Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series


doctor-gio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Καλημέρα! Στο συγκεκριμένο widget που προτείνεις ξέρεις πως μπορώ να το κάνω να μου δείχνει τη θερμοκρασία σε βαθμούς C???

 

Πάτησε στο πάνω μέρος του widget και θα σε πάει στις ρυθμίσεις, εκεί θα βρεις τη σχετική επιλογή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με την αναβάθμιση στην 2.3.4 υπάρχει κάποια βελτίωση?

 

Στο θέμα της θερμοκρασίας... σίγουρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω το μεγιστο που εχω δει τη συσκευη μου να πηγαινει ειναι 39 βαθμους. Και αυτο ηταν εχοντας σε Performance Governor και να τρεχω Antutu και Quadrant επι 20 λεπτα ασταματητα. Γενικα απο 30 μεχρι 36 κυμενεται κυριως. Βεβαια δυστυχως δεν εχω βρει κανα αξιολογο παιχνιδακι να παιξω ακομα :( για να δω πως ειναι σε συνθηκες παιχνιδιου.
Link to comment
Share on other sites

Πόση θεωρείτε ότι είναι φυσιολογικό να φτάσει η θερμοκρασία κατά την φόρτιση?

 

Φίλε μου μην κολλάς στη θερμοκρασία, κάτσε και απόλαυσε την κινητάρα που έχεις. Το 41 που λες οτι έχεις κατα τη φόρτιση είναι απολύτως φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Ενδεικτικα το Galaxy S που ειχα (το S1) πριν παρω το SΙΙ επιανε χαλαρα σε παιχνιδια 58αρια. Αρα τα 45αρια ακουγονται αστεια :Ρ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!! Ειμαι καινουργιος στο forum και θα ηθελα να σας ρωτησω καποια πραγματα για το τηλεφωνο..

Το εχω παραγειλει και το περιμενω αυριο η μεθαυριο και με αυτα που εχω διαβασει εχω ψιλοτρομαξει..Ειμαι και λιγο ασχετος απο τα τηλεφωνα..εχω καποιες ερωτησεις και οποιος μπορει να μου απαντησει θα χαρω πολυ(αναλογως βεβαια και την απαντηση):p:p

1.Υπαρχει πιθανοτητα να το τηλεφωνο που θα μου ερθει να μην εχει αυτο το προβλημα με την θερμοκρασια?

2.Εαν το εχει εχει βρεθει λυση?Κατι εχω διαβασει για αναβαθμιση του κινητου και ολα καλα..Ισχυει?Και η αναβαθμιση αυτη ειναι επισημη τις samsung?

3.Εαν δεν ειναι επισημη αναβαθμιση υπαρχει περιπτωση το κιν να εχει προβληματα λογω αυτης?

4.Με ολα αυτα που ακουγονται εκανα καλη επιλογη??

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

η αναβαθμιση εχει κυκλοφορησει ανεπισημη και την επισημη την περιμενουν μεχρι τελος του μηνα.εγω που την εχω βαλει ανεπισημη δεν εχω κανα προβλημα.τωρα το αν θα εχεις θεμα θερμοκρασιας.αν παιζεις κανα βαρυ παιχνιδι για καμια ωρα και το εχεις και στην φορτιση θα ανεβασει.αποψη μου ειναι οτι ειναι το καλυτερο κινητο που κυκλοφορει αυτη την στιγμη αρα εκανες καλη επιλογη
Link to comment
Share on other sites

Eμενα μεχρι 45 εχει παει στην φορτιση!Απολυτως φυσιολογικο το βρισκω αυτο το νουμερο!

 

To βρίσκω ιδιαίτερα υψηλό το 45, εκτός αν το έχεις κάτω από την ήλιο όταν το φορτίζεις. Επίσης παίζει ρόλο αν το έχετε μέσα σε θήκη κατά την διάρκεια της φόρτισης. Τότε ανεβάζει πιο εύκολα θερμοκρασία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.Μια ερωτηση ακομα..καποια αλλα προβληματα του τηλ οπως το ροζ στην καμερα και το κιτρινοσκια στην οθονη και αυτα φευγουν με την αναβαθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.Μια ερωτηση ακομα..καποια αλλα προβληματα του τηλ οπως το ροζ στην καμερα και το κιτρινοσκια στην οθονη και αυτα φευγουν με την αναβαθμιση?

 

 

Με την αναβαθμιση θα δεις μεγαλη βελτιωση και στα 2 προβληματα σε βαθμο που δεν θα ενοχλουν.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με την αναβαθμιση θα δεις μεγαλη βελτιωση και στα 2 προβληματα σε βαθμο που δεν θα ενοχλουν.

 

Ναι ε; Πολλοί πάντως δεν είδαν τέτοια βελτίωση σε αυτούς τους τομείς συγκεκριμένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To βρίσκω ιδιαίτερα υψηλό το 45, εκτός αν το έχεις κάτω από την ήλιο όταν το φορτίζεις. Επίσης παίζει ρόλο αν το έχετε μέσα σε θήκη κατά την διάρκεια της φόρτισης. Τότε ανεβάζει πιο εύκολα θερμοκρασία.

 

Δοκιμασε απο 0% να το φορτισεις και δες θερμοκρασια μετα απο 1 λεπτο...Χτυπαει 45 και ειναι φυσιολογικοτατο γιατι ειναι η αρχη της φορτισης και μαλιστα απο 0% οποτε ''δινει" μπολικο φορτιο στην μπαταρια...Οταν παει στο 95% ειναι 36 βαθμους ας πουμε...Δοκιμασε να το φορτισεις απο 0% και πες μου αν ειναι φυσιολογικο!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ε; Πολλοί πάντως δεν είδαν τέτοια βελτίωση σε αυτούς τους τομείς συγκεκριμένα.

 

 

Δεν ειπα οτι εξαφανιζονται τα προβληματα απλα οτι υπαρχει βελτιωση. Με ρομ απο xda γινεται ο βασικος χρωματικος τονος που υπαρχει στην οθονη προς το κιτρινο με αποτελεσμα να βελτιωνει αισθητα το προβλημα. Φυσικα αλλαζουν ολα χρωματα στην οθονη και το εμπειρο ματι βλεπει την κιτρινιλα παντου αλλα οχι στο γνωστο σημειο. Εμενα δεν μου αρεσε και πολυ γιατι τα χρωματα οπως εδω στο φορουμ ειχαν μια κιτρινη αποχρωση αλλα ηταν καλυτερα απο την μαμισια ρομ.

Με ρομ απο xda και το update της samsung υπαρχει βελτιωση και στο ροζ. Δεν φευγει για παντα οπως δεν εμφανιζεται και υπο ολες της συνθηκες φωτος του χωρου που φωτογραφιζεις ,αλλα γινεται ανεκτο σε βαθμο που να μην ενοχλει τουλαχιστον.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Ναι ε; Πολλοί πάντως δεν είδαν τέτοια βελτίωση σε αυτούς τους τομείς συγκεκριμένα.

 

Με την rom του leomar η κιτρινιλα φευγει εξαιτιας της προσθηκης του screen calibration. Φυσικα η οθονη αποκτα λιγο πιο ψυχρα χρωματα. Παντως ειναι ψεματα να λεμε οτι το προβλημα δεν φευγει μιας και ειναι αρκετοι αυτοι που εχουν δει την κιτριναλα να μειωνεται σε μεγαλο βαθμο και αρκετοι αλλοι που υποστηριζουν οτι η κιτρινιλα εξαφανιζεται τελειως.

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series
  • This topic was unlocked and pinned
  • This topic was pinned, pinned, pinned and pinned
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...