Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά τη σημαίνει το VoLTE και το VoWIFI;Πείτε και σε μας να ξέρουμε;Στο περίπου δηλαδή.

 

Voice Over LTE , δηλαδή να μιλάς μέσω 4G

Voice Over WiFi, δηλαδή να μιλάς μέσω WiFi σε λειτουργία πτήσης.

 

Δεν μου ήρθε η ενημέρωση ακόμα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε Ελληνικό, από Info, έχει έρθει.
Κι εμένα ήρθε σήμερα το πρωί, αν και το έχω αγοράσει από Κίνα.

Όλα Greece (region και IP address).

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ήρθε σήμερα το πρωί, αν και το έχω αγοράσει από Κίνα.

Όλα Greece (region και IP address).

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Μια από τα ίδια κι εγώ. Από gearbest η αγορά και ήρθε κανονικότατα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου ήρθε η αναβάθμιση αλλά δεν μπορώ να κρύψω το notch. Γνωρίζει κανείς κάτι;

 

Για κάποιο μυστήριο λόγο, έκοψαν αυτή τη δυνατότητα. Εικάζω ότι σε μελλοντικό, σύντομο update θα έχουμε ξανά τη δυνατότητα. Αλλά αυτό είναι μια εικασία.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους έχει έρθει. Όσοι τυχόν την έχουν περάσει ας μας πουν bugs ή θέματα που υπάρχουν (αν υπάρχουν)...
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το update σήμερα το πρωί. Δεν έχω δει καμιά μεγάλη αλλαγή. Έχεις πλέον την επιλογή να εμφανίζονται τα notifications αριστερά του νοτς αλλά μόνο για λίγα δευτερολέπτα..μετά τα εικονίδια εξαφανίζονται από την οθόνη. Αυτό που με εκνεύρισε όμως είναι ότι σου δίνει την επιλογή για ambient display (ώρα και ειδοποιήσεις στην οθόνη σαν always on από όσο καταλαβαίνω). Το ενεργοποιώ λοιπόν και... Τίποτα. Όλα όπως πριν. Σε γενικές γραμμές το περίμενα πως και πως το update αλλά δε βλέπω μεγάλες αλλαγές.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το update σήμερα το πρωί. Δεν έχω δει καμιά μεγάλη αλλαγή. Έχεις πλέον την επιλογή να εμφανίζονται τα notifications αριστερά του νοτς αλλά μόνο για λίγα δευτερολέπτα..μετά τα εικονίδια εξαφανίζονται από την οθόνη. Αυτό που με εκνεύρισε όμως είναι ότι σου δίνει την επιλογή για ambient display (ώρα και ειδοποιήσεις στην οθόνη σαν always on από όσο καταλαβαίνω). Το ενεργοποιώ λοιπόν και... Τίποτα. Όλα όπως πριν. Σε γενικές γραμμές το περίμενα πως και πως το update αλλά δε βλέπω μεγάλες αλλαγές.

 

Θα εξοργιστείς αν μάθεις γιατί έγινε αυτό. Επίσημα από τη xiaomi το λένε.

Αυτό το feature, το ambient display, είναι για amoled οθόνες. Απλά μπήκε καταλάθος! Και θα αφαιρεθεί στο μέλλον! Είναι σαν να παίρνουν τον κώδικα του mi8 και να τον κάνουν copy paste! Χαχαχα! Κωμικοτραγικό....

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το update σήμερα το πρωί. Δεν έχω δει καμιά μεγάλη αλλαγή. Έχεις πλέον την επιλογή να εμφανίζονται τα notifications αριστερά του νοτς αλλά μόνο για λίγα δευτερολέπτα..μετά τα εικονίδια εξαφανίζονται από την οθόνη. Αυτό που με εκνεύρισε όμως είναι ότι σου δίνει την επιλογή για ambient display (ώρα και ειδοποιήσεις στην οθόνη σαν always on από όσο καταλαβαίνω). Το ενεργοποιώ λοιπόν και... Τίποτα. Όλα όπως πριν. Σε γενικές γραμμές το περίμενα πως και πως το update αλλά δε βλέπω μεγάλες αλλαγές.

 

Σε dev ή stable λες;

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το update σήμερα το πρωί. Δεν έχω δει καμιά μεγάλη αλλαγή. Έχεις πλέον την επιλογή να εμφανίζονται τα notifications αριστερά του νοτς αλλά μόνο για λίγα δευτερολέπτα..μετά τα εικονίδια εξαφανίζονται από την οθόνη. Αυτό που με εκνεύρισε όμως είναι ότι σου δίνει την επιλογή για ambient display (ώρα και ειδοποιήσεις στην οθόνη σαν always on από όσο καταλαβαίνω). Το ενεργοποιώ λοιπόν και... Τίποτα. Όλα όπως πριν. Σε γενικές γραμμές το περίμενα πως και πως το update αλλά δε βλέπω μεγάλες αλλαγές.

Έτσι, ε;;;

Κι εγώ που περίμενα ότι θα βλέπαμε ριζικές αλλαγές.

Κάπου μάλιστα διάβασα ότι βελτιώθηκε αισθητά η κάμερα και αναθάρρησα κάπως.

Για το ambient display που λες, το είχες με την προηγούμενη stable και δεν το έχεις τώρα;

Που βρίσκεται αυτό; Εγώ δεν την έχω περάσει ακόμα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη τη περασα και εγω,γενικα ενα αλλαλουμ ειναι η ρομ.

Αρκετα χειροτερη απο την προηγουμενη.

Θα περασω τωρα την 8.12.13 και εαν δεν εχει λυθει και το θεμα με την αφη,θα το πουλησω.

Το κινητο κυκλοφορει 4 μηνες και ειναι ακομα σε beta testing.Απαραδεκτο και δυστυχως στο επομενο πλεον δυσκολα θα ξαναπαρω χιαομι.

Και το βλεπω το εργο.Θα βγαλουν το F2,ακομα δε θα εχουν λυθει βασικα θεματα και μετα θα το παρατησουν στη τυχη του.Αμφιβαλλω αν θα παρει και android 10,αφου το εβγαλε με 8.1 και θα σου πει,να σε ανεβασαμε και σε 9.Τα ιδια εκανε και με το RN3Pro που στη κινεζικη εκδοση το αφησε με 6 και εβγαλε το SE που ειναι η ιδια συσκευη αλλα για αλλη αγορα και του εδωσε Ν.

Με τοσες συσκευες που βγαζει,απο οτι φαινεται ,δε μπορουν να υποστηριξουν απο αποψη software και οσο και να το τρεχουν τα communities,δε μπορουν να μπαλωνουν τα παντα η και καποτε βαριουνται να κανουν και τη δουλεια της χιαομι.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι δεν είχα θέμα το touch αλλά και στην 8.12.13 δεν παρατηρώ κάτι τετιπο πάει σφαίρα. Για δοκίμασε και πες μας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης ρε παιδιά έχει κανεις δει 4g+ στο Poco?? Μέσα κέντρο Πάτρα δουλεύω δίπλα στο κεντρικό κτίριο του ΟΤΕ και μόνο 4g βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Περασα fastboot την 8.12.13 για να σβηστουν τα παντα.

Η διαφορα στο πληκτρολογιο χαοτικη και φανηκε με το που μπουταρε το κινητο.

Επιτελους δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

Περασα fastboot την 8.12.13 για να σβηστουν τα παντα.

Η διαφορα στο πληκτρολογιο χαοτικη και φανηκε με το που μπουταρε το κινητο.

Επιτελους δηλαδη...

Καλύτερο ε;

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[/color]Επίσης ρε παιδιά έχει κανεις δει 4g+ στο Poco?? Μέσα κέντρο Πάτρα δουλεύω δίπλα στο κεντρικό κτίριο του ΟΤΕ και μόνο 4g βλέπω.

Δεν τα έχουμε αυτά βρε 'συ;

Δεν υποστηρίζει 4G+ το poco.

 

 

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σορυ για την χαζή ερώτηση αλλά πως χρησιμοποιείς το fastboot? Πρέπει να έχεις ξεκλειδώσει bootloader? Πατάω το συνδυασμό των κουμπιών, βγαίνω στην οθόνη με το πράσινο ρομποτακι αλλά δεν μου δίνει επιλογές.

 

Επίσης υπάρχει τρόπος όταν περνάς μια καινούρια Rom να κάνεις clear cache και επανεκκίνηση; (το έκανα στο honor 8 στην περίπτωση που δεν είχε "κάτσει" καλά μια αναβάθμιση)

Περασα fastboot την 8.12.13 για να σβηστουν τα παντα.

Η διαφορα στο πληκτρολογιο χαοτικη και φανηκε με το που μπουταρε το κινητο.

Επιτελους δηλαδη...

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Fastboot ROM περνάς αφού έχεις ξεκλειδώσει με το official mi flash tool της εταιρίας. Σε εξαιρετικα δύσκολες περιπτώσεις χωρίς ξεκλείδωμα, μπορείς να περάσεις fastboot ROM μέσω test point χωρίς να είσαι ξεκλειδωτος αφού ανοίξεις την πλάτη του κινητού και βραχυκυκλωσεις δύο πινάκια πάνω στη μητρική.

Σορυ για την χαζή ερώτηση αλλά πως χρησιμοποιείς το fastboot? Πρέπει να έχεις ξεκλειδώσει bootloader? Πατάω το συνδυασμό των κουμπιών, βγαίνω στην οθόνη με το πράσινο ρομποτακι αλλά δεν μου δίνει επιλογές.

 

Επίσης υπάρχει τρόπος όταν περνάς μια καινούρια Rom να κάνεις clear cache και επανεκκίνηση; (το έκανα στο honor 8 στην περίπτωση που δεν είχε "κάτσει" καλά μια αναβάθμιση)

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο ε;

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Oχι απλα καλυτερο.Επιτελους δουλευει οπως πρεπει.Τρελη βελτιωση.Και φαντασου ημουν απαισιοδοξος οτι ηταν χοντρο hardware θεμα(που πρεπει να εχουν κανει και στο hardware βλακεια και απλα μπαλωνουν με software,αλλα αφου δουλευει οπως πρεπει who cares).

 

Σορυ για την χαζή ερώτηση αλλά πως χρησιμοποιείς το fastboot? Πρέπει να έχεις ξεκλειδώσει bootloader? Πατάω το συνδυασμό των κουμπιών, βγαίνω στην οθόνη με το πράσινο ρομποτακι αλλά δεν μου δίνει επιλογές.

 

Επίσης υπάρχει τρόπος όταν περνάς μια καινούρια Rom να κάνεις clear cache και επανεκκίνηση; (το έκανα στο honor 8 στην περίπτωση που δεν είχε "κάτσει" καλά μια αναβάθμιση)

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι θελει ξεκλειδωτο bootloader για fastboot.

Στην οθονη εκει δε κανεις τιποτα απο το κινητο.Το βαζεις και μετα δουλευεις απο υπολογιστη.Εσυ μαλλον ψαχνεις το recovery που ειναι με το πανω κουμπι και το power.

Edited by _Dante_
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε φίλε επιτέλους να χαρείς το τηλέφωνό σου!!! Πάντως το γίνεται παρτίδες είναι εγώ το έχω μια εβδομάδα, είναι κατασκευής του 09.2018, ξεκίνησα με stable 9 πήγα στην 10 και τώρα με την Dev ποτέ δεν παρατήρησα κάτι ανησυχητικά έντονο έως καθόλου θα έλεγα.

Oχι απλα καλυτερο.Επιτελους δουλευει οπως πρεπει.Τρελη βελτιωση.Και φαντασου ημουν απαισιοδοξος οτι ηταν χοντρο hardware θεμα(που πρεπει να εχουν κανει και στο hardware βλακεια και απλα μπαλωνουν με software,αλλα αφου δουλευει οπως πρεπει who cares).

 

 

 

Ναι θελει ξεκλειδωτο bootloader για fastboot.

Στην οθονη εκει δε κανεις τιποτα απο το κινητο.Το βαζεις και μετα δουλευεις απο υπολογιστη.Εσυ μαλλον ψαχνεις το recovery που ειναι με το πανω κουμπι και το power.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειναι ελαττωματικα τα πανελ,τοτε ψιλιαζομαι οτι παιζει να χρησιμοποιησαν διαφορετικους κωδικους και εχουν διαφορα στην ευαισθησια και ενω το ενα ειναι αναισθητο το αλλο δουλευει οκ.

Γιατι καποιοι μετα απο update ενω δεν ειχαν θεμα μετα εγινε υπερευαισθητη η οθονη.

Υποθεση δικια μου βεβαια αυτη,με βαση οσα εχω διαβασει...

Edited by _Dante_
Link to comment
Share on other sites

Oχι απλα καλυτερο.Επιτελους δουλευει οπως πρεπει.Τρελη βελτιωση.Και φαντασου ημουν απαισιοδοξος οτι ηταν χοντρο hardware θεμα(που πρεπει να εχουν κανει και στο hardware βλακεια και απλα μπαλωνουν με software,αλλα αφου δουλευει οπως πρεπει who cares).

 

Κάποιοι με έβγαζαν τρελό που το ανέφερα, με λινκς από διαφορετικές πηγές κλπ.

Για μένα το πρόβλημα έστρωσε με την 8.12.7, μέχρι τότε ήταν πραγματικά απάλευτο.

 

Μπράβο ρε φίλε επιτέλους να χαρείς το τηλέφωνό σου!!! Πάντως το γίνεται παρτίδες είναι εγώ το έχω μια εβδομάδα, είναι κατασκευής του 09.2018, ξεκίνησα με stable 9 πήγα στην 10 και τώρα με την Dev ποτέ δεν παρατήρησα κάτι ανησυχητικά έντονο έως καθόλου θα έλεγα.

 

Όλα το ίδιο (ένα) πάνελ φοράνε.

Και το δικό μου Σεπτέμβριος 2019, δεν έχει σχέση.

 

Αν δεν ειχα ελαττωματικα τα πανελ,τοτε ψιλιαζομαι οτι παιζει να χρησιμοποιησαν διαφορετικους κωδικους και εχουν διαφορα στην ευαισθησια και ενω το ενα ειναι αναισθητο το αλλο δουλευει οκ.

Γιατι καποιοι μετα απο update ενω δεν ειχαν θεμα μετα εγινε υπερευαισθητη η οθονη.

Υποθεση δικια μου βεβαια αυτη,με βαση οσα εχω διαβασει...

 

Όχι, απλά δεν το καταλάβαινε κανείς.

 

Ούτε τώρα έχει γίνει άριστο, αλλά τουλάχιστον μπορείς να γράψεις γρήγορα άνετα, και να σκρολάρεις σωστά. Βελτιώθηκε κατά 90%, και είναι ανεκτό.

Link to comment
Share on other sites

Dante μια ερώτηση που μπορεί να έχει απαντηθεί και 100φορες.. εγώ το έχω 4-3 μέρες το f1.. ειδοποιήσεις εικονίδια πάνω από sms viber κτλ.... Δεν τα βγάζει???

Δεν τα χωράει ? Υπάρχει τρόπος?

Επίσης επειδή δεν γνωρίζω πολλά πως μπορώ να φτιάξω το touch πρέπει να μπω κάπου ν κατεβάσω κάτι?! Sorry αλλά δεν γνωρίζω πολλά γι'αυτό ρωτάω .

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...