Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, king2009 said:

Αυτο ειναι στα 200 ευρω?

https://www.skroutz.gr/s/29463181/Huawei-4G-CPE-Pro-2-B628-265-Ασύρματο-4G-Mobile-Router-Wi-Fi-5-με-2-Θύρες-Gigabit-Ethernet.html

 

Γιατι δεν μου το προτεινε κανενας βρε παιδια θα γλιτωνα 100 ευρω και δεν θα ειχα και θεματα. Θα το δεχτουν τωρα πισω ο γερμανος η θα με κανουν νερα? 

Βάλε την sim στο κινητό σου και κάνε tethering από εκεί. Θα ζεσταθεί μόλις ανεβάσεις αρχείο μεγάλο αλλά μόνο έτσι θα δεις τι σε κόβει.

Just now, king2009 said:

Μπορω να κανω κατι? Ειδα καποιοι μπαινουν στο κρυφο μενου και καπως κρατανε καποιες μπαντες κλεινουν αλλες. Γινεται να λυθει καπως? Η να δω πχ για wind απεριοριστα να δω τι ταχυτητες πιανω και να παω εκει η voda? Θα ανεβαζω τη μερα 100GB δεν γινεται να εχω τοσο χαλια εμπειρια. 

Ανεβάζω 30 με 50gb μέρα παρά μέρα τον τελευταίο καιρό και έχω πάντα με cosmote πρόβλημα.

Πήγαινε στο adslgr.com υπάρχει θέμα με tips and tricks

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, cmvr said:

Βάλε την sim στο κινητό σου και κάνε tethering από εκεί. Θα ζεσταθεί μόλις ανεβάσεις αρχείο μεγάλο αλλά μόνο έτσι θα δεις τι σε κόβει.

Ναι και το poco f3 ανεβαζει θερμοκρασιες αλλα οταν κατεβαζω με 600-700mb οταν ειμαι μουδανια upload απο εκει 2-3 φορες που δοκιμασα δεν ανεβαζε και κολλουσε ολο το ιντερνετ. Με to MU5001 ανεβασα 30GB με το 5G αρχισαν τα κολπα με θερμοκρασιες και σταματησε να φορτιζει με 4G δουλευε κανονικα. 

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, king2009 said:

Αυτο ειναι στα 200 ευρω?

https://www.skroutz.gr/s/29463181/Huawei-4G-CPE-Pro-2-B628-265-Ασύρματο-4G-Mobile-Router-Wi-Fi-5-με-2-Θύρες-Gigabit-Ethernet.html

 

Γιατι δεν μου το προτεινε κανενας βρε παιδια θα γλιτωνα 100 ευρω και δεν θα ειχα και θεματα. Θα το δεχτουν τωρα πισω ο γερμανος η θα με κανουν νερα? 

https://consumer.huawei.com/en/routers/5g-cpe-pro-2/
 

έχεις DOA 7 ημέρες τουλάχιστον.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mixtri said:

https://consumer.huawei.com/en/routers/5g-cpe-pro-2/
 

έχεις DOA 7 ημέρες τουλάχιστον.

Με το συγκεκριμενο πιστευεις δεν θα δω καθολου ανεβασμα θερμοκρασιες και throttle με 5G? Αν λυνετε καπως το θεμα οπως λεει ο φιλος πιο πανω με το secret menu που ειδα και τις μπαντες να δοκιμασω οτι μπορω. Αλλιως απο βδομαδα θα το γυρισω Γερμανο και θα παω σε αυτο θα γλιτωσω και 100 ευρω αρκει παντα να μην εχω παλι τα ιδια θεματα με τωρα. 

 

Αυτο το θεμα βρηκα

https://www.adslgr.com/forum/threads/1220156-Μifi-mu5001-Secret-settings

 

Θα διαβασω να δω μηπως καταφερουμε καπως να μην ανεβαζει θερμοκρασια. 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά τετεια μέρα και τετεια ώρα η cosmote δεν είναι νεκρή στην κάτω τούμπα 

κινήθηκα σε αυτή την περιοχή 

99E2F0F8-0BDC-4EF9-9CB7-3CECDB10BB41.thumb.jpeg.ea1f185ae18b090c4c05871403a4c290.jpeg
το performance είναι πάνω από ικανοποιητικό 

A8D073B6-16CD-40F0-B8DD-91CEEE817F41.thumb.jpeg.c3936699c7f09e3787c0d6573a8dd953.jpeg

Δεν μπορώ να ξέρω τι κάναν αλλά επιτελους είναι λειτουργικότατη (θα ξαναπεράσω με cellmapper) μήπως παρατηρήσω κάτι 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, king2009 said:

Με το συγκεκριμενο πιστευεις δεν θα δω καθολου ανεβασμα θερμοκρασιες και throttle με 5G? Αν λυνετε καπως το θεμα οπως λεει ο φιλος πιο πανω με το secret menu που ειδα και τις μπαντες να δοκιμασω οτι μπορω. Αλλιως απο βδομαδα θα το γυρισω Γερμανο και θα παω σε αυτο θα γλιτωσω και 100 ευρω αρκει παντα να μην εχω παλι τα ιδια θεματα με τωρα. 

 

Αυτο το θεμα βρηκα

https://www.adslgr.com/forum/threads/1220156-Μifi-mu5001-Secret-settings

 

Θα διαβασω να δω μηπως καταφερουμε καπως να μην ανεβαζει θερμοκρασια. 

Με το συγκεκριμένο που σου έστειλα δε θα έχεις θέμα. Εσυ έβαλες άλλο στο link. Δε ξέρω αν το CPE 2 pro 5g έρχεται Ελλάδα 😕

Αλλιώς δες Zyxel…

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mixtri said:

Με το συγκεκριμένο που σου έστειλα δε θα έχεις θέμα. Εσυ έβαλες άλλο στο link. Δε ξέρω αν το CPE 2 pro 5g έρχεται Ελλάδα 😕

Αλλιώς δες Zyxel…

Γραφει CPE Pro 2 για αυτο το εβαλα νομιζα ειναι το ιδιο. 

Αλλα μαλλον υπηρχε καποτε Ελλαδα αυτο που αναφερεις αλλα οχι πια και το βλεπω επαιζε μεχρι 360 στην εξελιξη τιμης. Ρωτησα και στο adslgr αν μπορω να κανω τιποτα με τις θερμοκρασιες απο το κρυφο μενου και αν δεν γινεται θα παω στο zyxel. Απαραδεκτο να πουλανε τετοια ρουτερ. 

https://www.skroutz.gr/s/26001494/Huawei-CPE-Pro-2-H122-373-Ασύρματο-5G-Mobile-Router-Wi-Fi-6.html#reviews

19 minutes ago, cmvr said:

Βάλε την sim στο κινητό σου και κάνε tethering από εκεί. Θα ζεσταθεί μόλις ανεβάσεις αρχείο μεγάλο αλλά μόνο έτσι θα δεις τι σε κόβει.

Ανεβάζω 30 με 50gb μέρα παρά μέρα τον τελευταίο καιρό και έχω πάντα με cosmote πρόβλημα.

Πήγαινε στο adslgr.com υπάρχει θέμα με tips and tricks

Με πια εταιρια εισαι και δεν εχεις θεμα με θερμοκρασιες με το συγκεκριμενο? 

Εβαλα ενα μικρο ανεμιστηρακι που ειπα εχω τωρα ποση ωρα ειναι πολυ κρυο το ρουτερ και ανεβαζω κανονικα ολη την ωρα. Οσο βραδιαζει βλεπω ανεβαινει και η ταχυτητα 26GB αρχειο θα το ανεβασω σε 2 ωρες το πολυ ενω πριν ηθελα 15 ωρες. 

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα απιστευτο upload απο το MU5001 το συνδεσα με το κινητο με wifi μιας και το tp link wifi που εχω στον υπολογιστη δεν παει πανω απο 50mb upload. Το δοκιμασα μολις σε αλλο σημειο του σπιτιου και εδωσε ρεστα. Τερματιζει οσο και το κινητο δεν εχω λογια. Αγοραζω ψυκτρα και μια καλυτερη κεραια για τον υπολογιστη και ελπιζω να καταφερω το απολυτο να τερματιζω 110mb upload που αυτο με καιει.


Screenshot-2022-12-17-11-15-15-604-org-z

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, king2009 said:

Πραγματικα απιστευτο upload απο το MU5001 το συνδεσα με το κινητο με wifi μιας και το tp link wifi που εχω στον υπολογιστη δεν παει πανω απο 50mb upload. Το δοκιμασα μολις σε αλλο σημειο του σπιτιου και εδωσε ρεστα. Τερματιζει οσο και το κινητο δεν εχω λογια. Αγοραζω ψυκτρα και μια καλυτερη κεραια για τον υπολογιστη και ελπιζω να καταφερω το απολυτο να τερματιζω 110mb upload που αυτο με καιει.


Screenshot-2022-12-17-11-15-15-604-org-z

Άμα παίξεις με τα mtu θα παίζει καλά και με τον υπολογιστή με Ethernet δες στο adslgr.com  κάποιοι αναφέρουν μερικούς συνδιασμούς που τους βοήθησε.

Ψήκτρα δεν χρειάζεται. Το μόνο που κερδίζεις από αυτήν είναι επειδή θα το έχεις μόνιμα σε φόρτιση θα χαλάει λιγότερο η μπαταρία από θέμα θερμοκρασίας.  Οι πτώσεις σε upload δεν θα οφείλονται στο ρούτερ άλλα λόγο του traffic shaping που κάνει οι εταιρία όταν ο σταθμός έχει κόσμο. Εδώ και σε ακριβά επαγγελματικά 5G ρούτερ των 1000€+ που έχουμε βάλει σε φορτηγά και σκάφοι που έχουν και ψήκτρες μέσα το ίδιο συμβαίνει όταν πας σε σημείο που έχει φόρτο.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, cmvr said:

Άμα παίξεις με τα mtu θα παίζει καλά και με τον υπολογιστή με Ethernet δες στο adslgr.com  κάποιοι αναφέρουν μερικούς συνδιασμούς που τους βοήθησε.

Ψήκτρα δεν χρειάζεται. Το μόνο που κερδίζεις από αυτήν είναι επειδή θα το έχεις μόνιμα σε φόρτιση θα χαλάει λιγότερο η μπαταρία από θέμα θερμοκρασίας.  Οι πτώση σε upload δεν θα οφείλονται στο ρούτερ άλλα λόγο του traffic shaping που κάνει οι εταιρία όταν ο σταθμός έχει κόσμο. Εδώ και σε ακριβά επαγγελματικά 5G ρούτερ των 1000€+ που έχουμε βάλει σε φορτηγά και σκάφοι που έχουν και ψήκτρες μέσα το ίδιο συμβαίνει όταν πας σε σημείο που έχει φόρτο.

Μα η ταχυτητα upload που εχω ειναι μονιμα 115MB σε εκεινο το σημειο. Πεφτει μονο οταν ζεσταθει το router οποτε ψυκτρα ανεμιστηρακι ειναι απαραιτητα δεν γινεται αλλιως. Το βραδυ θα δοκιμασω πολυ καλυτερο wifi antenna στον υπολογιστη και θα αναφερω τι πιανω . Μεσα στο δωματιο δεν πιανει πανω απο 50 οποτε τελος το ethernet. Αν δεν ειχα το θεμα θερμοκρασιας θα ημουν 500% ευχαριστημενος απο το router. Αλλα θα το λυσω και αυτο σιγα σιγα. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, king2009 said:

Μα η ταχυτητα upload που εχω ειναι μονιμα 115MB σε εκεινο το σημειο. Πεφτει μονο οταν ζεσταθει το router οποτε ψυκτρα ανεμιστηρακι ειναι απαραιτητα δεν γινεται αλλιως. Το βραδυ θα δοκιμασω πολυ καλυτερο wifi antenna στον υπολογιστη και θα αναφερω τι πιανω . Μεσα στο δωματιο δεν πιανει πανω απο 50 οποτε τελος το ethernet. Αν δεν ειχα το θεμα θερμοκρασιας θα ημουν 500% ευχαριστημενος απο το router. Αλλα θα το λυσω και αυτο σιγα σιγα. 

Τότε είναι από την παρτίδα που λέει ο Μιχάλης. Σήμερα ανέβασα από τα χαράματα 40gb με άλλο πάροχο έχοντας το συνέχεια σε φορτιστή και δεν είχα ούτε ένα drop σε απόδοση λόγο θερμοκρασίας. Το μέγιστο που μπορεί να ανεβάσει στο σημείο που είμαι είναι με 75mbps ακατέβατα.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, cmvr said:

Τότε είναι από την παρτίδα που λέει ο Μιχάλης. Σήμερα ανέβασα από τα χαράματα 40gb με άλλο πάροχο έχοντας το συνέχεια σε φορτιστή και δεν είχα ούτε ένα drop σε απόδοση λόγο θερμοκρασίας. Το μέγιστο που μπορεί να ανεβάσει στο σημείο που είμαι είναι με 75mbps ακατέβατα.

Αρα επιστροφη και να παρω απο vodafone λετε? Θα το δεχτουν θα με δωσουν τα λεφτα αμεσα απο το Γερμανο? Κατεβαινω και τωρα μουδανια αν ειναι και το περνω απο vodafone. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, king2009 said:

Αρα επιστροφη και να παρω απο vodafone λετε? Θα το δεχτουν θα με δωσουν τα λεφτα αμεσα απο το Γερμανο? Κατεβαινω και τωρα μουδανια αν ειναι και το περνω απο vodafone. 

Ναι λογικά λόγω DOA θα πάρεις όλο το ποσό πίσω. Δοκίμασε και της Vodafone και βλέπεις…

1 hour ago, cmvr said:

Άμα παίξεις με τα mtu θα παίζει καλά και με τον υπολογιστή με Ethernet δες στο adslgr.com  κάποιοι αναφέρουν μερικούς συνδιασμούς που τους βοήθησε.

Ψήκτρα δεν χρειάζεται. Το μόνο που κερδίζεις από αυτήν είναι επειδή θα το έχεις μόνιμα σε φόρτιση θα χαλάει λιγότερο η μπαταρία από θέμα θερμοκρασίας.  Οι πτώση σε upload δεν θα οφείλονται στο ρούτερ άλλα λόγο του traffic shaping που κάνει οι εταιρία όταν ο σταθμός έχει κόσμο. Εδώ και σε ακριβά επαγγελματικά 5G ρούτερ των 1000€+ που έχουμε βάλει σε φορτηγά και σκάφοι που έχουν και ψήκτρες μέσα το ίδιο συμβαίνει όταν πας σε σημείο που έχει φόρτο.

Σε κανονική κίνηση δεν υπάρχει traffic shaping. Μόνο σε συγκεκριμένες περιπτώσεις…

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Πηγα Γερμανο μουδανια τωρα ηρθα δεν το δεχονται λεει παρε στο online καταστημα για να κανεις επιστροφη. Ειναι ξεφτιλες απλα. Ηρθα το κουμπωσα και θα παρω ψυκτρα δεν προκειται να δω ευρω απο αυτους και να μου δωσουν αλλο παλι ελλατωματικο θα παρω. Θα δω με ψυκτρα ανεμιστηρακι κατι θα κανω για να ειναι κρυο και να μην τρωει throttling. Να παρω τηλεφωνο μεχρι να ερθει κουριερ να το παει πισω θα περασει ηδη το DOA οποτε θα μεινω και χωρις ιντερνετ μιας και Τριτη κοβετε το σταθερο. Θα παιξω λιγο με το tool απο adslgr να δω να το κλειδωσω σε καποια μπαντα μηπως ζοριζεται με καποια συγκεκριμενη και βλεπουμε. Αλλιως 4G δεν πιανω τα 100+mb upload αλλα και παλι τα 60-70 που πιανω μου αρκουν. Γερμανος οτι χειροτερο σε εξυπηρετηση. Τα λεφτα να παρουν και τελος ο υπαλληλος ηταν τραγικος. 

 

 

Λοιπον. Με προτειναν τα παιδια απο adslgr να κλεισω wifi και να κουμπωσω router. Εχω frtizbox 7530 μολις κοπει το σταθερο θα το κουμπωσω να δω τι μπορει να γινει. Να στελνει το 7530 wifi και το αλλο μονο να τραβαει δεδομενα. Λογικα δεν θα κουραζετε λιγοτερο? Οποτε και χαμηλοτερες θερμοκρασιες? 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, king2009 said:

 

Πηγα Γερμανο μουδανια τωρα ηρθα δεν το δεχονται λεει παρε στο online καταστημα για να κανεις επιστροφη. Ειναι ξεφτιλες απλα. Ηρθα το κουμπωσα και θα παρω ψυκτρα δεν προκειται να δω ευρω απο αυτους και να μου δωσουν αλλο παλι ελλατωματικο θα παρω. Θα δω με ψυκτρα ανεμιστηρακι κατι θα κανω για να ειναι κρυο και να μην τρωει throttling. Να παρω τηλεφωνο μεχρι να ερθει κουριερ να το παει πισω θα περασει ηδη το DOA οποτε θα μεινω και χωρις ιντερνετ μιας και Τριτη κοβετε το σταθερο. Θα παιξω λιγο με το tool απο adslgr να δω να το κλειδωσω σε καποια μπαντα μηπως ζοριζεται με καποια συγκεκριμενη και βλεπουμε. Αλλιως 4G δεν πιανω τα 100+mb upload αλλα και παλι τα 60-70 που πιανω μου αρκουν. Γερμανος οτι χειροτερο σε εξυπηρετηση. Τα λεφτα να παρουν και τελος ο υπαλληλος ηταν τραγικος. 

Όταν παραιτούμαστε μόνοι μας από κάθε δικαίωμα ή προσπάθεια, δίνουμε το δικαίωμα (σε κάθε εταιρεία) να συμπεριφέρεται ως αποικιοκράτης σε ιθαγενείς... 

Δεν απευθύνομαι προσωπικά σε εσένα, απλά πιάστηκα από την περίπτωση σου. Εσύ βρέθηκες εγκλωβισμένος σε μια θέση, μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, andreasomageiras said:

Όταν παραιτούμαστε μόνοι μας από κάθε δικαίωμα ή προσπάθεια, δίνουμε το δικαίωμα (σε κάθε εταιρεία) να συμπεριφέρεται ως αποικιοκράτης σε ιθαγενείς... 

Δεν απευθύνομαι προσωπικά σε εσένα, απλά πιάστηκα από την περίπτωση σου. Εσύ βρέθηκες εγκλωβισμένος σε μια θέση, μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα! 

Ετσι ειναι ειμαστε στην Ελλαδα. Ολοι θα παρουν λεφτα απο σενα οταν ειναι για επιστροφη πρεπει να σε βγαλουν την πιστη. Πριν 4 χρονια με μια καρτα γραφικων 600 ευρω 2 μηνες παιδευομουν στο τελος τους λεω δεν γινεται να μας αντιμετωπιζετε σαν τριτοκοσμικη χωρα και μετα εστειλα mail Αμερικη στην εταιρια και οντως υπηρχε θεμα και το καλυπταν και τους το εδειξα και πηρα ολα τα λεφτα μου πισω μεχρι τελευταιο ευρω. Τωρα εδω δεν θα βρω το δικιο μου το ξερω μεχρι να παει Αθηνα εχει περασει ηδη το DOA ειμαι επαρχια οποτε αυτες τις ευκολιες δυστυχως δεν τις εχουμε. Θα τη βρω την ακρη. Εφοσον πιανει 110+ upload και 200 download θα την παλεψω και τη θερμοκρασια με τον ενα η αλλο τροπο. Θα βαλω το fritzbox 7530 να εκτελει χρεη wifi να μην τρωει ζορι το 5001. Μετα ψυκτρα η ανεμιστηρακι καπως θα την βολεψω τη θερμοκρασια δεν θα το αφησω ετσι. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, king2009 said:

Ετσι ειναι ειμαστε στην Ελλαδα. Ολοι θα παρουν λεφτα απο σενα οταν ειναι για επιστροφη πρεπει να σε βγαλουν την πιστη. Πριν 4 χρονια με μια καρτα γραφικων 600 ευρω 2 μηνες παιδευομουν στο τελος τους λεω δεν γινεται να μας αντιμετωπιζετε σαν τριτοκοσμικη χωρα και μετα εστειλα mail Αμερικη στην εταιρια και οντως υπηρχε θεμα και το καλυπταν και τους το εδειξα και πηρα ολα τα λεφτα μου πισω μεχρι τελευταιο ευρω. Τωρα εδω δεν θα βρω το δικιο μου το ξερω μεχρι να παει Αθηνα εχει περασει ηδη το DOA ειμαι επαρχια οποτε αυτες τις ευκολιες δυστυχως δεν τις εχουμε. Θα τη βρω την ακρη. Εφοσον πιανει 110+ upload και 200 download θα την παλεψω και τη θερμοκρασια με τον ενα η αλλο τροπο. Θα βαλω το fritzbox 7530 να εκτελει χρεη wifi να μην τρωει ζορι το 5001. Μετα ψυκτρα η ανεμιστηρακι καπως θα την βολεψω τη θερμοκρασια δεν θα το αφησω ετσι. 

Δήλωση DOA κάνεις στο κατάστημα online ανεξαρτήτως ημερομηνίας παραλαβής από εσένα. Δε μπορούν να αρνηθούν DOA. Αν κανείς δήλωση εντός ημερών DOA δεν παίζει ρόλο πότε θα το πάρουν πίσω….

Μιλα μαζί τους.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι ειμαστε στην Ελλαδα. Ολοι θα παρουν λεφτα απο σενα οταν ειναι για επιστροφη πρεπει να σε βγαλουν την πιστη. Πριν 4 χρονια με μια καρτα γραφικων 600 ευρω 2 μηνες παιδευομουν στο τελος τους λεω δεν γινεται να μας αντιμετωπιζετε σαν τριτοκοσμικη χωρα και μετα εστειλα mail Αμερικη στην εταιρια και οντως υπηρχε θεμα και το καλυπταν και τους το εδειξα και πηρα ολα τα λεφτα μου πισω μεχρι τελευταιο ευρω. Τωρα εδω δεν θα βρω το δικιο μου το ξερω μεχρι να παει Αθηνα εχει περασει ηδη το DOA ειμαι επαρχια οποτε αυτες τις ευκολιες δυστυχως δεν τις εχουμε. Θα τη βρω την ακρη. Εφοσον πιανει 110+ upload και 200 download θα την παλεψω και τη θερμοκρασια με τον ενα η αλλο τροπο. Θα βαλω το fritzbox 7530 να εκτελει χρεη wifi να μην τρωει ζορι το 5001. Μετα ψυκτρα η ανεμιστηρακι καπως θα την βολεψω τη θερμοκρασια δεν θα το αφησω ετσι. 

Γιατί δεν δοκιμάζεις να πάρεις τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών του Γερμανού εφόσον η παραγγελία έγινε online με αυτούς επικοινωνείς όχι με το κατάστημα. Δεν έχει να κάνει ποτέ θα φτάσει αλλά πότε εσύ θα ανοίξεις το ticket σε αυτούς εφόσον είσαι μέσα στην ημερομηνία των 7 ημερών δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mixtri said:

Δήλωση DOA κάνεις στο κατάστημα online ανεξαρτήτως ημερομηνίας παραλαβής από εσένα. Δε μπορούν να αρνηθούν DOA. Αν κανείς δήλωση εντός ημερών DOA δεν παίζει ρόλο πότε θα το πάρουν πίσω….

Μιλα μαζί τους.

 

4 minutes ago, AlexM2 said:


Γιατί δεν δοκιμάζεις να πάρεις τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών του Γερμανού εφόσον η παραγγελία έγινε online με αυτούς επικοινωνείς όχι με το κατάστημα. Δεν έχει να κάνει ποτέ θα φτάσει αλλά πότε εσύ θα ανοίξεις το ticket σε αυτούς εφόσον είσαι μέσα στην ημερομηνία των 7 ημερών δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Iσως το κανω παιδια θα δω πως θα παει και σημερα το εβαλα σε αλλο σημειο μηπως ζοριζονταν σε εκεινο για να πιασει σημα και εβλεπα αυτα τα θεματα. Σημερα το εβαλα σε αλλο σημειο και επιασε τις παραπανω ταχυτητες και το εχω με wifi οχι ethernet. Με βγαζει -89db στο σημα ενω πριν ημουν στα -100+. Το προβλημα μου που μπορει οντως να μου δωσουν αλλο ειναι οτι ειναι σαββαρο και τριτη θα κοπει το σταθερο τελειως θα μεινω χωρις ιντερνετ στο σπιτι για πολλες μερες. Θα κανω καποια τεστ και σημερα να δω θερμοκρασια και θα δω πως θα προχωρησω. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, king2009 said:

 

Iσως το κανω παιδια θα δω πως θα παει και σημερα το εβαλα σε αλλο σημειο μηπως ζοριζονταν σε εκεινο για να πιασει σημα και εβλεπα αυτα τα θεματα. Σημερα το εβαλα σε αλλο σημειο και επιασε τις παραπανω ταχυτητες και το εχω με wifi οχι ethernet. Με βγαζει -89db στο σημα ενω πριν ημουν στα -100+. Το προβλημα μου που μπορει οντως να μου δωσουν αλλο ειναι οτι ειναι σαββαρο και τριτη θα κοπει το σταθερο τελειως θα μεινω χωρις ιντερνετ στο σπιτι για πολλες μερες. Θα κανω καποια τεστ και σημερα να δω θερμοκρασια και θα δω πως θα προχωρησω. 

Δε θα μείνεις χωρίς Ίντερνετ πολλές μέρες. Δεν έχεις κάποιο τηλέφωνο για tethering για μια δυο μέρες; Λογικά αν το στείλεις Δευτέρα το πολύ μέχρι Τετάρτη θα έχεις τα χρήματα πίσω (με κάρτα αργούν λίγο αλλά θα τα πάρεις).

Μακάρι να ήμουν Ελλάδα να σου δώσω ένα tplink προσωρινά…

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mixtri said:

Δε θα μείνεις χωρίς Ίντερνετ πολλές μέρες. Δεν έχεις κάποιο τηλέφωνο για tethering για μια δυο μέρες; Λογικά αν το στείλεις Δευτέρα το πολύ μέχρι Τετάρτη θα έχεις τα χρήματα πίσω (με κάρτα αργούν λίγο αλλά θα τα πάρεις).

Μακάρι να ήμουν Ελλάδα να σου δώσω ένα tplink προσωρινά…

Εχω κινητο αλλα οχι για hotspot ειναι και το ote tv μεσω internet ειναι θεματακι. Παντως με 4G+ δεν ζεσταθηκε χθες σε 3 ωρες συνεχομενα ανεβασα βιντεο. Πιανω 220 down και 90Up με το 4G+ οποτε στη χειροτερη το γυρναω μονιμα 4G+ και ησυχαζω απο τις θερμοκρασιες και ειμαι στο 90% του upload σε σχεση με το 5G. Στο 5G λογικα καποια μπαντα την κανει τη δουλεια και το ζοριζει αρκετα ισως λογο χαμηλου σηματος. Δεν επαιξα ακομα με το προγραμμα απο adslgr που μπορεις να κλειδωσεις πχ N78 κτλ και να δεις συμπεριφορα. Ανεβασα μολις 5gb αρχειο με 5G με σταθερη ταχυτητα 70mb και δεν ζεσταθηκε ενω χθες ζηματουσε στο 5λεπτο. 

Λες να ηταν κανενα ethernet που ανεβαζε θερμοκρασια? Τωρα ειμαι με wifi μονο. Ουτε σταματησε να φορτιζει χθες ειχε ρημαξει στο να σταματαει η φορτιση. Αν την εκανε τη δουλεια το ethernet τι να πω. Να σε καλα και μονο που το αναφερεις σε ευχαριστω. Θα την βρω την ακρη παντως τριτη θα κουμπωσω το fritzbox πανω να εκτελεσει χρεη wifi και ειτε με 4G+ ειτε με καποιο αλλο τροπο θα κανω δουλιτσα. Ειμαι ευχαριστημενος που βλεπω τετοιες ταχυτητες τα 115mb upload για να τα επερνα απο vdsl ηθελα 1gb ταχυτητα η οποια βλεπω να ερχεται 2030 εδω που μενω. Ενω τωρα με 26-30 ευρω το μηνα εχω τετοιες ταχυτητες. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, damierom said:

Καλησπέρα από την "αναβαθμισμένη" Ραιδεστό....

1393C102-840F-43DA-B9D6-F3C556089A53.png

Παραλίγο να σε ξεχάσω εσένα. Όσο πας και καλύτερα βλέπω 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, damierom said:

Καλησπέρα από την "αναβαθμισμένη" Ραιδεστό....

1393C102-840F-43DA-B9D6-F3C556089A53.png

Υποκλίνομαι.... 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...