Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμείς που έχουμε την global beta πότε θα πάρουμε Miui 11
Global beta, τέλος. Δε θα ξαναβγεί.

Αν θέλεις miui 11 πέρασε Global stable και μείνε με αυτή.

Στην καλύτερη θα πάρουμε 11 αρχές Νοεμβρίου χωρίς να είναι κάτι σίγουρο.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Ήθελα να ρωτήσω καθ'οσον δεν ξέρω αν έχει συζητηθεί πιο παλιά, τι γίνεται σχετικά με την gcam? Δηλαδή υπάρχει κάποιος τρόπος να την εγκαταστησουμε στο κινητό; το ρωτάω γτ βλέπω η εφαρμογή του κινητού δεν μας τα λέει τόσο καλά και λεω μήπως μπορεί να βελτιωθεί κάπως αυτό. Ευχαριστώ

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες το βράδυ μέχρι σήμερα το πρωί ξαφνικάη μπαταρία έχασε 30% + . Πάω στη χρήση μπαταρίας και βλέπω αδράνεια κινητού 44%. Μα καλά, είναι δυνατόν; Καμμιά ιδέα πριν πάω στο service; :p
Link to comment
Share on other sites

Απο χτες το βράδυ μέχρι σήμερα το πρωί ξαφνικάη μπαταρία έχασε 30% + . Πάω στη χρήση μπαταρίας και βλέπω αδράνεια κινητού 44%. Μα καλά, είναι δυνατόν; Καμμιά ιδέα πριν πάω στο service; :p
Καμία επανεκκίνηση έκανες? Τι εφαρμογή-ες έβαλες τελευταία?

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καμία επανεκκίνηση έκανες? Τι εφαρμογή-ες έβαλες τελευταία?

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έκανα επανεκκίνηση αφού το φόρτισα, και το ποσοστό αδράνειας πηγε στο 28% περίπου. Έχω καιρό να βάλω κάποια εφαρμογή γι αυτό μου φαίνεται παράξενο. Ανοιχτό wifi, με twitter και outlook μόνο για ειδοποιήσεις, σαν πολύ δεν είναι αυτό το 28% ;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι διάβασα προς τέλη Οκτωβρίου θα πάρουμε Miui11
link?

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω με άλλο ένα link

 

https://itechnews.gr/2019/10/miui-11-se-treis-faseis-tha-doyme-tin/

 

Αυτό μάλλον είναι copy-paste από το link που έβαλε ο Μινώταυρος πιο πάνω.

Όπως και να έχει, είναι ενθαρρυντικά νέα, θα παρατείνει την αξία του κινητού για αρκετό καιρό ακόμα.

Μένει να δούμε....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Είμαι σε vodafone και ήθελα να ρωτήσω αν το δικό μας κινητό μπορεί να κάνει wi-fi calling η εξαρτάται μόνο από την εταιρεία....
Link to comment
Share on other sites

Σημερινό update στο Mi Music, έδωσε το Dark Mode στην εφαρμογή....

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Η Xiaomi έβγαλε λίστα με το πρόγραμμα ενημέρωσης για το MIUI 11. Το Redmi Note 6 Pro είναι 13-29 Νοεμβρίου. Edited by Petros_android
Link to comment
Share on other sites

Η Xiaomi έβγαλε λίστα με το πρόγραμμα ενημέρωσης για το MIUI 11. Το Redmi Note 6 Pro είναι 13-29 Νοεμβρίου.
Καλό νέο αυτό!
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Βοήθεια βρείτε μου λύση. Τράβηξα βίντεο. Πήγα μετά από "συλλογή" να παίξω τα βίντεο μου για πρώτη φορά,

 

Μου έβγαλε αυτό που βγάζει πρώτη φορά αν επιτρέπω να παίζει τα βίντεο η εφαρμογή και καταλάθος πάτησα όχι. Από τότε δεν παίζει τα βίντεο όταν μπω στην συλλογή, πατάω το play που είναι στην μέση αλλά δεν κάνει τίποτα.

 

Πώς το διορθώνω;

 

Με άλλα προγράμματα παίζουν το την "συλλογή" δεν παίζουν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Βοήθεια βρείτε μου λύση. Τράβηξα βίντεο. Πήγα μετά από "συλλογή" να παίξω τα βίντεο μου για πρώτη φορά,

 

Μου έβγαλε αυτό που βγάζει πρώτη φορά αν επιτρέπω να παίζει τα βίντεο η εφαρμογή και καταλάθος πάτησα όχι. Από τότε δεν παίζει τα βίντεο όταν μπω στην συλλογή, πατάω το play που είναι στην μέση αλλά δεν κάνει τίποτα.

 

Πώς το διορθώνω;

 

Με άλλα προγράμματα παίζουν το την "συλλογή" δεν παίζουν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πήγαινε στις πρόσφατες, πάτα παρατεταμένα πάνω στην εφαρμογή για να σου βγάλει τις επιλογές της εφαρμογής, και κάνε clear defaults

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλιώς πας ρυθμίσεις >manage apps > τρεις τελείες πάνω δεξιά και επιλέγεις "reset app preference" 17900f497980adec5b6d9cb56e28f953.jpg

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις πρόσφατες, πάτα παρατεταμένα πάνω στην εφαρμογή για να σου βγάλει τις επιλογές της εφαρμογής, και κάνε clear defaults

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλιώς πας ρυθμίσεις >manage apps > τρεις τελείες πάνω δεξιά και επιλέγεις "reset app preference" 17900f497980adec5b6d9cb56e28f953.jpg

Το έκανα αλλά δυστυχώς δεν έφτιαξε το πρόβλημα..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.μια ερωτηση.μπορω να βαλω 2 καρτες στο κινητο;vodafone και cosmote;θα δουλευουν και οι 2 ταυτοχρονα;το wifi θα ειναι το ιδιο;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.μια ερωτηση.μπορω να βαλω 2 καρτες στο κινητο;vodafone και cosmote;θα δουλευουν και οι 2 ταυτοχρονα;το wifi θα ειναι το ιδιο;
Ναι, φυσικά και θα δουλεύουν μια χαρά. Απλά όταν μιλάς στη μία, η άλλη θα φαίνεται κλειστή (η σύνδεση δεν είναι εφικτή θα βγάζει). Ούτε το WiFi έχει κάποια σχέση με τις κάρτες SIM, μια χαρά θα είναι κι αυτό.

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μια ερωτηση οταν παιρνω κανω κληση αυτος που καλω με ακουει εγω οχι μονο οταν βαζω ανοιχτη ακροαση ακουω και εγω επισης οταν καλω δεν ακουω τον χαρακτηριστικο ηχο που κανει οταν καλεις τι να κανω ξερει καποιος Ειχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μια ερωτηση οταν παιρνω κανω κληση αυτος που καλω με ακουει εγω οχι μονο οταν βαζω ανοιχτη ακροαση ακουω και εγω επισης οταν καλω δεν ακουω τον χαρακτηριστικο ηχο που κανει οταν καλεις τι να κανω ξερει καποιος Ειχαριστω.
Προφανώς δεν δουλεύει το ηχείο στο αυτί. Καινούργιο το κινητό σου; Επανεκκίνηση έκανες; Πολλές φορές καποια πράματα δεν δουλεύουν απο την αρχη οταν το ανοίγεις και χρειάζεται reboot

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το κινητό μας δεν παίρνει gcam (χωρίς root), ποια εφαρμογή κάμερας θα προτείνατε για καλύτερα αποτελέσματα απο την stock; Ας είναι και επί πληρωμή, δε με πειράζει.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το κινητό μας δεν παίρνει gcam (χωρίς root), ποια εφαρμογή κάμερας θα προτείνατε για καλύτερα αποτελέσματα απο την stock; Ας είναι και επί πληρωμή, δε με πειράζει.
Και με root ποια GCam παίρνει?

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...