Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν φτάνει που όλα δουλεύουν άψογα γκρινιάζουμε πάλι.......

Ερώτηση έχει βάλει κάποιος beta 13 ( εάν υπάρχει φυσικά ) να μας πει τι παίζει ή είναι νωρίς ακόμα;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν φτάνει που όλα δουλεύουν άψογα γκρινιάζουμε πάλι.......

Ερώτηση έχει βάλει κάποιος beta 13 ( εάν υπάρχει φυσικά ) να μας πει τι παίζει ή είναι νωρίς ακόμα;;;

 

Tι beta 13;

Oi beta δινονται στο WWDC καθε χρονο και δινονται ως stable τον Σεπτέμβρη.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο πολύ ρε συ; Εγώ περιστασιακά χρησιμοποιώ Viber, δεν έχω παρατηρήσει κάτι το περίεργο. Μόνο καμιά φορά αν παω να κάνω γρήγορο scroll στην αρχική του iphone πέφτουν πολύ τα fps και δεν ξέρω αν σχετίζεται με το Viber. Θυμάμαι είχες πει οτι το χρησιμοποιείς συχνά.

 

Πάντως μετά απο ένα+ χρόνο που έχω με ios και αρκετούς μήνες με mac os, αυτό που έλεγαν όλα τα χρόνια για bug free experience, καθόλου κολλήματα κλπ είναι ΜΥΘΟΣ. :ninja:

 

Δυστυχώς αυτά τα προβλήματα με τα frames και λοιπά εξαφανίζονται μόλις σβήνω το Viber

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έλα να σε δώσω την συσκευή μου που μ έχει σπάσει τα νεύρα εδώ και 6-7 μήνες κολλάει

Μόλις σβήνω το Viber πάει μπάλα

 

3 ομαδες μιλαμε ακαταυπαστα στο viber. Δεν εχω κανενα θεμα ειτε να κολλαει ειτε να τρωει μπαταρια. Εκει που βριζω την εφαρμογη του viber ειναι στο apple watch.Ειναι χαλια εκει

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά απο ένα+ χρόνο που έχω με ios και αρκετούς μήνες με mac os, αυτό που έλεγαν όλα τα χρόνια για bug free experience, καθόλου κολλήματα κλπ είναι ΜΥΘΟΣ. :ninja:

 

Εχει λιωσει προ πολλων ετων αυτη η καραμελα. Οσοι την πιπιλανε ακομα ειναι εκτος τοπου και χρονου. Καθαρα θεμα προσωπικων προτιμησεων, συνηθειας, οικοσυστηματος κλπ κλπ (θεμιτα και σεβαστα ολα, bug free, σταθεροτητα, ασφαλεια και λοιπες ομορφιες σε καμια απολυτως περιπτωση)...

Link to comment
Share on other sites

Bug free φυσικά και είναι μύθος γενικά για κάθε λογισμικό.

 

Το θέμα είναι ότι η ψαλίδα σε εμπειρία χρήσης είναι ακόμα ανοιχτή σε σε σχέση με android.

To iOS εξακολουθεί να σου συμπεριφέρεται ως χρήστη ενώ το android ως admin.

Και δεν μας φαίνεται φυσιολογικό σε κάποιους να πληρώνουμε εναν σκασμό χρήματα για να ασχολούμαστε με το ίδιο το λειτουργικό αντί με το περιεχόμενο των εφαρμογών και του διαδικτύου.

Link to comment
Share on other sites

3 ομαδες μιλαμε ακαταυπαστα στο viber. Δεν εχω κανενα θεμα ειτε να κολλαει ειτε να τρωει μπαταρια. Εκει που βριζω την εφαρμογη του viber ειναι στο apple watch.Ειναι χαλια εκει

 

 

 

Κι εγώ το χρησιμοποιώ κάθε μέρα και δεν είχα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα. Σε ολα τα κινητά που έχουν περάσει από τα χέρια μου. Ούτε κολλήματα ούτε αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το χρησιμοποιώ κάθε μέρα και δεν είχα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα. Σε ολα τα κινητά που έχουν περάσει από τα χέρια μου. Ούτε κολλήματα ούτε αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Μην τα ξανά λέω τα έχω πει κι άλλες φορές

Έχω αλλάξει από τον Σεπτέμβριο 5 συσκευές

Σε όλες είχα προβλήματα αν και εστηνα τις συσκευές από την αρχή

Δεν υπάρχει εξήγηση αλλά συμβαίνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μην τα ξανά λέω τα έχω πει κι άλλες φορές

Έχω αλλάξει από τον Σεπτέμβριο 5 συσκευές

Σε όλες είχα προβλήματα αν και εστηνα τις συσκευές από την αρχή

Δεν υπάρχει εξήγηση αλλά συμβαίνει

 

Για βάλε μία άλλη sim και σέταρε πάλι το Viber. Συμβαίνει το ίδιο?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο xs max με χαλασε το σημα και καποιες φορες οι ταχυτητες download που δεν ηταν συνεχεια ιδιες και το face id που δεν ξεκλειδωνε παντα αλλα ηθελε τον χρονο του πχ σε σχεση με το αντιστοιχο του mate20pro που ηταν αστραπη.

 

Στα υπολοιπα ειναι λιγο πολυ η ιδια γνωστη κατασταση που ισχυει και στα προηγουμενα Iphone.

 

Κλειστο λειτουργικο,το hardware περαν του 4κ 60fps video και των παιχνιδιων καθεται και δεν αξιοποιειται καθολου,αν εχεις και αλλες ios συσκευες ο συγχρονισμος ειναι αψογος,το ρολαρισμα κλασσικα παρα πολυ καλο οπως και η ανταποκριση σε ολα(σε νεα ναυαρχιδα δεν περιμενα κατι διαφορετικο βεβαια),τα ηχεια πολυ δυνατα και η οθονη σκετο κοσμημα(ευτυχως δεν εχει edge βλακειες).

 

 

Προσωπικα δεν το κρατησα γιατι δεν ειμαι στο Apple ecosystem(μονο για τα Ipod την προτιμουσα την εταιρεια που τα εκοψε)και παρολο που σαν λειτουργικο το ios ειναι στα μετρα μου,με τραβαει μακρια οπως και ολους η εταιρεια με τις κινησεις της,και δεν θελω να επενδυσω σε αυτην για αυτο το λογο.

 

Κριμα γιατι ειναι παρα πολυ ωραια συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Για βάλε μία άλλη sim και σέταρε πάλι το Viber. Συμβαίνει το ίδιο?

 

Έχω σβήσει κι έχω ξανά βάλει το Viber πάρα πολλές φορές

Παρατηρώ ότι εάν κλείσω την πρόσβαση στο μικρόφωνο και στις φωτογραφίες διορθώνεται για κάποιο διάστημα

Λες και κάποιος παρακολουθεί την συσκευή μου

Τι format έχω κάνει τι επαναφορά τι συσκευή άλλαξα τι δεν έχω δοκιμάσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω σβήσει κι έχω ξανά βάλει το Viber πάρα πολλές φορές

Παρατηρώ ότι εάν κλείσω την πρόσβαση στο μικρόφωνο και στις φωτογραφίες διορθώνεται για κάποιο διάστημα

Λες και κάποιος παρακολουθεί την συσκευή μου

Τι format έχω κάνει τι επαναφορά τι συσκευή άλλαξα τι δεν έχω δοκιμάσει

 

Δεν έχεις δοκιμάσει αυτό που μόλις σου είπα. Άλλη sim, άλλον λογαριασμό στο Viber...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις δοκιμάσει αυτό που μόλις σου είπα. Άλλη sim, άλλον λογαριασμό στο Viber...

 

Δεν παίζει ρόλο αυτό που λες

Είχα και το Viber χωρίς να έχω SIM μέσα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο αυτό που λες

Είχα και το Viber χωρίς να έχω SIM μέσα

 

O.K. Το δοκίμασες χωρίς να έχεις βάλει τον Google λογαριασμό σου στην συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

O.K. Το δοκίμασες χωρίς να έχεις βάλει τον Google λογαριασμό σου στην συσκευή?

 

Έβαλα το Viber

Έβαλα τον αριθμό μου αλλά η SIM ήταν σε άλλη συσκευή

Δεν παίζει όμως ρόλο.

Σου έρχεται κωδικός επιβεβαίωσης και τον βάζεις άσχετα σε πια συσκευή είναι η SIM

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Viber

Έβαλα τον αριθμό μου αλλά η SIM ήταν σε άλλη συσκευή

Δεν παίζει όμως ρόλο.

Σου έρχεται κωδικός επιβεβαίωσης και τον βάζεις άσχετα σε πια συσκευή είναι η SIM

 

Ναι αλλά τις επαφές στις οποίες είναι ενεργοποιημένο το Viber τις διαβάζει από τον Google λογαριασμό. Κάποιο conflict παίζει εκεί σίγουρα αφού όπως λες έχεις το ίδιο πρόβλημα σε όποα συσκευή δοκίμασες. Δοκίμασέ το ΧΩΡΙΣ να έχεις σετάρει τον Google λογαριασμό σου στην συσκευή. Άκου τον παλιό αλλά αν βαριέσαι άστο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά τις επαφές στις οποίες είναι ενεργοποιημένο το Viber τις διαβάζει από τον Google λογαριασμό. Κάποιο conflict παίζει εκεί σίγουρα αφού όπως λες έχεις το ίδιο πρόβλημα σε όποα συσκευή δοκίμασες. Δοκίμασέ το ΧΩΡΙΣ να έχεις σετάρει τον Google λογαριασμό σου στην συσκευή. Άκου τον παλιό αλλά αν βαριέσαι άστο...

 

Για ποιον Google λογαριασμό μιλάς;

iCloud έχω τις επαφές

Λες από εκεί να είναι το θέμα;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για ποιον Google λογαριασμό μιλάς;

iCloud έχω τις επαφές

Λες από εκεί να είναι το θέμα;

 

Ναι, μπορεί. Στήσε το Viber ΧΩΡΙΣ να κάνεις συγχρονισμό επαφών από iCloud. Δηλαδή μόλις ενεργοποοιηθεί το Viber να μην βρει αποθηκευμένες επαφές και κοίτα πως συμπεριφέρεται...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορεί. Στήσε το Viber ΧΩΡΙΣ να κάνεις συγχρονισμό επαφών από iCloud. Δηλαδή μόλις ενεργοποοιηθεί το Viber να μην βρει αποθηκευμένες επαφές και κοίτα πως συμπεριφέρεται...

 

Για να γίνει αυτό πρέπει να κάνω επαναφορά την συσκευή

Αν δεν βάλω τους κωδικούς μου όμως δεν μπορώ να κατεβάσω από το App Store

Όποτε μόλις βάλω τους κωδικούς θα κεράσει και τις επαφές

Πως θα σβήσω τις επαφές από την συσκευή αλλά να μην χαθούν από το icloud;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ούτε οι επαφές παίζουν ρόλο

Τις έσβησα και έβαλα το Viber

Πάλι τα ίδια κολλήματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ούτε οι επαφές παίζουν ρόλο

Τις έσβησα και έβαλα το Viber

Πάλι τα ίδια κολλήματα

 

Τότε ξεκινάς με whats up.

Δεν στο λέω για να τρολάρω και θα σου δώσω και ένα παράδειγμα σε Note9 το Skroutz με WiFi δεν άνοιξε ποτέ ( μόνο στο ρουτερ του σπιτιού μου ) με 4g όλα μια χαρά αλλά ακόμα και σε δημόσια ρουτερς όλα άψογα. Τι διαγραφές τι το ένα τι το άλλο / τελικά λες δεν γ@μιετε και απλά προχωράς.

Link to comment
Share on other sites

Τότε ξεκινάς με whats up.

Δεν στο λέω για να τρολάρω και θα σου δώσω και ένα παράδειγμα σε Note9 το Skroutz με WiFi δεν άνοιξε ποτέ ( μόνο στο ρουτερ του σπιτιού μου ) με 4g όλα μια χαρά αλλά ακόμα και σε δημόσια ρουτερς όλα άψογα. Τι διαγραφές τι το ένα τι το άλλο / τελικά λες δεν γ@μιετε και απλά προχωράς.

 

Το έκανα απενεργοποίηση και το έσβησα δεν γινόταν άλλο

Έχει αυτή η δουλειά από τον Σεπτέμβριο.

Έχω αλλάξει 5 iPhone και δεν λέει να στρώσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ε, ήρθε η ώρα να πάρεις Android συσκευή... :lol::lol:;)

 

Έχω δεύτερη ένα oneplus x

Σχεδόν όλα τα χρόνια είχα παράλληλα ένα Android

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εχει λιωσει προ πολλων ετων αυτη η καραμελα. Οσοι την πιπιλανε ακομα ειναι εκτος τοπου και χρονου. Καθαρα θεμα προσωπικων προτιμησεων, συνηθειας, οικοσυστηματος κλπ κλπ (θεμιτα και σεβαστα ολα, bug free, σταθεροτητα, ασφαλεια και λοιπες ομορφιες σε καμια απολυτως περιπτωση)...

 

Έχω ακριβώς την αντίθετη άποψη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...