Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιος που άλλαξε μπαταρία, να μου δώσει ένα λινκ?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Μία βοήθεια παιδιά...

Πριν 4-5 μέρες πέρασα κι εγώ την MIUI 12. Το κινητό είναι 2 ετών και σε όλα του stock. Ούτε root ούτε τπτ, αγορασμένο από μαγαζί infoquest.

 

Δυστυχώς, έχω κι εγώ όπως πολύς κόσμος απ' ότι διαβάζω πρόβλημα με battery drain. Ειδικά σε standby το κινητό χάνει κατά τη διάρκεια της νύχτας 15-20%.

Έχω κάνει τα εξής:

 

  • Απενεργοποίηση του : Προσαρμογή ταπετσαρίας στη σκοτεινή λειτουργία
  • Απενεργοποίηση του :Αυτόματη προσαρμογή αντίθεσης
  • Ενεργοποίηση βελτιστοποίησης μπαταρίας για το : Xiaomi Service Framework καθώς και για άλλες εφαρμογές
  • Καθαρισμό αρχείων προσωπικής μνήμης των εφαρμογών μέσα από την εφαρμογή Ασφάλεια

 

Τα παραπάνω μετα απο αρκετό ψάξιμο στο Internet...

 

Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω; Ξέρω ότι καλό είναι να κάνω μια επαναφορά μετά από το update...αλλά κάτι τέτοιο μου είναι τεράστιος μπελάς....:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η μόνη λύση είναι να κατέβεις σε έκδοση, γίνεται εύκολα χωρίς να ξεκλείδωσεις αλλά θέλει wipe data και δεν μπαίνω στην διαδικασία.

Περιμένουμε το επόμενο update όπου λογικά θα φτιάξουν το drain.

 

Μέχρι τότε διαβασε αυτόν τον οδηγό που είχα φτιάξει παλιά

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7820529

 

 

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Μία βοήθεια παιδιά...

Πριν 4-5 μέρες πέρασα κι εγώ την MIUI 12. Το κινητό είναι 2 ετών και σε όλα του stock. Ούτε root ούτε τπτ, αγορασμένο από μαγαζί infoquest.

 

Δυστυχώς, έχω κι εγώ όπως πολύς κόσμος απ' ότι διαβάζω πρόβλημα με battery drain. Ειδικά σε standby το κινητό χάνει κατά τη διάρκεια της νύχτας 15-20%.

Έχω κάνει τα εξής:

 

  • Απενεργοποίηση του : Προσαρμογή ταπετσαρίας στη σκοτεινή λειτουργία
  • Απενεργοποίηση του :Αυτόματη προσαρμογή αντίθεσης
  • Ενεργοποίηση βελτιστοποίησης μπαταρίας για το : Xiaomi Service Framework καθώς και για άλλες εφαρμογές
  • Καθαρισμό αρχείων προσωπικής μνήμης των εφαρμογών μέσα από την εφαρμογή Ασφάλεια

 

Τα παραπάνω μετα απο αρκετό ψάξιμο στο Internet...

 

Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω; Ξέρω ότι καλό είναι να κάνω μια επαναφορά μετά από το update...αλλά κάτι τέτοιο μου είναι τεράστιος μπελάς....:(:(:(

ξεκλειδωσε και περνα μια custom rom να ησυχασεις
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα φτιάξανε και το drain στην 12.56403b1dc9b3640cd295f65be4f0f12b0.jpg

 

POCO F1

εδωσε ενημερωση ?
Link to comment
Share on other sites

Rx% μας έδωσε.... Τώρα τσεκαρα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο ?

 

Δηλαδή REALLY? :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καρύδια που λέμε

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αααααα χαχαχα

και ποιος πανω πως εχει βαλει ο αλλος screenshot ?

Link to comment
Share on other sites

αααααα χαχαχα

 

και ποιος πανω πως εχει βαλει ο αλλος screenshot ?

Έβαλε screenshot γενικά για miui 12.5. Όχι για το poco f1

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πάντως η miui 12.0.2 είναι ότι χειρότερο μας έκαναν update μέχρι τώρα από θέμα μπαταρίας στο poco f1.

από εκεί που έβγαζα 1,5-2 μέρες άνετα, τώρα κάθε μέρα σχεδόν θέλω φόρτιση.

ελπίζω στο νέο update να διορθώσουν το drain.

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα πάρουμε την 12.5 άραγε;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

πάντως η miui 12.0.2 είναι ότι χειρότερο μας έκαναν update μέχρι τώρα από θέμα μπαταρίας στο poco f1.

από εκεί που έβγαζα 1,5-2 μέρες άνετα, τώρα κάθε μέρα σχεδόν θέλω φόρτιση.

ελπίζω στο νέο update να διορθώσουν το drain.

η μπαταρια πλεον ειναι τραγικη συν οτι εμενα προσωπικα μου κανει κατι κουλα με το πληκτρολογιο οταν εχω πχ τα μυνηματα ανοιχτα και το πληκτρολογιο και παταω home button για να κλεισει η εφαρμογη το πληκτρολογιο κανει σα να κλεινει να ανοιγει και να ξανακλεινει στιγμιαια οποτε πηγα σε pixel experienvce a11
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια πλεον ειναι τραγικη συν οτι εμενα προσωπικα μου κανει κατι κουλα με το πληκτρολογιο οταν εχω πχ τα μυνηματα ανοιχτα και το πληκτρολογιο και παταω home button για να κλεισει η εφαρμογη το πληκτρολογιο κανει σα να κλεινει να ανοιγει και να ξανακλεινει στιγμιαια οποτε πηγα σε pixel experienvce a11

 

κι εμένα από τότε που αναβάθμισα στη 12, πρώτη φορά κόλλησε το τηλέφωνο είτε στον launcher είτε στο home screen για κάποια δευτερόλεπτα χωρίς να κάνει κάτι. αν δεν διορθωθεί με 12.5 τότε η μόνο επιλογή είναι custom rom πλέον αφού λογικά θα είναι και η τελευταία για το τηλέφωνό μας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ την τελευταία έκδοση περιμένω ούτως ώστε στην πορεία να ξαναπιάσω το λατρεμένο άθλημα των custom ROMs.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλαξα μπαταρία χθες. Είδα βελτίωση σε σχέση με πριν αλλά και πάλι φαίνεται να υπάρχει θέμα με τη miui 12. Περιμένω βέβαια μήπως θέλει στρώσιμο λίγο η καινούργια μπαταρία

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλαξα μπαταρία χθες. Είδα βελτίωση σε σχέση με πριν αλλά και πάλι φαίνεται να υπάρχει θέμα με τη miui 12. Περιμένω βέβαια μήπως θέλει στρώσιμο λίγο η καινούργια μπαταρία

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

που αλλαξες και ποσο ?
Link to comment
Share on other sites

που αλλαξες και ποσο ?
Την παρήγγειλα από σκρουτζ. 16 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά. Και την άλλαξα σ ένα κατάστημα εδώ στη γειτονιά μου(Πάτρα) με 15 ευρώ. Κ μόνος μπορείς ν την αλλάξεις αν έχεις μικρά κατσαβίδια κλπ. Υπάρχουν αρκετά βίντεο στ YouTube

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την παρήγγειλα από σκρουτζ. 16 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά. Και την άλλαξα σ ένα κατάστημα εδώ στη γειτονιά μου(Πάτρα) με 15 ευρώ. Κ μόνος μπορείς ν την αλλάξεις αν έχεις μικρά κατσαβίδια κλπ. Υπάρχουν αρκετά βίντεο στ YouTube

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

απο ποιο μαγαζι την παραγγειλες ?
Link to comment
Share on other sites

.... Και την άλλαξα σ ένα κατάστημα εδώ στη γειτονιά μου(Πάτρα) με 15 ευρώ. Κ μόνος μπορείς ν την αλλάξεις αν έχεις μικρά κατσαβίδια κλπ. Υπάρχουν αρκετά βίντεο στ YouTube

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όντως...η αλλαγή μπαταρίας στο poco δείχνει πανεύκολη. Καποια στιγμή θα την κανω μονος μου.

 

 

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

απο ποιο μαγαζι την παραγγειλες ?
Warp λέγεται αλλά απ ότι βλέπω δεν έχει άλλη διαθέσιμη. Να πω και το παράδοξο ότι παρήγγειλα Πέμπτη παραμονή Χριστούγεννων κι ήρθε σπίτι μου Πάτρα τη Δευτέρα τ πρωί!!!

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Warp λέγεται αλλά απ ότι βλέπω δεν έχει άλλη διαθέσιμη. Να πω και το παράδοξο ότι παρήγγειλα Πέμπτη παραμονή Χριστούγεννων κι ήρθε σπίτι μου Πάτρα τη Δευτέρα τ πρωί!!!

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αυτη ειναι ?

https://warp.gr/bataries/xiaomi/original-xiaomi-bn4a-xiaomi-pocophone-f1-3900mah-bulk.html

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...