Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα...Μάλλον το Ν5 είναι περίπτωση...ήμουν και.στην ΒΟΝΤΑΦΟΝ πριν από κάνα δυο ώρες για πληρωμή λογαριασμών και είδα κάμποσα κινητά....πλυν Σαμσουνγκ Νότε,.S κτλ όλα ήταν μια γεύση από πλευράς φωτεινότητας...Απλώς τα Σαμσουνγκ Ανεβάζουν την φωτεινότητα ένα επιπλέον 20 τα εκατό μόλις βγουν Ντάλα ήλιο....είναι θέμα ρύθμισης,προφανώς το κάνουν επίτηδες για οικονομία μπαταρίας....σε όποιο έβαλα δίπλα το Ν5 στο φουλ ήταν αισθητά ποιο φωτεινό....
Link to comment
Share on other sites

Και το Νότε 7 έτσι είναι ακριβώς...τα έβαλα δίπλα δίπλα στον Κωτσόβολο με το Note 5 και είναι σκοτεινό σε σχέση με αυτό. Άσε που η οθόνη του είναι πιο στενή. Έδωσα Το εξάρι στη γυναίκα που έκανε τούμπες και Εγώ συνεχίζω με το πεντάρι. Όλη μέρα έξω στον ήλιο γυρίζω και βλέπω μία χαρά. Με Το εξάρι Δεν έβλεπα την τύφλα μου...
Δεν ισχύει,με τη σειρά αν βγάλεις την αυτόματη φωτεινότητα και την βάλεις τέρμα note 7(εγώ),note 6 pro(γιός)note 5(γυναίκα)

Ειδικά το 7 είναι πολύ πιο φωτεινό από το 5

 

Υπάρχει όντως πρόβλημα με την αυτόματη φωτεινότητα στο 7 και στο 6

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την αυτόματη φωτεινότητα την έβγαλα από την πρώτη στιγμή,έπαιξα με όλες τις πιθανές ρυθμίσεις...αφού έχεις και τα τρία,βάλε τέρμα φωτεινότητα και τα τρία και άνοιξε πχ το πληκτρολόγιο....εγώ και με τα τρία στην σειρά στον Κωτσόβολο,και με τα 2 στο σπίτι Ν5,6 η διαφορά υπέρ του Ν5 είναι αρκετη....

..και τα τρία να είναι σε λευκό φόντο...γιατί στο μαύρο δεν μπορείς να κρίνεις...

Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Μα τα έχω και τα 3 αυτές τις ημέρες στην παραλία, ποίο δύσκολες συνθήκες δεν υπάρχουν,με το note 5 δεν μπορώ να διαβάσω καθόλου κάτω από τον ήλιο ειδικά αν φοράω γυαλιά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά λύθηκε το μυστήριο της περίεργης φωτεινότητας note 5. Είχα κατεβάσει ένα θέμα από Ελβετία , SB THEME , προφανώς επηρεάζει και την οθόνη... Το έστειλα από το note 5 στο 6 γιατί δεν μπορούσα να το ξαναβρώ και bing0
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος μπορείς να μοιραστείς μαζί μας να το δοκιμάσουμε και εμείς

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά λύθηκε το μυστήριο της περίεργης φωτεινότητας note 5. Είχα κατεβάσει ένα θέμα από Ελβετία , SB THEME , προφανώς επηρεάζει και την οθόνη... Το έστειλα από το note 5 στο 6 γιατί δεν μπορούσα να το ξαναβρώ και bing0
Ποιο από τα 3 αυτά είναι αυτό που χρησιμοποιείς και αυξάνει την φωτεινότητα; 9108f3fd6cb27608d57ce0233235dbae.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο από τα 3 αυτά είναι αυτό που χρησιμοποιείς και αυξάνει την φωτεινότητα; 9108f3fd6cb27608d57ce0233235dbae.jpg

https://drive.google.com/file/d/1-8vSxE6WIV0DsKNQkQ8pvcNEpGp1v7gH/view?usp=drivesdk

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κανένα από αυτά...

https://drive.google.com/file/d/1-8vSxE6WIV0DsKNQkQ8pvcNEpGp1v7gH/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1-Gq27fBCWXR_YawjKF-3J2Z1tPn6kSvO/view?usp=drivesdk

Αυτό είναι...το κακο είναι ότι το κατέβασα περισυ στο Ν5 και φέτος δεν μπόρεσα να το ξαναβρώ για το Ν6 και το πέρασα μεσω share me από το 5αρι στο 6αρι.... Είναι το θέμα του samsung s6 και αλλάζει τελείως το κινητό...θέμα γούστου είμαι βέβαια αλλά όλα μέσα αλλάζουν και τα μηνύματα και τα μενού όλα γίνονται πιο χρωματιστά πιο ευχάριστα... Στο note 5 έδωσε ένα ένα κλικ παραπάνω στη φωτεινότητα στο εξάρι κάτι λίγο παραπάνω από ότι ηταν... Δοκίμασε να το βρεις και εσύ εάν όχι θα προσπαθήσω να ανεβάσω όλο το φάκελο theme στο google drive να το κατεβάσεις και να αντικαταστήσεις το δικό σου

https://drive.google.com/file/d/1-8vSxE6WIV0DsKNQkQ8pvcNEpGp1v7gH/view?usp=drivesdk

Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν μπορώ να το κατεβάσω, δεν είναι δυνατή η πρόσβαση βγάζει....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα εντολή....για δοκίμασε παλι
Το είδα, αλλά δεν το βρίσκω στο Themes, με Ελβετία ρύθμιση....

 

Από τον ίδιο προγραμματιστη, βγάζει μόνο αυτά τα 5 θέματα, αλλά όχι το δικό σου :

 

fd1c95207f666f9bda8846f2cd2aa1c0.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να ανεβάσω αργότερα όλο τον φάκελο theme που έχω στο google drive και να τον παρεις

Είμαι διακοπές και κατέβασα και αυτό να δω κάποια διαφορά στην φωτεινότητα... δοκιμάστε το και εσείς και πείτε μου γνώμη....αν όντως μετά το callibration βλέπετε κάποια διαφορά όπως εγώ και δεν με γελούν τα μάτια μου....μην πειραξεται τις ρυθμίσεις στην προβολή,θα χρειάζεται απεγκατασταση τις εφαρμογής και πάλι callibration....

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appsladder.displaycalibration

Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/4gfgtkm00k2ei38/theme.zip?dl=0

Καλημέρα στην παρέα. Ανέβασα όλο το φάκελο θέματα από το κινητό μου στο dropbox ζιπάρι σμένο. Κατεβάστε το στο κινητό σας, διαγράψτε το δικό σας φάκελο θέματα και βάλτε αυτό. Γυρίστε το κινητό σε χώρα Ελβετία, θα το αναγνωρίσει και θα το κάνει εφαρμογή. Με αυτό το θέμα και κάνα-δυο καλιμπράρισματα της οθόνης του κινητού, και είναι okay σε φωτεινότητα.... Δεν βλέπω καμία απολύτως διαφορά και στον ήλιο δίπλα-δίπλα με ένα Α5 του κουνιάδου μου το οποίο οθόνη είναι από τις καλύτερες που υπάρχουν... Με τα γνωστά boost που κάνει ο φωτισμός των samsung στο auto όταν βρεθεί κάτω από ήλιο.... Στην πράξη δοκιμασμένα αυτά.το τσέκαρα και στο πλαίσιο που βρέθηκα σήμερα με ανοιχτό το πληκτρολόγιο και με πολλά κινητά πολύ ακριβότερα... Η οθόνη είναι πολύ Φωτεινή δεν υπάρχει θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε link για gcam ειδικά για νυχτερινή λήψη

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/4gfgtkm00k2ei38/theme.zip?dl=0

 

Καλημέρα στην παρέα. Ανέβασα όλο το φάκελο θέματα από το κινητό μου στο dropbox ζιπάρι σμένο. Κατεβάστε το στο κινητό σας, διαγράψτε το δικό σας φάκελο θέματα και βάλτε αυτό. Γυρίστε το κινητό σε χώρα Ελβετία, θα το αναγνωρίσει και θα το κάνει εφαρμογή. Με αυτό το θέμα και κάνα-δυο καλιμπράρισματα της οθόνης του κινητού, και είναι okay σε φωτεινότητα.... Δεν βλέπω καμία απολύτως διαφορά και στον ήλιο δίπλα-δίπλα με ένα Α5 του κουνιάδου μου το οποίο οθόνη είναι από τις καλύτερες που υπάρχουν... Με τα γνωστά boost που κάνει ο φωτισμός των samsung στο auto όταν βρεθεί κάτω από ήλιο.... Στην πράξη δοκιμασμένα αυτά.το τσέκαρα και στο πλαίσιο που βρέθηκα σήμερα με ανοιχτό το πληκτρολόγιο και με πολλά κινητά πολύ ακριβότερα... Η οθόνη είναι πολύ Φωτεινή δεν υπάρχει θέμα...

Σε ευχαριστούμε πολύ φίλε, το έκανα και νομίζω ότι έχεις δίκιο. Είναι πιο φωτεινή η οθόνη

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άμα έδινες και παραπάνω πληροφορίες για το που είναι ο φάκελος θέματα θα ήταν ποιο ευκολο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Άμα έδινες και παραπάνω πληροφορίες για το που είναι ο φάκελος θέματα θα ήταν ποιο ευκολο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μέσα στον φάκελο miui

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω cosmote σαν πάροχο και θέλω να ενεργοποιήσω το "κινητό σημείο πρόσβασης".

Ενώ το ενεργοποιώ και συνδέω το laptop χωρίς προβλήματα, δεν έχω internet στο laptop. Δοκίμασα και άλλο κινητό, αλλά τα ίδια.

Καμιά ιδέα κάνεις;

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε πολύ φίλε, το έκανα και νομίζω ότι έχεις δίκιο. Είναι πιο φωτεινή η οθόνη

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν του κάνεις και ένα καλιμπράρισμα στην οθόνη θα δεις ακόμη καλύτερα αποτελέσματα...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appsladder.displaycalibration

Μετά το callibration μην πειράξεις τις ρυθμίσεις τις οθονης

Link to comment
Share on other sites

Έγινε και νομίζω ότι ήδη βλέπω μια διαφορά θα φανεί όμως αύριο στον ήλιο.

Ευχαριστούμε πάντως για τις συμβουλες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω cosmote σαν πάροχο και θέλω να ενεργοποιήσω το "κινητό σημείο πρόσβασης".

 

Ενώ το ενεργοποιώ και συνδέω το laptop χωρίς προβλήματα, δεν έχω internet στο laptop. Δοκίμασα και άλλο κινητό, αλλά τα ίδια.

 

Καμιά ιδέα κάνεις;

Hot spot wifi το κάνεις ή με καλώδιο usb;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν του κάνεις και ένα καλιμπράρισμα στην οθόνη θα δεις ακόμη καλύτερα αποτελέσματα...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appsladder.displaycalibration

 

Μετά το callibration μην πειράξεις τις ρυθμίσεις τις οθονης

Τον ξεζιπαρω τον φάκελο για να τον βάλω;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έγινε και νομίζω ότι ήδη βλέπω μια διαφορά θα φανεί όμως αύριο στον ήλιο.

Ευχαριστούμε πάντως για τις συμβουλες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και από μόνο του το θεμα πειράζει την φωτεινότητα,με το καλιμπράρισμα βελτιώνεται περισσότερο...με λίγο ψαξιμο είδα ότι το Ν6 έχει 480 knits φωτεινότητα όταν τα περισσότερα είναι στα 420+100 ακόμη στα Σαμσουνγκ στο auto κάτω από ήλιο....Στην πράξη δίπλα δίπλα ντάλα ηλιο με galaxy Note 8 και προσεχωντας το Ν8 να είναι στο auto δεν είδα διαφορα μεταξύ τους.Ετσι πως το φτιάξει εγώ είναι οκ.Γενικως για την ώρα δεν υπάρχει κανένα θέμα στο κινητάκι.μια χαρά είναι....

Link to comment
Share on other sites

Hot spot wifi το κάνεις ή με καλώδιο usb;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι εννοείς; Τίποτα από τα 2 . Έχω 4g και ενεργοποιώ την επιλογή του κινητού. Δεν χρησιμοποιώ καλώδια.

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...