Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατηρώ πως έχει έρθει σε όλους σας η νέα ενημέρωση εγώ ακόμα την αναμένω μέσω ΟΤΑ, δεν θέλω χειροκίνητα.

 

Δηλαδή η 12.0.3 θα είναι η τελευταία μας ενημέρωση και όχι η 12.0.5;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ πως έχει έρθει σε όλους σας η νέα ενημέρωση εγώ ακόμα την αναμένω μέσω ΟΤΑ, δεν θέλω χειροκίνητα.

 

Δηλαδή η 12.0.3 θα είναι η τελευταία μας ενημέρωση και όχι η 12.0.5;

Ούτε σε εμένα έχει έρθει.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σ εμένα ήρθε αλλά τη πέρασα από το λινκ που έστειλε ο φίλος. Μην αγχώνεστε, οι περισσότεροι έτσι περνάνε τις ενημερώσεις. Κατεβάστε τη

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ούτε σε εμένα έχει έρθει.
Φαντάζομαι εννοείς την 12.5. Χλωμό να έρθει στο f1

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια εγινε τπτ ?και επισης κατι λαγκ που ειχε

 

Από ότι δείχνει μέχρι τώρα φαίνεται να έχουν στρώση αρκετά πράγματα, θα δείξει στην συνέχεια.

Με την μπαταρία δεν ξέρω ακόμα.

 

Καλημέρα. Πως γίνεται καθαρή εγκατάσταση;Πρώτα να κάνω επαναφορά και μετά να κατεβάσω την καινούργια έκδοση;

 

Ναι έτσι είναι. Συνήθως το κάνουμε όταν αλλάζει έκδοση η android, όταν είναι απλές ενημερώσεις δεν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια εγινε τπτ ?
Έστρωσε λίγο. Το Σάββατο που θα έχω χρόνο και θα κάνω αρκετές φορτίσεις μέχρι τότε, θα ανεβάσω νούμερα.

 

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι μετά το 50% αργή να πέσει.

Στην 02 έπεφτε νεράκι.

 

 

 

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

Έστρωσε λίγο. Το Σάββατο που θα έχω χρόνο και θα κάνω αρκετές φορτίσεις μέχρι τότε, θα ανεβάσω νούμερα.

 

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι μετά το 50% αργή να πέσει.

Στην 02 έπεφτε νεράκι.

 

 

 

 

POCO F1

Ισχύει ότι στη προηγούμενη έπεφτε πολύ γρήγορα μετά από το 50%

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και πως την περνάμε μετά?

Link to comment
Share on other sites

Και πως την περνάμε μετά?

 

Settings, about phone, πατάς το miui version πάνω αριστερά, πατάς τις 3 τέλειες πάνω δεξιά και τέλος επιλέγεις το choose update package (επιλέγεις το αρχείο που κατέβασες, σε εμένα ήταν στον φάκελο downloads).:)

Link to comment
Share on other sites

Settings, about phone, πατάς το miui version πάνω αριστερά, πατάς τις 3 τέλειες πάνω δεξιά και τέλος επιλέγεις το choose update package (επιλέγεις το αρχείο που κατέβασες, σε εμένα ήταν στον φάκελο downloads).:)

Δεν μου βγάζει εμένα να επιλέξω πακέτο εγκατάστασης..υπάρχει άλλος τρόπος ή να περιμένω να μου έρθει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου βγάζει εμένα να επιλέξω πακέτο εγκατάστασης..υπάρχει άλλος τρόπος ή να περιμένω να μου έρθει;

Το πακέτο εγκατάστασης είναι απλά το αρχείο zip στο μήνυμα #8337 https://bigota.d.miui.com/V12.0.3.0.QEJMIXM/miui_POCOF1Global_V12.0.3.0.QEJMIXM_cf3fccffce_10.0.zip

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο εγκατάστασης είναι απλά το αρχείο zip στο μήνυμα #8337 https://bigota.d.miui.com/V12.0.3.0.QEJMIXM/miui_POCOF1Global_V12.0.3.0.QEJMIXM_cf3fccffce_10.0.zip

Το αρχείο το κατέβασα στο κινητό...δεν το βρίσκω σαν επιλογή , σύμφωνα με τις πιο πάνω οδηγίες, για να το εγκαταστησω

Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο το κατέβασα στο κινητό...δεν το βρίσκω σαν επιλογή , σύμφωνα με τις πιο πάνω οδηγίες, για να το εγκαταστησω

 

Πάτα πάνω στον αριθμό 12, 5-6 φορές. ;)

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

στο choose update package προτείνει 3-4 άσχετα προγράμματα (icon packs,κλπ) και κανένα file explorer ώστε να επιλέξω το αρχείο της rom για αναβάθμιση. Στο κινητό υπάρχει και ο solid explorer και το files της miui και λειτουργούν κανονικά.

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

Link to comment
Share on other sites

στο choose update package προτείνει 3-4 άσχετα προγράμματα (icon packs,κλπ) και κανένα file explorer ώστε να επιλέξω το αρχείο της rom για αναβάθμιση. Στο κινητό υπάρχει και ο solid explorer και το files της miui και λειτουργούν κανονικά.

 

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

Δες τις φωτογραφίες 01b3a7befa524a2ef0f9227987225ec2.jpg46106949bc9288647ae0d06a576fd0e8.jpg25990463007904019d61d647a4c50e22.jpg

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

αυτό ακριβώς κάνω αλλά όπως έγραψα μετά την Επιλογή πακέτου ενημέρωσης (choose update package) δεν εμφανίζει κάποιον browser για να επιλέξω το αρχείο αλλά μου δείχνει 5 άσχετα προγράμματα που δεν είναι browsers

Είναι περίεργο γιατί σε προηγούμενες αναβαθμίσεις μου έδειχνε και τον solid explorer με τον οποίο και διάλεγα το αρχείο

 

8H0SAcS.jpg

Link to comment
Share on other sites

αυτό ακριβώς κάνω αλλά όπως έγραψα μετά την Επιλογή πακέτου ενημέρωσης (choose update package) δεν εμφανίζει κάποιον browser για να επιλέξω το αρχείο αλλά μου δείχνει 5 άσχετα προγράμματα που δεν είναι browsers

 

Είναι περίεργο γιατί σε προηγούμενες αναβαθμίσεις μου έδειχνε και τον solid explorer με τον οποίο και διάλεγα το αρχείο

 

 

 

8H0SAcS.jpg

Δοκίμασε αυτά που δείχνω στις φωτογραφίες και κάνε επανεκκίνηση. 6419996d5c8303b85ff0db4bf56540e4.jpg560f4a48c6bc4b37da7f2bdecf7f6b13.jpg531da6e619be7d67c396a63529e1f4f8.jpg

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα περιμένω την οτα να έρθει , δεν πειράζει θα περιμένω κάνω υπομονή καλύτερα έτσι.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα περιμένω την οτα να έρθει , δεν πειράζει θα περιμένω κάνω υπομονή καλύτερα έτσι.
Γιατί δεν την βάζεις από το λινκ που έδωσα? Η μπαταρία σίγουρα βελτιώθηκε και είναι ένα κλικ πιο smooth.

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτά που δείχνω στις φωτογραφίες και κάνε επανεκκίνηση

επανέφερα τις προεπιλεγμένες, έκανα επανεκίνηση αλλά και πάλι μου δείχνει τις ίδιες άσχετες εφαρμογές για να διαλέξω.

Δεν πειράζει, αν δεν βρω άκρη θα περιμένω να έρθει κανονικά με ota,

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν την βάζεις από το λινκ που έδωσα? Η μπαταρία σίγουρα βελτιώθηκε και είναι ένα κλικ πιο smooth.

 

POCO F1

Αν δεν έχει έρθει μέχρι αύριο θα το κάνω με τον τρόπο σου

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

επανέφερα τις προεπιλεγμένες, έκανα επανεκίνηση αλλά και πάλι μου δείχνει τις ίδιες άσχετες εφαρμογές για να διαλέξω.

 

Δεν πειράζει, αν δεν βρω άκρη θα περιμένω να έρθει κανονικά με ota,

 

ευχαριστώ

Μήπως έχεις απενεργοποίση με κάποιο τρόπο τον μαμά Explorer? 02a2aff3dafa74eb1923f77ed6399485.jpg

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη μπαταρία επειδή είδα τρελή διαφορά.

Είχα ένα παλιό version για gcam του sanity και έβαλα το τελευταίο v10.4. Το παλιό ήταν v9 κάτι.

Για δείτε μήπως και αυτό επηρεάζει κάποιους, είτε σβήστε το τελείως και δοκιμάστε χωρίς gcam για λίγες μέρες είτε βάλτε το τελευταίο version.

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση δεν φταίει η κάμερα.

 

Εγω την 9.5. 6.2. 030 την έχω μήνες, είναι η καλύτερη έκδοση για το τηλέφωνο μας και με τις ρυθμίσεις της φωτογραφίας κάνει παπάδες.

 

Drain δεν είχα, με το που βάλαμε την 12. 02 άρχισαν τα όργανα.

 

Σήμερα που έβγαλα φωτογραφιες με την gcam και την stock με 12.03

το drain βελτιώθηκε. 6d22c92a94e01e4e1672c9056c606638.jpg927869b4738ecbdad5e529bc19fdd5a4.jpgf4f34beffd670f7bfc5edc7d49132739.jpg803847f6ac0248a1fba4e1e6f41990a1.jpg

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις απενεργοποίση με κάποιο τρόπο τον μαμά Explorer?

 

υπάρχει και ο μαμά και ο Solid και λειτουργούν κανονικά. Σε άλλες εφαρμογές που χρειάζεται να 'δείξω' αρχείο τους εμφανίζει ΟΚ , μόνο στην διαδικασία αναβάθμισης μου προτείνει άσχετες εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...