Jump to content

[Εφαρμογή] KG Power Toys


kounadisk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετρητή ψάχνω κι εγώ (σώωωπα):wacko:

Έχω 2 σε 1 (Corp300 & Prv120 + Family) σε cosmote (ο Prv από φορητότητα). Μέχρι το πραγραμματάκι να βγει, μήπως θα μπορούσαμε να κάνουμε κάτι με το πρόγραμμα της SPB GPRS Monitor? Κανένας τολμηρός να το δοκιμάσει και να μας πει? Γιατί εγώ από τότε που το πήρα (στο πακέτο), δεν έχω καταφέρει να βρω άκρη με τη μέτρηση χρόνου ομιλίας.

Θα το ανέβαζα, αλλά είναι πάνω από 110ΚΒ. Μπορείτε όμως να το κατεβάσετε από http://www.spbsoftwarehouse.com

Ψάχνεις F2G€10/300', F2G€30, κλπ δυσεύρετα καρτοκινητά όλων των εταιριών ή εύκολα νούμερα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 374
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
φιλε kounadisk με βαση τα λεγομενα ολων των μυνηματων πραγματικα εχεις κανει καταπλικτικη δουλεια,συνχαρητηρια.Πες μου ομως φιλε μου τι θα γινει με εμας που εχουμε λογισμικο windows 5?:lol: :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πολλές καλημέρες σε όλους και σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου για το ενδιαφέρον σας!!!

 

Πέρασε πολύς καιρός από το τελευταίο μου post μέχρι τώρα, αλλά θα ήθελα να δικαιολογήσετε έναν (φρεσκο)παντρεμένο και εντός ολίγου πατέρα!!!!!! :D

 

Δεν πρόλαβα να διαβάσω ακόμα το τι έχει συμβεί στο thread (θα το κάνω τώρα), αλλά μαζί με όλες τις αλλαγές στη ζωή μου, μόλις απέκτησα και το καινούριο μου Qtek S200 (WM 5.0)...

 

Ναι... Το Today Plug-in δεν παίζει (ακόμα) σε WM 5.0, αλλά πιστέψτε με ΘΑ παίξει πολύ σύντομα!!!!

 

Πολλές καλημέρες σε όλους και σας ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον.

 

Θα έχετε πολύ σύντομα νέα...

 

Αγαπητέ φίλε kiriakos1305, αυτό ήταν το τελευταίο μήνυμα του kounadisk. Τον περιμένουμε με αγωνία από τον Μάιο.:p

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αγαπητέ φίλε kiriakos1305, αυτό ήταν το τελευταίο μήνυμα του kounadisk. Τον περιμένουμε με αγωνία από τον Μάιο.:p

 

Καλησπέρα σε όλους και πάλι... Το κράξιμο καλά κάνετε και το ρίχνετε γιατί μου αξίζει!!!

 

 

Μπορεί να είναι μια εφαρμογή που την έφτιαξα στον ελεύθερο χρόνο (όταν υπήρχε αυτός), αλλά πιστέψτε με είναι δύσκολα για έναν νέο πατέρα!!!

 

 

Άσχετα με την καθυστέρηση και το γεγονός ότι δεν δουλεύει σε WM5, το μόνο που έχω να σας πω είναι ότι είμαι back 2 business!!! Ήδη ένα κομμάτι της εφαρμογής είναι έτοιμο για WM 5.0...

 

 

Φαντάζομαι ότι μέχρι το τέλος της εβδομάδας που ξεκινάει σε 3 μέρες θα σας έχω ευχάριστα!

 

 

Αυτά προς το παρόν...

 

 

Μια νέα επιλογή που σκέφτομαι να υλοποιήσω, είναι μια Windows (2000/XP/Vista) εφαρμογή ώστε να μπορείτε να κάνετε όλες τις ρυθμίσεις εκεί (πιο εύκολο-γρήγορο) και μετά να αρκεί ένα απλό copy στο PDA. Να το προχωρήσω ή όχι??? Καμιά άποψη θα βοηθούσε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και πάλι... Το κράξιμο καλά κάνετε και το ρίχνετε γιατί μου αξίζει!!!

 

 

Μπορεί να είναι μια εφαρμογή που την έφτιαξα στον ελεύθερο χρόνο (όταν υπήρχε αυτός), αλλά πιστέψτε με είναι δύσκολα για έναν νέο πατέρα!!!

 

 

Άσχετα με την καθυστέρηση και το γεγονός ότι δεν δουλεύει σε WM5, το μόνο που έχω να σας πω είναι ότι είμαι back 2 business!!! Ήδη ένα κομμάτι της εφαρμογής είναι έτοιμο για WM 5.0...

 

 

Φαντάζομαι ότι μέχρι το τέλος της εβδομάδας που ξεκινάει σε 3 μέρες θα σας έχω ευχάριστα!

 

 

Αυτά προς το παρόν...

 

 

Μια νέα επιλογή που σκέφτομαι να υλοποιήσω, είναι μια Windows (2000/XP/Vista) εφαρμογή ώστε να μπορείτε να κάνετε όλες τις ρυθμίσεις εκεί (πιο εύκολο-γρήγορο) και μετά να αρκεί ένα απλό copy στο PDA. Να το προχωρήσω ή όχι??? Καμιά άποψη θα βοηθούσε!!!

 

καλως ηρθες και παλι φιλε kounadisk....

Απο τα πιο ευχαριστα νεα που εχω ακουσει τωρα τελευταια.....σοβαρολογω...:)

Εννοειτε να το προχωρησεις....

 

Να εισαι καλα....:) :) :) :)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει το παιδάκι!

Πολύ καλή ιδέα για την εφαρμογή στα XP για να περνάμε τις παραμέτρους από εκεί (Αν και πιο πολύ επείγει η μεταφορά της εφαρμoγής σε WM5.)

Αν και απλά,αν κάνεις την εφαρμογή να παίζει σε WM5 αρκεί πιστεύω!

Μην είμαστε και πλεονέκτες!!!

Άντε με το καλό να την περάσουμε στα ppc με wm5 που έχουμε!!!

 

:lol:

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες φιλε μου :):)

 

ειλικρινα σου μιλαω και εκ βαθους καρδιας...χαιρομαι που εισαι καλα..μας ειχες ανυσηχησει τοσο καιρο με την αποχη σου;)

 

να σου ζησει το παιδι σου και να εισαστε καλα ολοι σας να το βλεπετε να μεγαλωνει ευτυχισμενο :!:

 

οσο για την δουλεια σου, ευχαριστουμε πολυ για την προσπαθεια σου :)

 

keep working :D:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηλθες και παλι φιλε Kounasdisk!! να σου ζησει η κορουλα σου και να την καμαρωσεις οπως επιθυμεις! Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο πολυ εχουμε ψαξει ολοι οι κατοχοι WM5 συσκευων για καποιο αξιοπιστο προγραμμα μετρησης κλησεων που να μετραει σωστα, να μην "χανει" κλησεις και να ειναι παραμετροποιησιμο! Κατι που σε ολα τα απλα τηλεφωνα θεωρειται στανταρ εμεις στα WM5 το ψαχνουμε επι ματαιω τοσο καιρο. Νομιζω οτι ενα interface με το PC θα ηταν ευπροσδεκτο αλλα οπως ειπαν και αλλα παιδια νωριτερα, προεχει η μεταφορα της εφαρμογης σε WM5. Αν παλι το interface και η μεταφορα σε WM5 πρεπει να γινουν μαζι ε τοτε θα κανουμε λιγη υπομονη ακομα! Αναμενουμε νεοτερα!
Carpe Diem...:hypno:
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να χάθηκες και να μας ξεχάσεις πάλι! Ε;

:p

 

Όχι δεν σας ξέχασα...

 

Έχω κααααααάποια προβληματάκια με την ανάλυση, το "στήσιμο" της εφαρμογής και με τον ελεύθερο χρόνο (όπως ήδη γνωρίζετε :D )!!!

 

Πρέπει να γίνουν όλα απ' την αρχή ώστε να μπορεί να υπολογίζεται σωστά ο ελεύθερος χρόνος και τα λοιπά στοιχεία ανά αριθμό... (πχ: 120min δωρεάν για όλους και 180min δωρεάν για το οικογενειακό πακέτο)

 

 

Αν κάποιος έχει γνώσεις προγραμματισμού και θα ήθελε να βοηθήσει, ας στείλει ένα msg...

 

PS: Καλό θα ήταν όποιος στείλει, να ενημερώσει και για το ποιά γλώσσα μπορεί να γράψει ώστε να δούμε σε τι μπορεί να βοηθήσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει γνώσεις προγραμματισμού και θα ήθελε να βοηθήσει, ας στείλει ένα msg...

 

PS: Καλό θα ήταν όποιος στείλει, να ενημερώσει και για το ποιά γλώσσα μπορεί να γράψει ώστε να δούμε σε τι μπορεί να βοηθήσει!!!

 

Εγώ ξέρω μωρουδίστικα. Μπορώ να κρατάω το μωρό (έχω ιδία πείρα χαζομπαμπάς όντας) και εσύ να φτιάχνεις το προγραμματάκι.:lol: :lol: :lol:

 

Να σου ζήσει φίλε μου. Να είσαι κι εσύ καλά να την καμαρώνεις.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Όπως σας υποσχέθηκα, στο τέλος της εβδομάδας θα έχετε νεότερα...

 

Το τέλος της εβδομάδας ήρθε... οπότε έχουμε και λέμε:

 

Α. Το Security Model των WM5.0 / WM6.0 περιορίζει τις δυνατότητες της εφαρμογής ( θα επιστρέψω σύντομα στο θέμα με περισσότερες πληροφορίες για το συγκεκριμένο! ).

 

Β. Μέχρι στιγμής είναι έτοιμο το plugin που μετράει τα εξερχόμενα SMS. Όχι μόνο τον αριθμό των SMS, αλλά και σε ποιόν το στείλαμε, πότε το στείλαμε... Αυτό όπως μπορείτε να καταλάβετε, δίνει την δυνατότητα για πιο ακριβή υπολογισμό χρεώσεων ανά παραλήπτη (πχ: διαφορετική χρέωση έχουν τα SMS στα 4ΧΧΧ από τα απλά SMS και μπορούμε να υπολογίζουμε πλέον και δωρεάν SMS / νούμερο σε οικογενειακά πακέτα, κλπ).

 

Γ. Έτοιμο είναι επίσης και το κομμάτι του Today Plugin που εμφανίζει Κλήσεις / SMS...

 

Το control panel της εφαρμογής είναι σε αρχικό στάδιο, αλλά παίζει μια χαρά σε WM5.0 / 6.0!!!

 

Θα ανεβάσω σύντομα screenshots και είμαι σε αναζήτηση web hosting ώστε να φτιάξω μια σελίδα με downloads, περισσότερες πληροφορίες, κλπ!

 

Αυτά προς το παρόν... θα τα πούμε σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

Αντε φιλε μου καλη αρχη εκανες.

 

Να ξερεις πως θα "σωσεις" πολυ κοσμο, οπως μας εσωσες και με την προηγουμενη εκδοση.

 

Thanks In Advance Mate :D :up:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

οτι και να πουμε ...λιγο θα ειναι:)

 

δεν μπορω να φανταστω οτι επιτελους θα εχουμε και εμεις με τα wm5 την εκπληκτικη εφαρμογη σου:D:D

 

να σαι καλα φιλε kounadisk:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Bravo φίλε kounadisk!

Βρες web-host να κατεβάσουμε το πρόγραμμα έστω και για beta-testing!

Ή στείλε μας κανένα e-mail!!!

 

Καλή συνέχεια!

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι... Προχωράμε κανονικά (όπως είχα υποσχεθεί)...

 

Για να πάρετε μια ιδέα για το τι είναι στα σκαριά, δείτε αυτό το πρώτο screenshot...

 

Μέσα στην εβδομάδα (αν το επιτρέψει η κόρη :D ), η πρώτη beta θα είναι έτοιμη για testing.

 

Διαφορετική λογική από την εφαρμογή που ξέρατε αλλά με πολύ περισσότερες δυνατότητες στον σωστό υπολογισμό κόστους (πακέτα, οικογενειακα, πακετα SMS, κλπ)

 

 

Θα τα πούμε σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι... Προχωράμε κανονικά (όπως είχα υποσχεθεί)...

 

Για να πάρετε μια ιδέα για το τι είναι στα σκαριά, δείτε αυτό το πρώτο screenshot...

 

Μέσα στην εβδομάδα (αν το επιτρέψει η κόρη :D ), η πρώτη beta θα είναι έτοιμη για testing.

 

Διαφορετική λογική από την εφαρμογή που ξέρατε αλλά με πολύ περισσότερες δυνατότητες στον σωστό υπολογισμό κόστους (πακέτα, οικογενειακα, πακετα SMS, κλπ)

 

 

Θα τα πούμε σύντομα!

 

Φιλε Kounadisk δεν ειχα την ευκαιρια να δοκιμασω την προηγουμενη εκδοση μιας και εχω WM5 αλλα θα θεωρουσα εξαιρετικα χρησιμο να μπορουσα να βλεπω την διαρκεια των εξερχομενων κλησεων για καθε κληση αλλα και σαν συνολο για χρονικη πςεριοδο που θα μπορω εγω να οριζω (αλα Phone Dashboard). Ας πουμε ο δικος μου χρονος ομιλιας ξεκινα και τελειωνει καθε 20 του μηνα. Σορρυ αν αυτο ηδη γινεται και απλα δεν το ξερω. Κατα τα αλλα τα λογια ειναι περιττα, κανεις εξαιρετικη δουλεια και σ' ευχαριστουμε! :)

Carpe Diem...:hypno:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...