Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει δεν έχεις και άδικο συμφωνώ θα ήταν πολύ χρήσιμο μακάρι να το δούμε δεν είναι και κάτι αδύνατο να μπει το apple watch το έχει είδη. Και αν μπορούσαν κάποια στιγμή να έκαναν κάτι με τα social messenger, Viber καλό θα ήταν να δούμε αυτόνομες εφαρμογές μπορεί να το θεωρώ ένα από τα καλύτερα αν όχι το καλύτερο smartwatch για android αλλά θεωρώ ότι έχει ακόμη να φτάσει το apple watch σε αυτα. Οκ είναι tizen αν δεν κάνω λάθος αλλά καλό είναι να ασχοληθεί παραπάνω η Samsung

Ρε παιδιά καλό θα ήταν και κάποια λειτουργία με χαμηλή κατανάλωση μπαταρίας για την ώρα σαν always on.....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μου έχει ερθει ακόμα το τελευταίο update που διορθωνει ενημέρωση health. Καμία ιδέα?

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Edited by frankidem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μου έχει ερθει ακόμα το τελευταίο update που διορθωνει ενημέρωση health. Καμία ιδέα?

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Ούτε στο δικό μου. Υπομονή.......

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

παιδες με τη νεα αναβαθμιση επεσε τελικα η αυτονομια? τι βλεπετε?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι στα ίδια πλέον.

Αν έχασε ένα 5% ή όχι, δύσκολο να το ξεχωρίσω μέσα σε 5-7 μέρες που με πάει.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι στα ίδια πλέον.

Αν έχασε ένα 5% ή όχι, δύσκολο να το ξεχωρίσω μέσα σε 5-7 μέρες που με πάει.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

οκ θα ριξω και εγω απο δευτερα τοτε

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα χρησιμοποίησα πρώτη φορά παράλληλα το ρολόι και ασύρματα ακουστικά στο γυμναστήριο (creative outlier sports) και τα 2 συνδεδεμένα στο κινητό.

 

Έκανα προπόνηση και από το κινητό έπαιζε μουσική. Το ρολόι το είχα και για να μετράει το workout και ταχύτατα έμπαινε στο μενού μουσική για να αλλάζω τραγούδια. Και μετά ξανά πίσω στο μενού της άσκησης.

 

Δεν ξέρω πραγματικά έπαθα πλάκα με το πώς δούλεψε το όλο σύστημα, τρομερά βολικά και απροβλημάτιστα.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι το ρολόι δεν έχει google assistant.

Ένιωσες ας πούμε πολύ ωραία απλά με bt ακουστικά, ρολόι και κινητό.

Φαντάσου να έχεις τα πάντα στο σπίτι από smart home, στο γραφείο, τάμπλετ, κινητά, ακουστικά, τηλεοράσεις, κλιματιστικά, μπριζες, φώτα κλπ κλπ, έτοιμες εντολές/routines/αυτοματισμούς, όλα να δουλεύουν άψογα με google assistant και στο ρολόι να έχεις μόνο την Bixby.. Κωμικοτραγικό!

Φυσικά γίνεται η δουλειά με το κινητό και οποιαδήποτε άλλη συσκευή, αλλά έτσι ακυρώνεται η όλη δήθεν ευκολία του ρολογιού στο χέρι.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω τι λες, θα ηταν σίγουρα χρήσιμο για όσους ασχολούνται! Προς το παρόν εγώ δεν έχω μπει καθόλου στο θεμα smart home , ακόμα και με την bixby δεν έχω πολλα πολλά :p

Απ όσα έχουν αναφερθεί θα ήθελα τη φωνητική πληκτρολόγηση. Αν και το ρολοι το φοράω εκτός σπιτιού. Όποτε θα έπρεπε να μιλάω δυνατά και καθαρά για να γράψει σωστα κι έτσι να ακούν ολοι τι λέω. Συνεπώς θα περιοριζόμουν σε κατι αντίστοιχο των έτοιμων γρήγορων απαντήσεων...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι για αγορα του Galaxy watch 46mm αν το πουλάει κάποιος ας μ στείλει μήνυμα.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι το ρολόι δεν έχει google assistant.

Ένιωσες ας πούμε πολύ ωραία απλά με bt ακουστικά, ρολόι και κινητό.

Φαντάσου να έχεις τα πάντα στο σπίτι από smart home, στο γραφείο, τάμπλετ, κινητά, ακουστικά, τηλεοράσεις, κλιματιστικά, μπριζες, φώτα κλπ κλπ, έτοιμες εντολές/routines/αυτοματισμούς, όλα να δουλεύουν άψογα με google assistant και στο ρολόι να έχεις μόνο την Bixby.. Κωμικοτραγικό!

Φυσικά γίνεται η δουλειά με το κινητό και οποιαδήποτε άλλη συσκευή, αλλά έτσι ακυρώνεται η όλη δήθεν ευκολία του ρολογιού στο χέρι.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Αν σε ενδιαφερει το google assistant την τρέχει, σε beta μορφη ακόμα βεβαια, ένα developer στο xda. G.assist νομίζω και θα το βρεις. Εμένα με καεί το πληκτρολόγιο για να πάρουμε την φωνητική πληκτρολόγηση στα ελληνικά

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφερει το google assistant την τρέχει, σε beta μορφη ακόμα βεβαια, ένα developer στο xda. G.assist νομίζω και θα το βρεις. Εμένα με καεί το πληκτρολόγιο για να πάρουμε την φωνητική πληκτρολόγηση στα ελληνικά

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έψαξα λίγο όσο ήταν ανοιχτό το beta group, αλλά πολύ junky υλοποίηση όπως είναι λογικό.

Αν δεν το κάνει η Samsung, δύσκολα θα γίνει σωστή δουλειά.

Καλά κι εμένα με καίνε πολλά, αλλά τι να κάνεις.. Θα περιμένουμε καμία 5ετια μέχρι να στρώσει η κατάσταση με τα smartwatch αναγκαστικά.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για Google assistant ναι κάτι είχε πέσει και εμενα το μάτι στο xda αλλά δύσκολα να βάλει η Samsung αλλά ελληνική πληκτρολόγηση θα χρειαστεί να περάσει με μια μελλοντική αναβάθμιση όπως και κάποια άλλα σιγά σιγά όμως ας αρχίσει να δίνει κάτι. Ίσως το ποιο ολοκληρωμένο smartwatch να είναι το apple watch θεωρώ αν εξαιρέσουμε την τιμή.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Ίσως το ποιο ολοκληρωμένο smartwatch να είναι το apple watch θεωρώ αν εξαιρέσουμε την τιμή.

 

Δεν ειναι το πιο ολοκληρωμενο, ειναι ετη φωτος μακρια απο τα υπολοιπα. Υπαρχουν τα μηλορολογα και μετα ολα τα υπολοιπα...:lol:

Δυστυχως, αυτη ειναι η αληθεια...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το πιο ολοκληρωμενο, ειναι ετη φωτος μακρια απο τα υπολοιπα. Υπαρχουν τα μηλορολογα και μετα ολα τα υπολοιπα...:lol:

Δυστυχως, αυτη ειναι η αληθεια...

 

Το έχει φίλος το Lte το είδα πολύ καλό με ελληνική πληκτρολόγηση και θετικό αυτόνομες εφαρμογές messenger κτλ από ότι είδα πολύ θετικό μακάρι να δούμε και στο Samsung watch τέτοια αργότερα με καμία αναβάθμιση αλλά το θέμα είναι ότι είναι tizen θέλει δουλειά ενώ το apple watch είναι ios και το κινητό. Πιστεύω αργότερα ίσως δούμε ελληνική πληκτρολόγηση αλλά φοβάμαι μήπως δεν δούμε αυτόνομες εφαρμογές viber messenger κτλ λόγο tizen η Samsung θέλει να ρίξει πολύ δουλειά για να φτάσει σε ένα καλό επίπεδο δεν λέω καταπληκτικό ρολόι ειδικά για android ίσως είναι και μονόδρομος αλλά έχει και τοις ελλείψεις του που θα μπορούσαν να το καθιστούσαν πολύ καλύτερο.

Edited by Dim2
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει! Κι εμένα Ελληνικό μου την έβγαλε με αναζήτηση τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήρθε, όμως ακόμα δεν μπορώ να συνδεθώ στον λογαριασμό μου μέσω της εφαρμογής Samsung Health για να συγχρονίσει.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο σκρουτζομαγαζο για αγορά?
Όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει παρακαλώ,ακόμη να ρωτήσω και αν το Αύγουστο θα βγει το νέο samsung smartwatch??!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να ξέρει κανείς αν θα βγει καινούργιο.

Εγώ πιστεύω ότι αν παρουσιάσει κάτι φέτος, θα είναι μια 5G έκδοση με μικρές βελτιώσεις και τον άλλο χρόνο θα δούμε διάδοχο.

Αυτά είναι εικασίες βέβαια.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει παρακαλώ,ακόμη να ρωτήσω και αν το Αύγουστο θα βγει το νέο samsung smartwatch??!!

 

Από κάποιο με πολλές κριτικές έχει πολλά. Είπαν ότι με το note 10 θα ανακοινωθεί λογικά και νέο smartwatch τώρα πως θα είναι κτλ κανείς δεν ξέρει.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήρθε, όμως ακόμα δεν μπορώ να συνδεθώ στον λογαριασμό μου μέσω της εφαρμογής Samsung Health για να συγχρονίσει.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να ενημερώσω ότι η σωστή λειτουργία της εφαρμογής Samsung Health επανήλθε μόνο μετά την απεγκατάστασή της και εκ νέου εγκατάσταση της.

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...