Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 minutes ago, georgebad said:

Χαμός σήμερα 

Απίστευτο! Πρώτη φορά βλέπω 1 GBPS στο σπίτι μου. 
 

Και στο πίσω μπαλκόνι, από την πλευρά που είναι η κεραία 

 

IMG_5609.png

 

4 minutes ago, elkons said:

Επιτέλους!

Σπίτι σου αυτά; Που κάποτε είχε χαμηλές ταχύτητες;

Ακριβώς 

Edited by Gv2008
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Gv2008 said:

Απίστευτο! Πρώτη φορά βλέπω 1 GBPS στο σπίτι μου. 
 

Και στο πίσω μπαλκόνι, από την πλευρά που είναι η κεραία 

 

IMG_5609.png

 

Ακριβώς 

Αν δεν κάνω λάθος εσύ δεν έκανες φορητότητα από nova σε vf ή κάνω λάθος;

Καλορίζικη η 78αρα 😄

Οι άλλοι 2 πώς πάνε τους πέρασε σε μια μέρα σπίτι σου σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Just now, elkons said:

Αν δεν κάνω λάθος εσύ δεν έκανες φορητότητα από nova σε vf ή κάνω λάθος;

Καλορίζικη η 78αρα 😄

Οι άλλοι 2 πώς πάνε τους πέρασε σε μια μέρα σπίτι σου σωστά;

Σωστά έκανα φορητότητα από nova σε Vf. Αν το ήξερα θα πήγαινα πράσινη😂. Θα ανεβάσω στις συγκρίσεις και Vodafone. Βέβαια στο χωριό μου στα Μέθανα η πράσινη είναι τραγική αν και πιστεύω θα μπει και εκεί N78 και sa και θα βελτιωθεί. Πχ μέσα στο σπίτι μου εκεί η πράσινη έχει 3 Mbps ενώ η Voda 70

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gv2008 said:

Σωστά έκανα φορητότητα από nova σε Vf. Αν το ήξερα θα πήγαινα πράσινη😂. Θα ανεβάσω στις συγκρίσεις και Vodafone. Βέβαια στο χωριό μου στα Μέθανα η πράσινη είναι τραγική αν και πιστεύω θα μπει και εκεί N78 και sa και θα βελτιωθεί. Πχ μέσα στο σπίτι μου εκεί η πράσινη έχει 3 Mbps ενώ η Voda 70

Κράτα και τις 2 τότε να είσαι καλυμμένος 

Από τη Nova και στο χωριό και σπίτι τι άποψη έχεις;

Τι ταχύτητες παίζουν σπίτι σου; πάει Cosmote <Vodafone <nova και εσένα;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, elkons said:

Κράτα και τις 2 τότε να είσαι καλυμμένος 

Από τη Nova και στο χωριό και σπίτι τι άποψη έχεις;

Τι ταχύτητες παίζουν σπίτι σου; πάει Cosmote <Vodafone <nova και εσένα;

Στο σπίτι μου στον Πειραιά πάει πλέον cosmote<Vodafone<nova ενώ στα Μέθανα πάει nova<voda<cosmote

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gv2008 said:

Στο σπίτι μου στον Πειραιά πάει πλέον cosmote<Vodafone<nova ενώ στα Μέθανα πάει nova<voda<cosmote

Άρα στον Πειραιά πρώτα η μαύρη;;;;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, aektzhs 1 said:

Άρα στον Πειραιά πρώτα η μαύρη;;;;

Οχι, Πειραιά είναι τρίτη. Στα Μέθανα είναι πρώτη, αλλά όχι μέσα στην πόλη, στα Χωριά 

Link to comment
Share on other sites

Αφού μιλάτε για αναβαθμίσεις η1015 στη Θεσσαλονίκη η οποία κιόλας με καλύπτει οριακά είναι ακόμα 4g only. Ποιος ξέρει τι θα κάνουν με αυτή την κεραία. Εγώ είμαι κοντά στον κόκορα στην Επταπυργίου πάνω και αντί να πιάσω n78 που έχει διαθέσιμο από άλλες κεραίες πιο μακρινές με συνδέει στην 1015 η οποία δίνει το πολύ 50 mbps 4G only.

Edited by spoukos
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, spoukos said:

Αφού μιλάτε για αναβαθμίσεις η1015 στη Θεσσαλονίκη η οποία κιόλας με καλύπτει οριακά είναι ακόμα 4g only. Ποιος ξέρει τι θα κάνουν με αυτή την κεραία. Εγώ είμαι κοντά στον κόκορα στην Επταπυργίου πάνω και αντί να πιάσω n78 που έχει διαθέσιμο από άλλες κεραίες πιο μακρινές με συνδέει στην 1015 η οποία δίνει το πολύ 50 mbps 4G only.

Υπομονή και είναι από τις τελευταίες των τελευταίων κεραιών που δεν έχουν αναβαθμιστεί. Είσαι στο 0,5% των 4G only κεραιών. Θα γίνει αναβάθμιση σύντομα 

Link to comment
Share on other sites

Ώρες ώρες ο κόσμος που έχει πάνω της η Cosmote φαίνεται.... Σκοτίνα ενώ είναι πάρα πολύ καλή λόγω του φόρτου τρώει κάτι σκαλώματα ειδικά στο 4G+. Στο 5G πάει αρκετά έως πολύ καλύτερα όπως και η Vodafone(έχω κάνει τις αντίστοιχες συγκρίσεις στο κατάλληλο τόπικ). Μάλιστα στην παραλία για 10 δευτερόλεπτα τις προάλλες με πέταξε εκτός δικτύου,γενικά όμως δεν υπάρχει πρόβλημα και το πιθανότερο είναι απλά να αργεί μερικά δευτερόλεπτα να ανοίξει τις σελίδες. Πλαταμώνα πηγαίνει σούπερ με πάλι μερικές φορές να αργεί να ανοίξει σελίδα,αλλά οκ είναι λίγες οι φορές 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, VasilisSam said:

Ανοίγουμε σαμπάνιες για την 1112 Καλαμαριά επιτέλους χαχα.

SA Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/10272187963

 

NSA Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/10272191237

 

20240729_132851.jpg

Πως γυρνάς την SA συσκευή σε NSA?

Link to comment
Share on other sites

Mediterranean Cosmos 

https://www.speedtest.net/my-result/a/10272705476

Έχει ανοίξει και SA είδα στο CellMapper 

Οι υπόλοιπες μετρήσεις θα γίνουν με το Galaxy A34 επειδή το Α15 μένει από μπαταρία 😃

Έρχεται μέτρηση στην πλατεία Αριστοτέλους 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, elkons said:

Mediterranean Cosmos 

https://www.speedtest.net/my-result/a/10272705476

Έχει ανοίξει και SA είδα στο CellMapper 

Σούπερ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gv2008 said:

Σούπερ 

Σούπερ είναι όλα εδώ !

Η Θεσσαλονίκη είναι πραγματικά μαγευτική! Η παραλία της, με τον Λευκό Πύργο και τη θέα στον Θερμαϊκό, είναι ιδανική για βόλτες κάθε ώρα της ημέρας. Η γαστρονομία της είναι από τις καλύτερες στην Ελλάδα, με παραδοσιακά εστιατόρια και ταβέρνες που σερβίρουν υπέροχα φαγητά. Είναι μια πόλη με ιστορία, πολιτισμό και ζεστούς ανθρώπους που σε κάνουν να νιώθεις καλοδεχούμενος πάντα και εννοείται μέχρι στιγμής που είμαι με πράσινη είναι πολύ καλή η κάλυψη και η ταχύτητα ελπίζω και αργότερα να συνεχίσει έτσι!

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, elkons said:

Σούπερ είναι όλα εδώ !

Η Θεσσαλονίκη είναι πραγματικά μαγευτική! Η παραλία της, με τον Λευκό Πύργο και τη θέα στον Θερμαϊκό, είναι ιδανική για βόλτες κάθε ώρα της ημέρας. Η γαστρονομία της είναι από τις καλύτερες στην Ελλάδα, με παραδοσιακά εστιατόρια και ταβέρνες που σερβίρουν υπέροχα φαγητά. Είναι μια πόλη με ιστορία, πολιτισμό και ζεστούς ανθρώπους που σε κάνουν να νιώθεις καλοδεχούμενος πάντα και εννοείται μέχρι στιγμής που είμαι με πράσινη είναι πολύ καλή η κάλυψη και η ταχύτητα ελπίζω και αργότερα να συνεχίσει έτσι!

Μην πεις ότι είσαι από Αθήνα μόνο!😜🤣😜

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, georgemv said:

Πως γυρνάς την SA συσκευή σε NSA?

Έχω 2 κάρτες, η μία συνδέεται σε SA ή άλλη ποτέ. Αυτή που συνδέεται είναι what's up αυτή που δεν συνδέεται είναι only data που τις έχει δώσει η cosmote σε συνεργάτες υπαλλήλους κλπ 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Chrischal1908 said:

Μην πεις ότι είσαι από Αθήνα μόνο!😜🤣😜

Όχι ,Από Εύβοια 🫡

Καλή και η Αθήνα αλλά σαν την Θεσσαλονίκη όχι 

Πλατεία Αριστοτέλους κάτι πήγε λάθος έπιασε 1100 αλλά δεν αποθηκεύτηκε στο Resutlts και με πέταξε σε άλλη eNb 

Κατάφερα αυτό τουλάχιστον 

https://www.speedtest.net/my-result/a/10272787543

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, elkons said:

Όχι ,Από Εύβοια 🫡

Καλή και η Αθήνα αλλά σαν την Θεσσαλονίκη όχι 

Πλατεία Αριστοτέλους κάτι πήγε λάθος έπιασε 1100 αλλά δεν αποθηκεύτηκε στο Resutlts και με πέταξε σε άλλη eNb 

Κατάφερα αυτό τουλάχιστον 

https://www.speedtest.net/my-result/a/10272787543

Καλωσόρισες!! 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, VasilisSam said:

Καλωσόρισες!! 

Άνετα μετακομίζω 😅

Αύριο Χαλκιδική λέει το πρόγραμμα 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, elkons said:

Όχι ,Από Εύβοια 🫡

Καλή και η Αθήνα αλλά σαν την Θεσσαλονίκη όχι 

Πλατεία Αριστοτέλους κάτι πήγε λάθος έπιασε 1100 αλλά δεν αποθηκεύτηκε στο Resutlts και με πέταξε σε άλλη eNb 

Κατάφερα αυτό τουλάχιστον 

https://www.speedtest.net/my-result/a/10272787543

Καλώς όρισες φίλε ! Να περάσεις τελεια. 

1 ώρα πριν, elkons said:

Σούπερ είναι όλα εδώ !

Η Θεσσαλονίκη είναι πραγματικά μαγευτική! Η παραλία της, με τον Λευκό Πύργο και τη θέα στον Θερμαϊκό, είναι ιδανική για βόλτες κάθε ώρα της ημέρας. Η γαστρονομία της είναι από τις καλύτερες στην Ελλάδα, με παραδοσιακά εστιατόρια και ταβέρνες που σερβίρουν υπέροχα φαγητά. Είναι μια πόλη με ιστορία, πολιτισμό και ζεστούς ανθρώπους που σε κάνουν να νιώθεις καλοδεχούμενος πάντα και εννοείται μέχρι στιγμής που είμαι με πράσινη είναι πολύ καλή η κάλυψη και η ταχύτητα ελπίζω και αργότερα να συνεχίσει έτσι!

Στο υπόσχομαι άρρωστο φαγητό. Θα παρεξηγηθεί αρκετά αυτό που ίσως πω αλλά η θεσσαλονιξη έχει το ποιοτικότερο φαΐ στην Ελλάδα . Ειλικρινά δεν έχω φαΐ κακό φαγητό στην πολη 4 χρονια που είμαι κάθε μέρα έξω .

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο hot pot στη παλαιών Πατρών Γερμανού (Θεσσαλονίκη) πρώτη φορά που η 700αρα βλέπω να είναι καλύτερη και να σώζει τη κατάσταση. Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/10273067814

Screenshot_20240729_210208_NetMonster.jpg

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, VasilisSam said:

Μέσα στο hot pot στη παλαιών Πατρών Γερμανού (Θεσσαλονίκη) πρώτη φορά που η 700αρα βλέπω να είναι καλύτερη και να σώζει τη κατάσταση. Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/10273067814

Screenshot_20240729_210208_NetMonster.jpg

Ξεκίνησαν να παίζουν και SA χωρίς no - CA ?ενδιαφερον 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, VasilisSam said:

Μέσα στο hot pot στη παλαιών Πατρών Γερμανού (Θεσσαλονίκη) πρώτη φορά που η 700αρα βλέπω να είναι καλύτερη και να σώζει τη κατάσταση. Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/10273067814

Screenshot_20240729_210208_NetMonster.jpg

Και εσύ μπορείς να δεις βίντεο στα 8k 😃🥳

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, georgebad said:

Ξεκίνησαν να παίζουν και SA χωρίς no - CA ?ενδιαφερον 

Νομίζω εξαρχής λόγω κάλυψης. Μου έχει τύχει σε αρκετά σημεία με κακό σήμα να πιάνω 200-300 με 2100 και μόλις μετακινηθω λίγο πιο έξω και πιάσει Ν78 (primary 2100 πάλι) βαράει 1000 για πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, VasilisSam said:

Νομίζω εξαρχής λόγω κάλυψης. Μου έχει τύχει σε αρκετά σημεία με κακό σήμα να πιάνω 200-300 με 2100 και μόλις μετακινηθω λίγο πιο έξω και πιάσει Ν78 (primary 2100 πάλι) βαράει 1000 για πλάκα.

Στην ντιλ δουλεύει το micro η ακόμα Κοιμάται ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...