Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο κεντρο(καρακεντρο) των Ιωαννίνων, είναι Τούρμπο. Φοβερή κάλυψη και ταχύτητες. Ανέβασα και πριν από Χαριλάου τρικουπη, λεωφόρο Δωδώνης και πλατεία μαβιλη όπου είναι Επισης Τούρμπο. 
 

Βλαχλειδη-σε ισόγειοIMG_1012.thumb.png.db105f6bbee623703dcb01973dd36349.png

Μιχαηλ ΑγγελουIMG_1013.thumb.png.0ad21be9dbcf61b9484062e8f1d30e87.pngIMG_1015.thumb.png.95730cf50ad545bf81ab0e30434d6415.png

Κοντά στο publicIMG_1014.thumb.png.7a47aea9566f1180c2b08d4766f6cd42.png

1 hour ago, olympios1 said:

Άλλος συμφορουμίτης γράφει ότι σε όλο το σπίτι του πιάνει Ε. Διαβάζετε καθόλου; Αυτό είναι το σούπερ δίκτυο; οκ

Αν ήταν τέλεια παντου θα υπήρχε μόνο η Cosmote. 
Νομιζω κατανοείς πως δεν ειναι εφικτό αυτό. 
Στην Αθήνα είναι το καλύτερο δίκτυο. Με διαφορά. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Στην Αθήνα όμως γαζώνει η πράσινη,όπως και στην πλειοψηφία των περιοχών. Οι άλλες που είναι οεο;;;; @olympios1

Αναβαθμίζουν και περιμένουμε την ολοκλήρωση τους. Αυτό. Ο ΟΤΕ έχει ξεφύγει αλλά πιστεύω θα κλείσει κάπως η ψαλίδα με τον δεύτερο πάροχο τα επόμενα χρόνια. Χωρίς επενδύσεις κάνεις δεν προχωράει στην αγορά!

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Chrischal1908 said:

Αναβαθμίζουν και περιμένουμε την ολοκλήρωση τους. Αυτό. Ο ΟΤΕ έχει ξεφύγει αλλά πιστεύω θα κλείσει κάπως η ψαλίδα με τον δεύτερο πάροχο τα επόμενα χρόνια. Χωρίς επενδύσεις κάνεις δεν προχωράει στην αγορά!

Φίλε μου, θα μου επιτρέψεις να κάνω μία παρατήρηση.

Δεν χρειάζεται να προσπαθούμε να πείσουμε για τα αυτονόητα πράγματα. Όταν κάποιος έχει παγιωμένες απόψεις που δεν προτίθεται να τις αλλάξει στον αιώνα των αιώνων, δεν θα τις αλλάξουμε εμείς. 

Ούτε και επιθυμούμε κάτι τέτοιο. 

Αυτά που γράφεις στηρίζονται σε γεγονότα, μετρήσεις από επίσημους φορείς και διαχρονική εμπειρία των μελών εδώ μέσα που ασχολούνται και κάνουν οι ίδιοι μετρήσεις.

Όλα τα άλλα είναι να χαμε να λέγαμε... 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, p_k said:

Δεν χρειάζεται να προσπαθούμε να πείσουμε για τα αυτονόητα πράγματα. Όταν κάποιος έχει παγιωμένες απόψεις που δεν προτίθεται να τις αλλάξει στον αιώνα των αιώνων, δεν θα τις αλλάξουμε εμείς. 

Αυτό υποστηρίζει το υπόλοιπο forum για εσένα..

Link to comment
Share on other sites

Και το σενάριο επιστημονικής φαντασίας συνεχίζεται από τους novaκιασμενους 🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, p_k said:

Φίλε μου, θα μου επιτρέψεις να κάνω μία παρατήρηση.

Δεν χρειάζεται να προσπαθούμε να πείσουμε για τα αυτονόητα πράγματα. Όταν κάποιος έχει παγιωμένες απόψεις που δεν προτίθεται να τις αλλάξει στον αιώνα των αιώνων, δεν θα τις αλλάξουμε εμείς. 

Ούτε και επιθυμούμε κάτι τέτοιο. 

Αυτά που γράφεις στηρίζονται σε γεγονότα, μετρήσεις από επίσημους φορείς και διαχρονική εμπειρία των μελών εδώ μέσα που ασχολούνται και κάνουν οι ίδιοι μετρήσεις.

Όλα τα άλλα είναι να χαμε να λέγαμε... 

Στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σχοινί.

Σε άλλα νέα.

https://www.digitallife.gr/cosmote-proti-stin-ellada-einai-etoimi-gia-tin-technologia-5g-stand-alone-26681

12 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Αναβαθμίζουν και περιμένουμε την ολοκλήρωση τους. Αυτό. Ο ΟΤΕ έχει ξεφύγει αλλά πιστεύω θα κλείσει κάπως η ψαλίδα με τον δεύτερο πάροχο τα επόμενα χρόνια. Χωρίς επενδύσεις κάνεις δεν προχωράει στην αγορά!

Όταν προχωράει ο ένας, προχωράει και ο άλλος. Επομένως η διαφορά θα υπάρχει. 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πίσω έχει η αχλάδα την ουρά (μια και πιάσαμε τις παροιμίες) 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαι σίγουρος πως όλοι γράφετε και γράφουμε με διασκεδαστικό καυστικό επικριτικό τρόπο με καλή πρόθεση και ΟΧΙ με σκοπό να χαλάσουμε τα Χριστούγεννα ο ένας του άλλου θα το πω 😉

Υγεία , Ειρήνη, Λεφτά για υγεία , Όπλα για ειρήνη   σε όλους εύχομαι .

Να μαστε καλά να γράφουμε σε Reddit My phone Adslgr και  Insomnia gr  για ψυχοθεραπεία και διαλογισμό με καλά στοιχεία ψυχοπαθολογίας όλοι μας 😉🤣😂🤣😂🤣😂🤣🤣🤣🤣😂😂🤣🤣😂😂😂

Εν τω μεταξύ ,   ας φτιάξει η Cosmote τη διαθεσιμότητα των Uplink στο Massive με B20 PCI 111 της Οδού Κωλέττη στο κέντρο της Αθήνας και στο Massive με B20 PCI 169 της οδού Μαβίλη στο κέντρο του Ηρακλείου Κρητης. ( και B20 PCI 4  Παντάνασσα Ηράκλειο)

Δεν κινείται ούτε Byte ! Μόνο VoLTE αφήνει να περάσει .

 

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, HORGRAP said:

Αν και είμαι σίγουρος πως όλοι γράφετε και γράφουμε με διασκεδαστικό καυστικό επικριτικό τρόπο με καλή πρόθεση και ΟΧΙ με σκοπό να χαλάσουμε τα Χριστούγεννα ο ένας του άλλου θα το πω 😉

Υγεία , Ειρήνη, Λεφτά για υγεία , Όπλα για ειρήνη   σε όλους εύχομαι .

Να μαστε καλά να γράφουμε σε Reddit My phone Adslgr και  Insomnia gr  για ψυχοθεραπεία και διαλογισμό με καλά στοιχεία ψυχοπαθολογίας όλοι μας 😉🤣😂🤣😂🤣😂🤣🤣🤣🤣😂😂🤣🤣😂😂😂

Εν τω μεταξύ ,   ας φτιάξει η Cosmote τη διαθεσιμότητα των Uplink στο Massive με B20 PCI 111 της Οδού Κωλέττη στο κέντρο της Αθήνας και στο Massive με B20 PCI 169 της οδού Μαβίλη στο κέντρο του Ηρακλείου Κρητης. ( και B20 PCI 4  Παντάνασσα Ηράκλειο)

Δεν κινείται ούτε Byte ! Μόνο VoLTE αφήνει να περάσει .

 

Έχεις καρτοκινητό ή συμβόλαιο;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σοκ αναβάθμισαν και την 1099 στον νόμο σερρων

Μέσα στο Στρυμωνικο Σερρών 

https://www.speedtest.net/result/i/5911386008

Με n28 όποτε άλλαξαν και πάνελ . Δεν βάλαν b7 η n78 όμως 

αναβασθμησαν και 3399 και 3400 . Πολύ ακριτικά μέρη . 5G στα σημεία που άλλες έχουν no seevice 

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, georgebad said:

Σοκ αναβάθμισαν και την 1099 στον νόμο σερρων

Μέσα στο Στρυμωνικο Σερρών 

https://www.speedtest.net/result/i/5911386008

Με n28 όποτε άλλαξαν και πάνελ . Δεν βάλαν b7 η n78 όμως 

αναβασθμησαν και 3399 και 3400 . Πολύ ακριτικά μέρη . 5G στα σημεία που άλλες έχουν no seevice 

Τέλεια!!!!Με το καλό και οι άλλες. Αιώνες όμως μπροστά η πράσινη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις n28 ενω παλια δεν ειχες εκει παιζει απλα να ανοιξαν το EN DC και εκει .

Και με N78 το ίδιο.

Πηγαίνετε να δειτε τις κεραίες . Φωτογραφία!

 Εχω δει παρα πολλα σημεια που νομιζα οτι εβαλαν N28 N78 Bands ...και τελικα τα Panels οχι μονο δεν ειχαν αλλαχτεί αλλά ειχα B Bands απο απεναντι .....με N Band απο χιλιόμετρα μακριά.....

Μην ψαρωνετε με το EN DC...

 

Μιχάλη,   εχω συμβόλαιο ΚΑΙ καρτοκινητο. Κανενα όριο σε ταχυτητες . Αν ειμαι σε B20 primary που δεν εχει πρόβλημα παιζω 700 με 1200 MBps με 5G και 60 με 80 με 4G.

Αν εχει ομως η B20 Band πρόβλημα με Uplink SNR ή κατι που δεν ξερω .....παιζω με 128 Kbps για ...VoLTE ..εγω και δεκάδες  χιλιάδες συνδρομητές που θα κανουν διακοπή συμβολαίου σύντομα 😉

 

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, HORGRAP said:

Αν εχεις n28 ενω παλια δεν ειχες εκει παιζει απλα να ανοιξαν το EN DC και εκει .

Και με N78 το ίδιο.

Πηγαίνετε να δειτε τις κεραίες . Φωτογραφία!

 Εχω δει παρα πολλα σημεια που νομιζα οτι εβαλαν N28 N78 Bands ...και τελικα τα Panels οχι μονο δεν ειχαν αλλαχτεί αλλά ειχα B Bands απο απεναντι .....με N Band απο χιλιόμετρα μακριά.....

Μην ψαρωνετε με το EN DC...

 

Μιχάλη,   εχω συμβόλαιο ΚΑΙ καρτοκινητο. Κανενα όριο σε ταχυτητες . Αν ειμαι σε B20 primary που δεν εχει πρόβλημα παιζω 700 με 1200 MBps με 5G και 60 με 80 με 4G.

Αν εχει ομως η B20 Band πρόβλημα με Uplink SNR ή κατι που δεν ξερω .....παιζω με 128 Kbps για ...VoLTE ..εγω και δεκάδες  χιλιάδες συνδρομητές που θα κανουν διακοπή συμβολαίου σύντομα 😉

 

Το uplink SINR το βλέπουνε. Αν όντως ευθύνεται αυτό, το βλέπουνε.

Δεν καταλαβαίνω από την περιγραφή ποιο είναι το πρόβλημα. Αν έχεις πρωτεύουσα τη Β20 με ή χωρίς pdcp aggregation έχεις θέμα; Με LTE only έχεις θέμα; Δεν είναι τόσο εύκολο το remote debugging... Μπορεί να έχεις την εντύπωση ότι είναι κάτι και να φταίει κάτι άλλο...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, georgebad said:

Σοκ αναβάθμισαν και την 1099 στον νόμο σερρων

Μέσα στο Στρυμωνικο Σερρών 

https://www.speedtest.net/result/i/5911386008

Με n28 όποτε άλλαξαν και πάνελ . Δεν βάλαν b7 η n78 όμως 

αναβασθμησαν και 3399 και 3400 . Πολύ ακριτικά μέρη . 5G στα σημεία που άλλες έχουν no seevice 

Ευχαριστω για τις πληροφοριες!

Link to comment
Share on other sites

Με 4 συσκευές σε Αθηνα Θεσσαλονίκη Ηρακλειο ΑΝ η Band 20 ειναι primary   ειτε σε 5G NSA ειτε σε 4G σε ωρες αιχμής δεν παιζει ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ Κλησεις VoLTE που έχουν εγγυημενο capacity.

Εαν τη στιγμή της VoLTE κλησης και βέβαια χωρις aggregation τη στιγμή αυτη ...ανοιξω Speedtest ... ".ξεγελαω " το δίκτυο και μου δινει περισσότερο Upload και  ....Download για να μην δημιουργήσει Jitter . ( γνωρίζω πως είναι τελείως διαφορετικά Classes κι όμως ξεφεύγουν!)

Ειτε με aggregation ειτε χωρις. ειτε με 4G ειτε με 5G η PRIMARY Band 20 σε συγκεκριμένες συνθήκες κανει τους συνδρομητές να μην έχουν υπηρεσίες!

 

 

Αυτό ειναι η αποδειξη του τι συμβαίνει.

Τι θα μπορουσαν να κάνουν?

Να βλέπουν με πιο " αυστηρα όρια capacity" την Band 20 διοτι ειναι MIMO2 και ξεγελαει καποια KPIs και να μην τη δίνουν PRIMARY παρά ΜΟΝΟ οτσν δεν υπάρχει σημα απο άλλες Bands.

Απλο !

MIMO4 δεν εχει νοημα σε B20 να ανοιξουν διοτι ....δεν εχουν οι συσκευές..... 😉

 

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, HORGRAP said:

Αν εχεις n28 ενω παλια δεν ειχες εκει παιζει απλα να ανοιξαν το EN DC και εκει .

Και με N78 το ίδιο.

Πηγαίνετε να δειτε τις κεραίες . Φωτογραφία!

 Εχω δει παρα πολλα σημεια που νομιζα οτι εβαλαν N28 N78 Bands ...και τελικα τα Panels οχι μονο δεν ειχαν αλλαχτεί αλλά ειχα B Bands απο απεναντι .....με N Band απο χιλιόμετρα μακριά.....

Μην ψαρωνετε με το EN DC...

 

Μιχάλη,   εχω συμβόλαιο ΚΑΙ καρτοκινητο. Κανενα όριο σε ταχυτητες . Αν ειμαι σε B20 primary που δεν εχει πρόβλημα παιζω 700 με 1200 MBps με 5G και 60 με 80 με 4G.

Αν εχει ομως η B20 Band πρόβλημα με Uplink SNR ή κατι που δεν ξερω .....παιζω με 128 Kbps για ...VoLTE ..εγω και δεκάδες  χιλιάδες συνδρομητές που θα κανουν διακοπή συμβολαίου σύντομα 😉

 

κοιτά με -90 n28  αποκλείεται να έρχεται από άλλο σταθμό , καθώς ο επόμενος με  n28 δεν έχει οπτική επαφή με το σημείο . Όσο για τις b20 μαζί σου , καταστρέφουν όλη την εμπειρία . Προ χθες ήμουν σε σημείο που η b3 ερχόταν με -120 και η b20 στα -112 . Η b20 δεν περνούσε  byte όπως είπες η b3 είχε 5mbps down... Γιατι αυξησαν τοσο ισχυη στην β20 ενας θεος ξερει . Βεβαια για να λεμε του στραβου τ δικιο η βελτιωση που ειδα ευοσμο - νεα πολιτεια κτλπ ειναι τεραστια . Οριακα πλεον ειναι usable παντου (με μια μικρη εξερεση στην. οδο 25ης μαρτιου) . Tην κατεγραψα και στο nperf. 

IMG_3554.PNG

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, HORGRAP said:

Με 4 συσκευές σε Αθηνα Θεσσαλονίκη Ηρακλειο ΑΝ η Band 20 ειναι primary   ειτε σε 5G NSA ειτε σε 4G σε ωρες αιχμής δεν παιζει ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ Κλησεις VoLTE που έχουν εγγυημενο capacity.

Εαν τη στιγμή της VoLTE κλησης και βέβαια χωρις aggregation τη στιγμή αυτη ...ανοιξω Speedtest ... ".ξεγελαω " το δίκτυο και μου δινει περισσότερο Upload και  ....Download για να μην δημιουργήσει Jitter . ( γνωρίζω πως είναι τελείως διαφορετικά Classes κι όμως ξεφεύγουν!)

Ειτε με aggregation ειτε χωρις. ειτε με 4G ειτε με 5G η PRIMARY Band 20 σε συγκεκριμένες συνθήκες κανει τους συνδρομητές να μην έχουν υπηρεσίες!

 

 

Αυτό ειναι η αποδειξη του τι συμβαίνει.

Τι θα μπορουσαν να κάνουν?

Να βλέπουν με πιο " αυστηρα όρια capacity" την Band 20 διοτι ειναι MIMO2 και ξεγελαει καποια KPIs και να μην τη δίνουν PRIMARY παρά ΜΟΝΟ οτσν δεν υπάρχει σημα απο άλλες Bands.

Απλο !

MIMO4 δεν εχει νοημα σε B20 να ανοιξουν διοτι ....δεν εχουν οι συσκευές..... 😉

 

Το ΜΙΜΟ 4x2 κάνει πολύ καλή δουλειά στην ποιότητα σήματος.

Απο εκεί και πέρα, αν στο κάνει σε LTE only όντως υπάρχει σοβαρό θέμα και πρέπει η Cosmote να το δει ώστε να κάνει cell reselection όταν υπάρχει συγκεκριμένη συμφόρηση. Όλα γίνονται σε επίπεδο gnb. 

58 minutes ago, georgebad said:

κοιτά με -90 n28  αποκλείεται να έρχεται από άλλο σταθμό , καθώς ο επόμενος με  n28 δεν έχει οπτική επαφή με το σημείο . Όσο για τις b20 μαζί σου , καταστρέφουν όλη την εμπειρία . Προ χθες ήμουν σε σημείο που η b3 ερχόταν με -120 και η b20 στα -112 . Η b20 δεν περνούσε  byte όπως είπες η b3 είχε 5mbps down... Γιατι αυξησαν τοσο ισχυη στην β20 ενας θεος ξερει . Βεβαια για να λεμε του στραβου τ δικιο η βελτιωση που ειδα ευοσμο - νεα πολιτεια κτλπ ειναι τεραστια . Οριακα πλεον ειναι usable παντου (με μια μικρη εξερεση στην. οδο 25ης μαρτιου) . Tην κατεγραψα και στο nperf. 

IMG_3554.PNG

Καλά έκαναν. Η Β20 πρέπει να έχει ισχύ. Αυτό που πρέπει να αλλάξει είναι η προτεραιότητα για primary cell.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και στην Πάτρα που είχα πάει τις προάλλες, μες στο Πανεπιστήμιο, μόλις με έβαζε σε primary B20, παπαλα. Μόλις άλλαζε σε 2600 ή 1800, καρφί 150 αρια στο 4G. Αλλά πρέπει να δω και αν γίνεται αυτό και στο 5G, όπως αναφέρει ο mixtri ή είναι μεμονωμένο στο 4G. Πάντως τους το ανέφερα κατευθείαν και με τις 2 μετρήσεις που έκανα στο messenger, ώστε να δουν τη διαφορά και το προώθησαν στο τεχνικό. Όσο πιο πολύ τους τσιγκλαμε σαν χρήστες, θα κάτσουν να το κοιτάξουν. Δεν μπορούν να κάνουν και αλλιώς, κάποια στιγμή πρέπει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, johnny_htc said:

Και στην Πάτρα που είχα πάει τις προάλλες, μες στο Πανεπιστήμιο, μόλις με έβαζε σε primary B20, παπαλα. Μόλις άλλαζε σε 2600 ή 1800, καρφί 150 αρια στο 4G. Αλλά πρέπει να δω και αν γίνεται αυτό και στο 5G, όπως αναφέρει ο mixtri ή είναι μεμονωμένο στο 4G. Πάντως τους το ανέφερα κατευθείαν και με τις 2 μετρήσεις που έκανα στο messenger, ώστε να δουν τη διαφορά και το προώθησαν στο τεχνικό. Όσο πιο πολύ τους τσιγκλαμε σαν χρήστες, θα κάτσουν να το κοιτάξουν. Δεν μπορούν να κάνουν και αλλιώς, κάποια στιγμή πρέπει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είμαι σίγουρος ότι και οι ίδιοι το ξέρουν . Εμφανίζεται πολύ συχνά το πρόβλημα, κυρίως σε εσωτερικούς χώρους και σε εξωρετικους χώρους με κακή αλυψη

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει και με -55  dBm RSRP να παγώνει η Band 20 τα πάντα οταν ειναι πρωτη σε Carrier aggregation ή ακομη και μονη της χωρις.  

Ειτε 5G ειτε 4G Only.

Θα το διορθώσουν πανελλαδικά ....με ενα κλικ 😉

Το θεμα ειναι οτι τους πηρε μηνες και εχασαν χιλιάδες συμβόλαια.

 

Πριν χρόνια θυμάμαι αντίστοιχα τραγικα λαθη στην Vodafone που επίσης οδηγησαν διακοπη σε συμβόλαια πελατών.

 

Πρεπει να βρουν τροπο να κανουν Optimization χωρις να περιμένουν μαζικές διακοπες συμβολαίων απο συγκεκριμένες περιοχές.

 Ειναι απλα κριμα.

Η Vodafone βεβαια στο παρελθόν πόνεσε πολύ περισσότερο με τέτοια λάθη στα Counters των Settings της στη διαχείριση φάσματος σε ωρες αιχμής.

 Της είχε πάρει ....4 χρόνια.

 

 Στην Cosmote ειναι διαφορετικό και πιο ευκολα επιλύσιμο ΟΝΤΩΣ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ. 

 

..... Ευτυχισμένο το 2024 με ΝΕΑ Panels και on the box .... massive εύχομαι στην Cosmote.

Νέες Basebands σε παλια Panels χωρις N78 παρα μονο απο χιλιόμετρα με EN DC δεν αρκεί.

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

5G Cosmote Κέρκυρα, πλατεία Σαρόκο (πλ. Γεωργίου Θεοτόκη) εσωτερικος χώρος. Xiaomi Redmi Note 11S 5Gb4859b4c7dc42ccadfc6a7a7e0639e22.jpg8a411654d5c1e6fdf025adff9946b21c.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HORGRAP said:

Συμβαίνει και με -55  dBm RSRP να παγώνει η Band 20 τα πάντα οταν ειναι πρωτη σε Carrier aggregation ή ακομη και μονη της χωρις.  

Ειτε 5G ειτε 4G Only.

Θα το διορθώσουν πανελλαδικά ....με ενα κλικ 😉

 

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα και στην Κατερίνη, εδώ και πολλά χρόνια σε μεγάλη έκταση και στην περιοχή Συντριβάνι, Δημοτικό Πάρκο, το οποίο πίστευα θα λυθεί με την έλευση του 5G, αλλά το ίδιο πράγμα συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

5G Cosmote Κέρκυρα, πλατεία Σαρόκο (πλ. Γεωργίου Θεοτόκη) εσωτερικος χώρος. Xiaomi Redmi Note 11S 5Gb4859b4c7dc42ccadfc6a7a7e0639e22.jpg8a411654d5c1e6fdf025adff9946b21c.jpg
Όπα. Πήρες 5G τηλέφωνο; Με γειες. Ωραία επιλογή

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το αγόρασε η μάνα μου και το κάνω test drive εκείνη είναι με Vodafone, θα τη δοκιμάσω και αυτή

Link to comment
Share on other sites

ΛΑΡΩΣΕ λίγο με τις Σερρες COSMOTE λαρωσε λίγο μας άλλαξαν στην 3093 τα massive 😂🥹 Κατέβασαν τα 3229 και τωρα δε ξέρω ποια βάλαν . IMG_3556.thumb.jpeg.8c7157cab36981544d058ef438fdf557.jpegIMG_3555.thumb.jpeg.f0929a042aba27db4f275c61a5bfb0bb.jpeg
 

https://www.speedtest.net/result/i/5912234818

πλατεία ελευθερίας Σερρών . Δεύτερο προσωπικό ρεκόρ . Να πω ότι πάει πολύ καλύτερα η n78 με τα νέα massive 

IMG_3559.thumb.png.2b3e034c117aa07455bad9891196989c.png

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...