Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά, θα ξαναρωτήσω αύριο ή την Δευτέρα που θα παραλάβω......

 

Δεν θα τα χρειαστεί η γυναίκα σου

Βάλε έναν ήχο από αυτούς που έχει μέσα, βάλε YouTube και εντάξει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα τα χρειαστεί η γυναίκα σου

Βάλε έναν ήχο από αυτούς που έχει μέσα, βάλε YouTube και εντάξει

 

Αυτά θα με βοηθήσουν στην επεξεργασία βίντεο?

Οκ, ευχαριστώ για την βοήθεια. Δεν ήξερα ότι μια διαφορετική άποψη θα δημιουργούσε τέτοια αντίδραση......

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εάν νομίζετε το iTunes μπελά βάλτε το syncios στον υπολογιστή και τελείωσε η υπόθεση

 

Αυτό που είπα και παραδόξως ξένισε κάποιους (συναντάω αντίστοιχες αντιδράσεις και "απέναντι") είναι ότι προσωπικά δεν θέλω καν εξάρτηση από το pc. Σε μια εποχή που λέμε ότι τα κινητά είναι φορητοί υπολογιστές και διαθέτουμε 1.000ρικα για την αγορά τους, θα πρέπει πάλι να έχουμε pc. Ε, εμένα αυτό μου κάνει κάπως και θα ήθελα να μην υπάρχει. Πολλούς δεν τους ενοχλεί και σεβαστό αλλά εγώ είπα την γνώμη μου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!. Κατ΄ αρχάς να σας ευχαριστήσω για το ενδιαφέρον που δείχνεται για να με βοηθήσετε να κατανοήσω το ios σε σχέση με το android!. To τηλέφωνο το αγόρασα μαζί με 1 τάμπλετ από την apple στην Νέα Υόρκη πριν από ένα μήνα περίπου!. Το τελευταίο μου τηλέφωνο το οποίο το έχω ακόμη, ήταν το samsung egge s7, ένα καταπληκτικό τηλέφωνο, αλλά..... κατάλαβα ότι σαν κατασκευή είναι μακράν καλύτερο το Iphone, πιο απλό? χωρίς σαβούρες κάθε λίγο και λιγάκι από την σάμμυ! αλλά και πιο γρήγορο!. Όμως δεν είχε αναλυτικές οδηγίες μέσα στην συσκευασία και με τα λίγα αγγλικά μου δυσκολεύομαι να κατανοήσω κάποια πράγματα!. Όμως στο παλιό όλα ήταν εύκολα!. έβαζες σε όποια επαφή τον ήχο που ήθελες χωρίς περιορισμό χρόνου! (30 δευτ) και ήξερες ποιος σε καλούσε, θα μου πεις και τι έγινε με αυτό! εντάξει θα πω εγώ!, αλλά και με τις ταινίες και τα τραγούδια, φωτογραφίες και ότι άλλο ήθελες, ήταν τόσο! μα τόσο απλά!. Πάντως το τηλέφωνο θα το κρατήσω και θα προσπαθήσω με τον καιρό να τα καταφέρω και θα τα καταφέρω!. Αλλά είμαι και άτυχος, γιατί από όσους γνωρίζω, δεν έχει κανένας iphone!. Άχ.... αυτή η τιμή!, για να βασανίζει εμένα! Χαχαχα!. Καλό βράδυ σε όλους σας! και θα τα ξαναπούμε!. (θα προσπαθήσω αύριο να κάνω ότι μου έγραψε ο Τάσος με το You Tube.)
Link to comment
Share on other sites

Αυτά θα με βοηθήσουν στην επεξεργασία βίντεο?

Οκ, ευχαριστώ για την βοήθεια. Δεν ήξερα ότι μια διαφορετική άποψη θα δημιουργούσε τέτοια αντίδραση......

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτό που είπα και παραδόξως ξένισε κάποιους (συναντάω αντίστοιχες αντιδράσεις και "απέναντι") είναι ότι προσωπικά δεν θέλω καν εξάρτηση από το pc. Σε μια εποχή που λέμε ότι τα κινητά είναι φορητοί υπολογιστές και διαθέτουμε 1.000ρικα για την αγορά τους, θα πρέπει πάλι να έχουμε pc. Ε, εμένα αυτό μου κάνει κάπως και θα ήθελα να μην υπάρχει. Πολλούς δεν τους ενοχλεί και σεβαστό αλλά εγώ είπα την γνώμη μου.

 

Όχι απλά τα λες έτσι σαν να μην ξέρεις ενώ εδώ μέσα έχεις μπει πολλές φορές και γνωρίζεις

Σαν να μας προκαλείς κάπως

Μπορείς να κανείς τα πάντα σχεδόν απλά θέλεις λίγο ψάξιμο πέρα από την πλάκα και τα περιττά

Εάν ακόμα θέλεις και παραπάνω πράγματα πρέπει να το ξεκλειδωσεις

Ισχύει αυτό μέχρι και στο Android με το root απλά όχι στο ίδιο επίπεδο

 

Δεν μπορούμε να βοηθήσουμε κάποιες φορές γιατί δεν γνωρίζουμε

Δεν έχω κάνει επεξεργασία βίντεο ούτε καν σε υπολογιστή

Δεν έχω περάσει ringtones εάν και είναι σχετικά εύκολο. Μπορείς άνετα να βρεις οδηγίες στο Ίντερνετ

Για χειροκίνητες ρυθμίσεις κάμερας θα βρεις εφαρμογές στο App Store

 

 

Γενικά ότι χρειαστείς θα το βρεις εύκολα στο google και στο YouTube

Δεν μπορούμε να φτιάξουμε οδηγό με φωτογραφίες και οδηγίες για κάθε τι που ίσως θέλει κάποιος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά τα λες έτσι σαν να μην ξέρεις ενώ εδώ μέσα έχεις μπει πολλές φορές και γνωρίζεις

Σαν να μας προκαλείς κάπως

Μπορείς να κανείς τα πάντα σχεδόν απλά θέλεις λίγο ψάξιμο πέρα από την πλάκα και τα περιττά

Εάν ακόμα θέλεις και παραπάνω πράγματα πρέπει να το ξεκλειδωσεις

Ισχύει αυτό μέχρι και στο Android με το root απλά όχι στο ίδιο επίπεδο

 

Δεν μπορούμε να βοηθήσουμε κάποιες φορές γιατί δεν γνωρίζουμε

Δεν έχω κάνει επεξεργασία βίντεο ούτε καν σε υπολογιστή

Δεν έχω περάσει ringtones εάν και είναι σχετικά εύκολο. Μπορείς άνετα να βρεις οδηγίες στο Ίντερνετ

Για χειροκίνητες ρυθμίσεις κάμερας θα βρεις εφαρμογές στο App Store

 

 

Γενικά ότι χρειαστείς θα το βρεις εύκολα στο google και στο YouTube

Δεν μπορούμε να φτιάξουμε οδηγό με φωτογραφίες και οδηγίες για κάθε τι που ίσως θέλει κάποιος

 

Επειδή έχω μπει πολλές φορές, απορώ πως την διαφορετική μου γνώμη την εξέλαβε (κι άλλοι αλλά ειδικά εσύ) ως πρόκληση. Και από πάνω πλάκωσαν και κάτι ειρωνικά σχόλια του τύπου ir κλπ. Άλλο αυτό το μήνυμα που μου έστειλες τώρα και άλλο όλα τα υπόλοιπα. Επειδή τόλμησα να ζητήσω επεξεργασία βίντεο (ουσιαστικά μόνο προσθήκη τραγουδιού), κατέβασμα μουσικής από YouTube, εύκολη αλλαγή ringtone (και σε επαφές) απεξάρτηση από το pc (που εδώ και χρόνια έχω παροπλισει στο σπίτι) και άλλα τέτοια. Καταλαβαίνω (και βλέπω) ότι πολλοί κάνουν ένα ανούσιο vs για να αποδείξουν ότι την έχουν μεγαλύτερη αλλά θα πρέπει να φιλτραρουμε τον συνομιλητή μας. Τα ίδια είπα σε κάποιους που έκραξαν κάποιο μέλος που τόλμησε να πρι ότι τα huawei είναι καλύτερα από τα Note. Μα τι αντίδραση είναι αυτή??

Όσο για το jb το έχω εγκαταλείψει από το 4s....

Πρέπει όμως να καταλάβετε οι χρήστες του iOS (οι του Android τα δικά τους) ότι επειδή πχ εσύ έχεις χρόνια iPhone και το παίζεις με κλειστά μάτια, δεν είναι το ίδιο για κ ας ποιον που δεν ασχολείται και κυρίως για κάποιον που το πιάνει για πρώτη φορά. Και το ότι πρέπει να είσαι συνέχεια στο Google ακόμα και για τα πιο απλά θέματα (όπως το γελοίο που έχει χιλιοειπωθει, αλλαγή ringtone) πρέπει να σε βάλει σε σκέψεις. Επίσης το ότι μπαίνω σε ένα φόρουμ όπως το myphone και ζητάω μια βοήθεια για 2-3 πράγματα και η απάντηση είναι googlαρε το (λες και δεν μπορώ να το κάνω μόνος μου) είναι απλά απαράδεκτο για κάποιον που ασχολείται με την τεχνολογία. Εννοείται πως στο Google βρίσκεις τα πάντα (κι ακόμα περισσότερα...) άρα τι νόημα υπάρξης του myphone κλπ?? Εγώ όσους ζήτησαν βοήθεια δεν τους είπα "τρέξε ψάξε".

Αυτά και Ευχαριστώ. Από Δευτέρα που μάλλον θα παραλάβω θα ψαχτω στο Google η στο iphonehellas που έχω χρόνια να ασχοληθώ. Εδώ έκλεισαν τα ρολά μιας και ανήκω στους "αντιφρονουντες"....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλησπέρα!. Κατ΄ αρχάς να σας ευχαριστήσω για το ενδιαφέρον που δείχνεται για να με βοηθήσετε να κατανοήσω το ios σε σχέση με το android!. To τηλέφωνο το αγόρασα μαζί με 1 τάμπλετ από την apple στην Νέα Υόρκη πριν από ένα μήνα περίπου!. Το τελευταίο μου τηλέφωνο το οποίο το έχω ακόμη, ήταν το samsung egge s7, ένα καταπληκτικό τηλέφωνο, αλλά..... κατάλαβα ότι σαν κατασκευή είναι μακράν καλύτερο το Iphone, πιο απλό? χωρίς σαβούρες κάθε λίγο και λιγάκι από την σάμμυ! αλλά και πιο γρήγορο!. Όμως δεν είχε αναλυτικές οδηγίες μέσα στην συσκευασία και με τα λίγα αγγλικά μου δυσκολεύομαι να κατανοήσω κάποια πράγματα!. Όμως στο παλιό όλα ήταν εύκολα!. έβαζες σε όποια επαφή τον ήχο που ήθελες χωρίς περιορισμό χρόνου! (30 δευτ) και ήξερες ποιος σε καλούσε, θα μου πεις και τι έγινε με αυτό! εντάξει θα πω εγώ!, αλλά και με τις ταινίες και τα τραγούδια, φωτογραφίες και ότι άλλο ήθελες, ήταν τόσο! μα τόσο απλά!. Πάντως το τηλέφωνο θα το κρατήσω και θα προσπαθήσω με τον καιρό να τα καταφέρω και θα τα καταφέρω!. Αλλά είμαι και άτυχος, γιατί από όσους γνωρίζω, δεν έχει κανένας iphone!. Άχ.... αυτή η τιμή!, για να βασανίζει εμένα! Χαχαχα!. Καλό βράδυ σε όλους σας! και θα τα ξαναπούμε!. (θα προσπαθήσω αύριο να κάνω ότι μου έγραψε ο Τάσος με το You Tube.)

 

Το επόμενο που μένει είναι να ζητήσεις και υπέρυθρες...... :lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μπει πολλές φορές, απορώ πως την διαφορετική μου γνώμη την εξέλαβε (κι άλλοι αλλά ειδικά εσύ) ως πρόκληση. Και από πάνω πλάκωσαν και κάτι ειρωνικά σχόλια του τύπου ir κλπ. Άλλο αυτό το μήνυμα που μου έστειλες τώρα και άλλο όλα τα υπόλοιπα. Επειδή τόλμησα να ζητήσω επεξεργασία βίντεο (ουσιαστικά μόνο προσθήκη τραγουδιού), κατέβασμα μουσικής από YouTube, εύκολη αλλαγή ringtone (και σε επαφές) απεξάρτηση από το pc (που εδώ και χρόνια έχω παροπλισει στο σπίτι) και άλλα τέτοια. Καταλαβαίνω (και βλέπω) ότι πολλοί κάνουν ένα ανούσιο vs για να αποδείξουν ότι την έχουν μεγαλύτερη αλλά θα πρέπει να φιλτραρουμε τον συνομιλητή μας. Τα ίδια είπα σε κάποιους που έκραξαν κάποιο μέλος που τόλμησε να πρι ότι τα huawei είναι καλύτερα από τα Note. Μα τι αντίδραση είναι αυτή??

Όσο για το jb το έχω εγκαταλείψει από το 4s....

Πρέπει όμως να καταλάβετε οι χρήστες του iOS (οι του Android τα δικά τους) ότι επειδή πχ εσύ έχεις χρόνια iPhone και το παίζεις με κλειστά μάτια, δεν είναι το ίδιο για κ ας ποιον που δεν ασχολείται και κυρίως για κάποιον που το πιάνει για πρώτη φορά. Και το ότι πρέπει να είσαι συνέχεια στο Google ακόμα και για τα πιο απλά θέματα (όπως το γελοίο που έχει χιλιοειπωθει, αλλαγή ringtone) πρέπει να σε βάλει σε σκέψεις. Επίσης το ότι μπαίνω σε ένα φόρουμ όπως το myphone και ζητάω μια βοήθεια για 2-3 πράγματα και η απάντηση είναι googlαρε το (λες και δεν μπορώ να το κάνω μόνος μου) είναι απλά απαράδεκτο για κάποιον που ασχολείται με την τεχνολογία. Εννοείται πως στο Google βρίσκεις τα πάντα (κι ακόμα περισσότερα...) άρα τι νόημα υπάρξης του myphone κλπ?? Εγώ όσους ζήτησαν βοήθεια δεν τους είπα "τρέξε ψάξε".

Αυτά και Ευχαριστώ. Από Δευτέρα που μάλλον θα παραλάβω θα ψαχτω στο Google η στο iphonehellas που έχω χρόνια να ασχοληθώ. Εδώ έκλεισαν τα ρολά μιας και ανήκω στους "αντιφρονουντες"....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το επόμενο που μένει είναι να ζητήσεις και υπέρυθρες...... :lol: :lol:

 

Δεν θα καθίσει κανένας να γράψει βήμα βήμα πως να περάσεις ringtones

Σαφώς και πρέπει ο καθένας να ψάχνει στο google

Σου δείχνουμε τον δρόμο γιατί θα έχεις παρά πολλές απορίες οποτε ναι εκεί πρέπει να ψάχνει ο καθένας. Στο google

 

Έξω στον κόσμο ένας που έχει 10 χρόνια iPhone και δεν είχε ποτέ Android σίγουρα δεν θα ξέρει πως να περάσει ήχους, πως να περάσει φωτογραφίες δεν θα ξέρει τίποτα

 

Επειδή το Android έχει κοινά με τον τρόπο λειτουργίας των windows δεν σημαίνει ότι όλοι ξέρουν από windows ούτε ότι όλοι γνωρίζουν τρόπους για copy paste και όλα όλα αυτά

 

Έτσι κι εδώ.

 

Η λύση είναι μια. Google search

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

 

Η λύση είναι μια. Google search

 

Όπως βλέπεις τελικά δεν είπα κάτι ειρωνικό. Και για τα πιο απλά πράγματα χρειάζεσαι το Google search. Εννοείται ότι το ξέρω μιας και έβγαλα πολλές φορές τα μάτια μου ψάχνοντας. Γι αυτό και έγραψα ότι έγραψα. Όχι για ειρωνεία.

Και το παράδειγμα του manfles πιο πάνω είναι χαρακτηριστικό. Θέλει να κάνει το πιο απλό πράγμα (μεταφορά mp3) και πρέπει να αρχίσει το ψάξιμο. Ή μήπως ειρωνεύεται κι αυτός. Ακόμη και στο χάλι miui δεν συμβαίνει αυτό κι αυτό δεν είναι ειρωνεία. Γι αυτό είπα πως αν η Apple αποβάλει κάτι τέτοια αστεία και χωρίς λόγο κολλήματα τότε θα απογειώσει το λειτουργικό. Αλλά " ειρωνεύτηκα"....

Τέλος πάντων.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπεις τελικά δεν είπα κάτι ειρωνικό. Και για τα πιο απλά πράγματα χρειάζεσαι το Google search. Εννοείται ότι το ξέρω μιας και έβγαλα πολλές φορές τα μάτια μου ψάχνοντας. Γι αυτό και έγραψα ότι έγραψα. Όχι για ειρωνεία.

Και το παράδειγμα του manfles πιο πάνω είναι χαρακτηριστικό. Θέλει να κάνει το πιο απλό πράγμα (μεταφορά mp3) και πρέπει να αρχίσει το ψάξιμο. Ή μήπως ειρωνεύεται κι αυτός. Ακόμη και στο χάλι miui δεν συμβαίνει αυτό κι αυτό δεν είναι ειρωνεία. Γι αυτό είπα πως αν η Apple αποβάλει κάτι τέτοια αστεία και χωρίς λόγο κολλήματα τότε θα απογειώσει το λειτουργικό. Αλλά " ειρωνεύτηκα"....

Τέλος πάντων.

 

Μα κι εγώ αυτό σου εξηγώ ότι ένας που δεν κατέχει υπολογιστές δεν μπορεί ούτε στο Android να περάσει μουσική

Επειδή είναι ίδιας φιλοσοφίας

Άρα; Google search και αυτός που δεν κατέχει το Android.

Που είναι το παράξενο δεν καταλαβαίνουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οποίος δεν κατέχει από υπολογιστές δεν μπαίνει καν σε φόρουμ, ίσως δεν γνωρίζει και την ύπαρξη τους. Όποτε μεταξύ μας τα λέμε και όλοι εδώ μπορούν να δουλέψουν το ίδιο εύκολα και τα δυο λειτουργικά με τα συν και πλην τους.. Οι υπόλοιποι μπορούν να καλούν στις τηλεφωνικές εταιρίες να πληρώνουν για ήχο κλήσης

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το apple support .Σαφέστατο και κατανοητότατο.Εξηγει τα πάντα .Αλλιως οποίος θέλει παίρνει τηλ την Apple να φτιάξει ένα λειτουργικο σύμφωνα με τα γούστα τους
Link to comment
Share on other sites

Μα κι εγώ αυτό σου εξηγώ ότι ένας που δεν κατέχει υπολογιστές δεν μπορεί ούτε στο Android να περάσει μουσική

Επειδή είναι ίδιας φιλοσοφίας

Άρα; Google search και αυτός που δεν κατέχει το Android.

Που είναι το παράξενο δεν καταλαβαίνουμε

 

Τάσο, αυτός που δεν ξέρει από υπολογιστές και ένα απλό copy paste Για να αντιγράψει πχ τα mp3 του, έχει Nokia 3310. Δεν έχει καν smartphone.

Και όπως είπα, αυτό είναι και ο λόγος ύπαρξης του κάθε myphone αλλιώς θα μπαίναμε απλά στο Google να ψάξουμε και τέλος. Οπότε όποιος θέλει μπορεί δίνει τα φώτα του πχ στον φίλο πιο πάνω που έψαχνε λύση. Όποιος δεν θέλει ας μη βοηθήσει. Το Google search είναι δεδομένο και το χρησιμοποιούν και οι πέτρες. Δεν χρειάζεται να το προτείνει κάποιος ως λύση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οποίος δεν κατέχει από υπολογιστές δεν μπαίνει καν σε φόρουμ, ίσως δεν γνωρίζει και την ύπαρξη τους. Όποτε μεταξύ μας τα λέμε και όλοι εδώ μπορούν να δουλέψουν το ίδιο εύκολα και τα δυο λειτουργικά με τα συν και πλην τους.. Οι υπόλοιποι μπορούν να καλούν στις τηλεφωνικές εταιρίες να πληρώνουν για ήχο κλήσης

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Υπάρχει το apple support .Σαφέστατο και κατανοητότατο.Εξηγει τα πάντα .Αλλιως οποίος θέλει παίρνει τηλ την Apple να φτιάξει ένα λειτουργικο σύμφωνα με τα γούστα τους

 

Δεν είπε κανένας ότι δεν υπάρχουν λύσεις και ότι δεν βρίσκονται. Εγώ είπα τα περί ευκολίας. Ο φίλος πιο πάνω μετέφερε μέχρι τώρα τα mp3 του με ένα απλό copy paste και τώρα πρέπει να ψάχνει περίπλοκες γι αυτόν λύσεις, ή τηλέφωνο στο Apple support κλπ. Δηλαδή για κάτι τόσο απλό και θέμα δευτερολεπτων θα πρέπει να αρχίσει το ψάξιμο.

Μη το βλέπετε ως προσβλητικό, ειρωνικό ή οτιδήποτε σχετικό. Μια απλή διαπίστωση είναι και το παράδειγμα του φίλου πιο πάνω είναι μια ακόμη τρανταχτη απόδειξη.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τάσο, αυτός που δεν ξέρει από υπολογιστές και ένα απλό copy paste Για να αντιγράψει πχ τα mp3 του, έχει Nokia 3310. Δεν έχει καν smartphone.

Και όπως είπα, αυτό είναι και ο λόγος ύπαρξης του κάθε myphone αλλιώς θα μπαίναμε απλά στο Google να ψάξουμε και τέλος. Οπότε όποιος θέλει μπορεί δίνει τα φώτα του πχ στον φίλο πιο πάνω που έψαχνε λύση. Όποιος δεν θέλει ας μη βοηθήσει. Το Google search είναι δεδομένο και το χρησιμοποιούν και οι πέτρες. Δεν χρειάζεται να το προτείνει κάποιος ως λύση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Δεν είπε κανένας ότι δεν υπάρχουν λύσεις και ότι δεν βρίσκονται. Εγώ είπα τα περί ευκολίας. Ο φίλος πιο πάνω μετέφερε μέχρι τώρα τα mp3 του με ένα απλό copy paste και τώρα πρέπει να ψάχνει περίπλοκες γι αυτόν λύσεις, ή τηλέφωνο στο Apple support κλπ. Δηλαδή για κάτι τόσο απλό και θέμα δευτερολεπτων θα πρέπει να αρχίσει το ψάξιμο.

Μη το βλέπετε ως προσβλητικό, ειρωνικό ή οτιδήποτε σχετικό. Μια απλή διαπίστωση είναι και το παράδειγμα του φίλου πιο πάνω είναι μια ακόμη τρανταχτη απόδειξη.

 

Ο άνθρωπος ήθελε να περάσει κάποια βίντεο στο vlc

Του είπα πως θα το κάνει

Όσο πιο κατανοητά κιόλας μπορούσα

Βρίσκει το vlc μέσα στο iTunes και απλά σέρνει μέσα αρχεία

Πολύ δύσκολο...

Που είναι το πρόβλημα σου δεν καταλαβαίνω και κόλλησες με το ότι πριν έκανε copy paste ενώ τώρα τα σέρνει;;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν υπάρχει κάτι το προσβλητικό για εμάς

Για σένα ίσως

Η γυναίκα μου άσχετη με τεχνολογίες κλπ κάνει παπάδες με τις μουσικές .Λιστες είδος μουσικής κλπ κλπ σε δευτερόλεπτα

Και πολύς κόσμος που ξέρω

Είπαμε ...Όλα τα λειτουργικά δεν είναι ίδια ...θέλουν μια σχετική περίοδο προσαρμογής

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος ήθελε να περάσει κάποια βίντεο στο vlc

Του είπα πως θα το κάνει

Όσο πιο κατανοητά κιόλας μπορούσα

Βρίσκει το vlc μέσα στο iTunes και απλά σέρνει μέσα αρχεία

Πολύ δύσκολο...

Που είναι το πρόβλημα σου δεν καταλαβαίνω και κόλλησες με το ότι πριν έκανε copy paste ενώ τώρα τα σέρνει;;

 

Τα mp3 ζήτησε να περάσει, όχι βίντεο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα mp3 ζήτησε να περάσει, όχι βίντεο.

 

Ναι όντως μουσική ήθελε αλλά έκανε αναφορά σε έναν προηγούμενο και μπερδεύτηκα

Μουσική ούτε καν το vlc δεν χρειάζεται

Σκέτο iTunes

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν υπάρχει κάτι το προσβλητικό για εμάς

Για σένα ίσως

Η γυναίκα μου άσχετη με τεχνολογίες κλπ κάνει παπάδες με τις μουσικές .Λιστες είδος μουσικής κλπ κλπ σε δευτερόλεπτα

Και πολύς κόσμος που ξέρω

Είπαμε ...Όλα τα λειτουργικά δεν είναι ίδια ...θέλουν μια σχετική περίοδο προσαρμογής

 

Εγώ γιατί να προσβληθώ? Μια χαρά αλλάζω τους ήχους κλήσεις κλπ από το 2011 με το 4s και με τόσα επόμενα μοντέλα που πέρασαν από τα χέρια μου. Αυτό που είπα είναι ότι δεν είναι μια απλή διαδικασία και αυτό μπορείς εύκολα να το καταλάβεις από τα ερωτήματα που υποβάλλονται και και από τα άπειρα "ντριν ντριν" που ακούς στον δρόμο.

Ο φίλος πιο πάνω δεν κατάφερε να περάσει τα mp3 του. Δεν είναι τόσο έξυπνος όσο η γυναίκα σου? Ίσως. Πάντως με το s7 edge τα κατάφερνε εύκολα (κατά δηλώσή του).

Άρα λοιπόν αν δούμε πιο ανάλαφρα το θέμα θα δούμε πως απλές διαδικασίες όπως μεταφορά mp3, αλλαγή ringtone, διαγραφή αποθηκευμενων φωτογραφιών και τόσων άλλων ΑΠΛΏΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΏΝ εργασιών έσω χρειάζεται Google search και εξοικείωση. Και δεν το λέω υποτιμητικά. Άλλα είναι τα καλά του iOS.

Τέλος, όπως ανέφερα πιο πάνω αλλά δεν ξέρω γιατί δεν σχολιάστηκε, τα Smartphones σήμερα είναι πραγματικοί φορητοί υπολογιστές που μπορείς να κάνεις τα πάντα. Δίνω 1200€ για να πάρω κάτι κορυφαίο, γιατί θα πρέπει να έχω πάλι pc στο σπίτι???

Η δύναμη του iOS είναι αλλού, όχι σε αυτά τα απλά πράγματα που τα κάνει περίπλοκα και μέσω pc.

Αυτά και το κλείνω γιατί κάποιοι τα εκ λαμβάνουν ως "ειρωνεία" και η συζήτηση απλά κουράζει και τους υπόλοιπους (από τους οποίους ζητάω συγνώμη για το ξεχείλωμα της συζήτησης).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι «απλές καθημερινές» εργασίες όπως τα mp3 και τα ringtones δεν είναι πια καθημερινές εργασίες εδώ και πολλά χρόνια για κάποιους. Νομίζω offline mp3 αποθήκευα όταν είχα ένα Galaxy Note 3 μέχρι το 2014. Μετά ήλθε το cloud, το Spotify/Apple Music κλπ και πολλοί εκτίμησαν την αμεσότητα και την ευκολία του streaming (όπως κι εγώ).

Είναι δικαίωμα φυσικά να ψάχνετε ακόμα κάρτες μνήμης, ringtones Παντελιδη ή Sinboy κλπ, απλώς μάλλον την πλειοψηφία των χρηστών iPhone δεν τους ενδιαφέρει κάτι τέτοιο. Ή αν τους ενδιαφέρει και είναι τόσο σημαντικό, έχουν ήδη επιστρέψει σε android.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι «απλές καθημερινές» εργασίες όπως τα mp3 και τα ringtones δεν είναι πια καθημερινές εργασίες εδώ και πολλά χρόνια για κάποιους. Νομίζω offline mp3 αποθήκευα όταν είχα ένα Galaxy Note 3 μέχρι το 2014. Μετά ήλθε το cloud, το Spotify/Apple Music κλπ και πολλοί εκτίμησαν την αμεσότητα και την ευκολία του streaming (όπως κι εγώ).

Είναι δικαίωμα φυσικά να ψάχνετε ακόμα κάρτες μνήμης, ringtones Παντελιδη ή Sinboy κλπ, απλώς μάλλον την πλειοψηφία των χρηστών iPhone δεν τους ενδιαφέρει κάτι τέτοιο. Ή αν τους ενδιαφέρει και είναι τόσο σημαντικό, έχουν ήδη επιστρέψει σε android.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σιγα το δυσκολο το περασμα ταινιων υποτιτλων μουσικης και ringtone... ακομα και απο το τραγικο itunes ενα drag and drop ειναι..

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί να προσβληθώ? Μια χαρά αλλάζω τους ήχους κλήσεις κλπ από το 2011 με το 4s και με τόσα επόμενα μοντέλα που πέρασαν από τα χέρια μου. Αυτό που είπα είναι ότι δεν είναι μια απλή διαδικασία και αυτό μπορείς εύκολα να το καταλάβεις από τα ερωτήματα που υποβάλλονται και και από τα άπειρα "ντριν ντριν" που ακούς στον δρόμο.

Ο φίλος πιο πάνω δεν κατάφερε να περάσει τα mp3 του. Δεν είναι τόσο έξυπνος όσο η γυναίκα σου? Ίσως. Πάντως με το s7 edge τα κατάφερνε εύκολα (κατά δηλώσή του).

Άρα λοιπόν αν δούμε πιο ανάλαφρα το θέμα θα δούμε πως απλές διαδικασίες όπως μεταφορά mp3, αλλαγή ringtone, διαγραφή αποθηκευμενων φωτογραφιών και τόσων άλλων ΑΠΛΏΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΏΝ εργασιών έσω χρειάζεται Google search και εξοικείωση. Και δεν το λέω υποτιμητικά. Άλλα είναι τα καλά του iOS.

Τέλος, όπως ανέφερα πιο πάνω αλλά δεν ξέρω γιατί δεν σχολιάστηκε, τα Smartphones σήμερα είναι πραγματικοί φορητοί υπολογιστές που μπορείς να κάνεις τα πάντα. Δίνω 1200€ για να πάρω κάτι κορυφαίο, γιατί θα πρέπει να έχω πάλι pc στο σπίτι???

Η δύναμη του iOS είναι αλλού, όχι σε αυτά τα απλά πράγματα που τα κάνει περίπλοκα και μέσω pc.

Αυτά και το κλείνω γιατί κάποιοι τα εκ λαμβάνουν ως "ειρωνεία" και η συζήτηση απλά κουράζει και τους υπόλοιπους (από τους οποίους ζητάω συγνώμη για το ξεχείλωμα της συζήτησης).

 

Έχεις κολλήσει είναι δεδομένο

Όσο και αγοράσεις μια τέτοια συσκευή δεν σχέση με το εάν θα χρειάζεσαι υπολογιστή για να περάσεις εικόνες μουσική βίντεο και λοιπά

 

Το πιο διαδεδομένο μέσον για τέτοια αρχεία είναι οι υπολογιστές.

Ότι άλλη συσκευή και να έχεις και να θέλεις να περάσεις μέσα όλα αυτά τα αρχεία αναγκαστικά θα χρησιμοποιήσεις υπολογιστή

Που είναι το κακό;;;

Είτε αυτό είναι Android, iOS, windows και ότι άλλο υπάρχει

 

Δεν μπορεί να σβήσει ο υπολογιστής ούτε να αντικατασταθεί σε όλα από τα κινητά

Ούτε και το αντίστροφο.

Η κάθε συσκευή έχει συγκεκριμένες εργασίες που γίνονται σχεδόν μοναδικά από αυτήν γι αυτό κιόλας ο λόγος ύπαρξης της

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μπει πολλές φορές, απορώ πως την διαφορετική μου γνώμη την εξέλαβε (κι άλλοι αλλά ειδικά εσύ) ως πρόκληση. Και από πάνω πλάκωσαν και κάτι ειρωνικά σχόλια του τύπου ir κλπ.

 

Συγνωμη αλλα οταν γραφεις οτι το Miui ειναι πιο ευκολο ακομα και στο στησιμο κινητου σε σχεση με το Ios σε θεμα με τιτλο Iphone xs max,τι ακριβως απαντησεις περιμενεις να λαβεις?

 

Βασικα για πραγματα οπως περασμα των τραγουδιων,υπαρχουν αλλα θεματα στα οποια πρεπει να ρωτησει καποιος και οχι στα θεματα των ιδιων των κινητων.

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=94

 

Τελος τα τεχνολογικα forum συγκεκριμενα και ειδικα στην Ελλαδα,ακριβως επειδη η συμμετοχη απο ενεργα μελη ειναι πολυ πιο περιορισμενη(και σε iphonehellas και σε Insomnia κλπ) σε σχεση με του εξωτερικου(δεν ασχολουνται οι περισσοτεροι ουτως ή αλλως με τα κινητα τους στην Ελλαδα οπως εξω),προφανως και ειναι κυριως για πραγματα τα οποια δεν μπορει να τα βρει καποιος και μονος του με ενα google search.

Πολλοι δηλαδη βαριουνται που ζουν και θα μπουν στο θεμα του Iphone xs max για να ρωτησουν τι διαφορα εχει απο το XS. Δηλαδη αντιμετωπιζουν τα ατομα που συμμετεχουν λες και ειναι υπαλληλοι καταστηματος.

 

Ε δεν παει ετσι.

 

Και εγω για παραδειγμα δεν γνωριζα πως να περασω υποτιτλους σε ταινιες που συνδεω μεσω usb στην τηλεοραση ή και πως να περασω πχ τραγουδια σε Windows phone. Εκανα και εψαξα στο google και βρηκα.

 

Μην περιμενουμε ακομα και τα πιο απλα πραγματα ετοιμα στο πιατο.

 

Τελος για αυτο που λες περι μεταβασης μεταξυ διαφορετικων πλατφορμων,γιαυτο και το καλυτερο πραγμα που προτεινει ο κοσμος ειναι να μην εισαι 100% εξαρτημενος σε μια πλατφορμα αλλα που και που να κανεις εναλλαγη μεταξυ τους(Ios και Android).Για να εχεις παντα μια ιδεα/επαφη απο τις οποιες προσθηκες/αλλαγες γινονται.

 

Αρκετοι δηλαδη που ειναι στο οικοσυστημα της Apple,μπορει να εχουν για δευτερη συσκευη μια με Android για αυτο ακριβως το λογο.

Link to comment
Share on other sites

Τάσο, αυτός που δεν ξέρει από υπολογιστές και ένα απλό copy paste Για να αντιγράψει πχ τα mp3 του, έχει Nokia 3310. Δεν έχει καν smartphone.

 

Και όπως είπα, αυτό είναι και ο λόγος ύπαρξης του κάθε myphone αλλιώς θα μπαίναμε απλά στο Google να ψάξουμε και τέλος. Οπότε όποιος θέλει μπορεί δίνει τα φώτα του πχ στον φίλο πιο πάνω που έψαχνε λύση. Όποιος δεν θέλει ας μη βοηθήσει. Το Google search είναι δεδομένο και το χρησιμοποιούν και οι πέτρες. Δεν χρειάζεται να το προτείνει κάποιος ως λύση.

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Δεν είπε κανένας ότι δεν υπάρχουν λύσεις και ότι δεν βρίσκονται. Εγώ είπα τα περί ευκολίας. Ο φίλος πιο πάνω μετέφερε μέχρι τώρα τα mp3 του με ένα απλό copy paste και τώρα πρέπει να ψάχνει περίπλοκες γι αυτόν λύσεις, ή τηλέφωνο στο Apple support κλπ. Δηλαδή για κάτι τόσο απλό και θέμα δευτερολεπτων θα πρέπει να αρχίσει το ψάξιμο.

 

Μη το βλέπετε ως προσβλητικό, ειρωνικό ή οτιδήποτε σχετικό. Μια απλή διαπίστωση είναι και το παράδειγμα του φίλου πιο πάνω είναι μια ακόμη τρανταχτη απόδειξη.

Κώστα σοβαρά τώρα πόσο ακόμα θα το συζητάς; δε βλέπεις τι απαντήσεις παίρνεις; και είναι λογικό. Εδώ οποίος θέλει ringtone έχει το default του iPhone, όποιος θέλει ταινίες σειρές και μουσική είναι συνδρομητής της απλ. Δεν υπάρχει η λογική του Android. Αν η σύζυγος σου μέχρι τώρα είχε android κάνει τραγικό λάθος που πάει σε ios. Δύο φορές το προσπαθήσα με Πείσμα να το κάνω και στο 15ημερο έφυγα τρέχοντας,ένοιωθα φυλακισμένος. Αυτό ισχύει για μένα βέβαια, χρήστες ios είτε δεν ασχολούνται και απλά σερφαρουν και κάνουν τις επικοινωνίες τους είτε μένουν στο ios λόγο χρόνιας χρήσης του γιατί "φοβούνται" την αλλαγή έχουν αγορασμένες εφαρμογές κτλ

Μη ψάχνεις τη λογική του Android στο ios δε θα τη βρεις ποτέ. Να στο πω και αλλιώς όπως το βίωσα σαν χρήστης ios πάω από Ελλάδα Αγγλία αλλά μέσω Αμερικής, βέβαια το σίγουρο είναι ότι θα φτάνεις πάντα.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο φιλε.

Κάποιοι κάνουν δουλειά με ένα touch ή swipe και μια νόμιμη συνδρομή και άλλοι ψάχνουν ringtones ή ripped mp3s.

Το καλό είναι ότι όλοι μένουν ευχαριστημένοι.

 

851d603f5d21dbebb4ba46bbdb2662e7.jpg

 

bc8c61dcad4551f5d5934fd65a1bfaa3.jpg

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Κώστα σοβαρά τώρα πόσο ακόμα θα το συζητάς; δε βλέπεις τι απαντήσεις παίρνεις;

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

Σε θεμα που υποτιθεται αφορα κυριως το XS max,τι ακριβως απαντησεις περιμενει καποιος να παρει πανω στο κομματι Android vs Itunes?

Link to comment
Share on other sites

Σε θεμα που υποτιθεται αφορα κυριως το XS max,τι ακριβως απαντησεις περιμενει καποιος να παρει πανω στο κομματι Android vs Itunes?

 

Δεν είναι έτσι ρε παιδιά

Μπορούμε να κατηγορούμε την Apple για πολλά και διαφορά και να μην είμαστε ευχαριστημένοι αλλά όταν κάτι βολεύει γιατί να μην το παραδεχτούμε;

Πχ ένας φίλος έχει Apple Music 7€/μήνα και ακούει ότι θέλει

Ούτε χώρο χρειάζεται στο κινητό

Εγώ το ζηλεύω που δεν το έχω γιατί δεν θέλω να πληρώσω τα 7€

Δεν κάθομαι όμως να το κατηγορήσω και να λέω Α το πιο σωστό είναι να μπαίνεις σε forum για dj, να σου κάνουν πρόσκληση ή να περιμένεις επιβεβαίωση για εγγραφή, να κατεβάζεις μουσική, να την περνάς στο κινητό, να τα βαριέσαι, να ξανά κατεβάζεις άλλη μουσική, να γεμίζει η μνήμη της συσκευής, να σβήνεις φωτό και όλα αυτά...

 

Λύσεις και τρόποι υπάρχουν για ότι μπορεί ο καθένας να χρειάζεται.

 

Η Apple και οι συσκευές τις πηγαίνουν με συγκεκριμένο τρόπο. Ναι είναι της άποψης ότι πρέπει να πληρώνεις Netflix, να πληρώνεις Apple Music, να πληρώνεις Apple TV και όλα όλα αυτά.

Εάν συμφωνείς παίρνεις iPhone.

Εάν δεν σ αρέσει ψάχνεις πλαγιές οδούς

Εάν πάλι δεν σ αρέσει πας σε Android

Απλά πράγματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...