Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε καμία περίπτωση δεν φταίει η κάμερα.

 

Εγω την 9.5. 6.2. 030 την έχω μήνες, είναι η καλύτερη έκδοση για το τηλέφωνο μας και με τις ρυθμίσεις της φωτογραφίας κάνει παπάδες.

 

Drain δεν είχα, με το που βάλαμε την 12. 02 άρχισαν τα όργανα.

 

νομίζω αυτή είχα κι εγώ ή μπορεί και την San1ty's F1v9.4a: F1v9.4a_6.2.030.apk δε τη συγκράτησα πριν τη σβήσω.

ήταν 20% η μπαταρία εμένα και γι αυτό δοκίμασα να την αλλάξω.

θα δω με την καινούρια πως πάει τότε με το 12.0.3 και δοκιμάζω και την 9.5 ξανά

Link to comment
Share on other sites

Δες τα δικαιώματα.

 

και οι δύο explorer έχουν δικαώματα στον αποθηκευτικό χώρο και γράφουν κανονικά από και προς εσωτερική μνήμη και sd.

 

σ' ευχαριστώ φίλε μου,

δεν είναι κάτι σημαντικό, όπως έγραψα θα περιμένω να γίνει το ota update και αν δε διορθωθεί και τότε θα το ψάξω καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα νούμερα είναι τα ίδια στο τέλος.

Ίδια απόδοση μπαταρία σε 12.0.2 και 12.0.3 περίπου με ίδια χρήση που κάνω Σ/Κ.

 

Σίγουρα όμως η 12.0.3 είναι πιο smooth. 4557256c3b9813e389d4fef18e680a58.jpg985ceb544a859f149740fbe6ee8dbe9e.jpg6e146f71325f630ead673af3e01ba870.jpga04b7f35cd83463630d945bb9f116b1a.jpg

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο χρόνια καταφέρνεις και χτυπάς οχτάωρα;; Πωωωω αυτά είναι!! Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μόλις τώρα μου ήρθε OTA 12.0.3.0

 

Επιβεβαιώνω, την κατεβάζω τώρα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν γραφω στο σωστο θεμα, αλλα θελω να κανω μια ερωτηση μηπως εχει καποιος παρομοιο θεμα!

Εχω το poco σχεδον απο τοτε που βγηκε, με beta εκδοση και rooted και απο τον Οκτωμβριοδεν μου ανοιγει η εφαρμογη της Πειραιως winbank... εχει να κανει με την ιδια την εφαρμογη καθε αυτη ή εχει γινει τιοπτα με το λογισμικο και δεν την επιτρεπει πια να ανοιξει? Το λεω γιατι εδω και 2-3 χρονια σχεδον εμπαινε κανονικα, ενω τωρα δεν φορτώνει καν!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν γραφω στο σωστο θεμα, αλλα θελω να κανω μια ερωτηση μηπως εχει καποιος παρομοιο θεμα!

Εχω το poco σχεδον απο τοτε που βγηκε, με beta εκδοση και rooted και απο τον Οκτωμβριοδεν μου ανοιγει η εφαρμογη της Πειραιως winbank... εχει να κανει με την ιδια την εφαρμογη καθε αυτη ή εχει γινει τιοπτα με το λογισμικο και δεν την επιτρεπει πια να ανοιξει? Το λεω γιατι εδω και 2-3 χρονια σχεδον εμπαινε κανονικα, ενω τωρα δεν φορτώνει καν!

 

Έχω την εντύπωση ότι η εφαρμογή της Πειραιώς πήρε ενημέρωση ούτως ώστε να μην επιτρέπει σε συσκευές root να έχουν πρόσβαση.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα νούμερα είναι τα ίδια στο τέλος.

Ίδια απόδοση μπαταρία σε 12.0.2 και 12.0.3 περίπου με ίδια χρήση που κάνω Σ/Κ.

 

Σίγουρα όμως η 12.0.3 είναι πιο smooth.

 

Πώς τα καταφέρνεις ρε θηρίο; Άλλαξες μπαταρία; :lol:

Εγώ έχω Active: 4hrs 43mins και Standby: 20hrs 12mins στα 9% μπαταρία.

Σε 2G σχεδόν όλη μέρα μιας και είμαι σπίτι και στο wifi.

Edited by aloutosCY
Link to comment
Share on other sites

Πώς τα καταφέρνεις ρε θηρίο; Άλλαξες μπαταρία; :lol:

Η μπαταρία τον Μάρτιο κλείνει 2 χρόνια.

 

Οι 8 ώρες sot βγαίνουν Σ/Κ ξάπλα στον καναπέ δίπλα στο WiFi.

 

Τις καθημερινές που είμαι μόνο 4G έχω στις 24 ώρες, 4 εως 6 ώρες sot.

 

Η μπαταρία μου τώρα είναι στο 59%.

 

 

b6049628c37639949382d447283366d3.jpga0f08cef0ddff8b78c6ee88b5a6c5a85.jpg9cfc28f9c0c1c51c2c9518b4fe006b57.jpgb66dba75ae3449156cabebc8158b6f72.jpg

 

POCO F1

Edited by menioseten
Link to comment
Share on other sites

 

Από πού είναι; είναι πειραγμένη η καθαρή;

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε λοιπόν ΟΤΑ και η πολυαναμενόμενη για μένα 12.0.3, η οποία ήλπιζα ότι θα μου έλυνε το σοβαρό πρόβλημα με την μπαταρία που απέκτησα με την αναβάθμιση στο miui 12.

 

Την εγκατέστησα αλλά απ ότι φαίνεται καμία βελτίωση...

 

Φορτισμένο στο 100% αργά το βράδυ...στο 78% μετά από 6 ώρες ύπνο. Πριν απο την αναβαθμιση επεφτε 3-4% στο ιδιο διάστημα...

 

Εννοείται ότι έχω δοκιμάσει όλες τις λύσεις που κυκλοφορούν στο ιντερνετ. Λαμβάνοντας υπόψη ότι αυτή μάλλον θα είναι και η τελευταία αναβάθμιση για το κινητακι μου....i give up...:mad::mad:

 

Να πω εδω οτι χρονους sot μπορω να πιασω σχετικά καλους. Αν πχ δουλευω το κινητο για ώρες καποια ημερα. Εκει δεν χανεται ενεργεια...Το drain γινεται οταν δεν κανει τπτ....

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε λοιπόν ΟΤΑ και η πολυαναμενόμενη για μένα 12.0.3, η οποία ήλπιζα ότι θα μου έλυνε το σοβαρό πρόβλημα με την μπαταρία που απέκτησα με την αναβάθμιση στο miui 12.

 

Την εγκατέστησα αλλά απ ότι φαίνεται καμία βελτίωση...

 

Φορτισμένο στο 100% αργά το βράδυ...στο 78% μετά από 6 ώρες ύπνο. Πριν απο την αναβαθμιση επεφτε 3-4% στο ιδιο διάστημα...

 

Εννοείται ότι έχω δοκιμάσει όλες τις λύσεις που κυκλοφορούν στο ιντερνετ. Λαμβάνοντας υπόψη ότι αυτή μάλλον θα είναι και η τελευταία αναβάθμιση για το κινητακι μου....i give up...:mad::mad:

 

Να πω εδω οτι χρονους sot μπορω να πιασω σχετικά καλους. Αν πχ δουλευω το κινητο για ώρες καποια ημερα. Εκει δεν χανεται ενεργεια...Το drain γινεται οταν δεν κανει τπτ....

 

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αφού σώσεις πρώτα τα δεδομένα που δεν ανακτώνται.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα να το αποφύγω ρε συ inevar...

 

Πολύ δουλειά για να στηθούν τα πάντα από την αρχή...

 

Άσε που ακόμη και κάποιοι που το κάναν δεν είδαν αποτέλεσμα από αυτά που διάβαζα...Δεν ξέρω...θα δω

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα να το αποφύγω ρε συ inevar...

 

 

 

Πολύ δουλειά για να στηθούν τα πάντα από την αρχή...

 

 

 

Άσε που ακόμη και κάποιοι που το κάναν δεν είδαν αποτέλεσμα από αυτά που διάβαζα...Δεν ξέρω...θα δω

Δε κάνει τίποτα η επαναφορά. Το πρόβλημα μένει

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι με την τελευταία ενημέρωση που κάναμε διορθώθηκε το θέμα της αυτονομίας της μπαταρίας.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι με την τελευταία ενημέρωση που κάναμε διορθώθηκε το θέμα της αυτονομίας της μπαταρίας.

 

Με βεβαιότητα θα πω πως ΔΕΝ διορθώθηκε. Ούτε με Factory Reset. Οπότε μάλλον διορθώνεται σε όποια συσκευή του αρέσει :P

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι με την τελευταία ενημέρωση που κάναμε διορθώθηκε το θέμα της αυτονομίας της μπαταρίας.
Εγώ είδα ελάχιστη διαφορά. Και με καινούργια μπαταρία

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμένα εδώ και 2 εβδομάδες περίπου που έβαλα την 12.0.3 είναι αισθητά καλύτερη η μπαταρία, όχι σε επίπεδα που είχαμε κάποτε (πέρασαν και τόσα χρόνια/φορτίσεις στη μπαταρία), αλλά αρκετά ικανοποιητικά.

υ.γ. δεν έκανα ποτέ factory reset σε όσα updates έκανα μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Εάν υπήρχε τρόπος να βάλω την 10.3.7 χωρίς να χάσω τα data θα προχωρούσα άνετα.

 

Μπορεί να βλέπω 7-8 ώρες sot με WiFi αλλά το drain σε αναμονή είναι εμφανές.

 

Επειδή το τηλέφωνο το ξέρω από έξω και ανακατωτά ένα απλό παράδειγμα είναι το εξής, πριν την 12.0. 2 έβγαζα το τηλέφωνο από την μπριζα στης 12.00 01.00 περίπου και το πρωί ήταν στο 99%.

 

Τωρα είναι στο 96%.

Τις καθημερινές με ελαφριά χρήση το φορτιζα κάθε 2 μέρες.

Με την 12.0.2 φορτιζα το βράδυ και με την 12.0.3 αν το αφήσω θα το βάλω στην μπριζα την άλλη μέρα το απόγευμα.

 

Πιστεύω εάν θα πάρουμε 12.5 να φτιάξουν τα πράγματα.

 

 

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

Θεοί στη Xiaomi.

 

Αν κάποιος επιλέξει το καινούριο action center, αυτό μπορεί να κατέβει και στη lockscreen. Το "παλιό" σωστά διαβάζει την αντίστοιχη ρύθμιση και δεν κατεβαίνει.

 

Το λάθος στα gestures για το κατέβασμα του notification center από αριστερά και του action center από δεξιά παραμένει. Κατεβαίνει μόνο το notification center και από τις 2 πλευρές.

 

Εννοείται ότι ακόμα ο poco launcher δεν είναι πλήρως συμβατός με το miui. Αυτό το βλέπει κάποιος στη lockscreen, όπου κάτω αριστερά δεν υπάρχει shortcut icon εφαρμογής και με swipe από αριστερά προς τα δεξιά, πάλι στη lockscreen, δεν υπάρχουν τα shortcuts του φακού και του remote control.

 

Τέλος, απ' ό,τι φαίνεται το fix για τις οθόνες με προβληματικό touch πρέπει να το είχε δώσει σε όλα τα f1, ανεξαρτήτως αν είχαν το πρόβλημα. Στο miui 12 δεν πρέπει να το έχει περάσει (ακόμα; ) κι αυτό έχει οδηγήσει σε μια περίεργη συμπεριφορά του touch, ακόμα και σε όσους δεν είχαν προβληματικό digitiser.

 

Edit: Τουλάχιστον έκανε το action center να κατεβαίνει παράλληλα και όχι κάθετα σε landscape mode.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κατεβαίνει από δεξιά το action center κανόνικα

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...