Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέο update 10.3.5.0

 

Αξίζει Να την βάλω αντί της dev που έχω τώρα; Βαριέμαι και να ξανά στήνω το κινητό....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει Να την βάλω αντί της dev που έχω τώρα; Βαριέμαι και να ξανά στήνω το κινητό....
Δεν ξέρω, πάντως η Global Developer.. τέλος
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Νέο update 10.3.5.0
Στο δικό μου δεν εμφανίζεται κανένα update ακόμα....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν εμφανίζεται κανένα update ακόμα....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το απέσυραν. Λογικά σε λίγες μέρες θα το ξαναδωσουν αφού δουν πως δεν έχει θέματα
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Χτες που ξεκίνησε η άδεια μου στο δρόμο συνειδητοποιήσα ότι οι περισσότερες επαφές στο τηλεφωνικό μου κατάλογο έχουν εξαφανιστεί. Τηλέφωνα παιδιών γυναίκας και ένα σωρό άλλα .Είχα καμία 300 και τώρα εμφανίζει καμία 50 άρια.Μπηκα στο google το ίδιο 50 επαφές .Σπάω το κεφάλι μου να καταλάβω τι έκανα. Ούτε κάποια αναβάθμιση ούτε τίποτα. Και γιατί δεν εμφανίζονται ούτε στο google? Από εκεί τις φόρτωσα όταν πήρα τον Ιανουάριο το κινητό.Σκεφτομαι να κάνω επαναφορά αλλά δε μπορώ να καταλάβω τι έχω κάνει λάθος ή τι πήγε στραβα

Βρήκα τι φταίει πώς να το διορθώσω δε ξέρω. Οι επαφές που είχα στο outlook ενώ τις βλέπω σε αυτό δεν εμφανίζονται πλέον. Πήγα στο συγχρονισμό να ξαναπροσθεσω εκ νέου το outlook αλλά πρώτα έβγαλε ότι υπάρχει ήδη και όταν επέλεξα να ξαναμπεί ο λογαριασμός μου μόλις βάζω και το κωδικό μου λέει ότι έληξε ο χρόνος κάπως έτσι.Καμια ιδέα;

Edited by mpourasg
Link to comment
Share on other sites

Σε έναν υπολογιστή κανε τες εξαγωγή από το Outlook και μετά πέρασε τες στο Google.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους ,

 

Απο εχτες το τηλεφωνο κανει επανεκκινησεις μονο του , και εχω παρατηρησει πως πατιεται το power button μολις το ακουμπησω (χωρις να το πατησω λες και λειτουργει με την αφη) .

 

Το εχω αγορασει απο γνωστο καταστημα σκρουτζ και το εχω στην κατοχη μου 9 μηνες οποτε ισχυει ακομα η εγγυηση .

 

Ειχε κανεις αντιστοιχο προβλημα ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αστοχίες υλικών υπάρχουν και θα υπάρχουν για πάντα.

Να σου πω την αλήθεια δεν το έχω ακούσει ξανά να γίνεται σε τόσο μικρό διάστημα χρήσης. Της γυναίκας μου ένα πιο παλιό Xiaomi παρέδωσε πνεύμα το κουμπί, δλδ πατιότανε πολύ πιο δύσκολα, μετά από 5 χρόνια συνεχόμενης χρήσης όπως και το δικό μου Mi Max δουλεύει μια χαρά 2,5 χρόνια.

Το δικό σου ίσως να είναι αστοχία ή κάπου στριμώχτηκε και πιέστηκε χωρίς να το καταλάβεις.

Να το πας να στο φτιάξουν. Έχεις εγγύηση.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση...οταν.βαζουμε.την ρύθμιση οθόνης σε "ανάγνωση Νυκτας" επηρεάζονται και τα χρώματα στην αναπαραγωγή βίντεο η μόνο κατά την ανάγνωση κειμένου κτλ....;
Link to comment
Share on other sites

Αστοχίες υλικών υπάρχουν και θα υπάρχουν για πάντα.

Να σου πω την αλήθεια δεν το έχω ακούσει ξανά να γίνεται σε τόσο μικρό διάστημα χρήσης. Της γυναίκας μου ένα πιο παλιό Xiaomi παρέδωσε πνεύμα το κουμπί, δλδ πατιότανε πολύ πιο δύσκολα, μετά από 5 χρόνια συνεχόμενης χρήσης όπως και το δικό μου Mi Max δουλεύει μια χαρά 2,5 χρόνια.

Το δικό σου ίσως να είναι αστοχία ή κάπου στριμώχτηκε και πιέστηκε χωρίς να το καταλάβεις.

Να το πας να στο φτιάξουν. Έχεις εγγύηση.

 

Το χτυπησα λιγο στο τραπεζι με τη μερια που ειναι το κουμπι και εφτιαξε! αθανατος Ελληνικος τροπος επισκευης :lol:

Ελπιζω να μη το ξανακανει , μαλλον ειχε κολλησει το κουμπι .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Πριν λίγες μέρες εμφανίστηκε αυτή η σκιά στο κινητό. Περισσότερο σαν κάψιμο φαίνεται. Το θεώρησα μεμονομενο περιστατικό και το έστειλα για εγγύηση (δεν έχω ακόμα νέα). Λίγες μέρες μετά συνάντησα ένα φίλο με ίδιο πρόβλημα στο δεξιό μέρος της οθόνης. Είναι γνωστό πρόβλημα των rmn6 pro?

 

http://i66.tinypic.com/upo9c.jpg

 

Update: Σήμερα παρέλαβα το κινητό αφού αντικαταστάθηκε η οθόνη του με καινούργια. Phonegallery λέγεται το κατάστημα. Απλά με ενημέρωσαν ότι επισκευάστηκε και μου το έστειλαν πίσω (με δικη τους χρέωση, αφού μένω στα Τρίκαλα). Τέλος καλό, όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση...οταν.βαζουμε.την ρύθμιση οθόνης σε "ανάγνωση Νυκτας" επηρεάζονται και τα χρώματα στην αναπαραγωγή βίντεο η μόνο κατά την ανάγνωση κειμένου κτλ....;
Ναι παντού...
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει.

Ρυθμίσεις > Προβολή > Σκοτεινή λειτουργία

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο το έλεγξα στο τηλέφωνο του γιου μου. Μήπως έχεις άλλη έκδοση λογισμικού;

10.3.3.0 stable.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10.3.2.0 stable έχω.Μαλλον για αυτό....Μου έκανε εντύπωση...Στο Νοτε5 που έχω επίσης το έχει....οπότε θα περιμένω την αναβάθμιση
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ εγώ έχω το Redmi 5 plus και 10.3.2.0. Οπότε στην επόμενη αναβάθμιση λογικά θα μπει και στο δικό μου dark mode.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα έφαγα μία απίστευτη ξενέρα με το note 6. Όλα καλά μέχρι που αποφάσισα να περάσω κάποια αρχεία από το note 5 που έχω στο 6. Δεν ξέρω τι γίνεται με τις οθόνες, δεν μπορώ να πω ότι το note 6 έχει πρόβλημα στην οθόνη αλλά όταν τα έβαλα δίπλα δίπλα με τέρμα τη φωτεινότητα και ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις η οθόνη του note 5 ήταν πιο Φωτεινή και με πιο δυνατά χρώματα. Πως στο κέρατο γίνεται αυτό δεν καταλαβαίνω.... Τα έβγαλα και τα δύο στη βεράντα κάτω από τον ήλιο, πιο εύκολα διαβάζεις το note 5, το note 6 έχει πιο θερμά χρώματα και ένα κλικ πιο κάτω σε φωτεινότητα. Με τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις. Εκτός του ότι το note 5 έχει πάρει και dark mode. Τόσο σπαστικά που μου έρχεται να δώσω το note 6 στη γυναίκα και να κρατήσω το note 5 που είχα...

 

 

 

.....τελικά πέρασα από Κωτσόβολο για να διαπιστώσω αν όντως έχει πρόβλημα το Note 6 και τελικά δεν έχει, και το nokia 6 και το Note 7 έχουν την ίδια φωτεινότητα απλώς είναι έτσι ρυθμισμένα. Το Note 5 έχει τουλάχιστον 20% περισσότερο φωτεινότητα στο μέγιστο έτσι είναι δεν αλλάζει

Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα έφαγα μία απίστευτη ξενέρα με το note 6. Όλα καλά μέχρι που αποφάσισα να περάσω κάποια αρχεία από το note 5 που έχω στο 6. Δεν ξέρω τι γίνεται με τις οθόνες, δεν μπορώ να πω ότι το note 6 έχει πρόβλημα στην οθόνη αλλά όταν τα έβαλα δίπλα δίπλα με τέρμα τη φωτεινότητα και ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις η οθόνη του note 5 ήταν πιο Φωτεινή και με πιο δυνατά χρώματα. Πως στο κέρατο γίνεται αυτό δεν καταλαβαίνω.... Τα έβγαλα και τα δύο στη βεράντα κάτω από τον ήλιο, πιο εύκολα διαβάζεις το note 5, το note 6 έχει πιο θερμά χρώματα και ένα κλικ πιο κάτω σε φωτεινότητα. Με τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις. Εκτός του ότι το note 5 έχει πάρει και dark mode. Τόσο σπαστικά που μου έρχεται να δώσω το note 6 στη γυναίκα και να κρατήσω το note 5 που είχα...

 

 

 

.....τελικά πέρασα από Κωτσόβολο για να διαπιστώσω αν όντως έχει πρόβλημα το Note 6 και τελικά δεν έχει, και το nokia 6 και το Note 7 έχουν την ίδια φωτεινότητα απλώς είναι έτσι ρυθμισμένα. Το Note 5 έχει τουλάχιστον 20% περισσότερο φωτεινότητα στο μέγιστο έτσι είναι δεν αλλάζει

Έτσι ακριβώς είναι φίλε μου, κι εγώ απογοητευμένος στο θέμα φωτεινότητας σε σχέση με το προηγούμενο RN5.....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μπορώ να κάνω πληρωμές με το ipay της εθνικής Τράπεζας;

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι φίλε μου, κι εγώ απογοητευμένος στο θέμα φωτεινότητας σε σχέση με το προηγούμενο RN5.....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και το Νότε 7 έτσι είναι ακριβώς...τα έβαλα δίπλα δίπλα στον Κωτσόβολο με το Note 5 και είναι σκοτεινό σε σχέση με αυτό. Άσε που η οθόνη του είναι πιο στενή. Έδωσα Το εξάρι στη γυναίκα που έκανε τούμπες και Εγώ συνεχίζω με το πεντάρι. Όλη μέρα έξω στον ήλιο γυρίζω και βλέπω μία χαρά. Με Το εξάρι Δεν έβλεπα την τύφλα μου...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά έτσι δεν γίνεται δουλειά;; Πισωγύρισμα δηλαδή;;

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...