Jump to content

[Εφαρμογή] KG Power Toys


kounadisk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάνεις unzip αυτό που λέει win2003se

αφού συνδέσεις το σ100 μέσω activesync παιρνάς αυτό που λέει win2003se στο s100 και μετά με έναν file manager,ακα resco file explorer 5.13,κάνεις διπλό κλικ πάνω στο αρχείο που βρίσκεται μέσα στο σ100 και στο εγκαθιστά.

entaxei me kapoio tropo to egkatesthsa... egrapsa kai ta zhtoymena peri eley8eroy xronoy kostoys pagioy ktl.... wraiaaaaaaaaaaaaa....

re sy ayto thelei master kai didaktoriko... kala eimai kai asxetos alla leme twra...

ok ola... ALLA APO POY EMFANIZETAI O XRONOS??????????????????????????????????????

NEYRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 374
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

entaxei me kapoio tropo to egkatesthsa... egrapsa kai ta zhtoymena peri eley8eroy xronoy kostoys pagioy ktl.... wraiaaaaaaaaaaaaa....

re sy ayto thelei master kai didaktoriko... kala eimai kai asxetos alla leme twra...

ok ola... ALLA APO POY EMFANIZETAI O XRONOS??????????????????????????????????????

NEYRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

αφου το τρεξεις οπως σου ειπε πας ρυθμισεις\σημερα\στοιχεια και το τσεκαρεις.

βγαινεις εξω στην αρχικη οθονη και βλεπεις οτι στο εμφανιζει στην οθονη.

στην δεξια του πλευρα εχει καποιο εικονιδιο. εκει καθε φορα που το ακουμπας σου βγαζει και κατι διαφορετικο. π.χ. διαρκεια, sms/mms, gprs κλπ.

πιστευω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλό το προγραμματακι μπραβο σου.

Θα ηθελα να σε ρωτησω απλα έχω 90 λεπτα δωρεαν το μηνα τα οποια οριζω κανονικα 90. Στον ελαχιστο χρονο/κληση πως βαζω τα δευτερολεπτα (ειναι 30'') γιατι το '','' δεν το παιρνει (δηλ. να το βαλω 0,30) ή το βαζω 30 και ειναι ΟΚ? Tο ιδιο συμβαίνει και στα sms/mms. Επίσης και στις κλησεις και στα sms/mms και gprs ρυθμίσεις αναφέρεις μηνιαίο πάγιο εκει τι βαζω? Το παγιο του προγραμματος που εχω δηλ. το ιδιο και στα 3?

Τελος μηπως θα μπορουσες σε καποια αναβαθμιση που θα κανεις να βαλεις και την ημερομηνια εναρξης μετρησης των λεπτων κλησης, sms/mms gprs και μηδενισμο των μετρητων απο την ημερομηνια που του οριζεις.

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα κοπλιμεντο απο μενα για την υπεροχη και πανω απο ολα χρησιμη εφαρμογη που πρεπει να εχουν ολοι οι χρηστες Ppc Phone Edition.

 

Οπως εγραψε και καποιος αλλος φιλος του myphone θα προτεινα και εγω αν υπαρχει η δυνατοτητα προγραμματιστικα, να ελεγχει το προγραμμα τους 4 πρωτους αριθμους του αριθμου που καλειται ωστε να εχει διαφορετικες χρεωσεις δευτερολεπτου αναλογα με τον εκαστοτε Provider .

 

Για παραδειγμα καλει τον αριθμο 6974xxxxxx -> 0,0019 €

6944xxxxxx -> 0,0028 €

6936xxxxxx -> κ.τ.λ.

 

Ακομα και να μην μπορει να γινει αυτη η αλλαγη εφαρμογη σου Kounadisk ειναι κατι παραπανω απο τελεια .

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστός Arisxama...

 

Να συμπληρώσω ότι το ίδιο συμβαίνει και στα μυνήματα (διαφορετική χρέωση ανάλογα με το δίκτυο του παραλήπτη), και αν ήταν δυνατό να προβλευθεί από το πρόγραμμα, θα είχαμε την απόλυτα ακριβέστατη χρέωση του λογαριασμού μας

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα κοπλιμεντο απο μενα για την υπεροχη και πανω απο ολα χρησιμη εφαρμογη που πρεπει να εχουν ολοι οι χρηστες Ppc Phone Edition.

 

Οπως εγραψε και καποιος αλλος φιλος του myphone θα προτεινα και εγω αν υπαρχει η δυνατοτητα προγραμματιστικα, να ελεγχει το προγραμμα τους 4 πρωτους αριθμους του αριθμου που καλειται ωστε να εχει διαφορετικες χρεωσεις δευτερολεπτου αναλογα με τον εκαστοτε Provider .

 

Για παραδειγμα καλει τον αριθμο 6974xxxxxx -> 0,0019 €

6944xxxxxx -> 0,0028 €

6936xxxxxx -> κ.τ.λ.

 

Ακομα και να μην μπορει να γινει αυτη η αλλαγη εφαρμογη σου Kounadisk ειναι κατι παραπανω απο τελεια .

kalo auto pou lete pedia alla logo foritotita ton arithmon den tha exi ke toso epitihia

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Φιλε KounadiskΤο μονο μου προβλημα ειναι το οτι δε χρεωνει τα Kb μετα την εξοδο μου απο το GPRS. Δηλ. ενω μου γραφει "ΤΙΜ Internet: 435,05 KB", στο "Συνολικο κοστος" δεν αλλαζει τιποτε!

Εχω κανει τις παρακατω ρυθμισεις:

-Παρακολουθηση συνδεσης Για : TIM Internet

-Κοστος (Ε): 5 (το 0,005/ΚΒ που χρεωνει η ΤΙΜ δεν το περνει)

-ανα :1 :MB

-ΦΠΑ % : 19

-soft reset

ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ???

Μπορει καποιος να βοηθησει?

 

Έχουμε κανένα νέο πάνω στο συγκεκριμένο?!

Επίσης, η επιλογή "Delete Delivery Notication" γίνεται απλά να τα πηγαίνει στον κάδο και όχι να τα σβήνει τελείως? Πολλα ζητάω ε? Απλά να υπάρχει κάποιος τρόπος να ξέρουμε ότι παραδόθηκε το μήνημα, χωρίς να χρειάζεται μετά η "ενοχλητική" διαγραφή της αναφοράς!

Κατά τα άλλα...άψογο!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο πάνω στο συγκεκριμένο?!

Επίσης, η επιλογή "Delete Delivery Notication" γίνεται απλά να τα πηγαίνει στον κάδο και όχι να τα σβήνει τελείως? Πολλα ζητάω ε? Απλά να υπάρχει κάποιος τρόπος να ξέρουμε ότι παραδόθηκε το μήνημα, χωρίς να χρειάζεται μετά η "ενοχλητική" διαγραφή της αναφοράς!

Κατά τα άλλα...άψογο!!!! :D

Σωστός! αυτό θα ήταν τέλειο!

 

Να δείχνει κάπως ότι παραδόθηκε, αλλά να χάνετε αυτόματα...

Link to comment
Share on other sites

Re paidia ola kala me to programmataki , alla exw ena provlima.

Oi wres pou mou vgazei to programma den simpiptoun me autes stis plirofories siskevis->exerxomenes.

Otan erxetai o logariamos simiwnw poso grafei stis plirofories siskevis -> exerxomenes

gia na tis sigrinw me tou Kg .

Kamia idea?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μήπως μπορεί να μου πεί κάποιος εάν έχω κάνει σωστά της ρυθμήσεις, διότι έχω περάσει όλες τίς τιμές μέσα στα settings, έχω μηλήσει 3λεπτά και 19δευτ. δέν έχω στήλει κανένα μήνημα και μου βγάζει συνολικό κόστος 40,46Euro.

 

Κάτι δέν πρέπει να έχω κάνει σωστά. Γενικά ο μηδενισμός πώς γίνετε για να γίνουν οι υπολογισμοί απο την αρχή?

 

 

Thanks

Paul

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται φιλε OAL . Για μηδενισμο πατας πανω στον καδο που εχει διπλα απο εκει που σου υπολογιζει το λογαριαμο σου(στην επιφανεια εργασιας).

 

Επισης για το αλλο προβλημα, δες αν εχεις βαλει στις ρυθμισεις τα σωστα νουμερα.

Υ.Γ. καποια τα υπολογιζεις βασει δευτερολεπτων και καποια βασει λεπτων .

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτύσω και κάτι ακόμη σχετικά με το KG Power Toys.

Όσο πατάω τα πράσινα βελάκια κάποια στιγμή εμφανίζετε το μήνημα "Ελεγχος ανενεργός" τί σημαίνει αυτό?Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμηση?

 

Thanks

Paul

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργεί ένα bug σε qtek 2020i που προκαλεί το πάγωμα της οθόνης έστω και αν είναι το μόνο εγκατεστημένο πρόγραμμα.

Μήπως θα βγει κάποιο update διότι είναι εκπληκτικόπρόγραμμα!

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

kounadisk..

 

καταρχην συγχαρητηρια για την δουλεια σου και ευχαριστουμε..

 

ερώτηση..

 

όταν το κατεβάζω μου βγάζει ενα φακελο zip KGSoftwarePowerToys(WM2003_SE)

 

ανοιγοντας τον βγαζει αυτα τα δυο

 

KG software power toys(WM2003)

KG software power toys(WM2003SE)

 

ανοιγοντας τα αυτα μου βγαζει αλλα 4 αρχεια μη εκτελεσιμα ασε που με το που τα ανοιγω μου τον κλεινει τον φακελο στο καπακι..

 

κάνω κάτι στραβα..??

 

ευχαριστω..

 

(EDIT:EΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ 4, ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟς ΤΟ ΠΑΡΟΝ)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
διαλεγεις το αναλογο αρχειο αναλογα τι εχει η συσκευη σου WM 2003 η SE και τρεχεις το αρχειο χωρις να το ανοιξεις στα αλλα 4 απο την συσκευη σου
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Φίλε μου kunadisk να σου πω κι εγω το τετριμένο πλέον ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για το χρόνο, το μεράκι και το κουράγιο σου!!!Μπράβο σου και για την υποστήριξη "after sales":)... τελικά δουλεύει σε wm5?Με ενδιαφέρει να το περάσω μιας και είναι δικού μας ανθρώπου...μέχρι στιγμής έχω το GPRS monitor αλλά θα θελα να μάθω αν θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα λόγω wm5!!

 

Ευχαριστώ και να'σαι καλά...keep up the good work!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πολύ καλό το πρόγραμμα συγχαρητήρια στο δημιουργό.

Θα ήθελα να πρόσθεσης αν γίνετε να του βάζεις κάποιους αριθμούς και να μετράει το χρόνο για αυτούς ξεχωριστά. Το λέω αυτό γιατί έχω οικογενειακή σύνδεση και θέλω να βλέπω πόσο χρόνο καταναλώνω από τον δωρεάν χρόνο τον ενδοοικογενειακών.

Ευχαριστώ.

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...