Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει κάποιο θέμα η χρήση σου, απλά κάτι συμβαίνει με πολλές παρτίδες.

Έχουμε διαβάσει άπειρα προβλήματα με τον συγκεκριμένο αισθητήρα εδώ και ίσως είναι πολύ περισσότεροι χρήστες με το ίδιο πρόβλημα, αλλά δεν χρησιμοποιούν το βαρόμετρο για να το δουν.

Εγώ αγόρασα την συσκευή από Saturn στη Γερμανία περίπου 14 μήνες πριν και δεν είχα ποτέ κανένα λειτουργικό πρόβλημα.

Θεωρώ αδύνατο βέβαια να μην έχουν πρόβλημα οι πρώτες παρτίδες και να έχουν οι πολύ μεταγενέστερες, οπότε μάλλον λαχείο είναι η υπόθεση και ότι σου κάτσει.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι έτσι το πράμα, τότε και τα ανταλλακτικά που μπήκαν στο ρολόι από σμαρτεκ 2 φορές είχαν και αυτά προβληματικούς αισθητήρες.

Αυτό που αναφέρεις είναι πολύ πιθανόν να είναι πολλές παρτίδες εκεί έξω με πρόβλημα στους αισθητήρες και επειδή δεν τους χρησιμοποιούν να μη το γνωρίζουν...

Προσωπικά είμαι ορειβάτης και ασχολούμαι με τη ποδηλασία πολύ εντατικά και στις καταγραφές που κάνω δουλεύω συνέχεια τα υψομετρικά είτε στο Strava είτε στο εκάστοτε πρόγραμμα του gps.

Γι'αυτό και το αγόρασα το ρημάδι το galaxy watch και για τις Smart λειτουργίες βέβαια, αλλά ρε φίλε πολύ ταλαιπωρία...

Edited by bretsos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Εγω μετα την τελευταία αναβάθμιση:R805FXXU1FSK2 εχει σταματήσει να μετράει τον ύπνο,εχω δοκιμάσει να σφήξω το λουράκι αλλα τίποτα, σας έχει τύχει και εσάς κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα είχε φάει και εμένα ένα σκαλωμα και επανήλθε μόνο του.

Και που μετράει βέβαια, καλύτερα να μην μετρούσε καθόλου. Από την ώρα που κάθεσαι στον καναπέ για καμία ταινία, για το ρολόι κοιμάσαι.

Είτε χρησιμοποιήσεις το ρολόι ή όχι εκείνη τη στιγμή δεν το νοιάζει, θεωρεί ότι κοιμάσαι και δουλεύεις το ρολόι υπνοβατώντας.

Βαρέθηκα να διορθώνω κάθε μέρα ώρες (και να χάνω όλα τα στατιστικά στην ουσία) και να διαγραφώ 2ρους ύπνους εδώ κι εκεί μέσα στη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα είχε φάει και εμένα ένα σκαλωμα και επανήλθε μόνο του.

Και που μετράει βέβαια, καλύτερα να μην μετρούσε καθόλου. Από την ώρα που κάθεσαι στον καναπέ για καμία ταινία, για το ρολόι κοιμάσαι.

Είτε χρησιμοποιήσεις το ρολόι ή όχι εκείνη τη στιγμή δεν το νοιάζει, θεωρεί ότι κοιμάσαι και δουλεύεις το ρολόι υπνοβατώντας.

Βαρέθηκα να διορθώνω κάθε μέρα ώρες (και να χάνω όλα τα στατιστικά στην ουσία) και να διαγραφώ 2ρους ύπνους εδώ κι εκεί μέσα στη μέρα.

 

Ναι δεν την βλέπω και πολύ σωστή την μέτρηση του γενικά, εμέμενα παράδειγμα σχεδόν πάντα την μέτρηση μου την δείχνει με μηδενικο βαθύ ύπνο ενο κοιμάμαι σαν βόδι..

Δεν ξέρω τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Πας στο Samsung health του ρολογιού / ρυθμίσεις / εντοπισμός άσκησης / οι ειδοποιήσεις να είναι ανοιχτές και πιο κάτω επιλέγεις πια άσκηση θέλεις να ξεκινά αυτόματα. Έχει 6.

 

Για να ξεκινήσει να καταγράψει κάτι πρέπει να το κάνεις για τουλάχιστον 10 λεπτά.

 

Παράδειγμα 1. ξεκινάς ελλειπτικό. Στα 10 λεπτά σου βγάζει ειδοποίηση και λέει ότι, εγινε εντοπισμός αυτόματης άσκησης και συνεχίζει να μετράει απτα 10 και πάνω ως να σταματήσεις.

 

Παράδειγμα 2. Αν όμως κάνεις κάτι για 8 λεπτά δε θα το δεις ποτέ στις καταγραφές σαν άσκηση. Οπότε σε αυτή τη περίπτωση πρέπει να το κάνεις χειροκίνητα όταν ξεκινάς.

Ανοιχτές είναι και 5 έχει σ' εμένα, όχι 6.

Στο ελλειπτικό πχ. (το ένα από τα πέντε) το "διαβάζει" ως βήματα.

Κοινώς μόνο βήματα βλέπω ως δραστηριότητα στο ρολόι και τίποτα άλλο {γυμναστήριο (αερόβιο - αναερόβιο) κι εκτός)}.

 

Υ.Γ.: Τους ορόφους δεν τους προσμετρώ γιατί δεν είναι δραστηριότητα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσο κι αν σου φανεί αστείο, αυτό ακριβώς που ζητάς ήταν ένας από τους λόγους που βασικό ρολόι πλέον είναι ένα Apple watch 5 (και φυσικα αντίστοιχα και iPhone)...

Είχα βρει κάνα 2 εφαρμογες στο Samsung store, αλλά με περιορισμένη χρηστικότητα...

Δυστυχώς τα tizen ρολόγια δεν είναι για πολλά πολλά...

 

Απογοητευτικό για ένα τέτοιο ρολόι όπως το Samsung Galaxy Watch και τελικά να "παίρνει κεφάλι" το Apple Watch δικαιώνοντας του υποστηρικτές της Apple.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς ελέγχουμε αν το αλτιμετρο δείχνει σχετικά σωστά;
Ας απαντήσει κάποιος αν γνωρίζει στο ερώτημα του φίλου που ενδιαφέρει κι εμένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας,

Εγω μετα την τελευταία αναβάθμιση:R805FXXU1FSK2 εχει σταματήσει να μετράει τον ύπνο,εχω δοκιμάσει να σφήξω το λουράκι αλλα τίποτα, σας έχει τύχει και εσάς κάτι παρόμοιο;

Εκτός από του φίλου djivo έχει πάρει κι εσένα την τελευταία αναβάθμιση εκτός από το δικό μου που έχει μείνει "κολλημένο" στην <<R805FXXU1ESD6>>.

 

Τι δεν πάει καλά στο δικό μου;

Link to comment
Share on other sites

Πώς ελέγχουμε αν το αλτιμετρο δείχνει σχετικά σωστά;

Ας απαντήσει κάποιος αν γνωρίζει στο ερώτημα του φίλου που ενδιαφέρει κι εμένα.

 

Να πατε στη θάλασσα. (λιμανι ή παραλια).

Μενω διπλα στη θάλασσα κ δεν ασχολούμαι!!!

Μια φορα πήγα για να το κάνω ρεσετ, επειδη μου έδειχνε άλλ αντ άλλων.

Στο επομενο τετραγωνο, μου έδειχνε +30μ.

ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΑΣΧΟΛΉΘΗΚΑ κ ουτε το κοιταζω για να μην το σπάσω

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο λιμάνι. Σε δεύτερο όροφο. Και μου βγάζει ότι είμαι -86μετρα και όταν πάτησα βαθμονόμηση έβγαλε -7. Του έκανα χειροκίνητα στα 10μετρα και βλέπουμε;

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:οταν απομακρίνομαι απο την εμβελεια του bluetooth γινεται αποσυνδεση ,αλλα μετα δεν ξανασυνδεεται αυτοματα.:wacko:Ειναι λογικό,η πρέπει να το κοιτάξω?Το κiνητο μου ειναι Note10+
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εινει λογικο. Κοιταξε το
...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το ρολόι περίπου δύο βδομάδες

Μετα την πρώτη απογοητεύση που πήρα με την μπαταρία του πάω να χρησιμοποιήσω την εξοικονόμηση μπαταρίας Και βλέπω ότι αν δε πατήσω κάποιο κουμπί η δεν κουνησω την ροδέλα δε άνοιγει η οθόνη με το που το κοιτάς και το ίδιο ισχύει και στη λειτουργία μόνο ρολόι με αποτέλεσμα να φοράς ένα σβηστό ρολόι μη λειτουργικο όπως έχεις συνηθίσει να φοράς και να βλέπεις την ωρα.ΠΧ είσαι πάνω στο μηχανάκι να οδηγάς να θες να δεις την ώρα και είναι σβηστό κοντεψα να βγάλω αφρούς

Ξέρει κανείς αν γίνεται στη λειτουργία μόνο ρολόι να είναι πάντα ανοιχτή η οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το ρολόι περίπου δύο βδομάδες

Μετα την πρώτη απογοητεύση που πήρα με την μπαταρία του πάω να χρησιμοποιήσω την εξοικονόμηση μπαταρίας Και βλέπω ότι αν δε πατήσω κάποιο κουμπί η δεν κουνησω την ροδέλα δε άνοιγει η οθόνη με το που το κοιτάς και το ίδιο ισχύει και στη λειτουργία μόνο ρολόι με αποτέλεσμα να φοράς ένα σβηστό ρολόι μη λειτουργικο όπως έχεις συνηθίσει να φοράς και να βλέπεις την ωρα.ΠΧ είσαι πάνω στο μηχανάκι να οδηγάς να θες να δεις την ώρα και είναι σβηστό κοντεψα να βγάλω αφρούς

Ξέρει κανείς αν γίνεται στη λειτουργία μόνο ρολόι να είναι πάντα ανοιχτή η οθόνη;

Τώρα που το λες το δοκίμασα και εγώ (δεν το έχω πολύ καιρό) και αν και για την εξοικονόμηση μπαταρίας το βλέπω ως ένα σημείο λογικό, αυτό το μόνο ρολόι είναι γελοίο....καλά τέτοια πατάτα ποιος την σκέφτηκε? μερικές φορές νομίζω ότι οι dev's των εταιρειών είναι ηλίθιοι....

Link to comment
Share on other sites

Γενικά με ότι έχω παρατηρήσει και έχω ακούσει θέλει πολύ δουλειά να πέσει για να βγάλει ένα αξιοπρεπές ρολόι στην αρχή ήμουν πολύ ενθουσιασμένος αλλά σιγά σιγά μπορώ να πω ότι ψιλό το μετάνιωσα και ήρθε η στιγμή που είπα με βλέπω να το πετάω σε κανένα συρτάρι μέσα μια με τις λάθος μετρήσεις μία με την μικρή μπαταρία μια ότι του λείπουν πράγματα θεωρώ το apple watch αν και ακριβό κλάσεις ανώτερο.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Omg

Πες ότι το κάνω δώρο στον πατέρα μου η σε έναν που δεν θα χρησιμοποιηθούν όλες οι λειτουργίες

200€ στο συρτάρι

Τελικά πρέπει πριν πάρεις κάτι όχι μόνο να το δεις και να το επεξεργαστεις αλλά και να το χρησιμοποιήσεις για να δεις αν καλύπτει τις ανάγκες σου που στη προκειμένη περίπτωση είναι ότι περνεις ένα ρολόι και το λιγότερο που απαιτεις είναι όταν το κοιτάς να δείχνει την ώρα

Τεχνολογία του 2020

Να βράσω

Ακόμη μια αγορά των 200€ απογοητεύση

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι προβλήματα έχεις με την μπαταρία. Με όλα ενεργά, η συσκευή βγάζει 2 γεμάτα 24ωρα. Χωρίς aod 5 μέρες, χωρίς AOD και παλμούς 7.

Διαλέγεις, ρυθμίζεις και το φορτίζεις όποτε χρειάζεται.

Κατά τα υπόλοιπα, όσα αναφέρθηκαν δηλαδή για το apple watch, μάλλον δεν το δουλέψατε ποτέ.

Γιατί το aw κερδίζει σε 5 σημεία και χάνει σε άλλα 5, όπως και το galaxy αντίστοιχα.

 

Τώρα που το λες το δοκίμασα και εγώ (δεν το έχω πολύ καιρό) και αν και για την εξοικονόμηση μπαταρίας το βλέπω ως ένα σημείο λογικό, αυτό το μόνο ρολόι είναι γελοίο....καλά τέτοια πατάτα ποιος την σκέφτηκε? μερικές φορές νομίζω ότι οι dev's των εταιρειών είναι ηλίθιοι....

 

Όντως, τέρμα ηλίθιοι. Μια προαιρετική λειτουργία για ώρα ανάγκης σαν απλό ρολόι που κρατάει 40 μέρες με μια φόρτιση είναι εντελώς χαζό.

Μα καλά, τι νόμιζαν ότι σχεδίαζαν; Κανένα ρολόι;!

:stupid:

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει που γκρινιάζετε για την μπαταρια και βαζετε στη συζητηση apple watch. παρτε το παιδια να σωθειτε , 5 μερες κραταει η μπαταρια του , και με aod ανοικτο 5μιση !

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει που γκρινιάζετε για την μπαταρια και βαζετε στη συζητηση apple watch. παρτε το παιδια να σωθειτε , 5 μερες κραταει η μπαταρια του , και με aod ανοικτο 5μιση !

 

Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα. Να πεις ότι σε ενοχλεί η απουσία πλήρης ενσωμάτωσης 3rd party εφαρμογών IM, να πω έφυγες για apple watch.

Αλλά να γίνεται συζήτηση για αυτονομία και να αναφέρει κάποιος το aw, που αν δεν το φορτίσεις το βράδυ το πρωί είναι νεκρό, δεν το χωράει ο νους μου πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι προβλήματα έχεις με την μπαταρία. Με όλα ενεργά, η συσκευή βγάζει 2 γεμάτα 24ωρα. Χωρίς aod 5 μέρες, χωρίς AOD και παλμούς 7.

 

Διαλέγεις, ρυθμίζεις και το φορτίζεις όποτε χρειάζεται.

 

Κατά τα υπόλοιπα, όσα αναφέρθηκαν δηλαδή για το apple watch, μάλλον δεν το δουλέψατε ποτέ.

 

Γιατί το aw κερδίζει σε 5 σημεία και χάνει σε άλλα 5, όπως και το galaxy αντίστοιχα.

 

 

 

 

 

 

 

Όντως, τέρμα ηλίθιοι. Μια προαιρετική λειτουργία για ώρα ανάγκης σαν απλό ρολόι που κρατάει 40 μέρες με μια φόρτιση είναι εντελώς χαζό.

 

Μα καλά, τι νόμιζαν ότι σχεδίαζαν; Κανένα ρολόι;!

 

:stupid:

Επειδή η απάντηση σου είναι ειρωνική και εριστική, ναι, είναι ηλίθιο το να πρέπει να πατάω το κουμπί για να μου δείξει την ώρα, πόσο δύσκολο θα ήταν να έχει επιλογή για aod ή να ανάβει με την κίνηση, ούτως ή άλλως, η μπαταρία θα κρατούσε πολύ αφού όλα τα άλλα θα ήταν κλειστά.

Οπότε άσε τις ειρωνίες και αν έχεις να αντιπαραθέσεις κάτι, πες το, αν όχι, μην προκαλείς.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απάντησα ακριβώς όπως έπρεπε στο σημείο που λες ότι θεωρείς ηλιθιότητα να μπορεί ένα ρολόι να λειτουργήσει σαν ρολόι.

Ασε τα υπόλοιπα που μου λες τώρα, γιατί δεν έγραψες κάτι τέτοιο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά με ότι έχω παρατηρήσει και έχω ακούσει θέλει πολύ δουλειά να πέσει για να βγάλει ένα αξιοπρεπές ρολόι στην αρχή ήμουν πολύ ενθουσιασμένος αλλά σιγά σιγά μπορώ να πω ότι ψιλό το μετάνιωσα και ήρθε η στιγμή που είπα με βλέπω να το πετάω σε κανένα συρτάρι μέσα μια με τις λάθος μετρήσεις μία με την μικρή μπαταρία μια ότι του λείπουν πράγματα θεωρώ το apple watch αν και ακριβό κλάσεις ανώτερο.
Να μιλας για μικρη μπαταρια για το smartwatch με την μεγαλυτερη μπαταρια και να βαζεις στην ιδια προταση το apple watch που με τα παντα κλειστα θα το βαλεις το πρωι και το αλλο πρωι θα ειναι σβηστο... ε μιλαμε για παραλογισμους...

 

Επισης σε μετρησεις μην περιμενεις το apple watch να ειναι δυο φορες καλυτερο επειδη ειναι δυο φορες πιο ακριβο... Τα ιδια ειναι με ενα μικρο προβαδισμα στο apple watch , οχι κατι τρομερο που να εκθειαζεις παντως.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Απάντησα ακριβώς όπως έπρεπε στο σημείο που λες ότι θεωρείς ηλιθιότητα να μπορεί ένα ρολόι να λειτουργήσει σαν ρολόι.

Ασε τα υπόλοιπα που μου λες τώρα, γιατί δεν έγραψες κάτι τέτοιο πριν.

Πριν δεν τα έγραψα αναλυτικά γιατί υπέθεσα ότι κάποιοι διαβάζουν τα ποστ με την ανάλογη συνέχεια, αυτά που δεν έγραψα τα είχε αναφέρει στο προηγούμενο ποστ ο φίλος οπότε ήταν πλεονασμός να τα επαναλάβω... Μάλλον όμως έκανα λάθος, πρέπει να τα λέω αναλυτικά όπως φαίνεται...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν δεν τα έγραψα αναλυτικά γιατί υπέθεσα ότι κάποιοι διαβάζουν τα ποστ με την ανάλογη συνέχεια, αυτά που δεν έγραψα τα είχε αναφέρει στο προηγούμενο ποστ ο φίλος οπότε ήταν πλεονασμός να τα επαναλάβω... Μάλλον όμως έκανα λάθος, πρέπει να τα λέω αναλυτικά όπως φαίνεται...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο φίλος παραπάνω είπε για εξοικονόμηση και για θέματα με την μπαταρία. Εγώ δεν έβγαλα άκρη, γιατί εδώ δίνουμε λεπτομέριες για να μας βοηθήσει όποιος μπορεί. Με γκρίνια δεν διορθώνεται τίποτα, δυστυχώς.

 

Όπως και να χει, η λειτουργία σαν ρολόι είναι το αντίστοιχο ultra power saving mode στα κινητά. Σου επιτρέπει 1-2 βασικά πράγματα (ανάλογα την συσκευή), έτσι ώστε να μην σε κρεμάσει μέχρι να μπορέσεις να φορτίσεις.

Συγκεκριμένα στο ρολόι, με ένα 5% μπαταρία βγάζεις περίπου 2 μέρες με αυτή την λειτουργία.

Εάν είχε AOD ενεργή θα έβγαζε 2 με 3 ώρες. Για να δούλευαν tap to wake/wrist detection κλπ, θα έπρεπε το ρολόι να είναι ενεργό. Αυτό σημαίνει πάλι ότι θα έβγαζε μερικές ώρες χρήσης.

Και τα δύο σενάρια δεν ταιριάζουν στην πιο ακραία ρύθμιση εξοικονόμησης ενέργειας, οπότε πρέπει να πατάς το κουμπί για να δεις την ώρα σε αυτή την λειτουργία.

 

Και για τον φίλο παραπάνω που θέλει να βλέπει την ώρα αλλά δεν του φτάνει η μπαταρία, η λύση είναι απλή.

Απενεργοποίηση wrist detection/tap 2 wake

Απενεργοποίηση μέτρησης ύπνου

Απενεργοποίηση μέτρησης παλμών

Απενεργοποίηση μέτρησης στρες

Απενεργοποίηση τοποθεσίας/wifi

AOD ενεργή και watchface το tap2save battery

 

Έτσι θα βγάλει 5-6 μέρες λογικά η μπαταρία.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος παραπάνω είπε για εξοικονόμηση και για θέματα με την μπαταρία. Εγώ δεν έβγαλα άκρη, γιατί εδώ δίνουμε λεπτομέριες για να μας βοηθήσει όποιος μπορεί. Με γκρίνια δεν διορθώνεται τίποτα, δυστυχώς.

 

 

 

Όπως και να χει, η λειτουργία σαν ρολόι είναι το αντίστοιχο ultra power saving mode στα κινητά. Σου επιτρέπει 1-2 βασικά πράγματα (ανάλογα την συσκευή), έτσι ώστε να μην σε κρεμάσει μέχρι να μπορέσεις να φορτίσεις.

 

Συγκεκριμένα στο ρολόι, με ένα 5% μπαταρία βγάζεις περίπου 2 μέρες με αυτή την λειτουργία.

 

Εάν είχε AOD ενεργή θα έβγαζε 2 με 3 ώρες. Για να δούλευαν tap to wake/wrist detection κλπ, θα έπρεπε το ρολόι να είναι ενεργό. Αυτό σημαίνει πάλι ότι θα έβγαζε μερικές ώρες χρήσης.

 

Και τα δύο σενάρια δεν ταιριάζουν στην πιο ακραία ρύθμιση εξοικονόμησης ενέργειας, οπότε πρέπει να πατάς το κουμπί για να δεις την ώρα σε αυτή την λειτουργία.

 

 

 

Και για τον φίλο παραπάνω που θέλει να βλέπει την ώρα αλλά δεν του φτάνει η μπαταρία, η λύση είναι απλή.

 

Απενεργοποίηση wrist detection/tap 2 wake

 

Απενεργοποίηση μέτρησης ύπνου

 

Απενεργοποίηση μέτρησης παλμών

 

Απενεργοποίηση μέτρησης στρες

 

Απενεργοποίηση τοποθεσίας/wifi

 

AOD ενεργή και watchface το tap2save battery

 

 

 

Έτσι θα βγάλει 5-6 μέρες λογικά η μπαταρία.

Τα έκλεισα όλα θα το δοκιμάσω με αυτό το watchface που είπες

Έβγαλα από το health όλες τις λειτουργίες

Έκλεισα nfc κλτ

Δεν γρινιαξα απλά είπα την περίπτωση που ήμουν πάνω στο μηχανάκι

Αυτό τώρα αν βγάλει 5 μέρες έτσι κάτι πάει να κανει

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να μιλας για μικρη μπαταρια για το smartwatch με την μεγαλυτερη μπαταρια και να βαζεις στην ιδια προταση το apple watch που με τα παντα κλειστα θα το βαλεις το πρωι και το αλλο πρωι θα ειναι σβηστο... ε μιλαμε για παραλογισμους...

 

Επισης σε μετρησεις μην περιμενεις το apple watch να ειναι δυο φορες καλυτερο επειδη ειναι δυο φορες πιο ακριβο... Τα ιδια ειναι με ενα μικρο προβαδισμα στο apple watch , οχι κατι τρομερο που να εκθειαζεις παντως.

 

Μπαταρία δεν μου βγάζει ούτε μέρα ενώ μου έβγαζε με φωτεινότητα στο 6 1 μισή μέρα και όλα ανοικτά πλέον μου βγάζει ούτε μέρα από της 7 το πρωί μέχρι της 7 είναι έτοιμο να κλείσει. Apple watch εννοείται έχω πιάσει στα χέρια από μετρήσεις μου βγάζει πολλές φορές ότι να είναι όπως και παλμούς 120 με 140 μπορεί και 160 ανάλογα

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία δεν μου βγάζει ούτε μέρα ενώ μου έβγαζε με φωτεινότητα στο 6 1 μισή μέρα και όλα ανοικτά πλέον μου βγάζει ούτε μέρα από της 7 το πρωί μέχρι της 7 είναι έτοιμο να κλείσει. Apple watch εννοείται έχω πιάσει στα χέρια από μετρήσεις μου βγάζει πολλές φορές ότι να είναι όπως και παλμούς 120 με 140 μπορεί και 160 ανάλογα

Εχει σοβαρο θεμα η μπαταρια σου... service χωρις δευτερη σκεψη.

 

Εχεις ακριβως το ιδιο προβλημα που ειχα και εγω οταν το αγορασα. 1.5 μερα με τα παντα κλειστα.

Τωρα με φωτεινοτητα στο 4, wifi auto, παλμους ανα 10 λεπτα, λειτουργια υπνου , και κανονικη χρηση ειδοποιησεων και κλησεων ειμαι μεταξυ 5-6 ημερων χρησης. Χανω περιπου 15% τη μερα και το βαζω να φορτισει στο 10-15%.

 

Δεν χρησιμοποιω AOD οπως επισης εχω απενεργοποιησει το "ξυπνημα" με τη ροδελα και την οθονη αφης. Ειχα παρατηρησει οτι στο υπνο μου γυρνουσε με το παραμικρο η ροδελα και ανοιγε συνεχεια η οθονη. Με ξυπνουσε ο φωτισμος κιολας και εκανα αστατο υπνο. Μονο με Κουμπι ξυπναει ή την κινηση του καρπου.

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...