Jump to content

Nova VoLTE/VoWiFi


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την ενδειξη σου την εμφσνιζει?η ειναι οπως της βονταφον που δε δειχνει τιποτα?

 

Την εμφανίζει γενικα, εκτός από όταν είμαι στην αρχική σελίδα και έχω wifi ανοιχτό. Αυτό βέβαια μπορεί να είναι παραξενια του miui

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Σε μήνυμα μου απάντησαν ότι μόνο στις συγκεκριμένες συσκευές το ενεργοποιούν

 

Ασχετως αν ειναι συμβολαιο η καρτοκινητο?

Σε ποιες συσκευες γιατι θα μας τρελάνουν...Εχουμε τελευταιας τεχνολογιας συσκευη και ακομα οφ ειναι το περιβοητο volte τους!

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Εχω iPhone. Ζήτησα γραπτώς να μου το ενεργοποιήσουν χωρίς να αναφέρω την συσκευή μου.. σήμερα μου απάντησαν ότι το ενεργοποίησαν, αλλά ενώ στις ρυθμίσεις της συσκευής ο διακόπτης είναι on, στη πράξη δεν δουλεύει το volte
Link to comment
Share on other sites

Εχω iPhone. Ζήτησα γραπτώς να μου το ενεργοποιήσουν χωρίς να αναφέρω την συσκευή μου.. σήμερα μου απάντησαν ότι το ενεργοποίησαν, αλλά ενώ στις ρυθμίσεις της συσκευής ο διακόπτης είναι on, στη πράξη δεν δουλεύει το volte

 

Εχω την αισθηση πως μας υποτιμούν!

Ωρα να σταματήσω να βαζω κάρτα!

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Εχω την αισθηση πως μας υποτιμούν!

Ωρα να σταματήσω να βαζω κάρτα!

 

Έπρεπε να το κάνεις εδώ και καιρό. Το έχουν ξεφτιλίσει σε πολλά πράγματα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να το κάνεις εδώ και καιρό. Το έχουν ξεφτιλίσει σε πολλά πράγματα.

 

Αυτό θα κανω!Να βαλουν μυαλο!!

Θα μου πεις σκοτιστηκαν αμα δε βαλω εγω καρτα...

Αμα δε βαλουν πολλοι ομως... εκει λογικα θα αλλαξουν τακτική...Ειπαμε ο εμπαιγμός εως ενα σημείο.Οταν διαφημιζεις υπηρεσιες και δε τις παρεχεις,οταν η υποστηριξη του τεχνικου τμηματος δεν ξερουν τι τους γινεται,οταν ο κοσμος περιμενει μιση ωρα στην αναμονη στο τηλ.κεντρο,οταν τα πακετα αντι ν μενουν σε λογικα πλαισια ανεβαινουν και οταν 4g υπαρχει αλλα ειναι σα να μην υπαρχει σε πολλες περιοχες ,εεε οχι φτανει. ...Πρεπει ν τους ταρακουνησουμε

Προτιμώ 2η καρτα vodafone και ας εχω μόνο 3g εδω που μένω...Δεν εχω δει κοροιδια απο τη μεριά τους ..Αντίθετα η wind κανει τα παντα για να διώχνει κόσμο..

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κανω!Να βαλουν μυαλο!!

 

Θα μου πεις σκοτιστηκαν αμα δε βαλω εγω καρτα...

 

Αμα δε βαλουν πολλοι ομως... εκει λογικα θα αλλαξουν τακτική...Ειπαμε ο εμπαιγμός εως ενα σημείο.Οταν διαφημιζεις υπηρεσιες και δε τις παρεχεις,οταν η υποστηριξη του τεχνικου τμηματος δεν ξερουν τι τους γινεται,οταν ο κοσμος περιμενει μιση ωρα στην αναμονη στο τηλ.κεντρο,οταν τα πακετα αντι ν μενουν σε λογικα πλαισια ανεβαινουν και οταν 4g υπαρχει αλλα ειναι σα να μην υπαρχει σε πολλες περιοχες ,εεε οχι φτανει. ...Πρεπει ν τους ταρακουνησουμε

 

Προτιμώ 2η καρτα vodafone και ας εχω μόνο 3g εδω που μένω...Δεν εχω δει κοροιδια απο τη μεριά τους ..Αντίθετα η wind κανει τα παντα για να διώχνει κόσμο..

Κοίτα κοροϊδία έχω δει και από τις 3 εταιρίες και αντίστοιχα κακές εμπειρίες με την τεχνική υποστήριξη της. Το θέμα δεν είναι πολύπλοκο με την wind.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα κοροϊδία έχω δει και από τις 3 εταιρίες και αντίστοιχα κακές εμπειρίες με την τεχνική υποστήριξη της. Το θέμα δεν είναι πολύπλοκο με την wind.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σιγουρα δεν ειναι η μονη που χει προβληματα..αλλα μπροστα στις αλλες παιρνει χρυσο μεταλλειο!!

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει πολλά προβλήματα. Αλλά κάτι που διατίθεται για πρώτη φορά (όπως το VoLTE που μάλιστα φαίνεται να έχει δοθεί σε λίγους), είναι πιθανό να ταλαιπωρείται από παιδικές ασθένειες. Λιγάκι υπερβολικά όσα γράφονται, κατά την ταπεινή μου γνώμη.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει πολλά προβλήματα. Αλλά κάτι που διατίθεται για πρώτη φορά (όπως το VoLTE που μάλιστα φαίνεται να έχει δοθεί σε λίγους), είναι πιθανό να ταλαιπωρείται από παιδικές ασθένειες. Λιγάκι υπερβολικά όσα γράφονται, κατά την ταπεινή μου γνώμη.

 

Sent from my SM-G970F

 

Δεκτή καθε αποψη!Η γνωμη μου ειναι πως γενικα δεν προσπαθει για τους πελάτες της ,και το λεω που εχω και γω wind.Οσον αφορα το volte ας αποφασισουν να συννενοηθουν τι θα λενε ομως στους πελατες .Δε μπορουν στους μισους να λενε σας το ενεργοποιουμε (και να μήν ενεργοποιειται)και στους αλλους να δινουν απαντηση πως δεν ξερουν καν τι ειναι αυτη η υπηρεσια.Ας συννενοηθουν και οταν το κανουν να την διαθεσουν!Αυτο ειναι εμπαιγμός και δε νομιζω σε αυτο να ακουγομαι υπερβολικος.

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Όχι! :-)

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάθος δικό μου.Την βγάζει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και στην κλήση λέει hd κλήση.

Πρέπει να έχει και ο άλλος volte ή έχεις έτσι κι αλλιώς οφέλη;

Τα οφέλη είναι υψηλή πιστότητα ήχου κατά την κλήση και χαμηλότερη κατανάλωση ενέργειας;

Βασικά τώρα είδα ότι έχω κλειστά τα δεδομένα και δείχνει και πάλι ενεργό. Τι παίζει;

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

γενικά έχετε θέματα πολλοί... σταματήστε να γκρινιάζετε για τα πάντα... Καλό το volte αλλά αν δεν είναι πλήρες συμβατό με την συσκευή σας δεν θα μπορείτε ούτε τηλ να πάρετε.. και θα γκρινιάζετε πάλι

. για να υποστηριχτεί μια συσκευή δεν είναι θέμα μόνο του παροχου, αλλά και του κατασκευαστή... σε συνομιλία που είχα με την ΝΟΚΙΑ μου είπαν ότι προσπαθούν να έρχονται σε επαφή με τους παροχους για να υποστηριχτεί παντού.. μέχρι στιγμής στην wind είναι οι περισσότερες συσκευές της huawei και η σειρά galaxy της Samsung... προσωπικά οτνα έκαναν τις δοκιμές για ενεργοποιησουν την υπηρεσία ή φωνή μου έφτανε στους άλλους παραμορφωμενη και πολύ σιγά.. αρα καλά κάνουν και τη δίνουν μόνο όπου λειτουργεί σωστά

. αλλιώς όπως είπα και πριν θα γκρινιάζετε γτ σας κάνει beta Testers

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά.

Μια υπηρεσία, για να αποδοθεί στους πελάτες θα πρέπει να είναι πλήρως λειτουργική και δοκιμασμένη.

Αλλιώς θα συμβεί ό,τι συμβαίνει σε κάποια δίκτυα που την παρέχουν μεν, όχι όμως σωστά και με μεγάλες ελλείψεις.

Ας περιμένουμε λοιπόν, αν και είναι γεγονός ότι περιμέναμε αρκετά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά.

 

Μια υπηρεσία, για να αποδοθεί στους πελάτες θα πρέπει να είναι πλήρως λειτουργική και δοκιμασμένη.

 

Αλλιώς θα συμβεί ό,τι συμβαίνει σε κάποια δίκτυα που την παρέχουν μεν, όχι όμως σωστά και με μεγάλες ελλείψεις.

 

Ας περιμένουμε λοιπόν, αν και είναι γεγονός ότι περιμέναμε αρκετά.

Συμφωνώ δεν μπορούν να το δώσουν έτσι πρέπει να δοκιμαστεί γιατί είναι μια νέα τεχνολογία και πρέπει να φτάσει στην ωρίμανση της.

 

Στάλθηκε από το Nokia 3.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και πόσο καιρό θέλουν να το δοκιμάσουν δηλαδή στο note 10 που δίνει ο άλλος ένα χιλιάρικο να το πάρει, η στο redmi note 7 που το έχει πάρει η μισή Ελλάδα;
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Και πόσο καιρό θέλουν να το δοκιμάσουν δηλαδή στο note 10 που δίνει ο άλλος ένα χιλιάρικο να το πάρει, η στο redmi note 7 που το έχει πάρει η μισή Ελλάδα;

ας τολμησουν και δεν υποστηρίζουν το mi 9t pro μέχρι την Τρίτη και θα δεις τι έχει να γίνει...:p

το πήρα και σε μπλέ...

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πολύς κόσμος που δεν ξέρει καν ότι υπάρχει τέτοια υπηρεσία. Αν χάσει wind κόσμο δεν θα είναι από αυτο. Και πρακτικά είναι αδύνατον να υποστηρίξουν όλες τις συσκευές και δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο δίκτυο σε παγκόσμιο επίπεδο να έχει καταφέρει να δώσει σε όλες τις συσκευές

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας υποστηρίξουν πρώτα τις ναυαρχίδες που πουλάνε 900 ευρώ και κατ΄αποκλειστικότητα στην Ελλάδα, και βλέπουμε και για τις άλλες.:rolleyes:

Κάνω όνειρα εγώ με τους τραγικούς.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως τώρα με τα σενάρια για τη νέα ιδιοκτησία που ακούγονται να αλλάξει κάτι προς το καλύτερο.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nαι σίγουρα.... :lol::lol::lol:

 

Μου αρέσει που νομιζετε οτι το ...πρόβλημα των συνδρομητών των δικτύων κινητής στην Ελλάδα ειναι το WoLTE & το WoWifi

Βγήτε μια γύρα και ρωτήστε.. Οι 8 στους 10 δεν ξέρουν καν τι είναι και δεν τους ενδιαφέρει

Ειδικά οσοι είναι ανω των 40 ετών (που ειναι η μεγάλη πλειοψηφία σε μια γηρασμένη χώρα σαν την Ελλάδα)

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Kαι στο 2g υπάρχει HD voice.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

χ@@@@ ο κόσμος για το volte.....και μάλιστα με το τρόπο που το υλοποιούν ούτε πρόκειται να το μάθουν ποτέ

κρίμα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova VoLTE/VoWiFi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...