Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε επιτέλους η ενημέρωση. Πατάω για να την βάλω από χτες, μου βγάζει ότι δεν μπορεί να την κατεβάσει και να ξαναπροσπαθησω σε 2 λεπτά. Αλλά τίποτα.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε Android 10 αυτή η αναβάθμιση;

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε Android 10 αυτή η αναβάθμιση;

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

 

Όχι, απλά ενημέρωση ασφαλειας, του Φεβρουαρίου.... Android 10 δεν νομίζω να δούμε στην συσκευή μας

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα την αναβάθμιση κι από την επανεκκίνηση και μετά,μου στέλνει συνεχώς μια ηχητική ειδοποίηση που την ακούω 1η φορά!!!

Νομίζω ότι είναι από το wifi όποτε παίζει το σήμα αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Καμμιά ιδέα-λύση?

Link to comment
Share on other sites

Android 10 δεν θα πάρει το τηλέφωνο, κατά 99%.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας. θελω να κανω το κινητο hotspot για να εχωιντερνετ στον υπολογιστη, αλλα ενω συνδεεται κανονικα και εει οτι εχει ιντερνετ (ο υπολογιστης) δεν δινει ιντερνετ το κινητο μου. σας εχει τυχει; καμια λυση;
ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους. Σε ένα note 6 pro έπεσε λίγο νερό στο κάτω μέρος του κινητού, και από σήμερα όταν μιλάς, δε σε ακούνε ούτε ακούς. Αν όμως πατήσεις ανοιχτή ακρόαση, και ακούς και σε ακούνε. Το κινητό είναι ενός φίλου, οπότε δεν ξέρω τι ποσότητα μπορεί να έπεσε. Πάντως ήταν στο κάτω μέρος, δεν βυθίστηκε. Κάνοντας έναν έλεγχο στο *#*#64663#*#* βγάζει σφάλμα στο mic (error input) . Μήπως έχει τύχει σε κάποιον το ίδιο? Eυχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παοδια εχω ενα προβλημα με το ακουστικο του κινητου.το εχω καθαρισει με βουρτσακι αλλα παλι δεν ακουω δυνατα τον συνομιλητη μου.τι να κανω αλλο;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια ερώτηση προς τους κατόχους: Παίζει το κινητό (έκδοση 3/32) το παιχνίδι Fortnite ή το Minecraft?

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ένα από τα μηνύματα που μου βγάζει είναι η εφαρμογή msa διακόπτεται και η εφαρμογή πλαίσιο υπηρεσιών διακόπτεται και κάτι άλλα μηνύματα και δεν ανοίγει

 

Μπορείτε να βοηθήσετε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ένα από τα μηνύματα που μου βγάζει είναι η εφαρμογή msa διακόπτεται και η εφαρμογή πλαίσιο υπηρεσιών διακόπτεται και κάτι άλλα μηνύματα και δεν ανοίγει

 

Μπορείτε να βοηθήσετε;

 

Καλησπέρα και σε εσένα!

Με ποια rom είσαι; Επίσης, έχεις πειράξει κάτι στη συσκευή σου, εννοώ έχεις πάρει δικαιώματα υπερχρήστη (root), και έχεις πειράξει κάτι, δηλαδή να απεγκαταστήσεις κάποια εφαρμογή συστήματος για παράδειγμα;

Εάν είσαι με την τελευταία rom, θα χρειαστεί να κάνεις factory reset.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μακριά από το 3/32 τρωει ωρες ωρες τρελα κολληματα και αρκετες φορες μενει με 400mb ελευθερα στη μνημη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και σε εσένα!

Με ποια rom είσαι; Επίσης, έχεις πειράξει κάτι στη συσκευή σου, εννοώ έχεις πάρει δικαιώματα υπερχρήστη (root), και έχεις πειράξει κάτι, δηλαδή να απεγκαταστήσεις κάποια εφαρμογή συστήματος για παράδειγμα;

Εάν είσαι με την τελευταία rom, θα χρειαστεί να κάνεις factory reset.

 

Δεν ξέρω την ρομ είμαι διότι δεν ανοίγει το κινητό για την ακρίβεια ανοίγει αλλά δεν μπαίνει στην αρχική οθόνη δεν μπορείς να πατήσεις τπτ, είναι της αδερφής μου, πως θα κάνω factory δεν μπορώ να μπω στο κινητό δεν είναι ροοτ έκανε μια αναβάθμιση το κινητό και μετά βγάζει τα μηνύματα και δεν μπορείς να κάνεις τπτ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω την ρομ είμαι διότι δεν ανοίγει το κινητό για την ακρίβεια ανοίγει αλλά δεν μπαίνει στην αρχική οθόνη δεν μπορείς να πατήσεις τπτ, είναι της αδερφής μου, πως θα κάνω factory δεν μπορώ να μπω στο κινητό δεν είναι ροοτ έκανε μια αναβάθμιση το κινητό και μετά βγάζει τα μηνύματα και δεν μπορείς να κάνεις τπτ

 

Θα πατήσεις παρατεταμένα μέχρι να σβήσει το κινητό και μόλις σβήσει θα συνεχίσεις να έχεις πατημένα τα πλήκτρα: απενεργοποίησης της συσκευής και το πλήκτρο αύξησης της έντασης (vol+) ταυτόχρονα πατημένα ως προείπα.

Αυτή η ενέργεια, θα σε βάλει σε recovery mode. Λογικά απ ότι έχω καταλάβει μιλάμε για μια κλειδωμένη συσκευή, επομένως θα δεις τη stock recovery.

Εκεί, σε αυτό το μενού, θα σου βγάλει τρεις επιλογές. Εσύ θα επιλέξεις την ενδιάμεση (δε λειτουργεί η αφή, θα κινείσαι με τα πλήκτρα vol+/-).

 

Η ενδιάμεση επιλογή είναι το wipe data. Το επιλέγεις. Αυτό διαγραφεί τα πάντα, και φέρνει το κινητό όπως το έβγαλες απο το κουτί του.

 

Πες μου εάν δούλεψε.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν τις έχεις ανεβασμένες στον Google λογαριασμό σου?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για υπολογιστή να μπορέσω να τραβήξω τίς επαφές;

 

Μη μπλέκεις με προγράμματα, πόσο μάλλον όταν είναι αμφιβόλου προελεύσεως. Εγώ θα σου πω τι θα κάνεις:

 

Επαφές->πάνω αριστερά, έχει τρεις οριζόντιες μπάρες, τις επιλέγεις->Ρυθμίσεις->scroll down, και επιλέγεις το εξαγωγή->Επιλέγεις το/-ύς λογαριασμούς που έχεις τις επαφές σου (προσοχή, να επιλέξεις με σιγουριά τους λογαριασμούς που έχεις επαφές, για να περαστούν όλες), που θες να περάσεις σε αρχείο, έχοντας επιλέξει το: αρχείο .vcf

 

Πας στον υπολογιστή σου, και τον συνδέεις με το κινητό σου.

Μπαίνεις μέσω του υπολογιστή στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης του κινητού, και στον φάκελο download έχει αποθηκευτεί το αρχείο .vcf με τις επαφές σου, το αντιγράφεις στον υπολογιστή και voila.

 

Με την αντίστροφη διαδικασία περνούν οι επαφές στο κινητό, απλά αντί για εξαγωγή (δες επάνω) επιλέγεις εισαγωγή.

 

Ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σου στο φόρουμ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μη μπλέκεις με προγράμματα, πόσο μάλλον όταν είναι αμφιβόλου προελεύσεως. Εγώ θα σου πω τι θα κάνεις:

 

Επαφές->πάνω αριστερά, έχει τρεις οριζόντιες μπάρες, τις επιλέγεις->Ρυθμίσεις->scroll down, και επιλέγεις το εξαγωγή->Επιλέγεις το/-ύς λογαριασμούς που έχεις τις επαφές σου (προσοχή, να επιλέξεις με σιγουριά τους λογαριασμούς που έχεις επαφές, για να περαστούν όλες), που θες να περάσεις σε αρχείο, έχοντας επιλέξει το: αρχείο .vcf

 

Πας στον υπολογιστή σου, και τον συνδέεις με το κινητό σου.

Μπαίνεις μέσω του υπολογιστή στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης του κινητού, και στον φάκελο download έχει αποθηκευτεί το αρχείο .vcf με τις επαφές σου, το αντιγράφεις στον υπολογιστή και voila.

 

Με την αντίστροφη διαδικασία περνούν οι επαφές στο κινητό, απλά αντί για εξαγωγή (δες επάνω) επιλέγεις εισαγωγή.

 

Ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σου στο φόρουμ.

 

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου αλλά δεν μπορώ να κάνω τπτ από αυτά λάθος μου που δεν έκανα απάντηση σε προηγούμενο μήνυμα που έλεγε ότι δεν μπορώ να πατήσω τπτ στην οθόνη διότι βγάζει κάποια μηνύματα με κρασαρισματα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν τις έχεις ανεβασμένες στον Google λογαριασμό σου?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

είναι της αδερφής μου το κινητό και δυστηχώς όχι έκανε αποθήκευση στο κινητό αποτι φαίνεται

ευτυχώς της είχα ρυθμίσει να ανεβαίνουν οι φωτογραφίες

Link to comment
Share on other sites

είναι της αδερφής μου το κινητό και δυστηχώς όχι έκανε αποθήκευση στο κινητό αποτι φαίνεται

ευτυχώς της είχα ρυθμίσει να ανεβαίνουν οι φωτογραφίες

 

για σύνδεσε ένα ποντίκι επάνω να το χειριστείς με αυτό

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πότε θα πάρουμε το νέο MIUI με το Android 10;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πότε θα πάρουμε το νέο MIUI με το Android 10;

Μόνο MIUI 12 θα πάρουμε...το android 10 δεν θα το πάρουμε....δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...