει η λήξη της εγγύησής του S10 και αρχίζω να ξαναποκτώ ενδιαφέρον για τις custom ROM. Ο μόνος μου ενδοιασμός είναι οι εφαρμογές των ελληνικών τραπεζών και του paypal.

Γνωρίζει κανείς πώς συμπεριφέρονται; Λογικά δεν σε αφήνουν καν να μπεις. Το Magisk μπορεί να κρύψει το ρουτάρισμα σε όλες τις εφαρμογές των τραπεζών;

 

Απ' όσο γνωρίζω (όχι από το S10 αλλά παλαιότερα μοντέλα), οι εφαρμογές του e-banking δουλεύουν κανονικά αλλά δεν μπορείς με τίποτα να χρησιμοποιήσεις ανέπαφη πληρωμή με NFC.

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο γνωρίζω (όχι από το S10 αλλά παλαιότερα μοντέλα), οι εφαρμογές του e-banking δουλεύουν κανονικά αλλά δεν μπορείς με τίποτα να χρησιμοποιήσεις ανέπαφη πληρωμή με NFC.

 

Εννοείς ότι δεν θα χρειάζεται ούτε καν cloaking του root από το Magisk?

Αν έχω διαβάσει καλά, στο Playstore για το S10 αρκετοί γκρινιάζουν για τις τραπεζικές εφαρμογές που δεν τους αφήνουν να τις χρησιμοποιούν σε ρουταρισμένα τηλέφωνα.

Αλλά αν σίγουρα δεν έχω NFC, θα το σκεφτώ, γιατί το χρησιμοποιώ συχνά.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά, έχω ένα Galaxy S10 128GB Dual περίπου 1.5 χρόνο.

 

Πριν 2 μέρες μου έπεσε και χτύπησε για κακή μου τύχη ακριβώς στο σημείο που είναι το συρταράκι της SIM όπου και στραπατσαρίστηκε. Στην προσπάθεια μου να βγάλω τη SIM από το τηλέφωνο πίεσα πολύ τον ειδικό συνδετήρα και προφανώς κατέστρεψα το μηχανισμό καθώς μπήκε όλη η μύτη μέσα ενώ συνήθως προχωρούσε μέχρι τη μέση πριν βγει το συρταράκι.

 

Πλέον για να βγάλω το συρταράκι πρέπει να το τραβάω με τσιμπιδάκι. Το τηλέφωνο παρόλα αυτά είναι πλήρως λειτουργικό, χωρίς κανένα πρόβλημα (μόνο μερικές γρατζουνιές στην οθόνη). Επειδή το ξενέρωσα θέλω να το αποσύρω και να πάρα ένα άλλο, είδα το Site fonebank και δίνει €220 ευρώ για λειτουργική συσκευή και €88 για μη λειτουργική, λογικά θα είμαι στην πρώτη κατηγορία, περιμένω απάντηση τους.

 

Ποια η γνώμη σας; Τι να κάνω;

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

αμα δεν το πίεζες το θέμα φτιαχνόταν για πλάκα........... (οκ όχι για πλάκα ήθελε λίγη δουλειά αλλά γινόταν πολύ καλά)

τώρα που το έσπασες θελει sim tray στην μητρική (εκεί ειναι ο μηχανισμός) και να φτιαχτεί λίγο το πλαίσιο που στράβωσε (μικρή δουλειά)

εγώ θα έλεγα να το πουλήσεις σε κανα forum (παιζει να πιασει παραπάνω

στο alexphone (fonebank) που το δίνεις δεν ξέρω αν αξίζει με αυτή την ζημιά να φύγει.............

Link to comment
Share on other sites

αμα δεν το πίεζες το θέμα φτιαχνόταν για πλάκα........... (οκ όχι για πλάκα ήθελε λίγη δουλειά αλλά γινόταν πολύ καλά)

 

τώρα που το έσπασες θελει sim tray στην μητρική (εκεί ειναι ο μηχανισμός) και να φτιαχτεί λίγο το πλαίσιο που στράβωσε (μικρή δουλειά)

 

εγώ θα έλεγα να το πουλήσεις σε κανα forum (παιζει να πιασει παραπάνω

 

στο alexphone (fonebank) που το δίνεις δεν ξέρω αν αξίζει με αυτή την ζημιά να φύγει.............

Βλέποντας βίντεο στο youtube θεωρώ ότι στραβωσε το σιδεράκι που έχω κυκλώσει. Δε νομίζω να εχει χαλάσει κάτι άλλο, καθώς λειτουργεί κανονικά, δε χάνει επαφή με τη SIM. Παρόλα αυτά δε ξέρω εάν θα έδινε κάποιος πάνω από €250-€290 ευρώ με τέτοιο θέμα...έχει και 2-3 γρατσουνιές στην οθόνη.

 

Οι τελευταίες 2 φωτογραφίες είναι το πραγματικό τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

f4712c4265855a2fff33e16ffc509d08.jpg

c71d57ec5d8bf451005eeb85ae7a364a.jpgc1852b1223722f22b7ba34ed7d20e634.jpg

Edited by George_mob

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας βίντεο στο youtube θεωρώ ότι στραβωσε το σιδεράκι που έχω κυκλώσει. Δε νομίζω να εχει χαλάσει κάτι άλλο, καθώς λειτουργεί κανονικά, δε χάνει επαφή με τη SIM. Παρόλα αυτά δε ξέρω εάν θα έδινε κάποιος πάνω από €250-€290 ευρώ με τέτοιο θέμα...έχει και 2-3 γρατσουνιές στην οθόνη.

 

Οι τελευταίες 2 φωτογραφίες είναι το πραγματικό τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

f4712c4265855a2fff33e16ffc509d08.jpg

c71d57ec5d8bf451005eeb85ae7a364a.jpgc1852b1223722f22b7ba34ed7d20e634.jpg

 

όσες φορές έτυχε να ανοίξω δεν ήταν στραβό αλλά μπήκε μέσα και εσπασε ολη την βάση και χρειαζόταν όλο το sim tray κατα τα αλλα προφανος και μπορει να εισαι τυχερος και να στραβοσε απλα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series
  • This topic was unlocked and pinned
  • This topic was pinned, pinned, pinned and pinned
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...