Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5.4km ενώ είσαι δίπλα;

Σε ποιο αεροδρόμιο λες ;

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, elkons said:

5.4km ενώ είσαι δίπλα;

Σε ποιο αεροδρόμιο λες ;

Γιάννενα. Ξέρω και γω γιατί βγάζει τέτοια απόσταση; Το 5G δεν βρήκα από ποια κεραία το παίρνει, αλλά το 4G το παίρνει από εκεί. Τα κουτάκια δεν έχω καταλάβει από κάτω τι ρόλο βαράνε. 

Link to comment
Share on other sites

Ίσως για ρεύμα, δεν ξέρω υποθέτω μην το πάρεις σοβαρά

Ν78 συνήθως είναι πιο μεγάλα είναι σαν το πάνελ αλλά σε κουτάκι αντί μακρόστενο 

Link to comment
Share on other sites

Είναι χαμηλή ανάλυση και δεν φαίνεται καλά, αλλά νομίζω είναι radio units τα κουτάκια, όχι 5g κεραίες.
Επίσης έχει μικροκομματικά links η συγκεκριμένη, μάλλον δεν συνδέεται οπτική πάνω της, εκτός και αυτή έχει οπτική και δίνει μικροκυμματικές σε άλλες.

Edited by georgemv
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgemv said:

Είναι χαμηλή ανάλυση και δεν φαίνεται καλά, αλλά νομίζω είναι radio units τα κουτάκια, όχι 5g κεραίες.
Επίσης έχει μικροκομματικά links η συγκεκριμένη, μάλλον δεν συνδέεται οπτική πάνω της, εκτός και αυτή έχει οπτική και δίνει μικροκυμματικές σε άλλες.

Ανέβασα την ανάλυση απλά πάτα τη ξανά να ανοίξει σε νέα καρτέλα να φαίνεται καλύτερα 

1000007784.thumb.jpg.1c1e9a6ac8769ed08d8d28904c516f30.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η Cosmote στη Θήβα μέχρι στιγμής δεν είδα στη διαδρομή καθόλου E ,ενώ έχει μια χαρά σήμα μέσα στη περιοχή, έχει κάνα 2 σημεία δύσκολα απλά που είδα kbps,σε ένα στενό. Γενικά μια χαρά. 

Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2024 at 4:53 ΜΜ, Notus said:

Σε επόμενη φάση

Πότε είναι η επόμενη φάση; Απαράδεκτοι απλά οι διευθυνταδες της Cosmote.. Τόσο καιρό έτσι και σιγά σιγά τα αυγά μη σπάσουν ακόμα.. Οκ, φτιάχνει πολύ το πράμα με την εγκατάσταση των ericsson, αλλά η κωλυσιεργεια τους 4 χρόνια τώρα, δεν παίζεται. Όπως και Λουτράκι πήγα τις προάλλες με φουλ κόσμο στην παραλία, έπιανε N78 μάλλον από Κόρινθο, πάνω στο μοναστήρι δεν έχουν βάλει ακόμα.. Είχε και η βονταφον είδα N78, 500 και 350 αντίστοιχα μέτρησα. Αλλά μέχρι εκεί. Λίγο πιο μέσα να πήγαινα, τις έχανε.. Σε άλλα νέα, αλλαγή ιστού παρατήρησα στη Λεωφόρο Αθηνών για την 102353, N78 από τα Huawei (έτσι αναφέρει η άδεια, δεν μπόρεσα να μετρήσω εκείνη την ώρα) 

23 ώρες πριν, katsiletra said:

Και μια μέτρηση από το micro στο αεροδρόμιο. 

Τα μικρά κουτάκια από κάτω είναι για το 5G;

IMG-880104624d339b8469338b35505a3ac6-V.jpg

IMG-bd87e3f7c35ba86f80f98015d0099310-V.jpg

IMG-19c34647c2eba3fb0955c819b6490117-V.jpg

Για τα radios μοιάζουν και άμα είχαν βάλει τα air, μάλλον θα τα έβαζαν πάνω από τα πάνελ και γενικά σε τέτοιους ιστούς πάνε πακέτο και τα πάνελ του 4G,δηλαδη όλα αλλαγή 

On 19/10/2024 at 6:52 ΜΜ, georgebad said:

Η εταιρία θα κοιτάξει να κλείσει καμία Τρυπαρα; Όλη η Ηκιουπουλη στην Θεσσαλονικη υποφέρει . Μου θέλουν και 5G+. Εδώ LTE δεν έχουν . Και μην ακούσω για θέμα με τους κατοίκους ΝΑ ΠΑΤΗΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΝΟΒΑ , που έχει γεμίσει την περιοχή με σταθμούς . Εκτός αν και αυτό είναι καρτελοποιημενο ρε παιδια. Γυμναστήριο εύοσμου και στην γύρω περιοχή ανύπαρκτη μόνο EDGE και αν τύχει να βγάλεις 5G θα το κάνεις σε κάνα 2 τρεια σημεία . ΔΕΒ έχει νόημα να ανεβάσω καν τεστ 

Σαπίλα.. Θέλουν να ισοφαρισουν σε τέτοιες περιοχές με FTTH και γενικά να πουλάνε συνδυαστική με σταθερή φαίνεται. Από την άλλη, η νόβα συνήθως παίζει με ασυρματικά που νομίζω το μοιράζεται με βονταφον στα περισσότερα σημεία σε τέτοιες περιοχές και άμα τυχόν γέμιζε συνδρομητές, δεν θα δούλευε τίποτα.. Απλά έχουν σήμα μαζί με βονταφον και έστω και αυτό είναι πολύ σημαντικό. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θες δεύτερη κάρτα με τους ηλιθιους.. 

Link to comment
Share on other sites

Στο Netmonster εάν περάσει κάποιος και βρεθεί στη κεραία Ν78 θα μπει ένδειξη 2G 5G;

Τελικά αμφιβάλω αν έχει η 102552 N78, δεν έχει καν Β7 και δεν έχω τύχει να δω ίσα dBm N78 με το LTE της . Παρόλα αυτά Χωρίς Β7 σφαίρα πάει το LTE ,καλύτερο της 102041. 

Στο CellMapper έχει παλιά φωτογραφία φαίνεται να έχει αλλάξει εξοπλισμό, παραθέτω σύνδεσμο με πιο νέες φωτογραφίες από την ΕΑΕ οποίος μπορεί ας τις περάσει. 

https://eeae.gr/index.php?option=com_tmiamap&view=station&Itemid=4650&ceett=1402552

 

Λινκ της εεττ δεν μπορώ, μόνο της ΕΑΕ .

Σαν micro είναι 🤡

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, elkons said:

Στο Netmonster εάν περάσει κάποιος και βρεθεί στη κεραία Ν78 θα μπει ένδειξη 2G 5G;

Τελικά αμφιβάλω αν έχει η 102552 N78, δεν έχει καν Β7 και δεν έχω τύχει να δω ίσα dBm N78 με το LTE της . Παρόλα αυτά Χωρίς Β7 σφαίρα πάει το LTE ,καλύτερο της 102041. 

Στο CellMapper έχει παλιά φωτογραφία φαίνεται να έχει αλλάξει εξοπλισμό, παραθέτω σύνδεσμο με πιο νέες φωτογραφίες από την ΕΑΕ οποίος μπορεί ας τις περάσει. 

https://eeae.gr/index.php?option=com_tmiamap&view=station&Itemid=4650&ceett=1402552

 

Λινκ της εεττ δεν μπορώ, μόνο της ΕΑΕ .

Σαν micro είναι 🤡

Στην άδεια δεν φαίνεται να έχουν βάλει. Και πιστεύω δεν θα έχουν βάλει κιόλας. Σε τέτοιες περιοχές, αφού έχουν βάλει σε μια, οι άλλες έπονται για πολύ αργότερα απ ο, τι έχω καταλάβει.. 

Σε άλλα νέα, μην τη ματιάσουμε, έβγαλε επιτέλους η Cosmote άδειες και τροποποιήσεις στο διαύγεια.. Μάλλον η αναβάθμιση της 104052, έφερε τα πάνω κάτω 😂. Εύχομαι να είναι ακόμα στη θέση της 😂

4 minutes ago, johnny_htc said:

Στην άδεια δεν φαίνεται να έχουν βάλει. Και πιστεύω δεν θα έχουν βάλει κιόλας. Σε τέτοιες περιοχές, αφού έχουν βάλει σε μια, οι άλλες έπονται για πολύ αργότερα απ ο, τι έχω καταλάβει.. 

Σε άλλα νέα, μην τη ματιάσουμε, έβγαλε επιτέλους η Cosmote άδειες και τροποποιήσεις στο διαύγεια.. Μάλλον η αναβάθμιση της 104052, έφερε τα πάνω κάτω 😂. Εύχομαι να είναι ακόμα στη θέση της 😂

Edit: Βλέπω άδεια για τη Θέρμη στη Θεσσαλονίκη που είναι σάπια απ ο, τι μας έχουν πει τα παιδιά εδώ μέσα. Ενδιαφέρον αν θα φτιάξει το τοπίο η συγκεκριμένη. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, johnny_htc said:

Στην άδεια δεν φαίνεται να έχουν βάλει. Και πιστεύω δεν θα έχουν βάλει κιόλας. Σε τέτοιες περιοχές, αφού έχουν βάλει σε μια, οι άλλες έπονται για πολύ αργότερα απ ο, τι έχω καταλάβει.. 

Σε άλλα νέα, μην τη ματιάσουμε, έβγαλε επιτέλους η Cosmote άδειες και τροποποιήσεις στο διαύγεια.. Μάλλον η αναβάθμιση της 104052, έφερε τα πάνω κάτω 😂. Εύχομαι να είναι ακόμα στη θέση της 😂

Β7 εννοείς ή Ν78; 

Για Ν78 έχουν οι γύρω πχ 102041 άλλη μια στην Ερέτρια και η 202039. 

Τι τροποποιήσεις για τη συγκεκριμένη ή γενικά μιλάς ; Αναβαθμίστηκε; το 2018; 🗿 

Εκει που είναι δεν υπάρχει και τόσο χάλια σημα δεν θα έπρεπε να είναι εκεί, καλύτερα σε κάποιο χωριό πχ Φύλλα Αφράτι που είναι πιο πάνω. Κρίμα είναι γιατί έχουν άθλιο σήμα. 

Συνεργάτιδες χωρίς Ν78 .

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, elkons said:

Β7 εννοείς ή Ν78; 

Για Ν78 έχουν οι γύρω πχ 102041 άλλη μια στην Ερέτρια και η 202039. 

Τι τροποποιήσεις για τη συγκεκριμένη ή γενικά μιλάς ; Αναβαθμίστηκε; το 2018; 🗿 

Εκει που είναι δεν υπάρχει και τόσο χάλια σημα δεν θα έπρεπε να είναι εκεί, καλύτερα σε κάποιο χωριό πχ Φύλλα Αφράτι που είναι πιο πάνω. Κρίμα είναι γιατί έχουν άθλιο σήμα. 

Συνεργάτιδες χωρίς Ν78 .

Για Ν78 μιλούσα, επειδή είδα ότι είναι παλιά τα αρχεία, δεν μπήκα καν να το ανοίξω το αρχείο με την άδεια. Αλλά μάλλον ούτε B7 θα έχει. Συνήθως τέτοιες τις βάζει η Cosmote για έξτρα κάλυψη και παίζουν B1, B3 αντε B20 έχω παρατηρήσει. Γενικά εκεί Εύβοια χρειάζεστε κεραίες. Ευτυχώς παραλιακά μάλλον πιάνετε καλά από Βοιωτία μεριά κάπως καλά, ενδοχώρα όμως, θα είναι μάπα.. Για τις τροποποιήσεις εννοούσα για άλλες γενικά που έβγαλαν σήμερα, όχι για αυτήν που ανέφερες. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, johnny_htc said:

Για Ν78 μιλούσα, επειδή είδα ότι είναι παλιά τα αρχεία, δεν μπήκα καν να το ανοίξω το αρχείο με την άδεια. Αλλά μάλλον ούτε B7 θα έχει. Συνήθως τέτοιες τις βάζει η Cosmote για έξτρα κάλυψη και παίζουν B1, B3 αντε B20 έχω παρατηρήσει. Γενικά εκεί Εύβοια χρειάζεστε κεραίες. Ευτυχώς παραλιακά μάλλον πιάνετε καλά από Βοιωτία μεριά κάπως καλά, ενδοχώρα όμως, θα είναι μάπα.. Για τις τροποποιήσεις εννοούσα για άλλες γενικά που έβγαλαν σήμερα, όχι για αυτήν που ανέφερες. 

Δεν έχει Β7,γενικά πιο πολύ Β20.

Το καλύτερο Combo δίνει με την άλλη κεραία κοντά που είναι με τη Ν78 χτυπάει χιλιάρι άνετα 😋 οπότε εντός της περιοχής στη συγκεκριμένη τι με τι χωρίς Ν78 η άλλη δίνει πολύ καλό 5G αλλά μέτριο 4G. Από Βοιωτία μέτρια μας χωρίζει ολόκληρη θάλασσα, εάν είσαι στη θάλασσα είσαι κομπλέ φουλ θα χει .

Ακριβώς, στα υπόλοιπα πριν τη Χαλκίδα ότι πιάνεις από απέναντι ή κάποια γειτονική. Έχω τύχει να πιάνω από Ερέτρια φαντάσου ή Οινόφυτα 💀

Αναφέρομαι για Κεντρική Εύβοια, θέλει λίγο δουλειά γιατί ο σχεδιασμός είναι εποχές 3G φαίνεται, καμία νέα άδεια έχω πολλά χρόνια να δω για εγκατάσταση. Από Cosmote μακάρι να γίνει κάτι γιατί αν περιμένω από τις άλλες χωρίς Ν78 την έκατσα ..

Καλά βόρεια Εύβοια χάος στο δρόμο, Cosmote κ vf έχουν βελτιωθεί κάπως η μαύρη στάσιμη, καλά στον Άγιο Ιωάννη τον Ρώσο η Cosmote έχει κεραία κοντά, η vf πάρα πολύ μέτρια και η Nova ένα ωριαίο Ε. Τελειώνει η χρονιά δεν βλέπω βελτίωση. 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, elkons said:

Δεν έχει Β7,γενικά πιο πολύ Β20.

Το καλύτερο Combo δίνει με την άλλη κεραία κοντά που είναι με τη Ν78 χτυπάει χιλιάρι άνετα 😋 οπότε εντός της περιοχής στη συγκεκριμένη τι με τι χωρίς Ν78 η άλλη δίνει πολύ καλό 5G αλλά μέτριο 4G.

Ακριβώς, στα υπόλοιπα πριν τη Χαλκίδα ότι πιάνεις από απέναντι ή κάποια γειτονική. Έχω τύχει να πιάνω από Ερέτρια φαντάσου ή Οινόφυτα 💀

Αναφέρομαι για Κεντρική Εύβοια, θέλει λίγο δουλειά γιατί ο σχεδιασμός είναι εποχές 3G φαίνεται, καμία νέα άδεια έχω πολλά χρόνια να δω για εγκατάσταση. Από Cosmote μακάρι να γίνει κάτι γιατί αν περιμένω από τις άλλες χωρίς Ν78 την έκατσα ..

Καλά βόρεια Εύβοια χάος στο δρόμο, Cosmote κ vf έχουν βελτιωθεί κάπως η μαύρη στάσιμη, καλά στον Άγιο Ιωάννη τον Ρώσο η Cosmote έχει κεραία κοντά, η vf πάρα πολύ μέτρια και η Nova ένα ωριαίο Ε. Τελειώνει η χρονιά δεν βλέπω βελτίωση. 

Τίποτα, όπου έχει πολύ βουνό και γενικότερα ιδιότροπη μορφολογία, θα αργήσει πολύ. Πολλοί οικισμοί όπως στην Πελοπόννησο και Ήπειρο, πιστεύω υποφέρουν πολύ. Εννοείται πολλά κενά κάλυψης σε δημόσιους δρόμους που περνάνε σε πολλά "κρυφά " σημεία. Starlink και σώθηκες απλά. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω φτάσει σε σημείο να τους παρακαλάω εκεί στη Cosmote να βάλουν κεραία τουλάχιστον ανάμεσα Μύτικα κ νέας Λαμψάκου γιατί είναι τρυπαρα αλλά χαμπάρι δεν παίρνουν όλα καλά αυτοί τα βλέπουν. Οκ οκ

Πανόραμα πρίν τον Μαλακοντα κοντά Ερέτρια εάν δεν έχεις Cosmote δεν έχεις απλά ταχύτητες. Έχει Ν78 πετάει 700mbps ,θα παραθέσω speedtest από φίλο εκεί.  Vodafone την παλεύει, Nova σε όλο το Πανόραμα Ερέτριας Ε ή kbps..... χρόνια τώρα μέχρι να φτάσεις Ερέτρια. 

Συνήθως έχει περισσότερο up αλλά δεν είχα κρατήσει το άλλο screenshot έχω πιο παλιό 

IMG_20241022_215814_012.thumb.jpg.e270546ec6f5b2eaae0eb7a3270ab7ba.jpg

 

 

Στα σημεία που έχω βάλει κουκίδα εάν έβαζε η Cosmote κεραίες θα ήταν τούμπανη 

Καλά ανάμεσα Φύλλων και Αφρατίου ολόκληρο πυλώνα θέλει να καλύψει καλά ! Τόσα χωράφια έχει!

Στα υπόλοιπα σημεία ακόμα και σαν 102041 κεραία θα ήταν πάρα πολύ καλά ή ακόμα και κάτι πιο απλό. 

Μακάρι να γινόταν στη πράξη. 

Εάν κάποιος δουλεύει στη COSMOTE από εδώ ή το διαβάζει παρακαλώ κάντε κάτι,τόσα λεφτά παίρνετε από τις περιοχές χωρίς να έχετε σωστές υπηρεσίες!  

[Όπως έλεγε η Μαρία Μαχμουτ στο xfactor, Άνθρωποι δεν είστε; 😂]

Screenshot_20241022_220001_CellMapper.thumb.jpg.761db2b413d4d565f78c70d7b5a9ab0d.jpg

Screenshot_20241022_220013_CellMapper.thumb.jpg.927d7eab15e5a0416ed72732ae225230.jpg

επίσης στην Ερέτρια ας βάλουν Β7 και καμια Ν78 να πιανει καλα γιατί το καλοκαίρι δεν αντέχουν οι απέναντι κεραίες και σέρνεται, το είχα αναφέρει σε κάτι μετρήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnny_htc said:

Στην άδεια δεν φαίνεται να έχουν βάλει. Και πιστεύω δεν θα έχουν βάλει κιόλας. Σε τέτοιες περιοχές, αφού έχουν βάλει σε μια, οι άλλες έπονται για πολύ αργότερα απ ο, τι έχω καταλάβει.. 

Σε άλλα νέα, μην τη ματιάσουμε, έβγαλε επιτέλους η Cosmote άδειες και τροποποιήσεις στο διαύγεια.. Μάλλον η αναβάθμιση της 104052, έφερε τα πάνω κάτω 😂. Εύχομαι να είναι ακόμα στη θέση της 😂

Edit: Βλέπω άδεια για τη Θέρμη στη Θεσσαλονίκη που είναι σάπια απ ο, τι μας έχουν πει τα παιδιά εδώ μέσα. Ενδιαφέρον αν θα φτιάξει το τοπίο η συγκεκριμένη. 

Για Θέρμη ποια είδες? Εγώ βρήκα μόνο για τροποποίηση για αυτή που είναι στα βασιλικά μόνο άλλο χωριό δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VasilisSam said:

Για Θέρμη ποια είδες? Εγώ βρήκα μόνο για τροποποίηση για αυτή που είναι στα βασιλικά μόνο άλλο χωριό δηλαδή.

Βασιλικά εννοείς τη κεραία που ανέφερα πιο πριν [Βασιλικό Χαλκίδας,Εύβοια] ή Βασιλικά άλλη περιοχή;

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί τα Βασιλικά στον δήμο Θέρμης, που ουσιαστικά δεν είναι χωριό αλλά κωμόπολη.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κ εμάς κωμόπολη είναι 😂😂

Τροποποίηση για κάποια αναβάθμιση ή κάποια κεραία τουλάχιστον;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, p_k said:

Εννοεί τα Βασιλικά στον δήμο Θέρμης, που ουσιαστικά δεν είναι χωριό αλλά κωμόπολη.

Σωστά Παντελή εκ παραδρομής οι μισοί Θεσσαλονικείς τα λέμε χωριά αλλά με την ανάπτυξη που έχει η περιοχή τις τελευταίες δεκαετίες σίγουρα πλέον δεν είναι χωριά. 

 

11 minutes ago, elkons said:

Κ εμάς κωμόπολη είναι 😂😂

Τροποποίηση για κάποια αναβάθμιση ή κάποια κεραία τουλάχιστον;

Τροποποίηση λογικά αλλαγές πάνελ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο είναι μια μάχημη ημέρα για τη 102552 😂😂

Θα έχει όλη η περιοχή διακοπή ρεύματος συμπεριλαμβανομένης της οδού που βρίσκεται η κεραία που δίνει Ν78... οπότε καπούτ Ν78 καπουτ γενικά σήμα από Ερέτρια θα πιάνει 😂

Δεν θα έπρεπε να είναι οι κεραίες εξοπλισμένες κάπως για τις διακοπές ρεύματος; υποθέτω 

Θα κάνει μπαμ αύριο 😂 αν δεν κόψουν κ εκεί το ρεύμα αλλά δεν είδα πουθενά την οδό που είναι safe Θα ναι

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, elkons said:

Αύριο είναι μια μάχημη ημέρα για τη 102552 😂😂

Θα έχει όλη η περιοχή διακοπή ρεύματος συμπεριλαμβανομένης της οδού που βρίσκεται η κεραία που δίνει Ν78... οπότε καπούτ Ν78 καπουτ γενικά σήμα από Ερέτρια θα πιάνει 😂

Δεν θα έπρεπε να είναι οι κεραίες εξοπλισμένες κάπως για τις διακοπές ρεύματος; υποθέτω 

Θα κάνει μπαμ αύριο 😂 αν δεν κόψουν κ εκεί το ρεύμα αλλά δεν είδα πουθενά την οδό που είναι safe Θα ναι

Δεν είναι όλες οι κεραίες το ίδιο, είναι χωρισμένες σε κατηγορίες σημαντικότητας. Η κάθε κατηγορία έχει προδιαγραφές αυτονομίας με μπαταρίες (και μερικές μπαταρίες + γεννήτρια). Κάποιες (κυρίως micro, κτλ) δεν έχουν τίποτα. Και από τις σημαντικές, δεν είναι όλος ο εξοπλισμός στην μπαταρία, συνήθως είναι μόνο το low band για βασικές υπηρεσίες.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, georgemv said:

Δεν είναι όλες οι κεραίες το ίδιο, είναι χωρισμένες σε κατηγορίες σημαντικότητας. Η κάθε κατηγορία έχει προδιαγραφές αυτονομίας με μπαταρίες (και μερικές μπαταρίες + γεννήτρια). Κάποιες (κυρίως micro, κτλ) δεν έχουν τίποτα. Και από τις σημαντικές, δεν είναι όλος ο εξοπλισμός στην μπαταρία, συνήθως είναι μόνο το low band για βασικές υπηρεσίες.

Μια μέρα μας άφησαν 2G μόνο και κλειστό 4G όλες τις μπάντες και 5G όλες😂 αυτό θα πει η απόλυτη εμπειρία του EDGE.

Σε άλλη διακοπή μόνο 800αρα LTE χωρίς 5G με Rsrq να χτυπάει 18

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, elkons said:

Μια μέρα μας άφησαν 2G μόνο και κλειστό 4G όλες τις μπάντες και 5G όλες😂 αυτό θα πει η απόλυτη εμπειρία του EDGE.

Σε άλλη διακοπή μόνο 800αρα LTE χωρίς 5G με Rsrq να χτυπάει 18

Ο σκοπός είναι να βγουν οι κλήσεις για τις μέγιστες δυνατές ώρες, άντε να δεις και καμιά σελίδα με πληροφορίες έκτακτης ανάγκης, όχι να βλέπεις Netflix. Σωστά το χειρίστηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Σκοπός είναι να μην κολλούν επίσης οι κλήσεις οπότε χρειάζεται έστω η 800αρα .

Θα δω αύριο και θα ενημερώσω 😛

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, elkons said:

Σκοπός είναι να μην κολλούν επίσης οι κλήσεις οπότε χρειάζεται έστω η 800αρα .

Θα δω αύριο και θα ενημερώσω 😛

Για τις κλήσεις 2G only σε τέτοιες περιπτώσεις για να υπάρχει τηλεφωνία το περισσότερο δυνατό χρονικά, όσο υπάρχει power failure.

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...