Jump to content

iPhone XR


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανένας αν μπορώ να χρησιμοποπιήσω το φορτιστή του 6 στο XR?

 

Και από το iphone 3g να βάλεις ακριβώς ίδιος είναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κάνεις λαθος.Από το 5 και μετά είναι ο ίδιος .

 

Εξωτερικά

Εσωτερικά όλοι ήταν 1Α έξοδο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ο φίλος ρώτησε για το βύσμα αν κατάλαβα καλά .Οποτε μόνο από το 5 και μετά μπορεί να χρησιμοποιήσει . Edited by Tsarli
Link to comment
Share on other sites

ναι παιδιά το βύσμα ρώτησα. Το φόρτισα ήδη. Ευχαριστώ.

 

Είπες για τον φορτιστή γι αυτό απάντησα κι εγώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είπες για τον φορτιστή γι αυτό απάντησα κι εγώ

 

Βασικά δεν έχεις άδικο. Γενικά όλο το σετ μαζί ρώτησα... Π.χ. από iPad Air κάνει να το φορτίζω;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν έχεις άδικο. Γενικά όλο το σετ μαζί ρώτησα... Π.χ. από iPad Air κάνει να το φορτίζω;

 

Κάνει να φορτίζεις με οτιδήποτε Apple σε βολεύει

Ακόμα και φορτιστή από iPad δεν έχεις πρόβλημα.

Οι συσκευές τραβάνε το ρεύμα που χρειάζονται και έχουν προστασία δεν αφήνει ο επεξεργαστής να περάσει ρεύμα παραπάνω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάνει να φορτίζεις με οτιδήποτε Apple σε βολεύει

Ακόμα και φορτιστή από iPad δεν έχεις πρόβλημα.

Οι συσκευές τραβάνε το ρεύμα που χρειάζονται και έχουν προστασία δεν αφήνει ο επεξεργαστής να περάσει ρεύμα παραπάνω

 

Οπότε κάνει να το φορτίζουμε με οποιονδήποτε φορτιστή, κι όχι μόνο της apple, σωστά;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οπότε κάνει να το φορτίζουμε με οποιονδήποτε φορτιστή, κι όχι μόνο της apple, σωστά;

 

Ισχύει, αρκεί να είναι ποιοτικός και όχι κάποιος no name κινέζικος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, αρκεί να είναι ποιοτικός και όχι κάποιος no name κινέζικος.

 

Έτσι ακριβώς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν δοκιμάζω κινέζικους. Από τα παλιά ipad air & iphone 6 δοκιμάζω απλά να έχω ρεζέρβα τον δικό του... :lol:

 

Κι από άλλα κινητά να βάλεις πάλι μια χαρά είσαι

Λίγο μεγαλύτερος να είναι σε ampere ακόμα καλύτερα φορτίσεις λίγο πιο γρήγορα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. Υποστηρίζει wireless charging?

2. αν ναι, ποιος είναι καλός και οικονομικός φορτιστής;

 

1. Ναι.

2. Οποιοσδήποτε επώνυμος, απέφυγε noname κινέζικους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια και αναφερθηκατε σε τροπο φορτισης, καλο θα ειναι να αποφευγεται η φορτιση του iPhone με τον φορτιστη του iPad σε παρατεταμενο χρονο.

 

Καλοριζικο σε οσους το αποκτησαν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Μια και αναφερθηκατε σε τροπο φορτισης, καλο θα ειναι να αποφευγεται η φορτιση του iPhone με τον φορτιστη του iPad σε παρατεταμενο χρονο.

 

Καλοριζικο σε οσους το αποκτησαν.

 

Για ποιον λόγο;

Έχει προστασία η συσκευή τραβάει όσο ρεύμα της χρειάζεται

Ειδικά από το iphone 8 και μετά υποστηρίζουν και επίσημα ταχεία φόρτιση οπότε Φορτιστε με πιο μεγάλο φορτιστή απαραίτητα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειδικά από το iphone 8 και μετά υποστηρίζουν και επίσημα ταχεία φόρτιση οπότε Φορτιστε με πιο μεγάλο φορτιστή απαραίτητα

 

Απαραίτητα εγώ προσωπικά δε θα το έλεγα αλλά κατά περιπτώσεις που θα χρειαστεί κάποιος γρήγορη φόρτιση. Κατά τα άλλα σε normal συνθήκες η αργή φόρτιση μόνο καλό κάνει στην υγεία της μπαταρίας σε βάθος χρόνου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λόγο;

Έχει προστασία η συσκευή τραβάει όσο ρεύμα της χρειάζεται

Ειδικά από το iphone 8 και μετά υποστηρίζουν και επίσημα ταχεία φόρτιση οπότε Φορτιστε με πιο μεγάλο φορτιστή απαραίτητα

Αν και θα βγουμε λιγο offtopic, θα σου πω εμπειρικα οτι εχω παρατηρησει η φορτιση iPhone (μεχρι το 7αρι) με φορτιστη του iPad να γινεται πιο γρηγορα αλλα να αποφορτιζεται επισης πιο γρηγορα. Καποια στιγμη το εκανα αρκετα συχνα και παρατηρησα κακη αποδοση διαρκειας μπαταριας. Οταν επαναχρησιμοποιησα το κανονικο φορτιστη του iPhone, μετα απο δυο τρεις φορτισεις η συσκευη αρχισε παλι να κραταει καλυτερα σε αυτονομια. Απο 8αρι και πανω δεν γνωριζω προσωπικα αν πλεον ισχυει αυτη η συμπεριφορα, ωστοσο τα παρακατω links ειναι χρησιμα και διευκρινίζονται αρκετα...

https://support.apple.com/en-us/HT208137

https://support.apple.com/en-us/HT202105

https://www.popularmechanics.com/technology/gadgets/how-to/a3224/can-you-use-the-same-power-adapter-for-iphone-and-ipad-10283982/

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Αν και θα βγουμε λιγο offtopic, θα σου πω εμπειρικα οτι εχω παρατηρησει η φορτιση iPhone (μεχρι το 7αρι) με φορτιστη του iPad να γινεται πιο γρηγορα αλλα να αποφορτιζεται επισης πιο γρηγορα. Καποια στιγμη το εκανα αρκετα συχνα και παρατηρησα κακη αποδοση διαρκειας μπαταριας. Οταν επαναχρησιμοποιησα το κανονικο φορτιστη του iPhone, μετα απο δυο τρεις φορτισεις η συσκευη αρχισε παλι να κραταει καλυτερα σε αυτονομια. Απο 8αρι και πανω δεν γνωριζω προσωπικα αν πλεον ισχυει αυτη η συμπεριφορα, ωστοσο τα παρακατω links ειναι χρησιμα και διευκρινίζονται αρκετα...

https://support.apple.com/en-us/HT208137

https://support.apple.com/en-us/HT202105

https://www.popularmechanics.com/technology/gadgets/how-to/a3224/can-you-use-the-same-power-adapter-for-iphone-and-ipad-10283982/

 

Ίσχυε και θα ισχύει πάντα αυτό

Το γνωρίζω από καιρό

Όσο πιο αργή η φόρτιση τόσο πιο πλήρης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσα τυχαία το iphone στο mac και ενώ έχω την 12.1 μου λέει ότι πρέπει να γίνει αναβάθμιση στην 12.1

 

Τι κουλό είναι αυτό; Η αναβάθμιση αυτή είναι 3.16 GB. Την έβαλα να κατεβαίνει απο περιέργεια.

 

Είναι κανένα κόλλημα;

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσα τυχαία το iphone στο mac και ενώ έχω την 12.1 μου λέει ότι πρέπει να γίνει αναβάθμιση στην 12.1

 

Τι κουλό είναι αυτό; Η αναβάθμιση αυτή είναι 3.16 GB. Την έβαλα να κατεβαίνει απο περιέργεια.

 

Είναι κανένα κόλλημα;

 

Μήπως είχες την 12.0.1 και σε αναβαθμίζει σε 12.1?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχες την 12.0.1 και σε αναβαθμίζει σε 12.1?

 

Όχι 12.1 σε 12.1 (αφού μέσω iPhone λέει ότι έχω την 12.1 και δεν υπάρχουν αναβαθμίσεις)

 

Βρήκα κάτι τέτοιο που ίσχυε παλιότερα:

 

https://discussions.apple.com/thread/7470795

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XR
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...