Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20 minutes ago, doganos said:

bug ειναι το συγκεκριμενο. ΟΤαν δεν ειναι συνδεμενο παλι 5G βγαζει. ΑΝ κολλησει ετσι και πας σε κατσαβραχα που δεν εχει 5G σιγουρα, πάλι 5G γραφει. Αν κανεις επανεκκινηση/flight mode κτλ, ξεκολλαει... 

Κατάλαβα δε γυρνάει ποτέ σε 4g ακόμα και αν πας σε σημείο που δεν υπάρχει καθόλου 5g.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, cmvr said:

Κατάλαβα δε γυρνάει ποτέ σε 4g ακόμα και αν πας σε σημείο που δεν υπάρχει καθόλου 5g.

Τώρα δοκίμασα flight mode και γυρισε σε 4g+ οπότε μάλλον είναι bug

Link to comment
Share on other sites

Λαρισσα συνεχίζει η επέκταση του δικτύου , έβγαλαν άδεια για τα ΤΕΙ Λάρισας (1446400) . Βγάλανε Στο Ελατοχώρι Κατερίνης μέσα , και μέτα ακόμα μια μέσα στον  Πειραιά . Άντε να κλείσουν οι τρύπες 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, georgebad said:

Λαρισσα συνεχίζει η επέκταση του δικτύου , έβγαλαν άδεια για τα ΤΕΙ Λάρισας (1446400) . Βγάλανε Στο Ελατοχώρι Κατερίνης μέσα , και μέτα ακόμα μια μέσα στον  Πειραιά . Άντε να κλείσουν οι τρύπες 

Επάνω για την Ξάνθη βρήκες τίποτα να κλείσει αυτή η καταραμένη τρύπα; Παίζει να περάσω σήμερα από την πόλη να δω και εκεί που είπε ο rabel1 ότι μέτρησε η κόρη του πάνω από 200 μήπως βάλανε καμία n78 πάνω στο κτήριο του ΟΤΕ.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, cmvr said:

Επάνω για την Ξάνθη βρήκες τίποτα να κλείσει αυτή η καταραμένη τρύπα; Παίζει να περάσω σήμερα από την πόλη να δω και εκεί που είπε ο rabel1 ότι μέτρησε η κόρη του πάνω από 200 μήπως βάλανε καμία n78 πάνω στο κτήριο του ΟΤΕ.

Δυστοιχως όχι ακόμα 🥲 Εκεί περισσότερο για συνεγκατασταση το βλέπω . Δεν είναι άσχημη ιδέα .

Link to comment
Share on other sites

Επάνω για την Ξάνθη βρήκες τίποτα να κλείσει αυτή η καταραμένη τρύπα; Παίζει να περάσω σήμερα από την πόλη να δω και εκεί που είπε ο rabel1 ότι μέτρησε η κόρη του πάνω από 200 μήπως βάλανε καμία n78 πάνω στο κτήριο του ΟΤΕ.

Θα την βάλω να κάνει μετρήσεις, με καίει για extra extra sim.... η περιοχή



Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Λαρισσα συνεχίζει η επέκταση του δικτύου , έβγαλαν άδεια για τα ΤΕΙ Λάρισας (1446400) . Βγάλανε Στο Ελατοχώρι Κατερίνης μέσα , και μέτα ακόμα μια μέσα στον  Πειραιά . Άντε να κλείσουν οι τρύπες 
Μες στον Πειραιά θέλει οπωσδήποτε στην Πειραϊκή (το χουν αναφέρει τα παιδιά εδώ μέσα, το χω διαπιστώσει και γω είναι χάλι μαύρο) Προσπαθεί με κεραίες από απέναντι Σαλαμίνα αλλά τίποτα το σπουδαίο (ίσως βλέπουν καλά τα ψηλά διαμερίσματα) γτ γύρω γύρω στην ακτή τπτ... Επίσης πάνω από τον ιστιοπλοϊκό όμιλο θέλει ενισχυση γτ παίζει με χαμηλές ταχύτητες σε ένα κομμάτι του δρόμου. Προφήτη Ηλία δεν ξέρω τι κάνει αλλά μάλλον καλά είναι (επειδη δεν βλέπω σταθμό κοντά στο σημείο). Επίσης έχουν αρχίσει με κλείσιμο τρυπών. Ήδη έχουν παραδώσει έναν σταθμό στην Άνω Γλυφάδα και έρχεται και άλλος εύχομαι σύντομα γτ έχει σημεία με edge

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρά πολύ κίνηση η Cosmote. Μέσα στο αμάξι, κοντά στο δημαρχείο Παλαιού Φαλήρου 56dfb7ebe46e6511db8588995debb5eb.jpg32ad2dba825af9ead4a178b87160b6ed.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, cocu said:

Η μία καινούργια που μπήκε στον Σβορωνο Κατερινης, ήδη ξεκίνησαν οι αντιστάσεις.

https://olympiobima.gr/diamartyria-katoikon-sto-svorono-katerinis-gia-tin-topothetisi-keraias-kinitis-tilefonias/

Τι ποιο σύνηθες

Link to comment
Share on other sites

Η μία καινούργια που μπήκε στον Σβορωνο Κατερινης, ήδη ξεκίνησαν οι αντιστάσεις.
https://olympiobima.gr/diamartyria-katoikon-sto-svorono-katerinis-gia-tin-topothetisi-keraias-kinitis-tilefonias/
Δεν την παλεύει ο κόσμος, καθόλου όμως.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν την παλεύει ο κόσμος, καθόλου όμως.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να προσθέσω ότι όλα αυτά μπορεί να είναι και υποκεινουμενα από ντόπιους πολιτικαντες που το παίζουν σωτήρες (κάτι νομίζω έχουμε πάρει χαμπάρι πλέον όλοι πόσο ξεφτίλα έχει καταντήσει η πολιτική στη χώρα μας)

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, johnny_htc said:

Δεν την παλεύει ο κόσμος, καθόλου όμως.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να προσθέσω ότι όλα αυτά μπορεί να είναι και υποκεινουμενα από ντόπιους πολιτικαντες που το παίζουν σωτήρες (κάτι νομίζω έχουμε πάρει χαμπάρι πλέον όλοι πόσο ξεφτίλα έχει καταντήσει η πολιτική στη χώρα μας)

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Παιδια εκτος ρω τοπικων πολιντικαντηδων μην ξεχναμε οτι ο κοσμος παντα φοβαται αυτο που δεν γνωριζει! Κ ακομα κ εξηγηση καποιος παλι καποιοι θα αντιδρασουν η κ ακομα αυτος που θα κανει την εξηγηση μπορει να δωσει την δικη του εκδοχη για δικους του λογους

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκτος ρω τοπικων πολιντικαντηδων μην ξεχναμε οτι ο κοσμος παντα φοβαται αυτο που δεν γνωριζει! Κ ακομα κ εξηγηση καποιος παλι καποιοι θα αντιδρασουν η κ ακομα αυτος που θα κανει την εξηγηση μπορει να δωσει την δικη του εκδοχη για δικους του λογους
Συμφωνώ απόλυτα, απλά το λέω αυτό γτ δεν πρόλαβε να στηθεί το κεραιοσύστημα και αυτομάτως άναψαν φωτιές και το ρεπορτάζ έχει τα κλασσικά σχόλια (δίπλα σε σχολείο, δίπλα σε παιδικές χαρές κλπ κλπ) . Θα μου επιτρέψετε αλλά από μόνοι τους οι κάτοικοι συνήθως λίγες φορές "κινητοποιουνται" τόσο γρήγορα γι αυτά τα ζητήματα. Από την άλλη επειδή η Κατερίνη είναι και πιο επαρχία όπως λέω ασχολούνται με ψύλλου πηδημα και τα ντόπια ειδησεογραφικα που βρίσκουν από παντού ειδήσεις (πχ κινήματα πολιτών σε facebook) το οδεύουν να γίνει μέγα είδηση..

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να φανω υπερβολικός ομως η εκπεμπόμενη ισχύς στις μέρες μας δεν είναι σε φασμα 2 MHz απο καθε σταθμο βασης ....με 30 Watt  GSM 🙂

Υπάρχουν σταθμοι βασης μεσα σε πολεοδομικά τετράγωνα που εκπέμπουν συνολικά :

200 MHz φασμα επι 3 διαφορετικές κατευθύνσεις.

Εσείς θα μένατε απέναντι στο ... ρετιρέ ?

 

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, HORGRAP said:

Δεν θελω να φανω υπερβολικός ομως η εκπεμπόμενη ισχύς στις μέρες μας δεν είναι σε φασμα 2 MHz απο καθε σταθμο βασης ....με 30 Watt.

Υπάρχουν σταθμοι βασης μεσα σε πολεοδομικά τετράγωνα που εκπέμπουν συνολικά :

200 MHz φασμα επι 3 διαφορετικές κατευθύνσεις.

Εσείς θα μένατε απέναντι στο ... ρετιρέ ?

 

Ναι. Με την ίδια λογική να κλείσουμε τα router στα σπίτια μας.

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

χιχιχι 😉

 

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Μετά αναρωτιόμαστε τι συμβαίνει και δεν προχωράει αυτός ο τόπος... αλλά τι να περιμένεις από ανθρώπους που καταδέχονται να καθοδηγούνται από αυτούς που καθοδηγούνται...

Κάποτε ο Αριστοτέλης είχε γράψει ότι η ποιότητα των πολιτών μιας χώρας φαίνεται από τους πολιτικούς ταγούς που διαθέτουν.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κει εγω θελω 5G παντου και Fixed Wireless Access ομως δεν θα πήγαινα να μεινω στο ρετιρέ απέναντι με το Colocation 3 παροχών κινητής τηλεφωνίας παρεα με μικροκυματικα 😉

Ολοι λεμε λεμε ομως δεν θα προτιμούσαμε να μασταν απέναντι σε αυτό :

IMG20230218162146.thumb.jpg.5410b9aa4c027b2ac7c5b62e2e5f340e.jpg

 

 

( Αθροιστικά πανε ολα . We all know that.  )

Λίγο τα 10 WIFI με -45 dbm απο την πολυκατοικία...

Λιγο τα RF , λιγο η κινητή, λιγο τα κινητά, λιγο το Inverter που σφυρίζει μεσα στα αυτιά μας , 

 ..λιγο τα PowerLines,

  😉

Αστειεύομαι.

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κατοικημένη περιοχή βλέπω στη φωτογραφία, πού είναι το πρόβλημα;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τον ηλεκτρομαγνητικό θόρυβο δεν τον γλιτώνουμε. Τελεία. Πέρα από αυτά, περισσότερη ζημιά μας κάνει το κινητό που το έχουμε συνέχεια πάνω μας και τα WiFi Routers παρά οι κεραίες κινητής (γνωστό επιχείρημα αυτό). Εξάλλου στα βουνά και στα λαγκάδια είναι που εκπέμπουν με kW. Στις πόλεις αυτό δε συμβαίνει. Εκτός αν κάποιες εταιρείες σκόπιμα παραβιάζουν τα όρια γιατί δεν έχουν πυκνό δίκτυο.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα ρούτερ εκπέμπουν σε απειροελάχιστη ισχύ, είναι μάλιστα τόσο πολλά που και στο δικό σου διαμέρισμα να αποφασίσεις να μη βάλεις ρούτερ, μπορεί να κοιμάσαι εσύ και πίσω από το μαξιλάρι σου στον τοίχο του διπλανού διαμερίσματος να έχει βάλει ο άρρωστος ο άλλος ρούτερ με 250 κεραίες.

Προφανώς έχουν γίνει μελέτες πάνω σε όλα αυτά, αλλιώς θα τα είχε τινάξει η μισή ανθρωπότητα.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά περισσότερη ζημιά μας κάνει ο Ήλιος και τα χημικά που ξέμειναν απο το απορρυπαντικό στο πλυντήριο 🙂

Ειδικα αν εισαι Albino οπως εγω και Washed και Brainwashed 😉

 

Σας φιλώ

Screenshot_2023-03-13-15-40-54-04_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.thumb.jpg.b8cd7fb8960c6dde5769ac3ab87b2bc1.jpg

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, p_k said:

Τα ρούτερ εκπέμπουν σε απειροελάχιστη ισχύ, είναι μάλιστα τόσο πολλά που και στο δικό σου διαμέρισμα να αποφασίσεις να μη βάλεις ρούτερ, μπορεί να κοιμάσαι εσύ και πίσω από το μαξιλάρι σου στον τοίχο του διπλανού διαμερίσματος να έχει βάλει ο άρρωστος ο άλλος ρούτερ με 250 κεραίες.

Προφανώς έχουν γίνει μελέτες πάνω σε όλα αυτά, αλλιώς θα τα είχε τινάξει η μισή ανθρωπότητα.

 

Γιατί το λες αυτό; Εγώ δεν έχω πολλές.

 

image.jpg

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mixtri said:

Γιατί το λες αυτό; Εγώ δεν έχω πολλές.

 

image.jpg

Εγώ έχω σηκώσει ιστό μέσα στο δωμάτιο με 4 Ubiquiti, 2 μικροκυματικά και 4 δίπολα για τα FM.

Για συγκατοίκηση κανείς;

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Σε ακολουθεί 360 μοίρες παντα με τον περισσότερο Optimized τρόπο 😉 Beamformed WIFI 🙂

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...